Kącik Małolata...:D

Frania mam idiotyczne wrażenie, że tu mało kto wie co to ta Pidżama jest. 😉 Może złe. 👀
ja poszłam na flet poprzeczny i nie zamienię go na żadny inny instrument  😍
ale chcę dodatkowo iść na saxa, wiolonczele i skrzypce.

ankers pianino/fortepian jest prosty do ogarnięcia 😉

Frania tramki są całoroczne, powiedz mamie że oszczędzi  😁
całoroczne? dla mnie trampki i -20stopni średnio pasują 😉
Aż mi zrobiłyście ochotę żeby wrócić do grania a fortepian na sprzedaż, pianino rozstrojone a keybord zaginął, meeeeeh :<
pewnie że całoroczne.  😀iabeł:
wicia i alabamka dzięki  :kwiatek:
łe tam, prosty... na początku tak, ale potem przy dużym zaawansowaniu moim zdaniem fortepian jest jednym z trudniejszych instrumentów. gitara też generalnie jest łatwa, ale żeby grać naprawdę dobrze technicznie... to trzeba nie mieć co w domu robić 😁. Czarny Panie, ile tu małych szczegółów decydujących o całości. w pewnym momencie byłam mocno zdziwiona ;P.
a te skrzypce do niczego mi się nie przydają. miałam zacząć chałturzyć, ale wciąż nienawidzę tego instrumentu i usiłuję go sprzedać 😎.
mam w rodzinie dwóch saksofonistów i też chyba zacznę się uczyć. piękny instrument 😍
pewnie że całoroczne.  😀iabeł:


Jakoś w zimie w szkole nie widywałam Cię w trampkach,problemy ze wzrokiem?  😀iabeł:
Frania mam idiotyczne wrażenie, że tu mało kto wie co to ta Pidżama jest. 😉 Może złe. 👀


gdzie ten koncert i kiedy?😀
ja poszłam na flet poprzeczny i nie zamienię go na żadny inny instrument  😍

A może byś coś więcej opowiedziała na temat fletu poprzecznego? Bo od jakiegoś czasu planuje zacząć na tym instrumencie grać ale nie wiele o nim wiem... Można być samoukiem czy raczej ciężko będzie? Jaki najlepszy flet z tzw klapami czy bez ? Może być na pw będę wdzięczna :kwiatek:
wicia Łódź, 15 października. 🙂
pippi a takie coś jak flet podłużny jest? 😀
flygirl szkoda, Łódź daleko ode mnie 😡
ja bym i na koniec świata pojechała  😀
wicia Łódź, 15 października. 🙂


Kurde Łódź to ma dobrze, środek Polski i wszystko się tam dzieje!
Frania wierzę Ci, ja dla ulubionego zespołu również - pidżame tylko podsłuchuję🙂
wicia ode mnie jest strasznie daleko, ale co z tego? 😉 Grabaż to Grabaż. 😀
jeeeeest, szykuje się kolejny wakacyjny trip. w Poznaniu mnie jeszcze nie było. miasto dość ważne dla mej rodziny, narodził się tam mój brat, rodzice studiowali... i będzie grała tam ekipa Męskiego Grania z Lesławem na czele. BĘDĘ TAM.
Graba.   je ne sais pas
25 lipca 2011 22:59
konik66, ja nie pippi, ale coś tam wiem ;-) Generalnie wydaje mi sie, że na każdym instrumencie ciężko jest się kompletnie samemu uczyć. Mogę Ci polecić Szkołę na Flet Towarnickiego(na początek cz. I). No i mimo wszystko polecałabym spotkać się chociaż kilka razy z nauczycielem, żeby pokazał chociażby zadęcie, sposób oddychania i takie podstawy podstaw.
Co do samego instrumentu, to zależy od preferencji. W I st mój nauczyciel stawiał na kruszec, zaś teraz moja nauczycielka na otwarte klapy. Nie bardzo to rozumiem, ale pewnie ma swoje powody. Ja mam z zamknietymi klapami i do ukończenia II st. spokojnie mi wystarczy. Ja mam też krótkie palce i podejrzewam, że otwarte klapy byłyby dużą rewolucją. Otwarte klapy mają swoje zalety, nie da się "oszukać" przy ustawianiu ręki i podobno takie flety mają lepszą intonację. Ważny jest też sam instrument, szczerze odradzam te najtańsze z allegro. Ja na szczeście nie musiałam się na nich męczyć, ale moje koleżanki po roku nauki były zmuszone zmienić flet, bo nie dało się na nich grać, albo rozlatywały im się w rekach.

xxflygirlxx, a czy to nie jest po prostu flet prosty, na którym gra się w podstawówce? :P
Jeśli tak to nawet mam taki w szufladzie. 😀 Umiałam grać jakąś melodię o kaczkach czy coś w tym stylu. 😁
flygirl w sz-n nie ma żadnego koncertu pidżamy?  🤔
Pidżama została zawieszona. Jest tylko jeden koncert, właśnie ten w Łodzi.
mils   ig: milen.ju
25 lipca 2011 23:24
Wiecie co? Właśnie zdałam sobie sprwę, ze czego ważnego mi brakuje... Jakbym coś zgubiła. 😁
a więc od dziś się odchudzam 😎.
po raz... 8? w te wakacje 😂.
dlaczeeeego mam taką słabą silną wolę 🙁.
Dokładnie tak jak napisała Graba. na flecie nie porwałabym się na samouke. Niestety ale zadęcie w tym instrumencie jest dość trudne do opanowania na początku i jak źle się człowiek nauczy to później jest większy problem. To samo z postawą, trzeba wiedzieć co i jak. Jak na początek zdecydowanie klapy zamknięte, później w miarę wtajemniczenia można się porwać na otwarte.  😉

DeJotka bo wtedy nie miałam moich czerwonych trampostrzałów  😁

flygirl i w tym wypadku Graba też mnie wyprzedziła 🤬  😁

Graba. w II st. kładą nacisk na otwarte klapy ze względu na układ ręki i odpowiednie krycie klap.
a więc od dziś się odchudzam 😎.
po raz... 8? w te wakacje 😂.
dlaczeeeego mam taką słabą silną wolę 🙁.

:emota200609316: :emota200609316: :emota200609316:
Ja mam jeszcze słabszą. Zdanie "Od jutra się odchudzam" powtarzam sobie  co wieczór Trzymam się w miare ok przez cały dzień do 17. Jak mama wraca z pracy i zaczyna wszystko gotować to jak zacznę jeść obiad, przy okazji jakiś deserek, którego koniec kończy się ok 22.
😵
ja też się odchudzam, ale jeszcze tylko te waniliowe lody  😡
Franiu, musiałaś? Nie poznałam cię  😵
Czytam, patrze na avatar i zastanawiam się kto to. Po chwili dopiero załapałam.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2011 07:22
Frania super awatar 😀

całoroczne to glany są  😀iabeł:
U mnie glany sa trzyczwartoroczne.  😎
Cholercia, wrocilam do domu [I ZNOWU NIE MAM POLSKICH LITER] i mi jakos nie tego jest. Kurde, przywyklam tam siedziec. Ale musialam wrocic, bo nabralam za malo ciuchow, do tego nie wzielam ani jednych dlugich spodni. 🤬 Dzisaj sobie hasalam po dworcu w krociutkich spodenkach i z nieogolonymi nogami. Ah.  😂

Kurcze, za pare dni znowu chyba zmykam do taty. Wrrrru.

Ej, czy tylko mi sie strasznie podoba tytul watku ''Przyroda - np. bobry''?  😂 Nie no uwielbiam go. 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2011 08:06
mnie rozwala ten tytuł. np. bobry 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się