Jak zamawiać z HOOKS do Polski?

pocieszę was ja czekam na wodze od lutego, już nawet przyszły miesiąc temu ale okazało się że to nie te które zamawiałam:/ i dalej czekam i czekam...
xxagaxx chyba w ogóle mnie nie zrozumiałaś, albo nie śledzisz przebiegu tego zamówienia. Zamówienie z Hooks przyszło, equi napisała, że wszystkie paczki wysłała, natomiast do mnie i do kilku osób które juz tu pisały żadna paczka nie doszła. Nie wnikam już w to, czy zamówienie jest kompletne, chciałam wyjaśnić dlaczego paczka nie dotarła w ogóle chociaż była informacja, że wszystkie zostały wysłane. Sprawa została wyjaśniona, equi nie miała dostępu do internetu i jest ok. jednak to że zadawane były pytania co się dzieje z zamówieniem itd. miało na celu właśnie ustalenie przyczyny braku przesyłki. Żeby było jasne nikt nikogo o nic nie oskarża, jednak ja jak i zapewne inne osoby, które przesyłki nie dostały zwyczajnie się martwiłyśmy co się dzieje. I wyobraź sobie, że wiem co to znaczy mieć sesję i nie musisz mi tego tłumaczyć, żadnej paniki jeszcze nie było, były pytania czy ktoś wie co się dzieje z equi, a cisza w kontaktach trwa od zeszłego tygodnia.
wioletka.s czytam i śledzę wątek, więc tym bardziej takie wiadomości mnie wkurzają. Ludzie cierpliwości już chyba w ogóle nie mają, chwilę poczekać żeby sprawa sama się wyjaśniła

. Z tego co wiem to do tej pory nie było takich problemów. Zdarzało się że Hooks nie przesłał niektórych rzeczy, ale w tej chwili nie wiemy nawet co zostało przysłane, a co nie. Dziewczyna gdzieś zaginęła, od kilku dni nie  ma z nią żadnego kontaktu, a pieniądze zostały wpłacone. Szczerze mówiąc nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Dużo jest osób, które nie dostały w ogóle przesyłki?


To według Ciebie nie jest jakiś dziwne insynuowanie? Zaginęła? Kasa wpłacona, wiec powinna codzienne meldunki wstawiać? W takiej sytuacji należy poczekać, tydzień, dwa i dopiero robić raban. Bo skoro wiesz co to sesja i że akurat trwa to nie ma w tym nic dziwnego że kogoś może przy kompie nie być na tydzień czy dwa. A za użeranie z hooksem to w ogóle szkodliwe powinni płacić. Ja zamawiałam rzeczy na poczatku maja, dziś dowiedziałam się ze zamówienie NIE ISTNIEJE i muszę złożyć je jeszcze raz. Jakim cudem? Nie wiem, ale po akcjach jakie mam z tym sklepem zrezygnowałam z organizowanie grupowych zamówień, Equi się powinno dziękować że w ogóle jej się jeszcze chce i ma siły.
Przyznaję, że może mnie trochę poniosło. Na swoje wytłumaczenie mam tylko to, że ogłowia potrzebuję jak najszybciej, kasę dosłownie spod ziemi wyciągnęłam, żeby za nie zapłacić, equi napisała że przesyłka z Hooks przyszła i wszystko już porozsyłała ponad tydzień temu, a do mnie nic nie doszło. W dodatku dziewczyna przestała odpisywać na wiadomości. Na pewno nie gorączkowałabym się tak gdyby nie info że zamówienie jest w Polsce i wszystko już poszło do zamawiających. Na szczęście sytuacja się wyjaśniła i equi niedługo się odezwie.
Tłumaczysz wszystko sesją, jednak sama przyznasz że nawet w takim czasie można napisać jeden krótki post i poinformować, że odezwie się za tydzień lub dłużej (chociaż akurat w tym przypadku o sesję nie chodziło)
też uważam ,że jeden post można napisać w końcu zajmuje to nie całe 5 min. Rozumiem można nie mieć neta, ale można : wejść z telefonu, u koleżanki, na uczelni w kafejce, w jakimkolwiek punkcie gdzie jest wifi z tel czy lapka.... i możliwości jest sporo. A napisanie jednego głupiego zdania na necie raczej w sesji nie przeszkadza.
Wszyscy jesteśmy wdzięczni, ale to nie małe pieniądze i jakiś najmniejszy kontakt wypadałoby zachować. Tyle ode mnie 😉
a ja będę wredna i napiszę, ze paczki powinny iść w tempie wpłacania pieniędzy za zamówienie
nie widzę powodu, by osoby, przez które zamówienie przeciągało się o tygodnie nie mogły teraz poczekać

oczywiście nie insynuuje kto zawalił
Endurka owszem to by było sprawiedliwe, jednak my nie wiemy kto kiedy wpłacił, a idę o zakład, że te osoby które przeciągnęły realizację zamówienia właśnie przez odciąganie zapłaty, swoje paczki już dostały. Ale to nie ważne. Jak pisałam wcześniej, poniosło mnie trochę bo nie chciałam i nie chcę insynuować jakoby equi była nieuczciwa. Zależy mi tylko na rzetelnej informacji co się dzieje.
też by mi odpowiadał układ rozsyłania paczek w tempie wpłacania należności  😀  czyli paczke powinnam mieć na drugi dzień rano  😀iabeł:
Mam już internet, widzę że dobrze, że panowie z UPC uwinęli się szybko bo wpadło by zaraz KGB... Paczki wyszły, paczka Hermesiowej w czwartek zeszły, czyli dzisiaj jest tydzień, poczta polska to nie DHL, więc może by poczekać spokojnie, aż faktycznie będzie podejrzenie, że paczka zaginęła w akcji. Osobiście dalej czwarty miesiąc próbuje wyrwać poczcie ogłowie Edytki, które odesłali do biura paczek niedostarczalnych z powodu znanego tylko im. Jedyna paczka, która jest u mnie w domu to paczka wioletki, bo zamiast poseidona przysłali carlow, pisałam czy mam zażądać od hooksa zwrotu kasy, czy zadowoli się tym ogłowie, czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie, widać pw nie doszło. Nie jestem jasnowidzem i nie wiem, czy ktoś wiadomość ode mnie otrzymał czy nie. Cieszę się, że parę osób rozumie, że ludzie pracują, uczą się i mają własne życie, a nawet doceniają, że ktoś poświęca czas i często pieniądze, bo nie raz do tego trzeba dołożyć ( biorę od Was za paczkę w PL 10 zł, wysyłka kosztuje 9,50, więc 50 groszy na osobę zostaje na taśmę, czasem bąblowe koperty, dojazd na poczte, często paczka okazuje się większa i wysyłka droższa, ale jakoś nie rozbijam się do każdego że ma mi dopłacić i nie żalę się, że do tego dokładam, ale uważam że 15 zł nie jest warte rabanu).
najlepszym przykładem, że zamówienia zbiorowe to nic przyjemnego jest to, że po godzinach składania zamówień do kupy, sprawdzania dostępności (mailowanie i tel z hooksem to żadna frajda), odpisywania na pw, maile, pilnowania paczki, przeglądania po kilka razy listy kilkudziesięciu produktów tylko po kodach ( wszystko trzeba wsklepać na stronę żeby sprawdzić czy hooks dobrze wprowadził zamowienie ) zbiera się baty za pomyłki, opóźnienia, braki jakbym była sklepem, miała z tego cokolwiek oprócz popsutych nerwów,
dziękuje bardzo osobom, które rozumieją pewne rzeczy  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: i wspołczuję osobie, która kolejne zamówienie będzie robić.
aga amen  :kwiatek:
Ja kocham rzeczy z Hooks'a, ogłowia uwielbiam ale na tym zamówieniu kończę swoją "współpracę" z Hooks'em!
Nie zamówię od nich już nic więcej bo uważam, że nie traktują swojego jakby nie patrzeć dobrego klienta dobrze!
Co zamówienie to pomyłki i braki!
Czy to kosztuje ich tyle wysiłku żeby wsadzić do paczki wybrane przez nas produkty?
Ja zamawiałam 3 ogłowia , podkładkę żelową i czarną wodzę a dostałam tylko ogłowia. Na resztę spokojnie i cierpliwie poczekam...ale nie powtórzę tego nigdy!

W każdym razie Dzięki wielkie Equi!

Przy okazji wrzucam fotkę Artemisa Cob na folblutce (musiałam dorobić 5 dziurek przy nachrapniku)
dalej nic nie dostałam, a to już dwa tyg. od wysyłki.
Nie mogę się skontaktować więc może napiszę tu : EQUI proszę o podanie numeru paczki!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 21:27
dalej nic nie dostałam, a to już dwa tyg. od wysyłki.
Nie mogę się skontaktować więc może napiszę tu : EQUI proszę o podanie numeru paczki!


ten wykrzyknik to sobie na czole namaluj 🤔 Rozumiem nerwy ale przeczytaj co napisała equi pare postow wyzej i przemysl to 😤
😵 czytać umiem-dziękuję za pouczenie. Ja się nie denerwuję na Equi tylko na pp, dlatego chce numer paczki. Bo raczej tyle paczki nie idą i może po prostu ktoś nie zostawił awiza,dlatego chcę to sprawdzić( tak-próbowałam na @ i pw). A z tym wykrzyknikiem nie rozumiem- normalny znak, więc skąd to oburzenie 🤔wirek:
Czy ktoś już coś dostał z zaległych przesyłek Hook'sa (niedosłany towar)?
a co z kasą za rzeczy które nie dotarły - hooks już zwrócił?
Wiem od Equi że Hook's ma dosłać, pytanie tylko kiedy.
Bo jak ma to trwać pół roku to ja też chyba wolę kasę....
o to by bylo super jakby zwrocili kase 🙂 chociaz sprawa by byla zamknieta.
ja mam zalegly czaprak z marcowego zamowienia, ale jakos o nim ciagle nie pamietają :>
Ja wciąż czekam na podkładkę i czarną wodzę!
I tu pytanie do Equi: Czy masz jakieś wieści od Hooks'a czy wysłali te zaległe rzeczy czy jak?
Ja czekam na wodze od artemisa, nie wiedzieć czemu są na stronie jako dostępne, a co do dostarczenia czekam od marca...
hooks póki co nic nie dosłał, czekam na odp na maila dotyczącego prośby o zwrot pieniędzy za rzeczy, które nie doszły, maila o zwrot za buty Endurki puściłam w dniu otrzymania paczki a pieniążków ni ma, jest teraz weekend, także pewnie w poniedziałek będzie wiadomo.
Hermesiowa nadania w stercie kilkudziesięciu nie mogę znaleźć, a paczki sądze, że spłyną po długim weekendzie, jeśli nie, będę szukać głębiej, ale pamiętajmy że PP ma 2 tyg na dostarczenie przesyłki ekonomicznej i dopiero po tym czasie można reklamować
A ja się ostatnio zastanawiam dlaczego nie możemy mieć takiego Hooksa w Polsce ? Żeby kupić jedną jedyną rzecz tyle zabawy i zachodu, a o ile byłoby prościej i szybciej gdyby jakiś jakikolwiek jeździecki sklep współpracował z takim hooksem i posprowadzał to wszystko Polski i wcale nie byłoby to nieopłacalne bo cały sprzęt rozszedłby sie jak świeże bułeczki i to myśle że nawet nie zależnie od tego ile kasy więcej zażądali by sobie za to wszystko tutaj.
Demonowa problem jest tylko jeden-podstawowy:
Hooks nie chce współpracować z zadnym sklepem jeździeckim ani osobą prywatną poza Szwecją! O ile wiem chcą mieć wyłaczność a wiem to bo sama miałam mały plan na małą firmę i chciałam nawiązać z nimi współpracę ale także znajomy posiadający już sporawy internetowy sklep jeździecki!
Dlatego też zamawiałam od nich, czego więcej już nie zrobię!
Prędzej sama do Szwecji pojadę niż wysyłkowo od nich zamówię!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 czerwca 2011 11:25
Czy  w hooksie jest do kupienia osobno naczolek od oglowia gold medal catena? oglowie jest rozmiarowo dobre tylko naczolek krotki. a mam coba.
draskaeb ale według mnie to co oni robią jest niezrozumiałe. Dochód jaki mogliby mieć z takiego puszczenia w świat hooksowego sprzętu byłby nieziemski plus najprawdopodobniej ogromna popularność tego sprzętu nawet przy bardziej wygórowanych cenach. Oni  by to mieli wręcz zagwarantowane że tak jak dzisiaj pół świata ma szał na Eskadrona czapraczki,ochraniaczki,kantarki aleee wszystko koniecznie Eskadron, tak po roku takiej działalności połowa koni na świecie chodziła by cała ubrana w Hooksa.

Ja niestety jeszcze będe zmuszona do zabawy w kupowanie w Hooksie, a potem czekania na paczke 3 miesiące i ogólnie test cierpliwości klienta bo obiecałam sobie kupić na karego Artemisa. No ale pomyślmy o ile byłoby prościej jakby hooks poprostu przyjechał do nas.....
Demonowa uwierz mi, że odpowiedź z Hooks'a była dla mnie także niezrozumiała!
Oni nie chcę nawiązać żadnej współpracy z zagranicznymi sklepami!
Chcą mieć wyłaczność na sprzedaż swojego sprzętu!

A co do testu cierpliwości to ja swój wciąż przechodzę!
draskaeb a ja mam pytanie bo widze że ostatnio zamawiałaś Artemisa 🙂 Ile kasy wyszło za ogłowie razem z tą nieszczęsną przesyłką ?
Ja zamawiałam kilka rzeczy ale jakby tylko Artemisa podliczyć i wysyłkę (wtedy 26 zł) to koszt 345zł Artemis plus 26 zeta przesyłka = 371 zł
A to jest jakaś zależność ile idzie paczka ? Bo tak czytam wątek i ktoś dostał po 3 dniach, ktoś po 2 tygodniach a ktoś jeszcze inny czeka 2-3 miesiące. Chodzi mi tylko o to czy mam być gotowa na test cierpliwości klienta czy z Hooksem nigdy nie wiadomo ?
Demonowa  ja czekam  4 miesiące  😉 z hooksem jak mu się uda - na moim przykładzie najpierw nie było, potem przysłali nie to, potem przysłali to ale brązowe zamiast czarnego, teraz przysłali podobno dobre-zobaczę jak dojdzie  😉
ogólnie chyba się bardziej "opłaca" przepłynąć promem po większe zakupy niż się z nimi bawić w takie klocki🙂 aa i czasami sobie zapominają i przysyłają tylko część rzeczy.
Hermesiowa  a tak mnie zastanawia co oni mają za problem przeczytać uważnie zamówienie,wziąć, włożyć w paczke i wysłać ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się