Imiona

madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 października 2011 15:19
piosenka taka jest!

babcia narzeka za każdym razem gdy jej słucham  😁
madmaddie, wiesz, jakby nie patrzeć, to znamy wiele innych tworów kultury masowej z imionami w tle- Niewolnica Isaura na ten przykład 😎
ja miałam być Mercedes 😁 i dobrze, że nie zostałam, bo miałabym takie samo imię jak koń w stajni w której pracowałam 😉

hehe, bylam kiedys na oboie jezdzieckim gdzie byl kon Mary. bardzo lubilam na niej jezdzic i zawsze wołali na nas Maryśka do kwadratu 😉
[quote="madmaddie"]zastanawiam się, czy coś naprawdę jest w tych znaczeniach imion. imię wpływa na osobowość?[/quote]
Pewnie nie, ale ludzie często tak mówią, bo.... kiedyś imiona dobierano właśnie w ten sposób. Szczególnie na słowiańskich to dobrze widać. Imię było magiczne, miało coś znaczyć,  przynieść szczęście, dobre życzenia albo mówić coś o człowieku je noszącym. Człowiek, przez nadanie imienia, miał się stać taki, jak sugeruje imię. I stąd np. Borzymir ("bor" = walka; walczący) albo Bożydar ("dar boży"😉 czy Kochan ("niech będzie kochany"😉.
Samo imię pewnie magiczne już nie jest. Są niby książki o znaczeniu imion, ale czy ja wiem czy to traktować na poważnie... Bardziej ciekawe jest historyczne pochodzenie imienia. Moje podobno pochodzi od starofrancuskiego słowa, które kiedyś znaczyło "o szlachetnym usposobieniu".😉 Jakaś inna teoria mówi, że to imię germańskie, które było zdrobnieniem. Ciekawie się czyta takie rzeczy.

Aczkolwiek... jeszcze nigdy nie spotkałam Klaudii z którą bym się dogadała, więc generalnie "Klaudiów" unikam. 😁 [bez obrazy jeśli ktoś się tutaj nazywa Klaudia :kwiatek: ]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 października 2011 14:30
może coś w tym jest 😉 w sumie, jak czytam znaczenie mojego imienia, to się zgadza przynajmniej częściowo, dlatego pytałam.
pochodzenie imion ciekawa sprawa, poszukam mojego 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 października 2011 10:58
Averis w tym  przypadku byłaby Raissa Szponar- jak dla mnie całkiem nieźle 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 października 2011 11:48
Ale jednak coś jest, że imię wpływa na charakter. Z tego co ja zaobserwowałam ludzie o tym samym imieniu mają bardzo dużych wspólnych cech  😁 niekoniecznie tych dobrych  🙄

z ciekawych osób z ciekawym imieniem znam:
- Jaśmina
- Adelina
koleżanka miała w klasie Świętopełka.
2 lata temu na studiach miałam dziewczynę Simonę 😉
Ja mam Dagmara, co spodobało się mamie po książce "Dag córka Kaśki".
Bardzo lubię swoje imię i większość odmian (a jest ich sporo)- poza Dagą  😤

Mogłam być też Oskarem.

Moja córka będzie Emilia, chyba, że jak się urodzi, to sobie zażyczy inaczej  😉

Z ciekawostek --> http://gorny.edu.pl/imiona/
Rozbiło mnie: Niunia, Mróka, Jarzyna, Guantanamera, Gryzelda...
🙄
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 18:45
No i stało się- będzie mała Raisa 😀 Inne imię nie wchodziło w grę, bo albo mi nie pasowało, albo K. 😁
No i stało się- będzie Raisa 😀 Inne imię nie wchodziło w grę

a jak się doktor rypnął i będzie chłopak?
do końca życia wam tego nie wybaczy 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 18:59
Tak się rozkraczyła na USG, że nie ma innej opcji- musi być dziewczynka :P Nawet lekarz to stwierdził 😁
Dla chłopca K. ma baaaardzo udziwnione wersje imienne, dlatego chyba dla dobra dziecka decyzję podjęłabym bez niego i byłby Gabriel 😉
Jakie na przykład? 🙂 Zresztą dla mnie Rasa to już jest spore udziwnienie. 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 19:04
Wolałabym się nie zdradzać, bo wyjdzie na to, że zeszłam się ze świrem 😁 Ale jedną z propozycji było Ragnar 😵 Nawet nie wiem, czy takie imię w ogóle jest 🤔wirek: Dlatego uznałam, że jeśli byłby chłopiec, to nie dam mu możliwości wyboru... i wersją męską byłby Gabriel Gaspar(drugie imię to "ukłon" w stronę teściowej, która chciała tak K. nazwać, ale jej mąż nie pozwolił).
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2012 19:35
A planujecie dać drugie imię?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 19:40
Planujemy, choćby po to, żeby dać małej wybór 😉 Już pisałam chyba w innym wątku, że będzie Raisa Ewa.
ja mam na imię Julia ale zdecydowanie preferuję jak się na mnie mówi Julka,Julia brzmi jakoś tak..staro panieńsko  😁

Gdybym Julką nie była chciałabym być Nadzieją,choooooolernie mi się to imię podoba  😍


CzarownicaSa - świetne imię dla małej,bardzo oryginalne,podoba mi się  😀
Ragnar to imie skandynawskie 🙂 Swoja droga staroskandynawskie imiona sa zarabiste 🙂 Taki Ragnar czy Gunnar to w Szwecji jak u nas Kaziu, Stasiu i Franek, tyle ze tam juz tak chetnie nie nadawane.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 lipca 2012 10:06
nerechta mi samo imię nie przeszkadza, nawet się podoba, ale... trochę "za bardzo" zgrywa się z nazwiskiem- Ragnar Szponar. Dla mnie brzmi to śmiesznie 😁 No i trochę krytycznie ludzie się o nim wypowiadali, więc raczej by się nie przyjęło(o dziwo na Raję reagują zazwyczaj bardzo pozytywnie- w pierwszej chwili jest wielkie zdziwienie, ale po paru powtórzeniach imię się bardzo podoba).
CzarownicaSa,  Raissa czy Raisa? skąd pomysł na takie imię? skąd pochodzi, oznacza coś? jest wspaniałe 😉 aż mam ochotę przywłaszczyć!

moja babcia miała na imię Charlotte potem weszło spolszczenie i nazywała się... Szarlota 😉 moje imię z Isabelle też spolszczyli w urzędzie na Izabelę.

mam nadzieję, że mąż nie będzie nalegał na imię dziecka poświęcone komuś z rodziny... same Jadwigi, Włodzimierze, Zbigniewy, Stanisławy :o

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 lipca 2012 10:14
Isabelle imię rosyjskie, pochodzenie do końca nie jest znane. Raisa to pełne imię, Raissa jest uznawane za zdrobnienie, tak samo jak Raja. Pomysł u K. wziął się z zasłyszenia go na wykopaliskach w Rosji, u mnie... z piosenki Strachów 😁
Kilka informacji o imieniu można znaleźć tu:
http://imiennik.pl/index.php?ids=1,295
http://pl.wikipedia.org/wiki/Raisa
http://szkolnystart.pl/pl/show/imie-raisa
CzarpwnicaSa weszłam na pierwszy immienik i aż oczom nie wierzę! Większość wypisanych tam rzeczy się zgadza! Chyba to sugestia bo to niemożliwe  👀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 lipca 2012 13:13
salto piccolo też byłam w szoku, jak sprawdziłam swoje i K. imię. I jeśli to prawda to wychodzi na to, że będę miała w domu małą terrorystkę 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lipca 2012 13:17
mi się z tego imiennika nic nie zgadza. uśmiałam się tylko 😉
ja z ciekawości spojrzałam i... też mi się praktycznie wszystko zgadza 😁

CzarownicaSa
- a imie Raisa bardzo mi się podoba! 😉
Mi także większość się zgadza, no oprócz jednego z ostatnich zdań 🙂
A mi tak posłodzili, że mam +10 do dobrego humoru🙂
Mi też się zgadza  😉
Ale, szczerze mówiąc, to już jakiś czas temu doceniłam znaczenie imion, coś w tym jest!

A Raisa, w moim mniemaniu, to śliczne imię!
A ja niby mam takie obecnie popularne imię, ale go nie ma w spisie. Buuu 🙁
[...]Pomysł u K. wziął się z zasłyszenia go na wykopaliskach w Rosji, u mnie... z piosenki Strachów 😁 [...]

Tu w małym offie - jak tylko zobaczyłam to imię tutaj, od razu mi się skojarzyło... 😀

Mi rodzice nadali Hania i nie narzekam. No, może nad pełnym imieniem Hanna... Za poważne jak dla mnie, póki co.
Moim zdaniem, ładne damskie imiona to właśnie Hania, Magda, Raissa, Gosia, Pola,  a kiedyś uwielbiałam również imię Estera. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 lipca 2012 08:11
Hanulqa bo młodym pokoleniom najczęściej się właśnie z tym kojarzy 😉 A starszym z kolei z żoną Gorbaczowa.
Swego czasu przepadałam za Rachelą, ale jakoś minęła mi na nie ochota. Z takich typowo polskich imion pasuje mi chyba tylko Gabriela, bo tak fajnie na Gabrysię czy Gabi się zdrabnia 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się