Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2011 19:01
estena, jaka piękna !  💘
Cassie   Kanalia niepospolita :)
09 czerwca 2011 10:30
estena Śliczna panienka 🙂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 czerwca 2011 12:00
estena śliczna dziewuszka. Tak z ciekawości, ile ma w kłębie?
estena   Wariat nad wariaty.
09 czerwca 2011 15:28
coś koło 164 😉

Czy ja wiem czy taka piękna ;P W sąsiedniej stajni (zresztą tu na re-volcie sławnej stajni ;P) nazwali młodą grubym, brzydkim i rozpieszczonym parchem vel chabetą. No cóż.... -.-
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 czerwca 2011 16:15
że co ?  🤔
jak dla mnie to jest jedna z najpiękniejszych klaczy jakie w życiu widziałam !
estena   Wariat nad wariaty.
09 czerwca 2011 17:47
Spokojnie, nie przejęłam się tym zbytnio zwłaszcza, że tek jakże inteligentny komentarz był wypowiedziany w takim fajnym (  🤔wirek🙂 miejscu jak Grodkowice.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 czerwca 2011 20:30
Dzisiejsze fotki  😀
Cassie   Kanalia niepospolita :)
13 czerwca 2011 23:13
estena a mi się twój brzydki, rozpieszczony parch podoba 🙂 mój jest nazywany kanalią , karakułem , prymitywem - ale już się przyzwyczaiłam.
iwona9208 jaki fajny pączuś  😀 oddajcie nam trochę ciałka  🤣

obiecany kiedyś tam torcik

skończony



w trakcie robienia



koń wiecznie zadowolony z życia... schnie po kąpieli.






Bischa   TAFC Polska :)
13 czerwca 2011 23:26
Co jest na wierzchu, co leży na tym 4?
Cassie   Kanalia niepospolita :)
13 czerwca 2011 23:41
Bischa L ta papka na której leży czwórka to rozgniecione banany,a jeśli masz na myśli to czerwone coś to sok marchwiowy 🙂
Oto Gubin . Pogrubiany ślązak ;d
Stoi w kalsku , tam gdzie wcześniej wstawiony Deseń .
Z gubena leń nad lenie ! za to w terenie strasznie do przodu  🏇
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 czerwca 2011 20:19
Może nie pogrubiany,ale w starym typie  😉
No faaajny jest 😀
Marta Gubin jest SP 😉
jedynym ślązakiem w kalsku jest Deseń 😉
możecie mi polecić jakieś hodowle ślązaków?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 czerwca 2011 20:34
http://www.bonza.pl/main.php myślę,że ta hodowla jest godna polecenia.Mają tam na prawdę piękne konie śląskie.
Ja mogę polecić konie hodowli Pana Andrzeja Pasternaka  z Popielówka (dolnośląskie) 😀
Mój sąsiad ma do sprzedania dwa ogiery i klacz...
Oto jeden z nich 🙂 Ja mam jego pół siostrę ...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duze zdjecie
Mój sąsiad ma do sprzedania dwa ogiery i klacz...
Oto jeden z nich 🙂 Ja mam jego pół siostrę ...
 za duze zdjecie

Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2011 12:53
aliasa edytuj posty.

iwona9208, jakie cuuuudowne ślązaki!  💘
Cassie   Kanalia niepospolita :)
25 czerwca 2011 19:19
aliasa Ile on ma w kłębie ?? bo nie wygląda na małe stworzonko.
Coś koło 170 może więcej 🙂 Jak będę tam następnym razem to zmierzę
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
27 czerwca 2011 08:08
W sobotę byłam na Czempionacie źrebiąt śląskich w Porębie, tutaj macie część moich zdjęć:
https://picasaweb.google.com/PolskieKonie/CzempionatZrebiatRocznychIDwuletnichRasySlaskiejPoreba2011OGIERKIROCZNE
https://picasaweb.google.com/PolskieKonie/CzempionatZrebiatRocznychIDwuletnichRasySlaskiejPoreba2011OGIERKIDWULETNIE
Mam nadzieję, że dziś uda mi się wrzucić klaczki (a było na co patrzeć- klaczek dwuletnich było bodajże 19!!!) i do końca podpisać ogierki roczne, bo wczoraj już nie zdążyłam  😁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 czerwca 2011 09:12
Czekam niecierpliwie na resztę zdjęć  😁
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
27 czerwca 2011 09:17
Ja również czekam na resztę zdjęć  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 10:37
patrzcie jak Zento (roczniaki) ma nachrapnik zapięty  🤔
ogólnie dopasowanie ogłowia jest mistrzowskie  🤬
u Brytana (już w dwulatkach) to samo.
myślę, że jak ktoś się wybiera na czempionat, to chociaż powinien porządnie pozapinać te ogłowia. nawet nie chodzi o to, żeby było nowe, błyszczące itd., ale chociaż porządnie zapięte. a nie, skośnik przed wędzidłem, nachrapniki krzywo i na wierzchu...

Banderas (roczniaki) mnie się spodobał, ale wzrok ma szaleńczy.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
27 czerwca 2011 11:13
a ja się wepchnę znów z moją Baj
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
27 czerwca 2011 21:37
na mojej picasie (www.picasaweb.google.pl/PolskieKonie) macie już klaczki, ale wszystkie podpisy będą dopiero jutro  🙄 Po prostu net mi tak zamula, że podpis się ładuje kilka minut  🤔
Natomiast mogę dac moje podsumowanie:
Bardzo podobały mi się chyba wszystkie Jarseny!! Bardzo typowe konie, o świetnym ruchu, dobrej budowie. No i duża stawka tych Jarsenów na różnych klaczach, co dobrze rokuje dla tego ogiera. a głowy...  😜 Tramery ogólnie rozczarowują. Nie dośc, że małe, w bardzo starym typie (no kto jak kto, ale ja jestem wielbicielką starego typu, ale mimo wszystko nie przemawiały do mnie!!), na krótkiej nodze, o krótkich szyjach i dobrym, choc karecianym ruchu... Nie były złe (ot, roczna Rita, czy dwuletnie Maura i Madras), ale też nie zachwycały. Duża stawka po Santiago- wszystkie siwe, w podobnym typie, troszkę "szczupacze" (ale kto wie, co z nich będzie za 2-3 lata!), świetne ruchowo, ale też straszne tancerze, nawet te dobrze przygotowane! Na mocnych, chłodnych głową klaczach jak najbardziej. Jordany poza jednym wyjątkiem (Lansonia- ZNAKOMITA!!!  😜 ) bardzo nietypowe, szlachetne, spokojnie mogłyby iśc czempionat sp, a nie ślązaków (w tym córka pełnej siostry mojej Żaglówki, a co jak co, ale one [moja Żaglówka, Żeneta i Żenada- 3 pełne siostry] raczej szlachetne nie są  😁 ). 2 świetne ruchowo i niezłe pokrojowo, wyrównane Alergenki. Bardzo fajna córka Falstarta (ogier o boskim i rzadkim rodowodzie, uwielbiam takie!!), syn Lokana- FANTASTYCZNY ruchowo, ale bardzo "cukierkowy", z zainteresowaniem przyjrzę mu się za jakiś czas. No i syn Lothario- w bardzo dobrym typie i bdb ruchu. Akurat w tym roku nie byłam w Pajęcznie, ale była koleżanka i jej zdaniem Lothario (którego liczna stawka potomstwa właśnie w Pajęcznie się pokazała)świetnie stempluje, przekazując bdb typ i ruch, więc jest to też godzien uwagi ogier. Ciekawe Bulwary, zwłaszcza Lynch, który do tego nie jest kary lub skaro-gniady, jak nakazuje moda  😎 , ale "mulo" gniady  😉 Będę za niego trzymac kciuki w przyszłości!!
Ogólnie świetna sprawa taki czempionat, bo były duże stawki po ogierach, można było wyrobic już sobie jakąś opinię na temat ogiera. No i często porównac pełne rodzeństwo z różnych lat  😀
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
28 czerwca 2011 07:57
AleksandraAlicja, masz może zdjęcia samego Falstarta?
Cassie   Kanalia niepospolita :)
28 czerwca 2011 08:24
AleksandraAlicja Dowiedziałam się w końcu jakiej maści jest mój koń xD Mulo-gniada cóż za urocza nazwa  😁 Coś widzę, że źrebaki po Bulwarze są ładne tylko jak są małe ... te z wystawy jakoś mnie nie zachwycają.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
28 czerwca 2011 08:32
Makresza, Falstarta nie mam, w ogóle bardzo się zdziwiłam, widząc TAKI rodowód kryjący stosunkowo niedawno (2008 r.).
Cassie, no ja to tak nieobraźliwie  😁 Ja osobiście lubię taką maść, chociaż te przejaśnienia na chrapach i pachwinach plus długie uszy zrobione na "helikopter" dają jak nic wygląd muła  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się