termobuty

Anderia te FP są jeszcze, na Gnl patrzyłam. 😉
Solina dzięki  :kwiatek: Ja mam problem z krążeniem i czego bym nie założyła - zawsze mi zimno. Najgorzej mam ze stopami, więc bardzo mi zależy, żeby kupić coś na prawdę ciepłego.
Tylko zawsze mam wątpliwości, czy jak termobuty mają sznurówki, to w tym miejscu nie przemakają??
daram oto jest pytanie, np. jednym ESy w miejscu sznurowania przemakają, a innym nie.
no właśnie. Co prawda nie zamierzam chodzić po zaspach, ale kto wie, co mnie może spotkać ...
Livia   ...z innego świata
20 września 2011 07:51
Solina, dzięki 🙂 Czy przemokły ci kiedykolwiek te buty w miejscu sznurówek?

Jak się uda, to może pojadę niedługo do sklepu Kraemera i pomierzę sobie te buty  😜
Całkiem fajne.
A jak się połapac w ich rozmiarach?

Ew. by się jakieś zbiorowe zrobiło. 🙄
Ja zamiast kupować nowe hkm elegance które mi wytrzymają jeden sezon będę jeździć w trzewikach ocieplanych.
Solina dzięki  :kwiatek: Ja mam problem z krążeniem i czego bym nie założyła - zawsze mi zimno. Najgorzej mam ze stopami, więc bardzo mi zależy, żeby kupić coś na prawdę ciepłego.
Tylko zawsze mam wątpliwości, czy jak termobuty mają sznurówki, to w tym miejscu nie przemakają??


Ja tak samo, więc będę się sugerowała Twoją opinią  👀 😜

Gdybym miała dobre zimówki, to bym nie potrzebowała termobutów, ale nawet o tak po mieście nie mam w czym chodzić.
Takie badziewa teraz robią.
Chyba za mocno ich pochłonęło to ocieplenie klimatu.
Kramery wyglądają bardzo dobrze a skoro przy okazji tak dobrze grzeją too..  😀 To co dziewczyny może zrobimy jakieś zamówienie wspólne?  😁
Cordkowa jak najbardziej jestem za 😀
Mi się marzy ranking ciepłych ciuchów wg. największych zmarźlichów bez krążenia, takich chodzących truposzy.  😂

Ale kuszą kramery.
Jest ktoś, kto zna dobrze niemiecki i mógłby napisać do kraemera, z prośbą o podanie długości wkładki danego rozmiaru (mi chodzi o 39 i 40)?  :kwiatek:
W przypadku, kiedy nie mogę zmierzyć buta, wolę mieć pewność, że nie będzie za mały.
Jest ktoś, kto zna dobrze niemiecki i mógłby napisać do kraemera, z prośbą o podanie długości wkładki danego rozmiaru (mi chodzi o 39 i 40)?  :kwiatek:
W przypadku, kiedy nie mogę zmierzyć buta, wolę mieć pewność, że nie będzie za mały.


daram - spróbuj skorzystać z http://translate.google.pl/ ;-)
ja zawsze z tego korzystam i zwykle nie ma problemu z "dogadaniem" się ;-)
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 września 2011 09:23
[quote author=daram link=topic=66.msg1135608#msg1135608 date=1316466269]
Solina dzięki  :kwiatek: Ja mam problem z krążeniem i czego bym nie założyła - zawsze mi zimno. Najgorzej mam ze stopami, więc bardzo mi zależy, żeby kupić coś na prawdę ciepłego.
Tylko zawsze mam wątpliwości, czy jak termobuty mają sznurówki, to w tym miejscu nie przemakają??


Ja tak samo, więc będę się sugerowała Twoją opinią  👀 😜

Gdybym miała dobre zimówki, to bym nie potrzebowała termobutów, ale nawet o tak po mieście nie mam w czym chodzić.
Takie badziewa teraz robią.
Chyba za mocno ich pochłonęło to ocieplenie klimatu.
[/quote]

śmigałam w nich po zaspach koło domu i nie przemokły. co do sznóruwek to pic na wode bo te buty sa jakby całe nie mają jezyka więc nie ma gdzie śnieg się wsypać, natomiast sa fajna sprawą bo można buty ścisnąć co przy mojej szczupłej nodze i stopie jest fajne bo but mi nie lata.

jak chcecie to mogę porobić dokładne zdjęcia tych butów
Solina byłabym wdzięczna za zdjęcia  :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
22 września 2011 10:57
Solina, oo, to super 🙂 I przyłączam się do prośby o zdjęcia  :kwiatek:
Solina ja również  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 września 2011 13:19
proszę zdjęcia. jakbyście chciały jeszcze dokładniejsze jakiegoś fragmentu buta to piszcie.








Solina fajne te buty i wyglądają na mega ciepłe, ale dla osób z wysokim podbiciem (takich jak ja) to chyba nie nadają się za bardzo?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 września 2011 13:45
Tercet, koleżanka przymierzała moje a ma wysokie podbicie i nie było problemu, jedynie musiała mocno poluźnić sznurówki bo ja mam bardzo ściśnięte.
Solina fajne rozwiązanie z tymi sznurówkami, bo jak w zeszłym sezonie miałam HKM, to w miejscu sznurówek śnieg wlatywał do buta, a tu nie ma jak  😀 Koniecznie muszę je zamówić.
To kto chętny na zamówienie?
Mam dylemat między ES i http://www.equiversum.pl/loesdau-loesdau-termooficerki-p-1136.html?osCsid=d576ebbefd09276d653158aed11731aa . Jak myślicie?
nie kuś już, bo ja mętlik mam  😵

Byłam zdecydowana na Esy, teraz jakieś niemieckie, w międzyczasie HKM albo Horze.

Zwariować można.
Fairy dokładnie  😜. Ja idę póki co drogą eliminacji i odpadły już te nieszczęsne HKM-y.
Tylko 3 to i tak duży wybór  🍴 przydałaby się kolekcja termobutów, jedne do -10, drugie do -20, trzecie na mrozy ekstremalne.

Ja na waszym miejscu wyeliminowałabym na pewno HKM i Loesdau. Buty mają być ciepłe, a nie ładnie wyglądać  😉
Mi w HKMach było zimno poprzednią zimę, a specjalnie sobie wzięłam większy rozmiar, żeby się skarpeta mieściłam, a te Loesdau podobno  są jeszcze gorsze, bo nie mają ocieplanych palców.

ja jeżeli już miałabym się wahać to pomiędzy ESami a tymi niemieckimi, chociaż, teraz i tak jestem za tymi niemieckimi, bo potrzebuję na prawdę ciepłych.
Ja na waszym miejscu wyeliminowałabym na pewno HKM i Loesdau. Buty mają być ciepłe, a nie ładnie wyglądać  😉
Mi w HKMach było zimno poprzednią zimę, a specjalnie sobie wzięłam większy rozmiar, żeby się skarpeta mieściłam, a te Loesdau podobno  są jeszcze gorsze, bo nie mają ocieplanych palców.

ja jeżeli już miałabym się wahać to pomiędzy ESami a tymi niemieckimi, chociaż, teraz i tak jestem za tymi niemieckimi, bo potrzebuję na prawdę ciepłych.


Też potrzebuję turbo ciepłych- najlepiej na usb ogrzewane, do kompa na noc, a w dzień w cieplutkich smigać  😂 to moje marzenie.
A może ktoś ma porównanie Esów i niemieckich? Solina?
hej, ja tak troche nie w temacie, ale mam pytanie : Czy mogę zimą jeźdźić w zwykłych zimowych kozaczkach ? oczywiscie zakladajac na nie czapsy i grube skarpetki ?
Te niemieckie podobno cieplejsze, ale jest jeden minus, że nie można ich przymierzyć (no chyba, że ktoś się chce przejechać do dojślandu), a z doświadczenia wiem, że jak nie przymierzę, to rożnie bywa, bo a ty nie wygodne, a tu za szerokie, tu za wąskie i tak na prawdę te tabelki z wymiarami się na nic zdają.

Plamkakochanie z kozaczkami jest o tyle problem, że zamek idzie po wewnętrznej stronie i niszczy siodło (tak prawda- robią się zarysowanie). Ale jeśli masz np. zapinane z tyłu, albo jak to często robią z dodatkowymi rzepami, które osłaniają zamek to nie ma problemu. No wchodzi jeszcze kwestia podeszwy i obcasa, który mimo wszystko powinien być (nieduży oczywiście) dla lepszej stabilności.
Livia   ...z innego świata
22 września 2011 19:38
Solina, dzięki za zdjęcia 🙂 Tym bardziej chętnie czekam na oglądanie i przymiarkę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się