Nasza twórczość fotograficzna cz. II

m.indira   508... kucyków
11 maja 2012 08:19
Facella osobiscie mój kadr byłby inny, bardziej jak autostrada do... czyli biedrona bliżej lewego górnego rogu, zdecydowanie wyżej i w lewo tak by ograniczyć czerń obok
w tym ujęciu wzrok mimo chodem ucieka na zielone łodyżki i...Twój podpis , mniej by ingerował biały na zielonym
Dava   kiss kiss bang bang
11 maja 2012 09:53
Facella absolutnie idealna biedronka  🙂

trzynastka   In love with the ordinary
11 maja 2012 15:23
Facella - bardzo ładna biedroneczka 🙂 Chociaż chyba się z m.inirą zgadzam.

Ja mam kilka nowych zdjęć.

Letnich :


Dynamicznych:


I ciut bardziej statycznych:


I burzowe jedno:
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 maja 2012 15:50
m.indira, od początku mi wzrok uciekał na tą jasnozieloną łodyżkę w tle i obiecałam sobie, że kiedyś to poprawię (zrobię takie samo lub usunę w psie). co do podpisu, to nie wiedziałam gdzie go umieścić, w każdym pozostałym rogu jakoś mi nie pasował. najlepiej, żeby go wcale nie było, ale boję się (chyba sama nie wiem czego).
dzięki wielkie za opinię, Tobie, baffince, Misskiedis, ewabe, Dava i nine  :kwiatek:

nine, pierwsze jest chyba nieco prześwietlone (zwłaszcza woda), ale ogólnie bardzo pozytywne zdjęcie. drugie jak dla mnie trochę ciasne, trzecie i czwarte są piękne.
nine na pierwszym woda strasznie daje po oczach. Nad burzą już wzdychałam na fotoblogu  😉

Pan ptak z ostatniego wypadu na plażę:

m.indira   508... kucyków
11 maja 2012 21:08
nine problemy z mocnym światłem cd? woda mega porażka, aż zrywa wzrok, 2 też kolorystyka tnie, tutaj też, oj ciasno...
statyczne jak najbardziej na +
Quendi pitok to chyba kaśka dla przyjaciół, czyt, Kawka nie Franz 😉 niektóre cholery mają niebieskie oczy 
Facella nie ma za co dziękować, fajna praca można podyskutować, bo na bank trafi opinia tam gdzie trzeba a nie wleci i wyleci...
nine - za burzę to po prostu  👍 ja próbuję coś ustrzelić i nic ;/
a jak zrobię to jakościowo do banii


widziałyście?
http://wiadomosci.wp.tv/i,Zmarl-legendarny-fotoreporter,mid,1013061,index.html?ticaid=5e6e3#m1013061
trzynastka   In love with the ordinary
11 maja 2012 23:56
Dzięki za uwagi.
Co do jedynki to mam świadomość z nieistniejącej wody ale moim zdaniem dodaje to zdjęciu uroku, sugeruje mocne słońce i lato dlatego mimo oczywistych niedociągnięć wam je tu pokazalam 😉 Prawda jest tez taka, ze jestem zdana na łaskę modelek a niewiele z nich ma ochotę umawiac sie o świcie czy pod wieczór więc walczę z tym co jest.

Myślicie, ze jakiś szary czy polowkowy filtr tu by pomógł?
Bo ceny lamp czy innych opcji doswietlenia modelki by nie prześwietlenic wody są dla mnie za drogie :/
abre   tulibudibu
12 maja 2012 07:46
Połówka plus polar mogą pomóc. Możesz też niedoświetlać i później wyciągać z cieni. Przyda się też blenda ale w jej przypadku musisz mieć pomocnika
Mam nowe zdjęcia z najnowszej zdobyczy obiektywowej.
Wczoraj była pierwsza próba balkonowa manulanego obiektywu.
W roli głównej Helios 77M-4 50mm f1.8
Za jakiś czas jak go rozgryzę pewnie będą lepsze zdjęcia.



O, trafiłaś na trochę rzadszego Heliosa, super 🙂 Miłej zabawy, niesamowicie wciągające jest robienie fot manualami.
abre   tulibudibu
12 maja 2012 12:23
szemrana, ciekawa kompozycja na drugim 🙂 wciąga!
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2012 15:08
nadal się bawię kolorami, następnym razem chyba będę popełniać tego typu zdjęcia w rawach...

w jakości facebookowej...


szermana - drugie świetne, ja czekam na adapter i również ruszam z heliosem  😍
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 maja 2012 18:22
Facella, ostrzyłaś w programie kwiatek na pierwszym?
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2012 18:28
troszeczkę tylko, to jest jakość facebooka (np. widać pikselozę przy podpisie)
drugie jest tak samo wyostrzone jak pierwsze.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 maja 2012 18:35
Możliwe że fejs zmniejszając zniszczył bo na drugim tak nie widać ale na pierwszym przy kwiatku okropne coś wyszło :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2012 18:42
i tak było już zmniejszone... obydwa są tak samo wyostrzone, tak samo zmniejszone w programie, tylko drugie jest z devianta. a na jakość fb psioczę już od dłuższego czasu  😁
kilka wiosennych ujęć  😉
przed chwilą dopiero zauważyłam, że większość z tej serii wykadrowałam centralnie  😵
cieciorka   kocioł bałkański
12 maja 2012 19:36
xx., tak jak mówisz, centralnie niestety. Ot, takie sobie pstryki. Na ostatnim najciekawiej, ładna kompozycja, łodyga i liście wyznaczają kierunki i prowadzą wzrok, ładne tło. Szkoda, że nie zrobiłaś zdjęcia na dłuższej ogniskowej,ale rozumiem, że tak łatwiej odgarnąć inne rośliny i kilku wersji tego zdjęcia z różnym kątem ustawienia aparatu, bo w tej perspektywie mam wrażenie, ze kwiatek się na mnie przewróci. Pokombinowałabym też z głębią, ale nie wiem, w którą stronę- musiałabym zobaczyć, w każdym razie zdecydowaniej.
Muszę częściej komentować, bo z 3 stron to musiałabym wypracowanie napisać. Najbardziej w pamięci zapadła mi biedronka Facelli i burza nine

A tu coś nowego ode mnie oczywiście w mojej ulubionej tematyce:


Dorcia -  pierwsze jest piękne!
Nie wiem co źle robię ale jak wstawiam zdjęcia tu na forum to są strasznie wyblaknięte kolory. Np to drugie zdjęcie jest bardzo kolorowe w oryginale (jest też na mojej stronie dla porównania), te ostatnie Facelli też mają piękne kolory a moje takie wyprane.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2012 11:15
dorcia, cudowne, wszystkie trzy  😍
jak uważam małe dzieci za bleee do fotografowania, tak u Ciebie nawet mi się podobają. szczególnie drugie.
Heliosowe.







trzynastka   In love with the ordinary
13 maja 2012 19:28
Połówka plus polar mogą pomóc. Możesz też niedoświetlać i później wyciągać z cieni. Przyda się też blenda ale w jej przypadku musisz mieć pomocnika


dzięki za pierwsze dwie opcje.
Niedoświetlanie +wyciąganie z cieni to chyba na rawach chociaż u mnei to też wychodzi słabo.
Blenda niestety odpada 🙁 
dzisiejsze zdjęcia, trochę słońca nie ogarniałam, przyznaje  👿
i drugie kijowo skadrowałam, ale kobyłka bardzooo niecierpliwa i stać to za bardzo nie chciała :P
Dorcia jestem wielką fanką Twoich dzieciowych fot. Przepiękne są  💘
czy ktoś z Poznania - okolic podejmie sie sesji z koniem?
26-27 maja?
stylizowanej? tematyka:
westernowa,
długie kiecki,
itd
Dorcia - przyjedź do mnie  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się