Stajnie w Warszawie i okolicach

szukam stajni, w której mogłabym jeździć za pracę. Zależy mi, aby na pierwszym miejscu stawiano dobro konia. Dobry dojazd z centrum. Chciałabym się czegoś nauczyć, a nie po prostu powozić. Rozważałam Hubert i Hippica Varsovia. W Hubertcie byłam, czytałam różne opinie, ale chętnie dowiem się czegoś jeszcze. W Hippice nie byłam i mało znalazłam o tym miejscu, może ktoś pomoże?



Jazdy za pracę w Hippice prowadzone są w bardzo jasnym układzie, wolontariusze jeżdżą podczas jazd komercyjnych-można się sporo nauczyć. Najlepiej pojechać i porozmawiać na miejscu.
[quote author=ElaPe link=topic=46.msg1413853#msg1413853 date=1338214482]
Hippica Varsovia? A co to?


Dawna Stajnia Korona
http://re-volta.pl/stajnie/info/hippica_varsovia_szkola_jazdy_ko
[/quote]

Czyli to jedno i to samo?
Bo w katalogu stajni jest Stajnia Korona, ul. Bruzdowa 82, Wilanów i jest Hippica Varsovia, ul. Bruzdowa 82, Wilanów  🤔
Dwie różne strony internetowe, dwa różne miejsca na mapce naszego katalogu stajni, a adres ten sam 🙂
I przy okazji- czy stoją tam jakieś re-voltowe konie?
Julie w hippice varsovi nie ma pensjonatu  😉
Czy ktoś wie cos o stajni w Marynkach ?

Jak z padokami, jak z opieką ?

Czy hala nadaje się do użytku ?

może być na pw  :kwiatek:
a co myślicie o stajni w słupnie? (jeżeli już było o nią pytanie to przepraszam)
Kochani, mam dla Was zadanie za milion puntków - jadąc z Piaseczna, za Górą Kalwarią (trasa na Lublin) za jakimś zakrętem jest stajnia, a kawałek dalej pole pełne maków. Ktoś kojarzy cokolwiek? Stajnię, pole?
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2012 19:24
[quote author=A+A link=topic=46.msg1417558#msg1417558 date=1338559489]
Czy ktoś wie cos o stajni w Marynkach ?

Jak z padokami, jak z opieką ?

Czy hala nadaje się do użytku ?

może być na pw  :kwiatek:
[/quote]

Moja znajoma tam stoi, mogę podpytać. Z tego co wiem, jest bardzo zadowolona i zauroczona miejscem.
[quote author=A+A link=topic=46.msg1417558#msg1417558 date=1338559489]
Czy ktoś wie cos o stajni w Marynkach ?

Jak z padokami, jak z opieką ?

Czy hala nadaje się do użytku ?

może być na pw  :kwiatek:


Moja znajoma tam stoi, mogę podpytać. Z tego co wiem, jest bardzo zadowolona i zauroczona miejscem.
[/quote]

Poproszę !

:kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2012 20:58
Ok, już wiem co nieco o Marynkach.

Zacznijmy od tego, że jest 50ha pastwisk.  🤔zok:
Stajnia śliczna, opieka ponoć też super. Konie wychodzą na całe dnie, dostają siano na padoki, jest woda. W boksach sprzątane do czysta codziennie. Myjka wewnętrzna i zewnętrzna. Hala jest nieduża, ale jezdna, podłoże w porządku, aczkolwiek teraz raczej się nie korzysta więc pyli, bo nikt sie przykłada do tego zbytniej wagi.
Cena 950zł.
Wiem, że się czepiam ale skrót od hektara to "ha", "h" to skrót od godziny.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2012 21:04
Wiem, że się czepiam ale skrót od hektara to "ha", "h" to skrót od godziny.


Bardzo dobrze właśnie, gdzieś mi literkę zjadło 🙂 Dzięki.  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 czerwca 2012 21:13
emptyline jesteś pewna, że chodzi o 50 ha? I że to wszystko jest przeznaczone na pastwiska? Byłam tam kilka razy i szczerze mówiąc nie widziałam tych hektarów, ale może są gdzieś schowane  👀
Kochani, mam dla Was zadanie za milion puntków - jadąc z Piaseczna, za Górą Kalwarią (trasa na Lublin) za jakimś zakrętem jest stajnia, a kawałek dalej pole pełne maków. Ktoś kojarzy cokolwiek? Stajnię, pole?


moje okolice... a jakos dokladniejsze dane... trasa nr 50 czy trasa na Warke?
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2012 21:21
kurczak, No właśnie tak samo zareagowałam. Ponoć to ziemia po hrabim czy nie wiem czym jeszcze, może UrbanLegend. Z informacji wynika, że owszem, ze wszystkiego korzysta 20 koni. Podzielono to na 3 wielkie łąki, 2 mniejsze i 6 padoków. Zaznaczam, że znajoma stoi tam dopiero 2 m-ce, na razie jest zachwycona. 🙂


Ja mam jeszcze pytanie z innej beczki. Poszukuję stajni na trasie Kawęczyn (pod Konstancinem) - Magnuszew. [MAPKA], koniecznie za Górą Kalwarią, w której można by przenocować z 2-3 końmi. Sęk w tym, że musi być też i miejsce dla ludzi, broń boże nie komfortowe, jak najtaniej wręcz.
Planuję przejazd na moją działkę ze stajni, ale jestem pewna, że na raz nam się nie uda.
[quote author=Złota link=topic=46.msg1430814#msg1430814 date=1339705049]
moje okolice... a jakos dokladniejsze dane... trasa nr 50 czy trasa na Warke?
[/quote]

MsCarmen napisała, że to trasa na Lublin, no to na pewno nie jest trasa nr.50 bo to kierunek na Grójec- a to moje okolice, pól makowych u nas brak 🙂 Kierunek na Warke/Kozienice.
To z kolei moja trasa, nie kojarzę maków 😉
Dostałam info z innego źródła, że przy stajni Dobrzyniec są maki, znalazłam tam kobitkę, która jest chętna na foty (-: Ale faktycznie Dobrzyniec nie jest przy samej trasie
MsCarmen, aż się chyba przejadę zobaczyć 😉 Mam 3 kroki do tej stajni i jeszcze w niej nie byłam. Ktoś z forumowiczów tam stoi?
ash   Sukces jest koloru blond....
15 czerwca 2012 09:51
Sierra tam stała z Czardaszem jakiś czas temu, ale czy teraz ktoś stoi to nie wiem 😡
abre ja mam tam już kobitkę umówioną, ale chyba nie ma jej na revolcie
emptyline   Big Milk Straciatella
15 czerwca 2012 23:57
A TO co jest? 🙂
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
16 czerwca 2012 17:07
empatyline fajna stajnia z tego co widzę po zdjęciach, tylko szkoda, że tak mało trawy dla koni...
A TO co jest? 🙂


To jest stajnia Farida Ataulenowa, blisko Grzmiącej m.in. - bardzo ładne miejsce, dosyć kameralne i przyjemne; stoję z koniem niedaleko, więc czasem wpadamy do nich na parkur (naprawdę przyzwoity, choć nie powala rozmiarami - taki w sam raz) i mijamy się w terenie, mamy wspólne Hubertusy 🙂 Nie stałam tam nigdy, ale z tego, co słyszałam, to pensjonariusze są zadowoleni. Jest rekreacja, ale na małą skalę. Farid z kolei to bardzo sympatyczny człowiek i podobno nie ma żadnego problemu z dogadaniem się, co do warunków.

Przepraszam, jeśli coś sknociłam z cytatem - revoltę raczej tylko czytam, zamiast się udzielać.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2012 17:46
Ach, wszystko jasne, skoro to Faridowa stajnia, to trener mojej koleżanki. W takim razie musi być w porządku, tylko z tego co wiem, dojazd tylko samochodem?
Tak, dojazdowo raczej słabo, jeśli ktoś jest niezmotoryzowany 😉 Najbliższy przystanek jest przy trasie, a to spory kawałek do przejścia i nie wiem, jak i skąd kursują autobusy - ode mnie niestety żaden...
Czy stoi ktoś w stajni Milusin? W Sulejówku. Chciałabym wiedzieć jak z podłożem na placu i opcją korzystania z hali w Aro.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
17 czerwca 2012 08:47
MsCarmen, abre, gdzie w okolicy Dobrzyńca są maki? Ja mieszkam tuż przy Dobrzyńcu... 😀
Takich typowych pól makowych nigdy w okolicy nie widziałam, może po prostu rosną sobie lokalnie niedużymi grupkami i fajnie wyglądają 🙂 Zważywszy na krótki okres kwitnienia, mogły się pojawić i zniknąć. Nie zmienia to faktu, że okolice Dobrzyńca są bardzo atrkcyjne fotograficznie.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 czerwca 2012 07:52
Warszawiacy, gdzie mogę pożyczyć przyczepkę jednokonną?  :kwiatek:
W Chotomowie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się