kącik skoków

podobno koniki polskie nie nadają się do sportu...
Zalezy co nazywamy sportem 😉
Karmelita, dla mnie przejechanie parkuru 90 cm na czysto jest dużym osiągnięciem. Są oczywiście kuce o takim wzroście jak on skaczące dużo, dużo wyżej, ale jednak budowa konika polskiego zazwyczaj nie pozwala na tak wysokie skoki 😉.
No wlasnie o tym mowie 😉 nie odbieram Ci bynajmniej zaslug w pracy z Twoim koniem, tylko ciezko mi sie zgodzic ze stwierdzeniem, ze to konie 'do sportu'.
No bo to nie są konie do sportu, ale przy odpowiedniej pracy można je doprowadzic do jakiegoś tam poziomu w niemal każdej odmianie jeździectwa, ale czy są wtedy bardzo szczęśliwe? Nie powiedziałabym. Zależy jaki rodzaj jeździectwa uprawiamy 😉
Gratki Sisisa! :kwiatek: i ja już zmykam, bo robię offtop 😉
My wkoncu nie dojechalismy, taka burza i ulewa cala noc, mocno nas zniechecila, lalo do 7 rano, a my o 7 musielibysmy juz wyruszac, burza blyski, strach. I podloze na trawie po takiej ulewie tez chyba fajne nie jest.  Ztego co wiem  o godz 14 ciagnela sie Lka, poniewaz karetka po upadku ywjechala i czekali z 2h...


Ale najlepsze, w wynikach z soboty widze moje dziecko i mojego konia ktorego tam nie bylo.... szczerze, to taki bajzel tam maja ze az przykro
Jakim wypadku?  😲
Nie wiem, ktos fiknal
crazy, szkoda, że poświęcasz swój czas tylko na krytykę, chociaż nawet Cię tam teraz nie było. Ja z całą naszą ekipą właśnie wróciłam z BB. Nasi zawodnicy startowali od P do GP i jakoś nikt z nas nie miał problemów. Część z nich również startowała P, a potem N, nikt nie miał w związku z tym kłopotów ze zmianą parkuru, bo listy były do tego dostosowane. Przesunięcie ze względu na karetkę było, ale takie rzeczy się zdarzają i nikt nie ma na to wpływu. Może warto również porozmawiać o pozytywach. Stajnie namiotowe były przez cały czas pilnowane, obsługa zawodów pomocna i kompetentna, wszędzie łatwy dostęp do prądu i wody(szczególnie postawione czyste prysznice dla przyjezdnych), bardzo dobre podłoża(pomimo ulewy) oraz boksy dla koni. Na samych zawodach rozmawiałam, z wieloma zawodnikami i nie spotkałam się z negatywną opinią, ale jak widać zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi tylko narzekać i krytykować. Myślę, że organizatorzy są wdzięczni za wszystkie opinie, ale z Twoich postów wnioskując, zawody były źle zorganizowane. Uważam, że jest to czepanie się szczegółów, a nie realne spojrzenie na całość zawodów.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 lipca 2012 14:44
Rownież uważam ze posty crazy sa mocno przesadzone. My byliśmy, jechalismy od L do GP. Stajnię super , miła i pomocna obsługa. W pierwszy dzień rzeczywiście zamieszanie z dwoma parkurami, ale w niedziele juz wszystko ułożyli tak żeby grało. I by grało gdyby nie wypadek na górze - ot wypadek losowy. Trudno. Zawody skończyły się koło 18 - niezły wynik jak na tyle koni. W sobote w L rzeczywiście było ponad 100 koni - 95% startowało. W niedziele było mniej koni. Jedyny babol to to ze nie napisali ze zawody na trawie - ale podłoże niezłe wiec daliśmy radę. My jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno wrócimy na nastelne zawody. I pisze to z perspektywy osoby która była i uczestniczyła a nie tylko słyszała.
Wizja jeżeli uważasz,że nie napisanie w propozycjach,albo dodanie później jakiejś inf. dotyczącej podłoża to tylko babol to gratuluje.
Bo dla mnie to najważniejsze na jakim podłożu mam startować,jadąc z myślą ze na kwarcu nie biorę haceli,a nagle okazuje się ze na trawie i co wtedy?
No chyba nie odważyłabym się jechać na trawie przy takich ulewach....
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 lipca 2012 15:39
No coz mam powiedzieć - uważam ze to duży błąd ale nie deskwalifikujacy całych zawodów. Rozniez wolałabym pojeździć na kwarcu ale z drugiej strony rozumiem organizatorów jeśli chodzi o taka dezycje. To był ich największy blad nie da się ukryć. NatLat a Ty startowalas w ten weekend na tej trawie ze sadzisz ze była taka tragedia ? Bo ja startujac na koniu boym  na tylu i tylko z krótkimi hacelami na przodach nie poslizgnelam sie ani razu w sobote kiedy nie padało ani w niedziele po nocnej ulewie. Ale co tam, dla mnie koniec tematu bo zawsze znajdzie sie tos szukający dziury w całym, a z tego co widzę to BB jest na celowniku 😉 ja tam się ciesze, ze odzylo super miejsce, do którego bedzie mozna jeździć a nie tylko do dziur zabitych dechami, gdzie warunki i podloze są dużo  gorsze. Pozdrawiam 😉
Kto w ten weekend wybiera sie do warki  👀
Bylam w zeszlym tyg w BB na wkkw i to mi wystarczy, wiec nie pisz mi prosze ze widze same negatywy. Bo jezdze do BB od dobrych kilkunastu lat, i to ze odmalowali stajnie malo wplywa dla mnie na  brak informacji odnosnie zmiany podloza na trawe... Ode mnie ze stajni byli w sobote i wrocili tak zmeczeni tym bajzlem,  ze nigdy w zyciu nie byli na takich zawodach...
Pracuja tam osoby, ktore nie sa w konskim sporcie od dzis, wiec nie powinny byc zaskoczone.
Jezdze po tylu zawodach , ze darmowa grochowka mnie nie rusza , bo je chce w normalnych warunkach sie rozprezyc, a nie czekac na swoj start 30 wcisnietych koni, bo na gorze juz ich wzywali, a chcieli miec przed N konkurs P....

W Anglii potrafia 1000 koni wystartowac w 1 dzien i jakos nie ma problemu.

I jak bys czytala Wizja i karo ze zrozumieniem, to napisalam, ze dla mnie nie ma problemu jechac na trawie, tylko chce to wiedziec wczesniej, i bylam za przeniesieniem calych reg na trawe, tylko z informacja o tym, Po co na sile robic cos co wiadomo bedzie komplikowalo i utrudnialo irganizacje i starty.

Zreszta  wynikiu z N pokazuja, ze duza czesc koni nie zaakceptowala takiej zmiany otoczenia.
my tez pojechaliśmy bez haceli, z kobyła okuta tylko na przód. Hacele się pożyczyło, tragedii na trawie nie było. fakt, że powinni to ogłosić wcześniej.
z namiotami też było zamieszanie, bo nie były gotowe jak konie już przyjeżdżały. wcześniej opublikowali rozmieszczenie koni w stajniach na stronie, a jak się przyjechało to się okazało, że zamiast boksu w stajni czy na hali wrzucili konia do namiotu, bo pan dyrektor zawodów ma słabość do kogoś i obiecał boksy w stajni. Ale nie dotyczyło to bezpośrednio mnie więc nie narzekam 🙂

na górze na kwarcu wszystko szło super sprawnie, pomijając bezsensowne 40-50 minutowe przerwy między konkursami, a to pomysł dyrektora zawodów. Na regionalnym szło trochę gorzej, ale na to też się sposób znalazł.

Konie się spisały, organizacja pomijając to co napisałam wyżej też w porządku, więc generalnie zawody na plus 🙂

po następnym CSN, czyli za 4 tyg chyba planowane są regionalki 
Co innego byc tam 3 dni, i na biezaco wiedziec co i jak, a co innego jechac na  1 dzien, i stac  zkonmi w trajlerze, jechac z mysla o kwarcu, a wyladowac na trawie z mlodymi konmi. Mi to robi duzo, i podloze , mozliwosc pryzgotowania sie jest dla mnie najwazniejsze, Wazniejsze niz swiezo pomalowane boksy.

Jesli dwonie do BB, i pytam sie jak to bedzie rozwiazane, i oni mi mowia ze moze byc ze najpierw pojade N a pozniej P, to taki start traci dla mnie sens. Po to sa konkursy rosnace zeby moc konia przyzwyczaic i rozjezdzic sie. I nie akladam wtedy ze moze jakos sie uda, i moe jakos to powkrecaja i jakos to bedzie. Bo na "jakos" szkoda mi nerwow.

Czy ktoś w BB robił zdjęcia? Galerii żadnej nie znalazłam, a bardzo mi zależy  :kwiatek:
nie widziałąm nikogo z aparatem przez 3 dni, ale jakoś specjalnie też nie szukałam 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
03 lipca 2012 08:32
Crazy - nie odbieraj tego co napisałam jako atak bo zupełnie nie taka była moja intencja. Ja sie zgadzam z tym, ze powinno być to ogłoszone wczesneij, bo ja tez sie lekko zagotowalam po przyjeździe , ale suma sumarum stwierdzam, ze nie było zle, a caloksztalt oceniam dobrze  i będę chciała tam wrócić 🙂 myśle ze nastepne zawoy wypadną keszcze lepiej jeśli wyciągną wnioski z tych 🙂
armara zdjęcia są na facebooku csj biały bór  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2012 18:53
kiedy są/były tegoroczne ME?
chyba nie potrafię obsługiwać google...
Facella, są co 2 lata chyba? W zeszłym roku skokowe były w Madrycie, za rok skoki i ujeżdżenie w Danii, a  w 2015 5 dyscyplin w Akwizgranie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2012 19:08
kurczę... bo ktoś mi powiedział, że w przyszłym tyg. (czy za 2 tyg.) jedzie na ME i pierwsze co mi się skojarzyło z tą osobą, to skoki... Juniorzy i Seniorzy w tym samym roku?
Juniorzy i dzieci w tym roku http://www.euroequestrian.eu/ 😀
Edit: [s]w tej chwili trwają mistrzostwa Europy w skokach juniorów i mj[/s]
Błędna informacja.
ME Seniorskich w roku olimpisjkim nie ma, sa co roku oprocz roku olimpisjkiego. Natomiast ME MJ czy J sa co roku.

Wizja, widac jakies wnioski wycioagaja, skoro nie wyprosili/ Was z bankietu. I nawet dali jesc a nie tylko wodke🙂
Edit: w tej chwili trwają mistrzostwa Europy w skokach juniorów i mj


20.07 - 22.07. MPJiMJ Drzonków
13.08 - 19.08 MEJiMJ Ebreichsdorf - Austria
Nestor, faktycznie, źle spojrzałam. Mea culpa 😉
armara zdjęcia są na facebooku csj biały bór  😉

Widziałam, niestety nie znalazłam konia, którego szukałam 🙁 Trudno.
ja siebie też nie  🙁 ale spróbuj jeszcze na ich stronie, tam jestn kilka tych, ktorych nie ma na fejsie 😉
Bischa   TAFC Polska :)
03 lipca 2012 21:37
A wiadomo już co z MPS, gdzie są?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się