ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 lutego 2012 13:14
Tania a właśnie, że przesadziłaś!!! Jeszcze jedno takie zdjęcie, a będę musiała Cię odwiedzić  😜
Widać, że w tym roku matka natura prawie samymi ogierkami sypie z rękawa 🙄


w sąsiedniej stajni 3 źrebaki - 3 ogierki !

Cudne maluchy

My sobie jeszcze spokojnie czekamy, do kwietnia
czym karmicie źrebne kobyły? jakie pasze dodatkowe preferujecie?
Dodson and Horrell- Mare and Youngstock ew. Stud balancer
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 lutego 2012 23:08
My do owsa dodajemy granulat Pavo Podo Lac. W zeszłym roku spisał się dobrze.
teraz jeszcze ciekawie wygląda Baileys...
My do owsa dodajemy granulat Pavo Podo Lac. W zeszłym roku spisał się dobrze.

Podo to fantstyczna pasza, w dodatku idealnie zbilansowana. Polecam 🙂
a mi się podoba Ferrari Boy, bo wygląda na małego diabełka 😀iabeł:
furmanka   zawsze pod górkę...
27 lutego 2012 08:25
Tania,   świetne maluchy, jakie mięśniaki  😜

Ciekawe obserwacje ciężarnych klaczy : http://www.yellowhouseranch.com/foaling.htm
aneta   foto by Tynka
27 lutego 2012 09:26
furmanka- ciekawa strona, dzięki :kwiatek:
furmanka
Ekstra, bardzo przydatna sprawa  :kwiatek:
furmanka   zawsze pod górkę...
27 lutego 2012 10:20
U mnie jedna wybitnie się nadaje do działu: Mare that does not play by the rules! 🙄  Ja już wymiękam 😵. Na dodatek w najważniejszych godzinach router nie wyrabia i nie mam podglądu z kamery. Pozostaje mi "dyskretna obserwacja z drabiny przez okienko".  Przekaz jest ale w godzinach kiedy konie na padoku.

A podawał ktoś z Was źrebnym tą paszę: http://www.consult-s.pl/equilac.html
Equilac zuchtstutenmusli z st. Hippolyta?  👀
Czy któraś z was się orientuje jak wygląda sprawa wyrobienia paszportu źrebakowi po ogierze nie uznanym w Polsce?
Mając w ogóle świadectwo krycia niemieckie.
Czy któraś z was się orientuje jak wygląda sprawa wyrobienia paszportu źrebakowi po ogierze nie uznanym w Polsce?
Mając w ogóle świadectwo krycia niemieckie.


Jeżeli ogier nie jest uznany w PL to u źrebak zarejestrowany w PZHK będzie chyba NN. A nie da rady ogiera uznać eksternistycznie ?
[s]ja bardzo prosze o porade  🙇

jak karmic zrebola w wieku 11 miesiecy??

aktualnie dostaje pasze dodsona foal mix (1kg dziennie) + owies + wyslodki.

klaczuchna raczej bedzie duza, wiec zalezy mi przedewszytskim na dobrej mineralizacji, boje sie jak pieron poprawnego zywienia, w sensie, ze cos zle zrobie u tego konskiego dziecka bo moja druga klacz (teraz juz duza) byla nieodpowiednio karmiona jako zrebak i potem mialam z tym straszne przeboje  🤔

czy ktos karmil pelnoporcjowo dodsonem takiego brzdaca?? jak skonczy rok chcialam ja postawic na yeraling cubes, ale sie zastanawiam czy nie lepiej na suregrow+owies. Ew moze tez byc pasza Epony (mala stoi w DE, wiec tam dostep do tej paszy jest bezproblemowy).

bede bardzo wdzieczna za kazda wskazowke![/s]

juz nieaktualne  😎

[/quote]
Jeżeli ogier nie jest uznany w PL to u źrebak zarejestrowany w PZHK będzie chyba NN. A nie da rady ogiera uznać eksternistycznie ?
[/quote]


Uznania ogierów były w styczniu, a teraz trzeba zapłacić 1000zł za to, że łaskawie przejrzą pismo.
Chodzi mi o różne wyjścia.
Np zapisanie klaczy do związku oldenburskiego i wtedy źrebola też 🙂
Top ja dorzucę zeszłoroczne pociechy, a tegorocznych zdjęć nie mam jeszcze 🙁


Jeżeli ogier nie jest uznany w PL to u źrebak zarejestrowany w PZHK będzie chyba NN. A nie da rady ogiera uznać eksternistycznie ?
[/quote]


Uznania ogierów były w styczniu, a teraz trzeba zapłacić 1000zł za to, że łaskawie przejrzą pismo.
Chodzi mi o różne wyjścia.
Np zapisanie klaczy do związku oldenburskiego i wtedy źrebola też 🙂

[/quote]

Oczywiście można próbować wpisać w innych związkach 🙂
ale o to moze sie starac raczej wlasciciel ogiera a nie wlasciciel zrebaka po tym ogierze- czy sie mylę?
furmanka   zawsze pod górkę...
28 lutego 2012 09:01
secretary, śliczności, gratuluję  😀. Świeże zdjęcia prosimy...

Uffff, Bora się rozpakowała dziś w nocy. Od tygodnia "przymierzała się" co drugą noc i wyglądało to podobnie jak dzisiaj. Tylko wczoraj rano w wymieniu pojawiło się mleko, świeczki były przez godzinę, potem zaczęło mleko kapać. Drugi okres porodu trwał.........   niecałe 10 minut  😵.. Nie zdążyłam od kamery w domu do stajni dobiec (jakieś 20 m) od momentu odpłynięcia wód i pojawienia się jednej nogi - a źrebak już był na świecie.
Matka grullo, ojciec black a dziecię  😁 chestnut  😅  klaczucha  💃


reszta zdjęć: http://re-volta.pl/galeria/album/3051

furmanka
Gratulacje, duży dzieciak niech rośnie zdrowo ! BTW co to za rasa/połączenie ?

Złota
O uznanie zagranicznych ogierów półkrwi może wnioskować chyba każdy zainteresowany - jego nazwisko, w przypadku pozytywnej decyzji pojawi się na liście  TUTAJ.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić 😉
zuza   mój nałóg
28 lutego 2012 09:14
furmanka gratulacje,wielgaśny rudzielec  😍
Furmanko ponowne gratulacje dla Ciebie i dla mamusi. :kwiatek: 😍

Armara   mama xo/kn , tata młp. . Na żywo bardzo silny i kształtny żrebaczek wyszedł. 😍
furmanka
Gratulacje, duży dzieciak niech rośnie zdrowo ! BTW co to za rasa/połączenie ?

Złota
O uznanie zagranicznych ogierów półkrwi może wnioskować chyba każdy zainteresowany - jego nazwisko, w przypadku pozytywnej decyzji pojawi się na liście  TUTAJ.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić 😉



jesli tak to fajnie, bo małe ma szanse nie byc NN

w arabach nasza Ksiega nalezy chyba do najbardziej restrykcyjnych na swiecie... czasem trudno sie wyrobic we wszytskich terminach, a w wymaganiach mozna sie pogubic...
Złota
Ale to nie jest tak, że wszystkie ogiery są z automatu uznawane. Najłatwiej uznać ogiera uznanego w księgach, plasujacych się w czołówce rankingu WBFSH, który zdał próbę dzielności (minimum 70-dniową bodajże), ew. po karierze sportowej. No i samych papierków jest sporo, ale swoboda jest na pewno inna.

Myślałam, że jesli chodzi o konie arabskie to można użyć każdego ogiera zapisanego do ksiąg, w sensie byłam pewna, że ta zasada dotyczy też ogierów zagranicznych.
z zagranicznymi to jest papierologia jeszcze zanim sie nasienie sprowadzi, potem zreszta tez..
chyba ze jest w dzierzawie w PL - to łatwiej


w arabach jest tak ze wszystkie dokumenty zwiazane z kryciem, zgloszeniem kariery hodowlanej klaczy, urodzeniem, badaniem markerow opisem i czipowaniem i dostarczenie wszelkich dokumentow dot. kolejnego zazrebienia- trzeba dostarczyc w nieprzekraczalnym terminie- do konca roku. Potem zrebak bedzie NN chocby wlasciciel stanąl na uszach.
No to faktycznie masa papierologii  🙄
Już wiem, że źrebak będzie miał paszport z pełnym rodowodem, tylko na każdej stronie pieczątkę, że nie może mieć wpisu do Ksiąg Stadnych.
Teraz pytanie, czy będzie mógł startować w czempionatach? Wtedy w przyszłym roku złożyłabym wniosek o uznanie ogiera.
Ogier przechodził test 70-dniowy z bardzo dobrą ocena.

Źrebol słodziak, my mamy jeszcze troszkę czasu...
Na logikę to raczej nie, bo prawo nie działa wstecz, ale musisz dopytać w PZHK.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się