Pensjonaty we Wrocławiu

subaru2009 No to jest oczywiste 🙂 ale co z resztą? Przecież niektórzy tam stoją (jeszcze) i chyba są zadowoleni  ❓
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 lutego 2012 14:03
Nie będę się wypowiadać publicznie za nich, jak to wygląda tam 😉
Kiedyś jak powiedziałam że grobla jest pechowa to dostałam na forum po łbie 🤣

Osoby ktore tam zostały do niedawna były zadowolone i mówiły o tym. Dla jednego dojazd był super, inny miał możliwość trzymania 2 koni, inny tam dorabiał,  więc coś je tam trzymało. Miejsce w sumie mogło by być na prawdę fajne, dobrze mi sie tam pracowało 🙂
[quote author=vill_18 link=topic=170.msg1294208#msg1294208 date=1328629265]
Kiedyś jak powiedziałam że grobla jest pechowa to dostałam na forum po łbie 🤣

Osoby ktore tam zostały do niedawna były zadowolone i mówiły o tym. Dla jednego dojazd był super, inny miał możliwość trzymania 2 koni, inny tam dorabiał,  więc coś je tam trzymało. Miejsce w sumie mogło by być na prawdę fajne, dobrze mi sie tam pracowało 🙂
[/quote]
Wszędzie jest mozliwość trzymania 2 koni  😉
Jeszcze niewątpliwym plusem były pastwiska i koń cały dzień na dworze.
dokładnie. co by nie gadać, to w wiosnę i lato jest tam na prawdę fajnie. Koń cały dzień skubie trawę , może nie na jakimś super wielkim pastwisku ale przynajmniej z innymi końmi. poza tym trzymam swojego tam już rok głównie ze względu na to że mam rzut beretem z uczelni i mieszkania. w zimie nie jest najlepiej, jak widać... no a poza tym wszystkie dziewczyny które trzymały/ trzymają tam konie są zajebiste z tego co poznałam 😉
A wie ktoś dlaczego likwidują pensjonat? Wątpię, żeby rekreacja im się bardziej opłacała, szczególnie o tej porze roku...
Mają dosyć :p wątpię czy chodzi tu o finanse.
Ententa, dzięki za odpowiedź. 900 zł to mega dużo jak dla mnie. Nie znacie innych stajni w bardziej dostępnej cenie? też mniej więcej po stronie psiego pola?

ostatnia prosba- edytuj posty!
ovca   Per aspera donikąd
07 lutego 2012 18:49
Po stronie Psiego Pola masz jeszcze kilka stajni w Ramiszowie i WKS 😉
no wlasnie, wks jest przyzwoity. co prawda hali nie ma, ale reszta raczej ok.
A wie ktoś dlaczego likwidują pensjonat? Wątpię, żeby rekreacja im się bardziej opłacała, szczególnie o tej porze roku...


Ta pora roku już się powoli kończy, Bogu dzięki...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 lutego 2012 20:40
dokładnie. co by nie gadać, to w wiosnę i lato jest tam na prawdę fajnie. Koń cały dzień skubie trawę , może nie na jakimś super wielkim pastwisku ale przynajmniej z innymi końmi.

Pomijamy uciekające konie, brak wody na pastwisku, bo : "pensjonariusze doniosą ! co się będziemy pałować", o zaduchu w stajni też nie wspomnimy, gdzie osobiście siedziałam z córką właścicielki w stajni ze szmatami jak konie padały - wówczas otworzono drugie drzwi w stajni - to było jakoś pod koniec wakacji.
Ale ja już się więcej nie wypowiadam w tym temacie 😉  😁
Mnie tam w przerażenie wpędzała świnka, ponoć miniaturowa  😁
Haha, świnka duża to jeszcze pikuś - te szalejące prosiaki to był czad 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 lutego 2012 21:36
Oj, tak .. czasem śmiechowo było ze Stjułardem.  😁 Ale na dłuższą metę przeszkadzały  😁
w wksie pensjonat 650zł, są warunki do skakania. w tym roku mimo błota można było skakać do momentu aż przyszedł mróz, czyli bardzo długo. przeszkody były stopniowo przesuwane na niewymęczone podłoże trawiaste aż wylądowały na poligonie 😉 padoków jest 5 i 6 się kończy robić.
Czytaliscie? http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/503205,wroclaw-kon-lepszy-i-kon-gorszy-na-partynicach-zobacz,id,t.html
Jak dla mnie tragedia, pensjonat też wywalili, ale ludzie pozabierali konie do innych stajni.
Konie rekreacyjne również stoją na dworze. Jeden jest ogolony, stoi w polarówce...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2012 17:03
rtk przeciez stałas na partynicach i wiesz ze zawsze jak organizuja zawody to pensjonaty ida do letniej. Wszyscy wiedzieli o tym wczesniej i mogli zorganizowac inna stajnie, bo nawet dzwonili do nas do stajni czy beda 2 miejsa na tydzien ze wzgledu na te zawody.
moja koleżanka dowiedziała się już po fakcie...
A w najgorzej sytuacji są konie rekreacyjne i straż miejska..
Zairka, ale to nie jest normalna sytuacja. To jest chore. I tyle.
Jakoś dziwny trafem jak w środku zimy organizowane były zawody CSI w katowickim spodku to wszystkie konie stały w namiotach.
Da się to zrobić - tylko trzeba wynająć namioty i specjalne ogrzewanie do tego. No ale trzeba chcieć - a nie po prostu pójść po najmniejszej linii oporu.
rtk, jak koleżanka mogła się dowiedziećpo fakcie?
To nie przyjezdża do konia wcale?
Wszyscy szukali miejsc dla swoich golonych koni juz dużo wcześniej w pobliskich stajniach jeśli nie chcieli by konie stały w boksach letnich.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
08 lutego 2012 17:34
Abeba, super, nie mogłam się kiedyś doprosić o te padoki ... a jak z wypuszczaniem ? na ile wychodzą?
Perlica, wiesz co, czasem ludzie nie przyjeżdżają codziennie do konia, czasem mają wyjazdy kilku dniowe - cokolwiek.
A taka sytuacja jest kosmiczna, bo jak by tak dobrze poszło, i były tak z raz w miesiącu jakieś ogólnopolskie zawody na partynicach to też raz w miesiącu by ludzie konie musieli wywozić sobie. Ja wiem, że to jest ogólnie wiadome, że tak jest, ale bez przesady, nie żyjemy w jakimś zadupiu kompletnym żeby nie można było zamówić profesjonalnych namiotów, skoro już robi się zawody "na zamówienie PZJ" - no nie oszukujmy się, wszyscy wiemy po co te zawody zorganizowano.  😀iabeł:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2012 17:37
epk masz racje, ale jednak to partynicki standard od wielu lat.
Madzia do mnie dzwoniła chyba miesiąc temu o miejsce dla niej i dla Sandy, ale wylądowały w końcu w wojnarowicach.
epk, o zawodach było wiadomo w styczniu  i od razu też wiadomo było że gdzieś te konie sportowe trzeba umieścić, bo tak jest zawsze na partynicach-mnie to nie dziwi wcale,bo zawsze tak było;ja tam nie stoję, ale o tym wiedziałam.
Byłoby dla mnie jako właściciela ogromnie nie komfortowe jakby mój koń stał w letnim boksie obecnie, koniowi nie robi to większej różnicy myślę-na padoku ma tak samo zimno jak w boksie letnim.
Jasne że boksy letnie powinny być odpowiednio przygotowane-że nie były wg to inna inszość.
Nie mniej stojąc w takim miejscu gdzie są często zawody są takie niedogodności. Stojąc za miastem-masz padok i boksu zmieniać nie musisz, ale za to musisz dojechać na zawody i jeździć km codziennie do konia. Coś za coś i każdy wybiera to co mu pasuje. Na Partynicach do boksów kolejka-nikt nikogo nie zmusza tam stać.
Jeśli takie imprezy byłyby co miesiąc rzeczywiście byłoby nie fajnie  dla pensjonariuszy,ale może wtedy zrobiony by dodatkową stajnię taką dla przyjezdnych?
a pensjonariusze mają taki paragraf w umowie?

że co... za każdym razem jak WTWK organizuje zawody to Ty z Twoim koniem robisz wyjazd?
Ciekawa jestem jak to z tej strony wygląda..
Jeanne, tak jest taki paragraf w umowie
dobry wieczor,

pod koniec tego roku, to znaczy we wrzesniu, przeprowadzam sie do wroclawia (zaczynam tam studia na akademi medycznej).
oczywiscie biore ze sobie koniki i chcialam sie dowiedziec jak jest w stajni platan. odwiedzalam juz ich stronke internetowa ale moze wy wiecie wiecej 😉
najwyzszym pryorytetem to dla mnie zeby moje konie staly dosyc na dworze (to znaczy na trawiastym padoku i lecie najlepiej caly dzien).
pozatym szukam stajnie z hala i indiwidualnym karmieniem koni (porcjowanie paszy do potrzeb konia).

wiec jak jest w platanie? i jakie stajnie mozecie jeszcze polecic??

dzieki za wasza pomoc 😉

p.s. pisalam juz z korsarzem na innym forum ktory mi dal numery telefonu do jakis dziewczyn ktore regularnie psza na tym forum. jeszcze nie zdarzylam zadzwonic 😉
na który wydział Medycznej idziesz? 😉

Platan nie jest polecany, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, to znajdziesz parę informacji na ten temat😉
Przeczytaj choć część tego tematu, dużo się dowiesz.
A będziesz dojeżdżać do koni autem? Ile ich masz?

Jak masz auto to będzie do wyboru pare stajni z halą i dobrymi warunkami, niemniej akurat Platan odradzam.
Masz jakieś wymagania odnośnie ceny i odległości stajni od Wrocławia? Bo te lepsze niestety są kawałek od miasta i trochę kosztują.
na medyczny 😉

juz to wszystko czytalam to.
nic sie nie zmienilo, jak tam dzwonilam w ostnatni weekend to p.bolek powiedzial ze stajnia pelna, takze ludzie musia byc zadowoleni.
czy sie myle?

mi po prostu tez pasuje ta odleglasc i slyszalam ze sa fajne tereny i trening skokowy...

nie ma tu nikogo kto tam jezdzi albo trzyma konia??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się