Stajnie na Śląsku

,
Mhm, czyli świetnie i miło. Najwyżej pojedzie się i zobaczy raz, lub dwa. Dzięki za opinię.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2011 18:54
już kiedyś o to pytałam tutaj, ale może coś się zmieniło, czy ktoś Was wie coś konkretnego na temat ciężkowic i Trójki ?
byłam tam ostatnio i jedyne co się dowiedziałam, to że do czerwca jest jak jest, a potem nie wiadomo...
martwią mnie te wszystkie konie, czy nie okaże się nagle tak, że przez likwidację szkółki wszystkie pojadę w jedną drogę, jak już sporo ciężkowickich koni  😕
już kiedyś o to pytałam tutaj, ale może coś się zmieniło, czy ktoś Was wie coś konkretnego na temat ciężkowic i Trójki ?
byłam tam ostatnio i jedyne co się dowiedziałam, to że do czerwca jest jak jest, a potem nie wiadomo...
martwią mnie te wszystkie konie, czy nie okaże się nagle tak, że przez likwidację szkółki wszystkie pojadę w jedną drogę, jak już sporo ciężkowickich koni  😕


Nie wiem jaki los czeka konie rekreacyjne, ale jeśli chodzi o konie prywatne, to ponoć właściciele dostali umowy tylko do września. W naszej stajni stoi już klika koni z tego ośrodka, a kolejni właściciele pytają ciągle o miejsca, także wesoło raczej nie jest.

Co do omegi....Stałam tam z koniem przez pół roku. Co prawda to było kilka lat temu, ale z tego co wiem nic na lepsze się nie zmieniło. Także odradzam z całego serca.
Okej to chyba mnie to zniechęca jednak bo spotkałam kilka śląskich stajni z tego typu atmosferą :P

a jeśli chodzi o Equus w Orzeszu, podobno spoko ? 🙂
Ja stoję w Equusie, polecam, tylko pastwisk brakuje. Atmosfera super.

Za niedługo rozpocznie się mały remont ośrodka.
stajnię arabka mogę śmiało polecić, byłam tam troche w klubie 🙂
Fajne warunki do jazdy, hala (mała ale można się spokojnie dogadać i jest jak pojeździć), super tereny.
Jest gdzie się przeprać i zostawić sprzęt, konie mają super warunki! Opieka 24/h, kilka pastwisk, dobra pasza. Rekreacja prowadzona super, przez moją znajomą, która wszystko wytlumaczy 😉 Treningi sportowe naprawdę dużo dają (apropo poprzednich wpisow chyba jest też możliwość dojazdu trenera), widać ze konie są tam szczęśliwe 🙂 i co najważniejsze, atmosfera jest genialna, nie ma podziału na klubowiczy i prywaciarzy, wszyscy się świetnie dogadują 🙂 stajnia organizuje też zawody ujeżdzeniowe, amatorki. I są ciekawe plany na rozbudowę 🙂
Pozdrawiam
błąd
Lwinka, A co w zamian za pastwiska? Padoki piaszczyste? Duże/małe ?

Kabris, Jeździsz czy trzymasz konia tam? :>
Z wypowiedzi Kabris wynika że ani jedno ani drugie 😉 jeździła tam
Tak, tylko jeździłam, i nie twierdzę, że jest to stajnia idealna oczywiście.
Ale mam dużo znajomych, którzy trzymają tam konie, i są zadowoleni. Są też już chętni na boksy, które dopiero się budują.
A to, że ktoś stamtąd odszedł to jest normalne, nie każdemu każdy pensjonat odpowiada. Ale myślę, że nikt nie powinien mówić, że konie mają tam źle, to to nie prawda. 🙂
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam tym, że wypowiadam się a nie mam swojego konia, napisałam to też dla osób które szukają opinii o tej stajni. Pozdrawiam 🙂
jak wrażenia po zawodach w Sonabie? : )
Czy zna ktoś może jakieś prywatne stajnie w częstochowie? Wiem że jest jakaś koło Stradomia, ale nie znam konkretnego adresu, orientuje się ktoś może?
Livia   ...z innego świata
23 maja 2011 07:47
A jak ekipa Kawaleryjkowa? Jak było na tym rajdzie? 😉
Parmance ... na Stradomiu nie znam. Ale czego szukasz ? Pensjonat ? Jazda ?
Livia- kawaleryjka super, choć mam wrażenie, że byliśmy jedyna ekipą, która nie znała trasy  i zamiast planowanych 35km zrobiliśmy chyba z 60km 🤣, w dodatku załapała nas burza i pioruny waliły huckom za zadkami 🤣 Tereny fantastyczne, tylko niestety kilka razy trafiliśmy na kamieniste drogi, ale to tak jest jak się ma mapkę do kitu, nie zna się terenu, no i mało "zajączków", których by można o drogę spytać  😂

Za rok przygotujemy się lepiej 😉
Sankaritarina, niestety nic, konie stoją w boksach cały dzień ;/

Stajnia głównie dla ludzi, bo jak już zaznaczyłam atmosfera jest fajna, ale brak pastwisk/wybiegu może być dla kogoś dyskwalifikujący.
Livia   ...z innego świata
23 maja 2011 10:58
kasik, no właśnie, sama burzę przeżyłam w sobotę 🙂 Ale fajnie, że się podobało, może za rok się wybiorę 🙂
Livia- kawaleryjka super, choć mam wrażenie, że byliśmy jedyna ekipą, która nie znała trasy  i zamiast planowanych 35km zrobiliśmy chyba z 60km 🤣, w dodatku załapała nas burza i pioruny waliły huckom za zadkami 🤣 Tereny fantastyczne, tylko niestety kilka razy trafiliśmy na kamieniste drogi, ale to tak jest jak się ma mapkę do kitu, nie zna się terenu, no i mało "zajączków", których by można o drogę spytać  😂

Za rok przygotujemy się lepiej 😉


Cieszę się, że się podobało 🙂 I strasznie żałuję, że nie udało nam się porozmawiać !!! Jeżeli mielibyście jakieś pytania bądź uwagi organizacyjne to proszę o kontakt 🙂

Nam jechało się bardzo dobrze. Generalnie plan wykonany - zrobiłyśmy 52 km w 7,30 h - idealnie w normie czasu. Niestety brak wpisu 1 godziny w itenerze (niedopatrzenie  🍴 moje) to 5 punktów karnych i drugie miejsce. Ale z koni jestem zadowolona bardzo i z tego, że udało nam się pokonać całą zaplanowaną trasę. No i troszkę zdjęć:
Dzień przed:

... nawet psy imprezowały  😀
Kierownik zamieszania z moim łaciakiem:


Punkt nr.4



Punkt nr 8.


Punkt nr 7 i obowiązkowy postój.



Szukam czegoś do jazdy za prace. Interesowałaby mnie jakaś prywatna stajnia.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
23 maja 2011 20:57
Parmance Lgota 2km od Czwy w stronę wielunia dojazd PKSem bez problemów co 10 minut, więcej na PW 🙂
Lwinka, Łoo, to dla mnie taka stajnia odpada w przedbiegach.
TaiMyr, ale suuuper! 😍 Będzie coś jeszcze organizowane? W ogóle, ilu było uczestników?
Parmance- zapraszam do siebie- dwa konie, żadnej rekreacji, cisza i spokój 😉
Jest gdzie pojeździć / pojechać w teren- a pracy jest mało. 😉
okolice mikołowa
wiecie, czy w czerwcu oprócz jamnej i błyskawicy szykują sie jakies amatorki jeszcze? : ))
Ja za to byłem na Wyrach. Bitwy nie doczekałem, bo zmyłem się po pokazach kawalerii 😉

Impreza ciekawa i muszę przyznać, że zadziwiła mnie ta ilość ludzi, jaka tam była :O
Jak namówię właściwą osobę, to wrzuci parę zdjęć 😉
Czy ktoś z Was nie chciałby zdawać złotej odznaki w którymś ośrodku na śląsku ( założmy Zbrosławice ) ? Ponoć jak sie zbierze grupka osob, to można takie coś zorganizować 😉
ja bym chciała ^ ^ ale nie bardzo jest na czym ( mój nie był na zawodach :zemdlal🙂 a i nie w najbliższym czasie...
generalnie jestem na tak ;>
Kilka stron wcześniej ktoś wspominał o stajni EQUI VERSO  pod Jastrzębiem, chodzi mi o tę z halą- (bo są 2 o tej samej nazwie) całość wygląda bardzo przyzwoicie,konie wyglądają na zadowolone. Czy możecie napisać coś więcej ?? Ładnie proszę o opinie 🙂
Klub nazywa się EQUI VERSO a w Jastrzębiu stajnie są dwie: jedna z halą - Pochwacie, druga bez - Borynia. Tu masz linka do tej z halą http://www.equiverso.pl/stajnia-pochwacie
Pytam o opinie, bo chcę przenieść konia. Może być PW. Interesują mnie stajnie powiedzmy do 25 km od Żor. Wymagania- sprzątane codziennie boksy, codzienne padokowanie, dobre warunki dla koni, najlepiej z halą.



pozdrawiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się