... ślub :) ...

Dziewczyny napiszcie jak u Was było z błogosławieństwem rodziców? U mnie w rodzinie zawsze było tak, że pan młody z rodzicami jechał do domu panny młodej i tam odbywało się błogosławieństwo rodziców po czym jechało się do kościoła. Myślę jednak, że fajniejszy byłby efekt jakby pan młody zobaczył mnie w sukni dopiero w kościele (jak na filmach) ale nie wiem jak zaproponować to rodzicom. Czy macie pomysł jak można to przenieść albo zmodyfikować, czy może jest to tradycja niezmienialna i lepiej nic nie ruszać? Napiszcie proszę jak to było u Was 🙂
o boze mam nadzieje ze mnie to ominie...  🤣

Muffinka haha 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2012 13:49
Przez to zakichane Euro ceny hoteli wzrosły o ok 150% za dobę. No koszmar jakiś!
A ja mam wesele w tym czasie i sporo gości przyjezdnych  😵 😤
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

14 marca 2012 14:22
Abeba, u nas było tradycyjnie- tak jak piszesz, choc też liczyłam, że nas to ominie. Dla mnie to nie miało najmniejszego sensu.

ash, też mieliśmy plany brać ślub dopiero w czerwcu. Teraz cieszę się, że sie ogarnęliśmy w dwa miesiące i załatwiliśmy sprawę zeszłego września.
Ponieważ uwielbiam oglądać Wasze zdjęcia ze ślubu to wstawię w ramach rewanżu kilka ze ślubu mojego brata. Jak by się dowiedzieli to zostałaby zlinczowana 😁 I tak:

1. Pierwszy taniec chyba
2. Torcik
3. Panna Młoda zbiera groszaki
4. Impreza
Nie mogłam wstawić więcej zdjęć więc post pod postem (nie bić)

5.  Rodzice Pana Młodego
6.  Sala
7. Kościół
8. I ostateczna wersja twórczości gości weselnych. Każdy się podpisywał lub pisał coś krótkiego podczas zabawy. A potem włożyliśmy to w ramkę.

Pozdrawiam 🙂
Oglądam sale, no i w co drugiej jest napisane coś takiego:
Kamerzysta, fotograf, zespół muzyczny- 50% ceny.

Co to znaczy?  😡
Dworcika   Fantasmagoria
19 marca 2012 17:26
Pewnie mają "swoich", z którymi współpracują i jeśli zdecydujesz sie na dana salę i ten zespół, tego kamerzystę, fotografa, to zapłacisz mniej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 marca 2012 18:58
A nie za talerzyk? Ze polowe ceny normalnego talerzyka.
cieciorka   kocioł bałkański
19 marca 2012 19:26
jaki talerzyk?
cieciorka, talerzyk, w sensie oplata za goscia. Wiekszosc lokali daje znizki na tzw technicznych, dla ktorych przeznaczony jest zwykle osobny stolik. Niektore daja tez znizke na dzieci albo wrecz dzieci "zreja" gratis.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 marca 2012 07:27
U nas też jest 50% za obsługę wesela! 💃 💃
Kupiliśmy garnitur, kamizelkę i musznik. Brakuje butów i koszuli.
Załatwiliśmy akty chrztu i bierzmowania, czekamy na list z aktem urodzenia mojego narzeczonego.
Dworcika   Fantasmagoria
20 marca 2012 08:19
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=34.msg1343323#msg1343323 date=1332183524]
A nie za talerzyk? Ze polowe ceny normalnego talerzyka.
[/quote]

O, faktycznie, może być tak. W tym kierunku nie pomyślałam 🙂
A my nasz ślub przekładamy na następny rok  🙁
Zbyt dużo wydatków się szykuje, sprawy zdrowotne dochodzą, wszystko na głowie... Ehh... A już nie mogłam się doczekać. Dobrze że żadnych zaliczek nie wpłacaliśmy jeszcze.

😤
ash   Sukces jest koloru blond....
20 marca 2012 08:50
kajpo szkoda 🙁
a no, szkoda! Ale z drugiej strony jak macie teraz sie szczypac czy brac kredyt zeby miec wszystko jak chcecie to lepiej poczekac nawet 2-3 lata i miec tak jak sie chce 🙂 glowa do gory! Masz wiecej czasu na powynajdywanie wszystkiego 🙂
Szkoda, szkoda ale kredytu na ślub nie chcemy brać...
Też patrzę na to z tej optymistycznej strony. Bo ja już widzę jak wygląda organizacja ślubu i wesela. Kobieta całymi dniami poszukuje odpowiedniej miejscówki, sali, bukietu, noclegu, zaproszeń, przegląda tysiące ofert, a mężczyzna mówi:
"Zgadzam się na wszystko kochanie. Twój gust jest najlepszy na świecie"  😵

Mój Miły totalnie nieświadomy organizacji od kuchni oczywiście kręci nosem, bo nie zdaje sobie sprawy z ilości rzeczy do zrobienia i ilości kasy do wydania.
Bo on już chce się z obrączką lansować, a ja to mam dobrze z wersją demo w postaci pierścionka zaręczynowego  🤣
hahah - no tak to wlasnie wyglada. Mi juz za pozno na takie rzeczy, ale jakbym cofnela czas to bym podzielila obowiazki i dala narzeczonemu liste do zalatwienia. I nie ma to tamto 🙂 Niestety tak jest ze dziewczyna jest dzwignia tej calej imprezy a facet tylko za nia chodzi i przytakuje.
Zreszta, facet tez na wszystko ma czas i najlepiej zalatwialby wszystko na ostatnia chwile.
Takze masz misje - zrob plan, liste spraw i sie podzielcie 🙂 Rok to bardzo krotko tak naprawde, zleci zanim sie obejrzycie. 

Demo...  🤣
a u nas gdzie nie pytałam to nie było znizki dla kamerzysty, fotografa i orkiestry. orkiestra ma nawet w umowie, ze mam im zagwarantować posiłki takie same jak reszcie gości więc muszę zapłacić tyle samo co za każdego. zaczynam  się już tym wszystkim denerwować, nie mam jeszcze tylu rzeczy a do czerwca tak mało!
Czego Ci brakuje jeszcze? Nie martw sie, dasz rade na pewno ze wszystkim 🙂
nie mam jeszcze fotografa i kamerzysty, papierów do ślubu, robie jeszcze nauki i przed nami z 6 spotkań, nie mam butów i dodatków, nie mamy auta załatwionego, dekoracji, tortu, bielizny i przede wszystkim pewności, że to ten. znowu cichy dzień...
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2012 08:13
Mamy wreszcie zaświadczenie o zakończeniu nauk 🏇
brakuje nam tylko aktu urodzenia mojego narzeczonego. Powinien dotrzeć do Nas wczoraj 😤
Ojej, Abeba.. To chyba po prostu nerwy 🙂 Mam nadzieje ze teraz juz lepiej sie czujesz i nie masz juz czarnych mysli 🙂 Jak na dzisiaj wszystko wyglada?
Mysle ze zostaly Ci same detale ktore mozesz szybko zorganizowac - nie wiem jak z fotografem, jesli nie chcesz jakiegos super slawnego itd to pewnie znajdziesz fajnego 🙂 Oprocz dekoracji ktore sa troche bolem w d.. to reszta to kwestia dwoch dni 🙂 Na spokojnie, zobaczysz! 🙂

A my mamy jaja, bo sie Radkowi dowod skonczyl a do Polski wczesniej niz na slub nie da rady pojechac. Musimy sie dowiedziec czy dadza mu slub na paszport  🤣
No i dalej DJa nie mamy i juz sie denerwuje do potegi Ntej 🙂

a poza tym wpadlam na pomysl! a w zasadzie filmik mi pomysl podpowiedzial - zamiast lampionow puscimy balony!! W ksztalcie serca. Tylko zastanawiam sie czy wystarczy jak beda zwyklym powietrzem wypelnione czy powinny byc helem?? Wiecie? Patrzcie na koniec tego filmiku 🙂
http://vimeo.com/36428402
Muszą byc helem bo inaczej polecą w dół.
kujka   new better life mode: on
25 marca 2012 11:24
nerechta, ale balony lataja wyzej niz lampiony. jak w Lomzy podczas obchodow Dnia Uchodzcy puszczalismy balony z helem z zyczeniami do nieba, to musielismy miec na to pozwolenie. Wiec lepiej zorientuj sie jak to z tym jest 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 marca 2012 11:27
Abeba - ja się pokłóciłam w dzień ślubu o nieumyty samochód, tak jak dziewczyny piszą -facet na wszystko ma czas. Byliśmy umówieni na sesję u fotografa a mój luby dopiero na myjne się wybrał mimo że prosiłam go o to dzień wczeniej.
Na lampiony też musisz miec pozwolenie.
o, dobrze wiedziec Kujka! 🙂😉 Zeby nie bylo ze jakis samolot nam spadnie na glowe  🤣

Babole, a gdzie buty kupowalyscie? Takie zwykle szpile do chodzenia czy bardziej taneczne? Znalazlam fajna strone z butami ale troche cykam sie zamowic, zwlaszcza ze mierze sobie stope i w ogole jakas dziwna sprawa - niby mam rozmiar 38, a jak mierze stope to mi 23 cm wychodzi czyli 34  🤔 A takie ladne buty maja 🙂
http://www.butyslubne.com.pl/

Jak tam u Ciebie Arma?? 🙂
Abeba, mogę ci polecić super fotografa z wrocławia! Do tego jego żona zajmuje się robieniem makijażu i fryzur. Genialny duet, jeśli jesteś zainteresowa d:aj znać  :kwiatek:
Ja robiłam buty na zamówienie w sklepie w którym robia buty taneczne. I byłam bardzo zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się