mixy hc/oo, kn/oo i inne

Młoda umie podkreślić swoje zdanie, ale wie, że nie wymusi nic swoim zachowaniem, jeżeli jest "negatywne". Prawdą jest, że te mieszanki chętnie współpracują z człowiekiem, sama jestem świadkiem jak siwa domaga się uwagi, czeka na zadanie czy byleby tylko na nią spojrzeć, pogadać z nią i poświęcić chociażby chwilę. Zaryzykowałabym też stwierdzenie, że są oddane jednemu opiekunowi, a innych mają głęboko w poważaniu. Młoda zarosła, ale do kucyka jej brakuje. Kucyk był w stajni, na dworze non stop od 2 miesięcy, a zarósł szybciej i grubiej niż moja, która od maja jest na dworze. Ale cóż, dziecko musi się hartować, a ta zima nie jest zimą.
risotto   Życie końmi prowadzone
31 grudnia 2011 17:48
Wałach 75 % oo i 25 % ak
Nugatowa   Mały Konik Z Wielkim Sercem :)
24 stycznia 2012 23:54
Bardzo nam się na zimę nie zarosło, ale za to przytyło  😀
Jaki mają charakter i pokrój mieszanki hucuła z konikiem polskim ?
emptyline   Big Milk Straciatella
03 lutego 2012 20:04
asia, spójtrz na Całka. 🙂 On ma jeszcze troszkę małopolaka, mamusia w końcu kn/młp. Ale z tego małopolaka tylko maść została przekazana. Konik sympatyczny, ael uparty jak osioł, albo nawet dwa osły - owszem, z tych do miziania, ale dopóty dopóki się nań nie wsiada 🙂
Siwa w wersji: "lajt" czyli standardowo jak robimy coś konkretnego.  😉

asia540
trudno określić, nie mają typowych cech charakteru dla danej mieszanki. Wiadomo w każdej rasie są jakieś odstępstwa, ale te mieszanki są tak różne, że trudno opisać dane cechy charakteru. Jednak są to konie wytrzymałe i w wielu przypadkach dominujące, aczkolwiek w stosunku do człowieka są fajnymi partnerami do współpracy nie tylko z siodła. Tyle mogę od siebie powiedzieć. Mamy w stajni dwie mieszanki i są baaaaaardzo różne, do rodziców nie podobne a do siebie tym bardziej. ; )


a Wasze mieszanki co lubią najbardziej, chodzi mi o rodzaj przeróżnych ćwiczeń z siodła i ziemi ? ; )
Siwa z ziemi lubi odczulanie. Teoretycznie wszystko, co nowe to ekscytujące i lubi trochę nad tym posiedzieć. Kocha też spacery i różne atrakcje jakie jej funduje, wybierając specjalne trasy. Za to nie lubi ćwiczeń, które ona uważa, że potrafi wykonywać, a ja że nie i powtarzam je. Wtedy jest wielce niepocieszona. A z całą stanowczością kocha nasze zabawy w ganianego.  😉

Z siodła nic, bo surowa jeszcze.
Kasix1997   My little Princess
06 lutego 2012 15:14
No to ja opiekuję się od roku oo/kucykiem Pepitą 🙂
PEPITA
m: Perla I - kuc
o: Faruk - oo
ur: 1990r.
hod: SK Plękity
Kasix1997
Oooo Faruk widze : ) cudne stworzonko i jeszcze ta maść ! W dodatku wiekowa panna (ja mam 26 latke, ale nie arabskiego mixa) 😀 u mnie w stajni też mamy klacz po Faruku z tym że od mamy wlkp. Zauważyłam że dużo potomstwa (mieszanego) odziedzicza po nim lekko arabski ryjek i wielkie możliwości jeżeli chodzi o prędkość.  ; ) kobyłka na plaży, jak wykazał gps bez żadnych męczarni, tylko dla własnej przyjemności wyciągnęła 53 km/h  😲

no ja mam z Siwym problem, bo wszelaka praca z ziemi czy na maneżu szybko nudzi malucha, nie wiadomo co byśmy robili on się irytuje i najchętniej to by już skończył. Myślałam, że to wina złego sprzętu czy jakaś dolegliwość, ale nie po prostu to wielmożny Pan, który preferuje tylko skoki i wyprawę w teren : )
więc zastanawiam się nad jakimiś bardzo ciekawymi ćwiczeniami, z siodła i z ziemi, ale wybaczcie nie natural. Na to nie mamy czasu w dodatku, on się irytuje przy jakichkolwiek zabawach tego typu irytuje dość szybko bo mu nie pasuje. -.-
Kasix1997   My little Princess
08 lutego 2012 10:18
Oj tak kucka potrafi szybko przebierać nogami zwłaszcza kiedy ucieka z padoku 😉
Tylko niestety trzymamy ją troszkę latem krócej i nie pozwalamy się tak męczyć bo jest alergikiem i kaszle ;/
Ale żywiołowa to ona jest a w terenach to już wgl.  🤣
W stajni jest jeszcze jeden kucyk ponoć spokrewniony z nią i też ma motorek, jego zatrzymanie w galopie graniczy z cudem 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 lutego 2012 10:47
KN z Fiordem



Fiord zdominował 😉
klaudiabolusiowa jeżeli lubi skakać to może małe (cwane) podejście?  😉 Możesz zawsze drągi ustawić na ziemi, nieco unieść, zrobić z nich gwiazdę i ćwiczyć angażowanie nóg itd. Konkretnie nie musi skakać, ale będzie miał też zajęcie, bo musi się skupić. To samo tyczy się tego jakbyś np. ułożyła sobie mały "labirynt" z drągów i on go musi przejść - nie wychodząc poza drągi. W terenie zawsze możesz wymyślić inną trasę, mniej logiczną tzn. zboczyć ze śnieżki i jechać między drzewami w stępie. Kombinować.  😉

Misskiedis zdecydowanie fiord zdominował.
furmanka   zawsze pod górkę...
21 lutego 2012 18:36
Misskiedis, mam "coś" podobnego : http://re-volta.pl/galeria/foto/41023  matka - krzyżówka m/kn ojciec  🤔  Dość duża wyrosła - 150. Przytulaśna, silny instynkt stadny, ale grzeczna i pracowita.  🙄


Królowa wszystkich miksów: matka xo/szetl, ojciec "z"  http://re-volta.pl/galeria/foto/62345
Dość duża wyrosła - 150. Przytulaśna, silny instynkt stadny, ale grzeczna i pracowita.  🙄


I piękna 😍 W dodatku z opisu - idealna.
Przepraszam, że tak bezposrednio tutaj, ale posiadam fajny mix o którym  w tym wątku nie było jeszcze mowy....
To konikofolblut- z obu ras przejął wszystko co najlepsze!!! mamy ogloszenia w tym celu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
furmanka   zawsze pod górkę...
21 lutego 2012 22:59
I piękna 😍 W dodatku z opisu - idealna.


" Idealna"  może z wyjątkiem dni kiedy ma ruję  😂

marlena82, no proszę, ciekawa mieszanka  🙂. Nie masz więcej zdjęć?
furmanka- na tym miksie masz patent futerkowy na podogoniu. Napisz mi co on daje i jak to wyprodukowałaś. Proszę.
furmanka   zawsze pod górkę...
21 lutego 2012 23:35
marysiu, oj to cała historia jest  🙄. Ponieważ klacz ze zdjęcia jest tak dziwnym połączeniem, oprócz niezliczonych zalet użytkowych ma niestety kilka wad eksterierowych  🤔. Przebudowana, wiecznie na diecie a kłębu jak nie widać tak nie widać, poza tym zadek jest rozłupany po tatusiu kartofelku - posiada wręcz stworzoną do podogonia "rynienkę", która niestety latem lubi nam się od tego podogonia obcierać. Pod ogonem, gdzie skóra jest naprawdę delikatna ten problem nie występuje. Wzięłam więc zupełnie mi niepotrzebną podkładkę pod popręg (taką co od spodu ma futro a z wierzchu materiał z rzepami - totalna porażka ) powycinałam, zszyłam ręcznie - tak aby szycie wychodziło na zewnątrz ( i tak tego nie widać bo futerko jest gęste i puchate). Tak powstały futrzane stringi - kucyk fruwa w tym od ubiegłej wiosny, polecam  🤣
furmanka  👍 z zapuszczonego hipstera: http://re-volta.pl/galeria/foto/27625#f
zrobiłaś szport kuca: http://re-volta.pl/galeria/foto/41023#f

🙂
furmanka- pytam, bo mojej się chyba rusza , czy przekręca na bok podogonie i jej strasznie "czochra" sierść.
furmanka   zawsze pod górkę...
22 lutego 2012 08:59
azzawa, a to wszystko dzięki R-V  💃

marysia550, mniemam, że o hucuła chodzi? Oczywiście, że może być problem u tak zbudowanych koni - z dopasowaniem siodła - niby wszystko ok ale tyłem siodła rusza  na boki, szczególnie gdy przebudowany jest zadek, lub brzuch duży i siodło "zjeżdża na łopatki, które w czasie ruchu "poruszają" siodłem. (widziałam na jakimś filmie Johan S. o dopasowaniu )
To do roboty  🏇
furmanka  👍 z zapuszczonego hipstera: http://re-volta.pl/galeria/foto/27625#f
zrobiłaś szport kuca: http://re-volta.pl/galeria/foto/41023#f

🙂


To ten sam koń?  🤔
Tak Gilosiu , to ta sama klaczucha. 😎
Na pierwszej fotce jako podlotek , na drugiej już jako "poważna" lejdi. 😉
Wow, no to szacun dla furmanki 👍 Koń nie do poznania, jestem pod wrażeniem 🙇

P.S. Nie jest Gilosia, tylko gllosia!  😤 😉
furmanka   zawsze pod górkę...
22 lutego 2012 10:43
gllosia,  😂  tak, to ten sam koń. Obecnie pracujemy nad grzywą położoną na jedną stronę. Pomógł nam w tym niezmiernie odczyn poszczepienny i zakładanie "golfiko - kaptura" na szyję 🤣.  Niestety u tego miksa włosie do szlachetnych nie należy, więc trzeba się ostro napracować.  Ogon jest również dwukolorowy i mega gruby.

Dioda, [sub]przegięłaś  😂[/sub]
Furmanka, mam jeszcze jakieś zdjęcia....
Konik jest naprawdę nie do zajechania, nie wiem co jest w stanie go zmęczyć..... 😉
Jest duży jak na dziecko klaczy kn, ma 157 cm. Jak na moje oko, to jest wyjątkowo prawidłowo zbudowany ja na taki mix  🙂







Niedościgniony  😀

furmanka   zawsze pod górkę...
22 lutego 2012 10:54
marlena82, fiu, fiu  😀 jaki kłąb, plecy niczego sobie i głowa ładna. Gratulacje. Wiosna idzie - myślę, że uda Ci się znaleźć mu nowy dom.
gllosia,   Obecnie pracujemy nad grzywą położoną na jedną stronę. [/sub]


Eee tam! Ja bym zrobiła z powrotem iroka. Nie dość, że jej do pyska, to jeszcze jest dwukolorowy 💘
Gllosiu, wybacz staremu , co się pcha do czytania bez bryli. 🤔 :kwiatek:

Marlena82 - fajny ten konik.  😀

Furmanko- Przegięłam ? 🤔 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się