Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

cieciorka   kocioł bałkański
23 czerwca 2011 19:08
na marszałkowskiej, na odcinku miedzy świętokrzyską i jerozolimskimi, ale nie jestem pewna, czy na metry sprzedają, musiałabyś się upewnić
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2011 19:21
Dziękować  :kwiatek:

edit: Ponieważ nikt się nie odezwał, edytuję i pytam:
Znacie jakieś zwyczaje, wróżby i obrządki na Noc Kupały? :>
To znowu ja, mam numer paczki i wiem na którą pocztę przyjdzie. Czyli w poniedziałek iść na pocztę i prosić o numer do "kuriera"? 🙂  😡
Co wpływa na to, że naleśniki czasem są takie "sflaczałe" i cienkie, a innym razem puszyste, chrupiące i "sztywne"? Za każdym razem ciasto jest robione w ten sam sposób, jedynie składniki dodawane intuicyjnie ("na oko"😉  🤔
CzarownicaSa, chyba troche za pozno odpisuje, no ale. Znam tylko motyw z wiankami. Bodajze dziewuchy plota wianku i puszczaja je na wode, a ktory mlodzieniec wylowi wianek danej panny, to sa sobie przeznaczeni czy jakos tak. 😀
ovca   Per aspera donikąd
24 czerwca 2011 20:36
Ja słyszałam, że chodzi o to, żeby te wianki puszczone symbolicznie na wodę mają sprawić, że w ciągu tego roku pojawi się jakiś młodzieniec, który zabierze im wianek w dosłownym, ówczesnym tego słowa znaczeniu 😉
cieciorka   kocioł bałkański
24 czerwca 2011 21:11
gdzie dostanę plastikowy lub gumowy klin pod drzwi? tak się to nazywa? taki długi trójkąt wciskany pod drzwi, żeby się nie przesuwały?
ovca   Per aspera donikąd
24 czerwca 2011 22:27
W ikei 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 czerwca 2011 22:37
Florcik,  najlepiej ustal numer tej poczty, zadzwoń z samego rana i albo poproś żeby zostawili ją na poczcie dla Ciebie i sama pojedziesz albo poproś o numer do listonosza i z nim się kontaktuj. (tylko nie wiadomo o której godzinie zabiera on paczki)

cavaletti, nie mam zielonego pojęcia ale moja mama dodaje trochę wody gazowanej i są dzięki temu bardziej puszyste  😁
Mam pytanie, czy dziecko po przegryzieniu kleszcza (zdjelo z psa)moze zarazic sie borelioza? Google wypluwa, ze szansa jest znikoma, ale znajoma sie boi....
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
25 czerwca 2011 09:26
cieciorka, od poniedziałku będą takie w Lidlu - http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_19731.htm
Ratunku, ściągnęłam sobie grę w formacie iso, odpalam autorun przez UltraISO, ale krzyczy, żeby włożyć płytkę do napędu C. Grę mam na wirtualnym E, na C jest postawiony system, więc chyba nie mogę ot-tak zmienić swojemu dyskowi nazwy, żeby zapisać grę jako C 🤔. Co zrobić z tym fantem?
[s]Czy mogę zainstalować Service pack'a 2 gdy nie mam 1 i czy wówczas będzie wszystko sprawnie działać? System operacyjny to Windows Vista. [/s]

edit: sprawdziłam
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 17:27
jaka jest kolejność czytania sagi DragonLance?
i nie chodzi mi tu tylko o kroniki, po pierwszych trzech tomach powinno coś jeszcze być, tylko co?  👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 czerwca 2011 18:49
jest na re-volcie wątek o żylakach, pajączkach i innych problemach z nogami?
szukajka mi nie działa
efeemeryda   no fate but what we make.
27 czerwca 2011 19:45
czy ktoś się orientuje jak to jest NA PEWNO z płatnym odcinkiem A4? chodzi mi konkretnie o trasę Katowice - Wrocław, podobno ma być płatna od 1lipca, ale cały czas widzę "podobno", nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji "na pewno".
Dziś np. dowiedziałam się od mojego współlokatora, że to niemożliwe bo jeszcze żadne bramki nie stoją, ale nie ukrywam, że wolałabym się upewnić...
Gagulec   Mistrz lokalny
27 czerwca 2011 20:02
Ratunku, ściągnęłam sobie grę w formacie iso, odpalam autorun przez UltraISO, ale krzyczy, żeby włożyć płytkę do napędu C. Grę mam na wirtualnym E, na C jest postawiony system, więc chyba nie mogę ot-tak zmienić swojemu dyskowi nazwy, żeby zapisać grę jako C 🤔. Co zrobić z tym fantem?


iso to wirtualny napęd, musisz miec programi specjalny, na którym montujesz obraz tek wirtualnej płyty - taka wirtualna stacja CD. Polecam Daemon Tools -> http://www.dobreprogramy.pl/DAEMON-Tools-Lite,Program,Windows,12708.html . Jak go zainstalujesz to wybierz "zamontuj obraz" cy tam zainstaluj czy wczytaj i tu wybierasz ten plik iso  :kwiatek: .
W którym sklepie stacjonarnym mogę dostać Lipton Andalucia? Poprzednie opakowanie kupiłam w Anglii i w Polsce ich nie widziałam (albo źle szukałam). Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie  😎
czy ktoś się orientuje jak to jest NA PEWNO z płatnym odcinkiem A4? chodzi mi konkretnie o trasę Katowice - Wrocław, podobno ma być płatna od 1lipca, ale cały czas widzę "podobno", nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji "na pewno".
Dziś np. dowiedziałam się od mojego współlokatora, że to niemożliwe bo jeszcze żadne bramki nie stoją, ale nie ukrywam, że wolałabym się upewnić...


Też słyszałam, że od 1 lipca, ale do piątku (jechałam a4 w stronę Katowic), śladu bramek, chociaż na koncu zjazdu z autostrady było coś dziwnego budowne, co zupełnie nie przypominało bramek jednak. Więc myślę, że ten termin jest przesunięty.
Nie mogę tego nigdzie znaleźć...
Ktoś wie w jakim paśmie, łańcuchu górskim, powiecie, gminie i województwie leży krynica zdrój?  :kwiatek: :kwiatek:
[quote="wikipedia.pl"](...) miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Krynica-Zdrój.[/quote]

[quote="wikipedia.pl"]Miasto położone jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika.[/quote]
noen   A story of a fighter of our human race
29 czerwca 2011 00:50
Do osób znających Toruń i Bydgoszcz:
na Dworcowej w Bydgoszczy idzie się przez wąską ulicę na której jest wiele sklepow z butami, gdzie znajde podobne w Toruniu? 😀 Tam mają śliczne buty, ale nie hce mi się jechać do brzydgoszczy jak znajdę gdzieś to samo w Toruniu 🙂
czy ktoś orientuje się, na jakim kanale na YouTube znajdę nowe, nielegalnie wrzucone odcinki Top Gear z polskimi napisami? od 14 sezonu wzwyż.

edit: o, już mam. co prawda nie na YT, ale...  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 czerwca 2011 10:40
Wie któraś z was jak brzmi dokładnie cytat, coś w tym stylu: każdy facet chce żeby jego kobieta była królową dla wszystkich, a dla niego dzi*ką w łóżku. Natomiast kobieta chce by jej facet był sku*synem dla wszystkim, a ksieciem tylko dla niej?

Jak to szło dokładnie?
Dlaczego nie można juz sprawdzać ortografii w poście?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 czerwca 2011 10:48
gacek 🙂, bo opcja zniknęła i zostało to zgłoszone administracji.
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 czerwca 2011 10:50
JARA, ja znam taką wersję z fb:
"Kobieta chce niegrzecznego chłopca, który będzie grzeczny tylko dla niej; Mężczyzna chce grzecznej dziewczynki, która będzie niegrzeczna tylko dla niego."
Mam pytanie, czy dziecko po przegryzieniu kleszcza (zdjelo z psa)moze zarazic sie borelioza? Google wypluwa, ze szansa jest znikoma, ale znajoma sie boi....

👍 ale się ubawiłam. Nie dlatego, że można się boreliozą zarazić (bo nie można), ale, że można kleszcza przegryźć.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 czerwca 2011 11:02
JARA, ja znam taką wersję z fb:
"Kobieta chce niegrzecznego chłopca, który będzie grzeczny tylko dla niej; Mężczyzna chce grzecznej dziewczynki, która będzie niegrzeczna tylko dla niego."



O! Dokładnie o to mi chodziło 🙂😉
Dziękuję
Czy olej wazelinowy zawiera kwasy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się