naturalna pielęgnacja kopyt

Zielona_stajnia, nie widzę etykiety, ale jeśli producent podaje 4% cukru i 15% skrobi to sumujesz wartści i w paszy masz 19% NSC. Bo prawdopodobnie interesuje Cię ilość NSC w paszy.
PS. Jaka to pasza?
Zawartości są orientacyjnie podane. Chodzi mi o tą paszę (a właściwie sieczka z musli) : http://www.equifirst.dk/fibre-all-in-one.html Niestety na polskich stronach nie ma opisanej zawartości cukrów. Szukam poprostu dodatku do wysłodków który mnie nie zrujnuje finansowo przy 10 futrzakach.
Ja to dawałam przez kilka miesięcy jakoś od lata do zimy (teraz mam w cenie pensjonatu inną sieczkę, to korzystam z tamtej), po kopytach nie było widać żadnych negatywnych objawów. Kiedyś na opisie polskim było, że ta pasza ma 20% cukrów
Ja to dawałam... a potem się dowiedziałam, że jest melasowane...i się poczułam jak głupek, który kuupę kasy z melasę płaci;(
ok,a więc dziękuje za kciuki chyba pomogło- TO NIE JEST KOŚĆ  😅 😅 jak pisąłam wcześniej to zlana masa podeszwa w taki sposób odrasta nawet wetka była w szoku, jak zobaczyła,rtg od dr. Piekałkiewicza, robiłam przód i tył jak uda mi się ogarnąć to to wstawię jak to wygląda,

dea na pewno się odezwę:_)))
Uwielbiam śnieg i czyste kopyta  😅

Warto kupić smar do kopyt Veredus zima?
czy ktoś może mi powiedzieć kim jest Kathryn Watts, tzn wiem, że na safergrass są bardzo fajne jej artykuły, ale niestety nie ma nawet daty wydania opublikowania danego artykułu. Właśnie- wydała ona jakieś publikację, czy tylko umiesciła te artykuły na podanej stronce? Chciałam wykorzystać podane przez nią informację, ale nie mam jak się na tym oprzeć ;/
Pomoże ktoś?
Wiwiana   szaman fanatyk
16 stycznia 2012 17:49
olcia, uff. Cieszę się bardzo, że źle widziałam 😉
ja tez się cieszę kamień spadł mi z serca:_(zamartwiałam się strasznie nie mogłam spać przez niego,ale mam nadzieję że teraz już tylko lepiej dea ma mi pomóc więc chyba  dam radę sama podcinać a ona będzie pilnować mam książkę kopyta doskonałe będe studiować

bardzo proszę jakby ktoś miał jakieś książeczki o struganiu naturalnie i mógłby mi zrobić kserówki bardzo proszę oczywiście opłaty poniosę
albo najlepiej wskanować do komputera to również bym się podczepiła pod prośbę 🙂 i także znalazłam osobę,która mi pomoże ,co i jak  😀
Dramka: czyszczenie śniegiem jest genialne 😀
miałam veredusa zimowego, nie zamarzł nawet przy b. niskich temperaturach, ja tam go sobie chwalę 🙂

siwa:
ja tez  :kwiatek:
Ale czemu ten Veredus służy?
No truuusia 🙂 żeby kopyta nie zamarzały i nie ślizgały się 🙂 jak opony zimowe hihi
A u mnie dziś jakby lekka poprawa 😅, nadal nie wiemy co to jest ale dziś przy zmianie opatrunku kobyła chciała zwiać z miejsca przestępstwa i kuśtykała już całkiem żwawo pod boks 😎
Konsultowałam z 2 wetami ( oboje kazali okuć z wkładką), jutro przyjedzie kolejny wet (udało mi sie namierzyć jednego co rtg zrobi) i jak i ten każe okuć to się pochlastam...
Dzięki forumowej zoyabea  :kwiatek: będę mieć bucik na opatrunki 🙂 i mam nadzieję że obędzie się bez podkowy. Zamówiłam też wspomagacz od wewnątrz.
Niestety zanim Arkadia odzyska pełną sprawność to pewnie minie parę dobrych miesięcy... na szczęście jest to koń wiodący żywot prawie wyłącznie na pastwiskach 😉

A tu obiecane zdjecia, tam gdzie jest wydłubany rowek jest pęknięcie (trzeba się dobrze przyjrzeć żeby je zobaczyć) i jak się w okolicy naciśnie to leci krew z tego pęknięcia... Naprawdę nie wiem na co ona mogła nadepnąć w lesie na miękkim mchu żeby się tak załatwić, ale czego to ludzie do lasu nie wyrzucą 🤔








No truuusia 🙂 żeby kopyta nie zamarzały i nie ślizgały się 🙂 jak opony zimowe hihi


aaaa, chyba że tak  🤣
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 stycznia 2012 18:47
olcia - ja też się cieszę, że nie jest tak źle 😉. Skoro Ci dea pomoże to bardzo dobrze 🙂 mnie też pomagała na początku.
trusia, to w zasadzie jak normalny smar, jak golden hoof czy green hoof ale nie zamarzający przy niskich temperaturach.
ktos gdzies wyzej pisal o tarniku do wyrzucenia poniewaz tarnik caly zardzewial - wystarczy kupic za pare zloty odrdzewiacz i tarnik bedzie jak nowy🙂
trzeba go tylko po odrdzewieniu i osuszeniu nasmarowac.
stillgrey ale czym nasmarować? kremem nivea, oliwą z oliwek?  :kwiatek:
wiesz co, zasadniczo to powinno sie jakims smarem technicznym, ja wczoraj odrdzewialam tarniki i nie mialam, wiec uzylam paste do czyszczenia siodel z gliceryna😉
taka: http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=2374 nalozylam cienka warstwe szczoteczka. Acha, tarnik po odrdzewieniu i umyciu trzeba dokladnie wyszuszyc, suszarka najlepiej i dopiero nakladac smar.
ALE - odrdzewiacz jest kwasem. Trawi metal. Każda jedna łuseczka tarnika straci ostrość. Rdza zniknie, ale tarnik będzie tępy. No - nie tak ostry jak powinien.
halo, na pewno masz racje, ale mysle, ze jesli opcja jest wyrzucenie praktycznie nowego tarnika, albo odrdzewienie i stracenie ulamka z jego ostrosci to wybor jest prosty😉 ja moje tarniki odrdzewialam juz dwa razy i wiorki leca jak trzeba😉
mela86 odnośnie tego pęknięcia i co można w lesie uświadczyć. Kiedyś o mały włos na zawał nie padłam. Jadę sobie lasem jesień, opadły liście. Nagle pod kopytami konia słyszę trzask szkła. Szybko zsiadłam i dokładnie obejrzałam wszystkie kopyta czy coś się nie stało. Na szczęście nic nie było ale to jak mi się zimno i gorąco robiło to moje.

Moja koleżanka u swojego kopytnego znalazła gwoździa mocno wbitego i wygiętego. Wet przyjechał i powiedział, że zabrakło niewiele może 1 cm by miała poważne konsekwencje.

Trzeba bardzo uważać :/
jak byliśmy kiedyś na Jurze, to ktoś poukładał na piaszczystej ścieżce deski z ponabijanymi gwoździami- na quady 🤦 Dobrze, że zauważyliśmy i dalej jechaliśmy lasem, między drzewami. A w zeszłą niedzielę znajomy wjechał na drut- w kopyto weszło 12cm 🤔 Noga jak bania, kość kopytowa cała ale reszta już nie bardzo....
To nie jestem taka osamotniona..
Jeżdżę tylko w tereny na jednym koniu a 2 pozostałe idą luzem i nie mam jak kontrolować ich gdzie łażą... a wchodzą w różne dziwne miejsca. W swojej całej końskiej karierze (10 lat konie w przydomowej stajni) nie miałam żadnej tego typu akcji tzn nigdy mi koń nie zakulał, aż tu nagle bum i to tak poważnie... ech.
Nie daje mi spokoju z jakiego powodu się to stało.. jakoś nie mogę sobie tego wytłumaczyć... Łaziły po dużo trudniejszym terenie, czyżby kopyta były tak słabe.. no nie umiem tego poskładać w logiczną całość...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2012 09:55
Dziewczyny, zanim zamówicie tarnik Save Edge "the beast", sprawdźcie dokładnie jakie ma on wymiary. Ja się lekko zdziwiłam. 😂
Ale przyznam, struga jak żaden (w sobotę ostrugałam pod rząd 5 koni i nawet się nie zziajałam)... tylko w garści się słabo mieści 🙂

Wiwiana - gdzie Ty go zamawiałaś ? Mogę prosić o link ? Dla mojej klaczy zimnej byłby idealny. Już mi łapy odpadają jak się za nią zabieram. Jednej jedynej nie jestem w stanie zrobić na jeden raz 🤔, a już cęgi poszły w ruch ...
Wiwiana   szaman fanatyk
17 stycznia 2012 09:58
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2012 10:01
Dziękuje bardzo  :kwiatek:
Szukałam w arpavie, ale nie widziałam w ogóle saveedge.
Myślałam, że to jakaś zagraniczna stronka będzie a tutaj proszę, jaka niespodziewajka 🙂.
Dziewczyny czy bawicie się w przygotowywanie własnej sieczki? Z czego? czy dodajecie jakieś zioła?czy można dodać do tego lucernę np. D&H?
W ogóle jak obecnie karmicie swoje czterokopytne?

Znalazłam kolejny skuteczny sposób na zgnite strzałki😉Leczę je środkiem Octenisept, który zwalcza grzyby,bakterie,wirusy. Po zastosowaniu tego środka często używam Sudokremu.
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
17 stycznia 2012 13:17
Nutka, potwierdzam. Octenisept jest też świetny na rany - nie szczypie i  rewelacyjnie odkaża i  wysusza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się