Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 maja 2011 19:18
[quote author=katija link=topic=20.msg1012635#msg1012635 date=1305632282]
[quote author=ash link=topic=20.msg1012369#msg1012369 date=1305617317]
Jakie macie pojemniki na paszę?

Teraz trzymam w takich dużych 10l 2 wiadrach i zamykam w szafce.
Przeprowadzamy się do innej stajni i tam będzie mi bardzo niewygodnie, żeby wiadra trzymać.

fajny patent widzialam- znajoma ma kubel na smieci. taki z klapka i na dwoch kolkach, ze jak sie go przechyli to fajnie sie go ciagnie.
[/quote]

pewnie chodzi o coś takiego? ja mam taki kosz w ogródku, mama czasami nawet wlewa wodę tam, żeby "odstała". to koszt około 150zł, tylko nie wiem, czy gabarytami będzie Ci odpowiadać.

edit: nie napisałam jaki koszt około  😁
[/quote]

ja mam baniaki z zakrywkami za chyba 120 zl jeden pojemnosc, zeby nie sklamac okolo 50l? w leroy merlin.
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
18 maja 2011 08:54
Ignorantka, w gruncie rzeczy muł zaczyna jak osioł a kończy jak koń: ) W THK w Bolesławowie mają mułka i biedak wydaje takie nieskoordynowane dzwieki 🙂
Dlaczego zimą w karmnikach podaje się sikorkom słoninę? Przecież w środowisku naturalnym one tego nie jedzą...
Graba.   je ne sais pas
18 maja 2011 18:36
znacie jakieś francuskojęzyczne zespoły grające rock alternatywny?
Chciałabym w niedalekiej przyszłości zacząć pracować jako opiekunka.
Co powinnam wiedzieć i co zrobić by zacząć?
Mogę powiedzieć, że mam jako takie doświadczenie w obyciu z dziećmi (od 3,5 roku ciągły kontakt z siostrzenicą, sporadycznie z bratankiem 4 letnim), sporo cierpliwości, jestem po kursie pierwszej pomocy (bez zaświadczenia niestety).
Popytaj wśród znajomych, daj ogłoszenie. O reszcie dowiesz się od rodziców dziecka.
To akurat jest oczywiste 😉
Chodziło mi raczej o jakieś praktyczne rady. Na co uważać, czego się wystrzegać. Jakaś umowa?
Mam znajomą opiekunkę która siedzi w temacie już dość długo ale dziewczyny nie trawię więc nie zagadam  😁
co może mi zjadać pieniadze z konta (iPhone3) nawet jak nic na nim nie robie? dostaje po 10 wiadomosci dziennie  🤔wirek:
noen   A story of a fighter of our human race
18 maja 2011 22:11
emade, iPhony się same aktualizują, a z tym łączy się opłata za internet... dlatego ja w moim zablokować niestety musiałam internet, inaczej nie szło 🙁
w sieci mam wyłączone 3G, modem internetowy a wi-fi mam właczone bo w domu korzystam. Coś jeszcze?
noen   A story of a fighter of our human race
18 maja 2011 23:45
emade, to nie mam pojęcia. Ja u siebie w sieci wyłączałam i automatycznie na rachunku miałam te 80zł mniej bo już mi nie łączyło 😉
Dziewczyny ^^ Zna któraś może koreański język ? Albo Japoński .. Zapomniałam w jakim języku jest to napisane ;p Chodzi mi o przetłumaczenie tego " 창녀!  "
Nesca92 - jeśli wierzyć netowi... to będzie znaczyło "prostytutka"
I w tym koreańskim i japońskim ?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
19 maja 2011 10:55
Pytałam w kocim wątku, ale niestety nikt mi nie odpowiedział, więc pytam również tutaj:

Czy jest jakiś odpowiednik kropli do oczy Dicortineff, ale w maści?  👀

Jedna z moich kotek ma od jakiegoś czasu lekko zaczerwienione obwódki oczu, mocnej kąciki i ciągle zbierają jej się tam czarne ropki. Wetka przepisała nam te krople, niestety nie mam możliwości złapania kociska i wkroplenia jej ich. Kilka dni temu udało mi się zakroplić jedno oko "w biegu" niestety później jak tylko widziała, że zbliżam się z kroplami to zwiewała.
Jeśli nic nie mam w ręce mogę ją bez problemu pogłaskać i dotknąć oczu. Dlatego pomyślałam o maści, bo byłoby mi łatwiej zaaplikować.

Przez kilka dni dostawała Doxyratio M, ale niestety po odstawieniu problem powrócił 🙁
Mam głupie pytanie: czy podczas wypadku samochodowego, w którym traci się przytomność człowiek coś czuje, czy momentalnie wyłącza się wtedy świadomość i nie czuć bólu i strachu?
noen   A story of a fighter of our human race
19 maja 2011 14:29
udorka, jeżeli tracisz przytomność, to nie czujesz nic, tak jakbyś spała. Po prostu film ucina Ci się nagle (w momencie straty przytomności) i po sekundzie (chodzi o to, że nagle, nie czujesz czasu który upływa) budzisz się np. w szpitalu 😉
udorka, jesli tracisz przytomnosc i doznajesz szoku, to nie dosc, ze nie pamietasz za bardzo momentu wypadku, to czesto nawet i pewnego czasu przed. swiadomosc wraca, czasem tez w taki przerywany sposob, ale te wydarzenia razem ze strachem i calymi emocjami potrafia sie pozniej w przeblyskach przypominac 🤔 nie zbyt to przyjemne.
Gdzie znajdę listę numerów z Ery typu *101#, które po połączeniu pokażą liczbę pozostałych minut, megabajtów itp? Mam abonament (jeśli to ma znaczenie) 😉
Pytałam w kocim wątku, ale niestety nikt mi nie odpowiedział, więc pytam również tutaj:

Czy jest jakiś odpowiednik kropli do oczy Dicortineff, ale w maści?  👀

Jedna z moich kotek ma od jakiegoś czasu lekko zaczerwienione obwódki oczu, mocnej kąciki i ciągle zbierają jej się tam czarne ropki. Wetka przepisała nam te krople, niestety nie mam możliwości złapania kociska i wkroplenia jej ich. Kilka dni temu udało mi się zakroplić jedno oko "w biegu" niestety później jak tylko widziała, że zbliżam się z kroplami to zwiewała.
Jeśli nic nie mam w ręce mogę ją bez problemu pogłaskać i dotknąć oczu. Dlatego pomyślałam o maści, bo byłoby mi łatwiej zaaplikować.

Przez kilka dni dostawała Doxyratio M, ale niestety po odstawieniu problem powrócił 🙁


ja stosowałam maść Dicortineff u siebie, na jęczmień  😉

W jakim celu ludzie posiadający konta na fejsbuku "proszą o lajki" i "będą wdzięczni jeśli "polubicie"" ❓ 😲
Rozumiem jeszcze sam cel posiadania konta- utrzymywanie kontaktu ze znajomymi.
Ale jak można kogokolwiek PROSIĆ o to, żeby cię lubił lub akceptował?? 
Poza tym jest to prośba skierowana do znajomych, nieznajomych, czy ogólnie wszystkich? Po co prosić znajomych żeby cię lubili? Skoro są znajomymi, to chyba lubią? Po co prosić nieznajomych? To tak jakby podejść do kogoś obcego powiedzieć "ej no weź mnie lub, proszę".
Jaką korzyść się ma z tych "lajków"? (Ja pier&%#$ co za kretyńskie słowo?!)
Im więcej ludzi będzie tego kogoś lubić (lub lubić coś co robi, mówi...) tym jeszcze więcej będzie lubić i wszyscy będą się zachwycać "jaaaa cieee, ale ona jest fajna/lubiana/akceptowana i w ogóle, więc skoro tyle osób ją lubi, to mnie przekonuje i też będą ją lubić..."
Czy co? O co w tym chodzi?
cieciorka   kocioł bałkański
19 maja 2011 19:54
Nesca92, to koreański
udorka, jeżeli tracisz przytomność, to nie czujesz nic, tak jakbyś spała. Po prostu film ucina Ci się nagle (w momencie straty przytomności) i po sekundzie (chodzi o to, że nagle, nie czujesz czasu który upływa) budzisz się np. w szpitalu 😉

Wszystko zależy od głębokości tego stanu. Niektórzy czują ból, czasem widać grymasy na twarzy, czasem cośtam jęczą nawet. Czasem ich odczucie bólu widać w rosnącym ciśnieniu.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
19 maja 2011 21:23
Horciakowa, można spróbować mieszanki terpentyny i mąki kartoflanej.

dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź. W jakich proporcjach je wymieszać? No i jak nakładać - na mokro, na sucho?

Majorka, niemiłek, wielkie dzięki  :kwiatek:
W takim razie muszę zrobić obchód pozostałych średzkich aptek, bo w tej, w której byłam aptekarz zaproponował mi jakąś inną, która niestety nie miałaby takiego samego działania.

I jeszcze jedno pytanko - czy dostanę gdzieś taką "klamerkę" do przyczepienia do bluzy/kurtki itp. jakie są czasami przy słuchawkach?
noen   A story of a fighter of our human race
19 maja 2011 21:29
rtk, tego nie wiedziałam  😡  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 maja 2011 22:27
Julie to chyba jest na tej samej zasadzie co zbieranie znajomych na naszej klasie, podnoszenie swojej samooceny dzięki tysiącom znajomych i "lubię to" ewentualnie jakiś wyznacznik statusu wśród młodych ludzi, konkurowanie o to kto jest najbardziej popularny,lubiany czy znany tak przynajmniej mnie się wydaje. 🙂
Jak się... ogarnąć?  🙄
efeemeryda   no fate but what we make.
20 maja 2011 10:09
Julie, Biczowa
a czy czasem nie chodzi o konkursy jakie są ostatnio organizowane przez internetowe sklepy jeździeckie?
Wrzuca się zdjęcia swoje z koniem i ten kto dostanie najwięcej lajków dostanie w nagrodę jakiś bon na kilkaset złoty do tego sklepu  🥂 i trudno się dziwić, że ludzie proszą lajki w tej sytuacji  😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 maja 2011 11:32
Czasem chodzi o konkursy aczkolwiek nie zawsze niestety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się