matura

pierwsza matura jest 4 w piątek, czy dopiero w poniedziałek? (nie zdaję, żeby nie było, tylko informacyjnie pytam 😉)
calore 4 w piątek - polski podstawa 😉
Jak tam maturzysci,zakuwacie jeszcze, lekturki powtorzone?  🤣
Jak obstawiacie, - co pojawi sie na polskim? 😉
Obstawiam Szymborską.

I mam nadzieję na Chłopów. Byleby nie było Pana Tadka, bo nie ujadę. 😵
Szymborska bedzie na bank, a jak nie bedzie - to bardzo sie zdzwie  😉
Ja tam bym chciala Nad Niemnem, ewentualnie Chlopow albo Lalke  💘
Większość z moich znajomych obstawia Dżumę tudzież romantyzm. Najgorszy będzie jakikolwiek pozytywizm albo Młoda Polska, NIENAWIDZĘ Żeromskiego, Prusa i tej całej cholernej reszty.
Jestem właśnie na Młodej Polsce w repetytorium, muszę ją dzisiaj skończyć, przypuszczalnie we wtorek skończę robić to repetytorium, w następnych dniach ogarnę swoje notatki w zeszytach i na zgromadzonych kserówkach i chyba jakoś to będzie. + co najmniej 3 matury dziennie z matmy, bo ostatnio się opuściłam w liczeniu. A z angolem to już sama nie wiem. Wosu się nie uczę, bo jednak nie będzie mi potrzebny, byle mieć to 30% ale i tak pewnie machnę na więcej, bo podstawka to banał.
No słyszałam, że typowany jest Potop, jak się sprawdzi to jestem w czarnej d*pie  😵
"Chłopi" byli w 2006, "Lalka" w 2008.
trochę to kiepskie, "Zdążyć przed Panem Bogiem" było 2 lata temu, "Świętoszek" chyba też wtedy, a "Granica" była rok temu. "Lalka" była już ogólnie dużo razy. w Szymborską też nie wierzę. ona umarła jakoś na początku roku, a matury są chyba przygotowywane wcześniej. obstawiałabym raczej coś z romantyzmu, może też dramaty antyczne.
ale "Zdązyć przed Panem Bogiem", "Świętoszek", "Granica" są określone jako lektury które raczej NIE pojawią się na maturze 🙂
hehe, dobra jestem 😉 ale i tak, "Lalka" była za często, a "Ferdydurke" chyba nigdy (była 👀?)
ja coś czuję, że właśnie Ferdydurke nam dadzą.. 🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 kwietnia 2012 21:55
Ferdydurke nie dadzą. Musieli by się gęsto tłumaczyć dlaczego tyle osób ma takie słabe wyniki 😂
Szkoda, że Makbet na próbnej był. 🙁 A z Edypa to bym się nawet ucieszyła, Wesele i Dżuma też by jakoś uszły. 😉
To była próbna z cke? Ale raz chyba się tak zdarzyło, że ta sama była na próbnej bodajże z operonu i na majowej, ja miałam na próbnej przedwiośnie i nieboską
W 2006 Chłopi byli i na próbnej i na majowej.

Edit. Błąd, to nie było na oficjalnej próbnej. Przepraszam.
feno - ponoć rozszerzenie z wosu łatwiejsze od podstawy. Tak mi na kursach mówili i znajomi z poprzednich roczników potwierdzają. Ja z wosu zrobiłam mało, ale tam się myślenie ceni bardziej od wiedzy (tak sobie tłumaczę :hihi🙂
Moja wychowawczyni obstawia "Inny Świat" i "Zbrodnię i KArę" rok temu trafiła... Mam nadzieję, że w tym roku nie trafi... 🙄
O Innym Swiecie tez slyszalam i mam nadzieje, ze to sie jednak nie sprawdzi  🙄
calore Z tego co mi wiadomo, to matury sa przygotowywane do konca marca.
osobiście chciałabym żeby był "Inny świat" lub też coś z romantyzmu...
ja mam pytanie co do angielskiego rozszerzonego (pisemnego)
Jak jest ta druga część ze słuchaniem i czytaniem, to najpierw jest to 25 minut na część słuchową, a potem 70 minut na czytanie, czy to 25 minut się zawiera w tych 70?

i w ogóle między pierwszą częścią (writing) a drugą (listening i reading) jest przerwa?

już nie pamiętam jak to wygląda  😵 a niby zdawałam maturę 2 lata temu...
Jest przerwa, ale nie pamiętam ile trwa, a te 25 min zawiera się w tych 70.
dzięki bardzo!
no i z góry życzę powodzenia wszystkim re-voltowym maturzystom 😉
Mi dzis kobyla zgubila podkowe, interpretuje to sobie tak, ze to na szczescie  😁
Mam w ogole jakies dobre przeczucie co do tej matury, choc nie czuje sie wykuta ani troche.
Ja właśnie się męczę nad ustną z polaka, mam jakies 3/4 strony a egzamin 7-ego  😵
zonk, toż to kupa czasu!
zapomniałam dodać że te 3/4 strony piszę od tygodnia  😎 to nie wiem kiedy to skończę, pewnie 6-ego wieczorem  😂
zonk, jaki temat?
chyba już pisałam tutaj - obraz Afryki, nawet z tego co pamiętam polecałaś mi Pożegnanie z Afryką, które w końcu wzięłam  😉 Nie mam weny tego pisać, dla mnie ustna z polskiego jest bez sensu w obecnej formie, pisanie tego to strata czasu wg mnie  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się