Ochraniacze

Nigna   Warto mieć marzenia...
11 lipca 2012 21:09
Hm szukam jakiś tyłów w rozsądnej cenie "pasujących" do ochraniaczy  AIR SYSTEM lamicell'a

ochraniacze są boskie ,ale moja siwa ma wadę postawy i nieststety masakruje szybko tył (gumka sie rozciąga), tymczasem przód od 3 lat(!) jest nadal w stanie idealnym ; o
Szukam czegoś "bardziej eleganckiego" niż zwykłe skorupki 😀 
POTRZEBUJĘ RADY :

Moja klacz "ściga się", tzn. stuka tylnymi kopytami w przednie nogi (w piętki), zwłaszcza w kłusie. Do tej pory nie była okuta i wystarczały zwykłe kaloszki. Jednak od niedawna jest kuta i bardzo często zachacza kopytami tylnych nóg o podkowy. Rozważam kupno "zapiętek"  Veredusa, co nie co o nich przeczytałam, ale na zdjęciu wyglądają jakby chroniły jedynie piętki , ale co z podkowami... zastanawiam się czy zakup tego produktu zniweluje również ten problem. Może macie jakieś opinie w tej kwestii o tych "zapiętkach" a może coś lepszego? Coś co chroni zarówno piętki, ale ochrania też wystające ramiona podków.
Nie mam zupełnie pomysłu 🙁
Nigna   Warto mieć marzenia...
13 lipca 2012 17:36
VerCor: A musi być kuta ? Bo jeśli nie ma problemów korekcyjnych lub nie skacze niewiadomo jakiś zawodów na trawie nie widzę sensu kuć konia który sie ściga.
Nigna , na razie jest okuta na próbę, z różnych względów się na to zdecydowałam.  Jeżeli będzie to robiło więcej złego niż dobrego to rzecz jasna rozkuję ją. Ale szukam rozwiązań, być może znajdzie się jakieś 🙂
VerCor, te ochraniacze na piętki veredusa są jakieś "inne". Słyszałam, że ciężko trafić z pasującym rozmiarem, a to typ ochraniacza, który powinien przylegać bardzo dobrze, a tu się nie da.
może poszukaj jakichś długich kaloszków? Takich, żeby sięgały do ziemi. Zwykłe yorki czy horze są dosyć długie (ale też potrafią się szybko rozwalić przy rzepie jak koń nogą na kaloszek wlezie).
Może być ciezko utrafic z tymi zapietkami i założyc je stabilnie, ponieważ jednak wiele koni ma srednio równe kopyta. Mój ma duże, równe, do tego szerokie z tyłu i zapietki L leża jak przyklejone. Nawet piasek sie nie bardzo wsypuje.
Hmm... dzięki dziewczyny chociaż nadal nie wiem jaką decyzję podjąc....
Klami ... a czy te ochraniacze pomagają również w tym, żeby tylne kopyta nie zachaczały o podkowy? Bo na zdjęciu wygląda tak, że oczywiście chronią głównie piętkę, ale ciekawa jestem czy poprzez grubość w jakiś sposób chronią właśnie przed dotykaniem podków...
Z teco co widze zakładając je, to one leżą wyraznie powyzej podkowy. Czy mimo to chronia przed łapaniem samej podkowy, nie wiem. Zalezy w jaki sposób kon ta noge prowadzi.
VerCor, mi kiedyś kowal mówił, że są jakieś ochraniacze zakładane aż na tyły podków. Ale nigdy się w ten temat nie zagłębiałam 🙁
Edit: takie znalazłam: http://www.sklep-jezdziecki.eu/?104,ochraniacze-na-pietki-saftyba-kavalkade
        i takie
                  http://www.waldhausen.com/ballenschoner-paar.html
Te Kavalkade sa podobno skuteczne.
Jeszcze raz dzięki. A te ochr. kavalkade wyglądają faktycznie dobrze. Jeżeli kupię je, na pewno zdam Wam relację jak spisują się.
Czy z ochraniaczy veredusa GRAND PRIX BALOUBET można odczepić futerko i używać ich bez wełny?
Oj, niestety Kavalkade nie do dostania w Polsce, ponieważ hurtownia zaprzestała działania w naszym kraju (tak odpisano mi ze sklepu) . Macie jakiś pomysł? A tak się ucieszyłam, że fajny produkt.  Gdzie można dostać Kavalkade? A może jeszcze jakaś firma robi coś podobnego?
VerCor , kup długie kaloszki. U nas pomaga  😉
pucus27, z tego co pamiętam jak macałam w sklepie to nie.
Oj, niestety Kavalkade nie do dostania w Polsce, ponieważ hurtownia zaprzestała działania w naszym kraju (tak odpisano mi ze sklepu) . Macie jakiś pomysł? (...)
Odpowiednie kucie zmniejsza, lub całkiem niweluje ściganie. Poproś kowala o zmianę sposobu kucia
zonk  :kwiatek:
.
anetakajper   Dolata i spółka
16 lipca 2012 11:21
Oj, niestety Kavalkade nie do dostania w Polsce, ponieważ hurtownia zaprzestała działania w naszym kraju (tak odpisano mi ze sklepu) . Macie jakiś pomysł? A tak się ucieszyłam, że fajny produkt.  Gdzie można dostać Kavalkade? A może jeszcze jakaś firma robi coś podobnego?


Mam te ochraniacze - skuteczność 100%
Żadne inne ochraniacze na piętki nie działały.
Kobyła miała ten problem, że piętki ciągle pokaleczone. Robiła to tak dziwnie, że kalosze szły w drobny mak, te gumowe opaski były przywiązywane do podkowy  🤣 no i leciały po 5 min. Veredusy na piętki - porażka totalna :/
deborah   koń by się uśmiał...
16 lipca 2012 17:06


miał ktoś do czynienia z tymi ochraniaczami?
deborah, używam ich odpowiedników HKM i są świetne 😉 Czarne z jasnym futrem.
http://pasi-konik.pl/pl,product,603401,hkm,ochraniacze,comfort.html
deborah   koń by się uśmiał...
16 lipca 2012 17:14
croopie, masz może jakieś zdjęcia po praniu? futro nadal znośnie wygląda? cena jest imponująco niska i mocno mnie zastanawia jak długo będą wyglądały tak elegancko 🙂
deborah, futro robi się z każdym praniem jaśniejsze 🙂 poza tym, bez zarzutu. Zdjęć niestety nie posiadam 🙂
deborah, a co to za firma? bo ja własnie kawałek wyżej pytałam o ochraniacze tego typu, z dostępnych znam tylko HKMy, ostatnio tez widziałam na allegro podobne z Jacksona
Zamowcie i dajcie znac jak sie sprawuja, bo tez mi sie podobaja.
Oj, niestety Kavalkade nie do dostania w Polsce, ponieważ hurtownia zaprzestała działania w naszym kraju (tak odpisano mi ze sklepu) . Macie jakiś pomysł? A tak się ucieszyłam, że fajny produkt.  Gdzie można dostać Kavalkade? A może jeszcze jakaś firma robi coś podobnego?


sopocki arpav handluje ochraniaczami kentaura,na pewno są w stanie sciągnąć wszystko.
Dziewczyny, dzięki za porady 🙂 Będę myślęć co z tym fantem zrobić. I jeżeli ktoś z Was znajdzie dostęp do Kavalkade to mega wielka prosba o znak.
Przegladalas na ebay? I ja bym szukala w niemczech kavalkade.
dziunka odpowiem za Deborah  😉 to ochraniacze firmy Hansbo. Z tego co się orientuje to chyba tego rodzaju tylko białe miała formułowa Gagulec (?)
Super wyglądają te Hansbo ochraniacze tylko co z jakością?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się