Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

CuLuLa, współczuję...
Cobrinha, ja sobie też współczuję 🙁
Czy możecie polecić jakiegoś naprawde dobrego dentyste w okolicy Ursus/Włochy??
Miesiąc temu miałam ekstrakcję 8-ki i przy okazji leczenie kanałowe 7-ki. po 1,5 tyg przed wizytą zadzwoniła do mnie dentystka że może mnie przyjąć za miesiąc bo "dziś nie zdąży"🙂
Ręce mi opadły. Nie dość że po zabiegu nie dała mi nic przeciwzapalnego i w drugiej dobie dopadło mnie zapalenie okostnej i zapalenie gardła to cholernie zniechęciła mnie do stomatologów. Nigdy nie miałam z tym problemów ale te 40minut rwania z uszkodzeniem ust i posiniaczeniem połowy twarzy zrobiło mi dystans duży w głowie. Szukam teraz pilnie jakiegoś przyzwotego fachowca który zakończy leczenie i nie ukatrupi mnie przy okazji 🤣
asds   Life goes on...
21 czerwca 2011 22:48
Ja właśnie zaczełam wybielanie z systemem biała perła....Na razie 2gi dzień...Mam nadzieję ze po 14 dniach będzie widac jakieś znaczące efekty 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 lipca 2011 18:17
asds i jak efekty wybielania?

Ja w końcu, po wieeelu latach, doczekam się czterech porządnych koron 🏇 Mega się cieszę 🙂 Co prawda nie wiem jak przeżyję parę godzin na fotelu, ale cóż, żeby być pięknym trzeba cierpieć 😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 lipca 2011 05:50
Tez mam 4 korony i do tego 2 licowki...to byly godziny meczarni,ale sie oplacalo 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 lipca 2011 11:55
Gienia-Pigwa nie wątpię 🙂 Mój tata ma chyba wszystkie korony (perypetie wojskowe...) i spędził w gabinecie łącznie ponad 30 godzin, nie mówiąc już o pieniądzach... Ale dzięki temu ma zaufanego dentystę (czy już jakoś inaczej określa się fachowca od koron/licówek?) i do niego się udam. Czekałam na to odkąd tylko wybiłam sobie zęba w 2 klasie podstawówki... Teraz mam koronę na jedynce i licówkę na dwójce - a druga jedynka i dwójka są 'moje' - wszystko wygląda jak z innej parafii 🙄
Wiem, że to będą godziny męczarni, ale wiem też, że będzie się opłacało 🙂 Z resztą nie wiem czy cokolwiek może się równać z wyrywaniem dwóch ósemek... 😵
Orientujecie się, w jakiej cenie jest aktualnie usunięcie górnych ósemek pod narkozą ?
Chodzi o Kraków  🙂

Miałam tak usuwane dolne ósemki, ale z 3lata temu i podejrzewam, że ceny na pewno się zmieniły...
dolne są bardziej bolesne niż górne, więc myślę, że jeśli rosną w miarę normalnie, to narkoza jest zbędna. W Gdańsku płacisz ok. 400zł za sztukę. Osobiście zrobiłam w Zamościu wszystkie 4 z funduszu i nie było źle. Bolały dziury po dolnych, te górne poszły jak po maśle. Powodzenia!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lipca 2011 09:54
kolebka pod narkozą chyba w granicach 600zł, ale nie jestem pewna. Ja byłam wyrywać obok mnie do chirurga przy biurowcu Onetu, zaraz za wiaduktem na Bronxie 😉

_kate kłóciłabym się 😉 miałam wyrywaną ósemkę u góry i u dołu i u dołu poszło jak po maśle, po 1 znieczuleniu. Za to góra po 2 znieczuleniach a miałam wrażenie, że ktoś wyciąga mi mózg przez słomkę 😵 Łzy mi ciekły jak z gąbki, ciurkiem po policzkach. Nigdy więcej nie dam sobie wyrwać górnego zęba 😤
_kate Ból jestem w stanie znieść, ale ja się PANICZNIE boję dentysty. Potrafię się rozpłakać histerycznie na fotelu.
Zapach, dźwięk... brrr  🙇
Dziękuję, zapłacę za narkozę  🤣

Strucelka  dzięki za info, jutro idę zrobić rtg, a później do dentysty, niech oceni czy to już usuwać i w jakim stadium jest druga ósemka...
Mit o tym, że dolne ósemki wyjmuje się trudniej niż górne wziął się z tego, że żuchwa ma inną strukturę kości - zbitą. Niestety nie ma reguły. Zdarza się, że górna siedzi i ma tak ułożone korzenie (np. kolbowate), że ekstrakcja jest bardziej skomplikowana i trzeba usuwać operacyjnie, a nie chirurgicznie. Jestem po przeżyciach ekstrakcji dolnej ósemki zatrzymanej, z korzeniami zawiniętymi w paragraf. Górne usuwałam obydwie na raz, jedną wyobraźcie sobie sama z pomocą chirurga 🙂, druga zaś wyszła ale z guzem szczęki - i to nie było nic przyjemnego. Także jak widać różnie to bywa.
jakim cudem po leczeniu górnych zębów boli mnie szczęka na dole???  😕 fakt, po leczeniu tych dolnych zebow (z rok temu? tez mialam tam bole, ale ponoc normalne w czasie do tygodnia o ile ubytki sa duze)
no ale teraz po takim czasie zeby znow bolalo...  😵 fakt, ze tylko po jedzeniu - wczesniej po cieplym/zimnym, teraz to i po zwyklym. ale noz kurka... czemu  :emot4:
jak tylko bede mogla - ide do stomatologa. ehh a juz myslalam ze polubie wizyty u dentysty... ale po takich akcjach odechciewa mi sie 🙁
Przy wybielaniu trzeba wymieniac wszystkie wypelniania, czy razem z zebami sie wybiela?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 sierpnia 2011 22:58
Krupnik., Niestety plomby zostają ciemne 🙁
To mnie ich wymiana bedzie wiecej kosztowac niz samo wybielanie.  😲
Zbankrutuje.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 sierpnia 2011 05:52
Krupnik., Znam ten ból. Mnie czeka wymiana 5 po zastosowaniu past wybielających. Dzizas, jak po tym zęby wyglądają!
Ooo, ale past takich sklepowych czy jakies cuda u dentysty?
Zawsze mnie ciekawilo, czy te wszystkie cuda z reklam naprawde wybielaja. Chociaz i tak dla mnie nic one dadza, bo ich aktualny kolor jest zbyt tragiczny.
Ja z dentystami mam przykre wspomnienia.
Kilka lat temu poszłam do prywatnego dentysty. Taka starsza kobietka. Moja mama długo u niej leczyła zęby więc miałam tam bardzo tanio. Poszłam i przeżyłam koszmar. Okazało się, że miałam ułamany ząb i goły nerw o czym nie wiedziałam. Kobieta czyściła mi to bez znieczulenia. Mówiła że to zbędne. Do tego nie miała rękawiczek! Płakałam na tym fotelu, a przy każdym dotknięciu nerwu zamykałam zęby i fikałam nogami. Męczarnia trwała ponad 1,5 godziny. A za każdym razem mówiła "jeszcze 5 minut Cię poboli". Założyła mi truciznę (czy jak to się zwie) i kazała przyjść za dwa tygodnie. Mimo że nie jadłam to trucizna wypadła po 3 godzinach. Od tego drażnienia nerwu dostałam takich bólów głowy, że paczka nurofenu + ketonal nic nie dały. Wylądowałam w szpitalu bo zaczęłam tracić przytomność. Następnego dnia wyszłam ze szpitala i męczyłam się te 2 tygodnie. Podrażniony nerw płukałam koniakiem co  przynosiło ulgę (w nocy z bólu nie mogłam spać). Dzień przed następną wizytą tak bardzo mnie bolało, że pobiegłam do całodobowego, ale niestety bardzo drogiego dentysty. Zęba zrobił mi bardzo dobrze. Całosć trwała ogólnie 2 miesiące. Poszło 1800zł. Myślałam, że już jest ok, a tu nagle po roku zrobiła mi się dziwna ropna kulka. Dentysta "rozbijał" ją jakimś laserem, potem jakieś ultradźwięki. Znowu poleciało 300zł. Wziął w końcu zdjęcie RTG zęba które robił mi na samym początku leczenia kanałowego i okazało się, że korzeń połączony z zatoką i trzeba wyrwać. Hmmm.... nie widział tego od razu ? :/
Poszłam do chirurga szczękowego, wyrwał i po kłopocie 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
25 sierpnia 2011 12:22
A ja jestem cudownym dzieckiem 😂 U góry po prawej rośnie mi... 9 🏇 Mam też wszystkie 8 😁
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
30 sierpnia 2011 13:09
16.20 godzina zero. Kurde boję się. Ciekawe ile zaśpiewa?
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 sierpnia 2011 13:29
W kwietniu/maju miałam leczone zęby, założone plomby.
Ostatnio jak jadłam batona poczułam krótkotrwały ale dość mocny ból z jednej strony.
Raczej jest to niemożliwe żeby był tam jakiś ubytek.
Więc co może powodować taki ból?
Czy jeżeli dentysta np. nie do końca oczyścił/wyborował (czy jak to nazwać) zęba przed założenie plomby to mogłoby się tak dziać?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
30 sierpnia 2011 13:33
Idź kobieto jak najszybciej. Ja w taki sposób straciłam górną 6. Źle oczyszczony kanał pod plombę i po 2 miesiącach było po ptokach. Zapalenie okostnej i w efekcie rwanie.
dragonnia, nie strasz, blagam.  🙄 Wychodzi na to, ze lekarka mnie perfidnie w konia zrobila. Jeszcze na gwarancji poszlam do dentysty, bo mi cos nie tak bylo z zebempo kanalowce, ani zimnego, ani goracego, ani slodkiego nawet [btw. po kanalowym to w ogole nie powinnam czuc nic w tym zebie].  🙄 Kobita stwierdzala pokolei, ze to wszystkie zeby dookola, ale nie ten [$%&*% chyba lepiej wiem, ktory mnie boli  🙄]. No coz, potem jakos lzej bylo i olalam, ale teraz znowu to wraca. Gwarancja minela, a ja i tak nie mam juz raczej zamiaru tam wracac.  🤔wirek:
We wrzesniu bede musiala widac isc, bo nie chce stracic kolejnego zeba.  😵
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
30 sierpnia 2011 13:51
Idź zrobić RTG u jakiegoś DOBREGO stomatologa. Ja nie straszę tylko ostrzegam jak może skończyć się olanie tego. Na własnym przykładzie, niestety 🙁
Pojsc pojde na pewno, i tak musze isc zrobic do aparatu. Ale to i tak dopiero jakos w polowie wrzesnia, bo bez rodzicow to ja sobie moge.  🙄
A co do dobrego... ide poczytac w internecie, moze cos znajde.
[Chyba, ze ktos ma do polecenia jakiegos stomatologa w Bialymstoku  👀]
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 sierpnia 2011 16:20
dragonnia, o matko, to było do mnie? już się boję  🤔
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
30 sierpnia 2011 18:28
Ada, do ciebie i nie tylko.

Ja juz po. I durna baba ze mnie, bo przez strach to zębolog ma pole do popisu w mojej gebie.. Na korytarzu prawie zawał. A po znieczuleniu.... bajka. Mam 8 do leczenia i 1 do wyrwania. Idę za ciosem. dam radę. Najgorzej zaczać.

I Wam laski to radzę.
dragonnia, ja rowniez niedlugo ruszam do boju.  🏇 Juz z tego wszystkiego nawet przestalam sie bac, swoje sie wybalam za mlodu. U mnie najgorszym problemem jednak jest kasa. Trzeba tego troche poleczyc, wybielic, wymienic plomby i jeszcze aparat przynajmniej na dol.  😵
Dziewczyny, o leczeniu zębów to akurat dużo wiem.
Tułałam się po NFZ'tach, wyłam z bólu, babka mi zdrowego zęba rozwierciła i zatruła, ból był nie do wytrzymania, jakimś cudem wyjęłam tą truciznę .. To było dawno, ponad dwa lata temu. No i w końcu zdecydowałam się na jedynego, słusznego dentystę prywatnego. Załatwiłam tam wszystkie zęby. Miałam kanałowe pięciu zębów, leczenie chyba sześciu, wyrywane cztery ( do aparatu). Wyniosło sporo, ale ból poczułam tylko 2, 3 razy i był on naprawdę bardzo mały i krótki. Cieszę się, że zmobilizowałam się, zaczęłam te leczenie i je skończyłam, bo tak zapewne nadal miałabym zęby w strasznym stanie. Aktualnie noszę aparat ortodontyczny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się