własna przydomowa stajnia

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 stycznia 2012 12:29
Co do ogrodzenia to jednak stawiam na pastucha-linka szeroka na trzech poziomach podłączony pastuch i mam pewność, że koń mi nie zwieje co bardzo lubi-tratować, wyskakiwać itp
A co polecacie na pokrycie dachowe? Ja mam aktualnie nad boksem takie płyty z lekkiego materiału,można dostać je w różnych wymiarach, kupowane w castoramie, przykręca się je do krokwi pare dobrych lat już wytrzymały, ale chce większą część zadaszyć i zastanawiam się czy nie znajdzie się coś podobnego ale tańszego-jedna płyta kosztowała bodajże 70zł a troche ich poszło.
Ja mam blacho-dachówkę, nawet się sprawdza, myślałam że konie będą się bały bębniącego deszczu itp. ale przyzwyczaiły się do wszystkiego, nawet do szalejącej plandeki podczas wichur 😉
Ja mam boksy też wapnowane ale nie nic mi nie odpryskuje fakt faktem troche sie wyciera ale wszystko zależy od tego jaka konsystencje sie zrobi, bo jak za gęstą to faktycznie może odpadać bo za gruba warstwa ale też dobrym rozwiązaniem jest dolanie troche emulsji (czy czegoś podobnego nie wiem tatuś dolewal :lol🙂 to trzyma sie wtedy bardziej zwłaszcza sprawdza sie na polu. A swoja drogą takie ładnie wybiałkowane boksy super wyglądają 😍
Ja muszę zrobić ogrodzenie z desek, przynajmniej jeden padok 🙁 Mam delikwenta, dla którego prąd nie jest niczym strasznym. Pod 220 podłączyć czy coś? ;p Mówiąc poważnie - nie wyskakuje, ale pastuch (mam podwójny) zupełnie olewa 🙁 Zimą puszczam go na podwórko ale latem ten system nie przejdzie - podwórko mam ładne, kwiatki, trawka, krzewy. Dlatego myślę :/ A mam cichą nadzieję wszystkie pastwiska ogrodzić.
Zmieniłam też koncepcję ujeżdżalni - wydzielę sobie czworobok płotkiem, a reszta zostanie z nowym ogrodzeniem 🙂
Zmienię trochę temat , jak tam wasze konie ,zmieniają już sierść ?  U mnie dziś wiadro kłaków  😵 


U mnie jedna strona ogrodzenia jest z desek ,planuję wymieniać słupki na słupki wierzbowe . Wierzba wyglada super , wyciąga wodę której u nas jest nadmiar . 
Co robicie by wasze konie nie obgryzały drewnianych płotów 😉 ?  Boję się, że u  mnie drewniane ogrodzenie by nie przeszło - mój kucor specjalnie zawsze obgryza wszelkie drewniane elementy( drzewka czy kawałki drzewa nie ruszy)...
monia, u mnie nie zmieniają jeszcze sierści, większość z moich koni zarośnięta jak mamuty na zimę 🤣, swoją drogą zima na Mazurach przyniosła śnieg, który się u nas ciągle trzyma i dzisiaj, np. była temperatura na minusie.
Ja dostarczam drzewo na plac , kołki są okorowane w ciągu paru dni ,dostarczam gałązki świerku . Najlepiej moje konie jedzą śmierdzącą olchę i ślinę mają jak by krew leciała ,kiedyś mało zawału nie dostałam  😁 

U nas tez na minusie a sierść gubią  🤔wirek: 
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 stycznia 2012 19:03
monia - u mnie już zaczęły zrzucać, nie wiem jednak czy teraz nie przystopują bo mrozy przyszły.
Co do słupków wierzbowych, uważaj żeby ci ich nie wtrąbiły 😉. My mamy nasadzone wzdłuż pastwisk przy rowach melioracyjnych młode wierzby ( paliki ) i niestety póki się nie staną porządnymi wierzbami musimy je odgradzać taśmą. Konie wpierniczają je na umór mimo, że dostają różne gałęzie na padok min wierzbowe, a latem mają trawę i tak biorą się za te młode wierzby.
U mnie nie zjedzą ,no chyba że chcą być popieszczone pastuchem  😂   Na zdjęciu jedna strona która jest obsadzona wierzbami .
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 stycznia 2012 19:15
Heh widzę, ze mamy ten sam patent 😉
W Angli sa plecione ogrodzenia z wierzb(albo innych dokładnie nie wiem), własnie nasadzaja takie kołki i te nowe gałązki prowadzą tak aby sie zaplatały.
Jak znajde gdzies fot to wstawie
monia, moja Niunia pod dereczką lekką trochę lnieje, ale nocami panience zimno 🙂 bezderkowe nie 🙂
🙁 Mam delikwenta, dla którego prąd nie jest niczym strasznym. Pod 220 podłączyć czy coś? ;p


pastuch za slaby. serio. na porzadnego pastucha, takiego co porzadnie kopie, nie ma kozakow i delikwentow 😉

stella, dobrze pisze- wapno z farba kredowa. albo wapno z mlekiem- nie splywa, trzyma sie bardzo dobrze 🙂
katija, czy ja wiem? Niemniej przedyskutuję z męzem, może coś wymyślimy na tego masochistę - kalecznika 🙂
Konikikoniczynka  moje nonstop w derkach ,zmieniam raz zimowe ,raz polarowe  😵  co do pastuch to polecam nowe pastuchy dla trudnych zwierząt ,ja mam chyba na 35 km i żaden już nie ucieka  😁 
Moim ani sie mysli zrzucac futerko - chów bezstajenny🙂 Dzisiaj wyjatkowo mzroźno.
Stajnia ciepła, w nocy nachuchają + derki i gubią sierść, moje ani myślą teraz o gubieniu sierści 😉 Ostatnio byłam w pewnej stajni gdzie konie również zaczęły gubić sierść ale jak tam weszłam to mnie zaduch prawie przewrócił 😉 To nie jest dobre gdy konie śpią w ciepłej stajni a potem wychodzą w tym samym "ubraniu" na pole albo marzą albo gubią sierść w środku zimy.
u mnie mamuty 😀 ale mam cały czas jedno okno otwarte i drzwi uchylone no i konie chodzą na pole w futrze . Derki tylko w pracy na rynku jak czekają na gości.
Mój źrebol powolutku redukuje ilość futerka- ale on się ubrał na zimę w górach a wylądował na Śląsku 😁
Konikikoniczynka- ja też miałam problemy z pastuchem, a raczej z brakiem szacunku dla prądu. Zaopatrzyłam się w pastucha na dziki 😉 Robi je u nas jeden gość... podłączane do prądu więc się nie martwię, że akumulator na mrozie padnie, no i cena była baaaardzo fajna 😀 Problemów  z ucieczkami nie mam 😎
ansc - u nas dopiero przez kilka ostatnich dni stajnia jest zamykana, (konie od 7ej do 13:30 na wybiegach), a kobyła już lnieje od dwóch tygodni. (nie derkowana)
Stoi w 2-m boksie od zazwyczaj otwartych drzwi, tak więc za gorąco tam nie ma  😎
W kwietniu ma być nawet 20 na +  ,czyli sianokosy w tym roku wcześniej

http://wakacjomaniak.pl/pogoda-na-lato-2012-dlugoterminowa-prognoza-pogody-na-2012-rok/#more-1054 
Nawiązując do pastucha to u mnie sprawdza się ta najgrubsza taśma, rozciągnięta na trzy wysokości. Najwyższy punkt ma około 150 cm.

Wasze konie linieją? Ja u siwej nie zauważyłam. Nie licząc tego, że baba mi się położyła na ziemi w błocku i kupach... Reasumując, nie mogę jej doczyścić.
Gillian   four letter word
27 stycznia 2012 08:09
linieją, a tu przyszedł mróz więc może się ogarną? 🙂 ale skoro podobno w kwietniu ma być +20 to może wiedzą co robią? 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
27 stycznia 2012 08:24
Moje nie linieją, cały dzień na dworzu
Dziewczyny jak u Was z wodą w stajni? Bo mnie zamarzła i zaskoczyło mnie to rano strasznie 🤔 chociaż zimno w stajni nie jest wszystko pozabezpieczane wcześniej zamarzała tylko pare razy ale to przy już duuużych mrozach... hmmm dziwne
u mnie tez zamarzła a było zabezpieczone  👿 i raczej stalo sie to na trasie do stajni w rurach w ziemi... chyba u nas jakiś gruntowy przymrozek  lokalny😉
Nie mam poideł, w wiadrach woda zamarzła co nie jest zaskoczeniem dla mnie w stajni angielskiej.
u Nas dzisiaj - 12
po nocy nic nie zamarzło ale za dnia jak konie poszły pobiegać kran mi przymarzł mimo tego że owinięty w owcze futerko 😉
Miejmy nadzieję że jak najszybciej przyjdzie te +20 bo chociaż koniki w futerko obrosły to nudzi im sie na padoku..
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
27 stycznia 2012 15:32
to szukaj w ogloszeniach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
ja tam mam jeden wybieg ogrodzony żerdziami, to na zimę zestaw, całe lato dwa ogony biegają na 3,5 ha ogrodzonych tylko pastuchem, na drewnianych słupkach rozciągnięty drut, plus biały sznurek, bo samego drutu nie widzą. No i pastuch nie musi być włączony cały cza, czasem nawet miesiąc nie włączony. Jak już widzę, że im się podobać on zaczyna, tzn żują drut, to włączam na jakiś tydzień, przypominają sobie od czego to jest  😂 i dają spokój, znów najakiś miesiąc  😉 Problem za to  mam z sarnami, bo mi notorycznie w nocy zrywają pastucha  😤

edit: drewnianych ogrodzeń było więcej, ale nietety, słupki maja tendencję do gnicia i należy je wymieniać po 3-4 latach, w dodatku jak są wichury to jednak jest to ciężki płot i przechyla go, no i obgryzanie też zachodzi oczywiście.  wolę elektryczne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się