Ogłowia

gllosia, no więc jest niewysoki, ale mocnej budowy, z grubą szyją, wielką malowaną na biało głową, ogromnymi ganaszami.


To moim zdaniem Dublin nie będzie pasował, chociaż bardzo mi się podoba. Raczej coś z grubszym naczółkiem i nachrapnikiem. Np. ozdobny naczółek z diamencikami i gładki, gruby nachrapnik kombinowany 😉
natt92 Arpav ma duży wybór, a D.C.G. może Ci sciągnąć każde ogłowie ze Stubbena na zamówienie :kwiatek:
izunia, Passion jest ładne, ale z tego się dowiedziałam to nie ma go wersji z meksykanem. :/

sei, właśnie tak myślałam nad tym prostym Stubbenem i założeniem do niego tego naczółka. Tylko potem zobaczyłam te dwa ogłowia, które wkeljałam (Dublin i Tyrone) i dowiedziałam się, że można je zamówić z meksykanem. Hmm... No i powstał mój problem.

gllosia, wybór mam co do naczółków, sprzączek czy grubości itp. pasków. Nachrapnik musi być meksykański.
i przez Ciebie Klami ja zaczelam sie powaznie zastanawiac nad Passion. A jak sie nazywa ciemy braz tam? bo tam sa jakies nazwy typu tabascco, heban i takie tam ;p
natt92, hahahaha.  😂
Passion jest na prawdę śliczne. Ostatnio oglądałam sobie różne modele w Arpavie. Zabawne, bo przyszłam z myślą kupienia takiego prostego z grubszych pasków, a wyszłam z dylematem zamiast ogłowia... :/
Co do kolorów to bardzo ciemny brąz to ebony a ten ciemny wpadający w wiśnię to havana.
Jak jakościowo Hooks ma się do Daw-Mag?  😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 maja 2011 10:26
Daw-Mag zdecydowanie lepszy w mojej opinii.
Przepraszam jeśli było- jak rozmiarowo wypadają Kieffery? Na konia, który nosi mały cob lepiej brać pony czy cob?  :kwiatek:
czy ma ktoś takie ogłowie ?
http://konik.com.pl/pl,product,1322756,oglowie,kieffer,exclusive,columba.html
jak sie sprawuje?i jeśli ktoś ma zdjęcia to prosiłabym o  wstawienie :kwiatek:
ashtray
Chyba raczej cob. Mój Junior ma dośc małą głowę (standardowe kantary w rozm. 2 są przyduże), a cob Kieffera jest ok. Poza skośnikiem, ale na moje konie skośniki zawsze są za duże.
dziękuję  :kwiatek:
a ja bym wzięła pony
moja ma głowę średnio-małą, standardowy cob i kieffer jest dużo za duży
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
30 maja 2011 11:29
ja tez bym pony brala, mialam na konia z typowa glowa cob i mialam pozapinane na najciasniejszych dziurkach i niestety ale nachrapnik i tak byl za duzy...
Przepraszam jeśli było- jak rozmiarowo wypadają Kieffery? Na konia, który nosi mały cob lepiej brać pony czy cob?  :kwiatek:


Kieffery wypadają duże i cob bedzie za duże ale np ANKY wypada małe.


Czy rymarz, który robił ogłowia(nie Pan Marek) dalej zajmuje się ich wykonywaniem? Chyba taajna ma od niego ogłowie, niestety nie pamiętam jak miał na imię.


Przy okazji dodam jeszcze opinie o artemisie

mam coba morkbrown i pod względem estetycznym jest piękne. Fakt, ze ja wole jak wszystkie paski są na potylicy, bo tak robi się czasami za dużo na głowie....  cob jest na prawdę spory, a w szczególności nachrapnik. Co do jakości to jest w porządku, żadna rewelacja- plus minus adekwatna do ceny.
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
01 czerwca 2011 13:42
ten drugi rymarz (p.Leśniak) już nie robi ogłowi z tego co pisały dziewczyny.
Mons tak dokładnie o niego mi chodziło :kwiatek:

i dodaje zdjecie siostrzenca w Artemisie morkbrun

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 czerwca 2011 19:27
Załączyła mi się ciężka wizja na brązowy munsztuk (najlepiej jakbyście mi ją wybiły z głowy :hihi🙂. Oczywiście by go wykonywał p. Marek(o ile nie zostanie mi to z głowy wybite :hihi🙂. Wizja jest albo na całkowicie czekoladowy, albo czekoladowy z miodowym podbiciem. Czy ktoś widział zdjęcia takiego cuda (ewentualnie w wersji wędzidłowej) na gniadym koniu? Bo ja przekopuję właśnie internet i niewiele znajduję, a muszę sobie to jakoś zwizualizować 😉
noen   A story of a fighter of our human race
02 czerwca 2011 19:36
ja ostatnio widziałam na fotoblogu takie cudo 😍


Koniczka, jeżeli chcesz, to wyślij mi zdjęcie ogłowia z jakiegoś sklepu, i łepek Twojego konia (najlepiej na pw) a ja Ci mogę przerobić :kwiatek:
ktoś wie gdzie dostanę Fair play Toscanę ale nie double, tylko zwykłą
🙂
kujka   new better life mode: on
10 czerwca 2011 23:46
Koniczka, do Twojego elegancko odbarwionego siodla, ten brazowy munsztuk to wcale nie jest taki najgorszy pomysl...
wiem, nie wybilam 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2011 07:30
No właśnie wiem... Już praktycznie przekonana jestem, chyba pojadę na początku tygodnia do p. Marka. Chcę coś w tym stylu:


Tylko naczólek dłuższy, żeby opadał.
Koniczka, śliczne jest to ogłowie - jak trafi jeszcze kolorem skóry w kolor odbarwień - będzie czad! 🙂
Koniczka ty nie masz brązowego siodła prawda? Jeśli nie to tak średnio...
Frania, nie, koniczka ma czarne siodło ale w niektórych miejscach cudnie odbarwione do brązu. W związku z czym brązowe ogłowie będzie wyglądało ekstra...
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
11 czerwca 2011 08:38
Bardzo podoba mi się to ogłowie ---->http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300476&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

Tylko pytanie czy będzie ono pasować do pani za zdj. na dole? Macie może jakieś inne pomysły? Ogłowie musi być czarne i mieć złote okucia...
Pewnie już tu było nie raz ale chciałam się zapytać jak się mają Hooskowe ogłowia jakościowo?

ogłowia hooksowe? myślę, że najlepszym określeniem jest po prostu dobrze

sprawdź wątek, dziewczyny bardzo często się wypowiadały. Wszystko zależy również od modelu.

gdzie w Polsce można kupić ogłowie Passiera, albo Otto Schumachera?
Dziewczyny ja padam -,- Już mam dość szukania :/ . Może pomożecie - szukam ogłowia czarnego (może być białe podszycie) a nachrapnikiem angielskim + naczółek opadający z cyrkoniami 😉. nie taki BLING BLING jak jest w Artemisie, a zwykłe cyrkonie 😀. Do kwoty niestety małej bo do 200 zł ewentualnie może by 250 poszło ale NIE więcej. A no i nie interesuje mnie nic sprowadzanego z zagranicy 😉.
Z góry dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się