Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Focił ktoś w Facimiechu dziś? 🙂
Kto będzie dzisiaj focił w Pcimiu? Będę bardzo wdzięczna za jakieś zdjęcia konia Paradise pod Gosią A. :kwiatek:

Co do konia z kkjotu - pewnie, że wstyd na wychudzonym koniu na zawody jechać. Taki sam, jak prowadzić na takich koniach rekreację. Dostałam ostatnio zdjęcia ze stajni, w której kiedyś pracowałam i jak zobaczyłam taki obrazek, to mi ręce opadły 😵 Koń z gatunku tych, które trudno upaść samym owsem i racjonowanym sianem, ale za mojej kadencji miał przynajmniej jakieś mięśnie i nie wyglądał tragicznie 🙁

Cóż, pewnie nigdy na swojej rekreacji majątku nie zbiję, bo nie umiem oszczędzać na koniach.
Wszyscy tak psiocza na tego wychudzonego konia,ale czy nikt nie miał odwagi podejść do właściciela i zwrócić uwagę delikatnie? Albo do sędziów, żeby oni zwrócili uwagę?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
22 lipca 2012 10:44
Niby racja, ale nie rolą widzów jest reagowanie na takie obrazki tylko ludzi, którzy dopuszczają takie zwierze do startów i weterynarza zawodów, którego OBOWIĄZKIEM jest kontrola stanu zdrowia startujących koni...Widocznie zabiedzenie nie jest klasyfikowane do uniemożliwiających start, chyba tylko rażąca kulawizna się nadaje....
Wychudzony koń z KKJ w woli uściślenia od  może miesiąca stoi w Rząsce, a głównym i chyba jedynym powodem ich wyprowadzki z KKJ był właśnie wygląda tego konia. Jak ktoś czasem bywa w KKJ to wie jak tam konie wyglądają, w jakich stajniach stoją i że padoków raczej za często nie widują :P

A Polo Royal Club to jest ciekawa instytucja, ale chyba całkiem nie dla mnie:p
Bardzo ciekawa  😀iabeł: A sadzac po ilosci chetnych to nie tylko Twoj poglad:p
Ogłoszenie grzecznościowe:
to grzecznosciowo wstaw je tam gdzie nalezy  😤
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
24 lipca 2012 13:29
Czy był ktoś może w Pcimiu z niedzielę na zawodach z cyklu Pucharu Gór? z aparatem ?  😉 i w sobotę w Facimiechu ma ktoś może zdjęcia naszego kucyka Norbiego AR z przejazdów w L1??🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 lipca 2012 13:35
Czy znajdę w Krk "na gwałt" lekarza, który wystawi mi zaświadczenie lekarskie oprócz pana H.?
Ktoś mniej więcej jest w stanie wymienić wszystkie stajnie w okolicy , w których są boksy angielskie? 🙂
żaczkowa   gone with the wind
24 lipca 2012 23:10
Alaska, owszem, kobyła schudła ostro jak przyjechała, ale nawet na nasze warunki za ostro i wszyscy są pewni że ma problemy zdrowotne, ale nikt jej badań żadnych nie robił 😉
moje padoki widują i nie narzekają :P
Czy znajdę gdzieś wyniki i zdjęcia z niedzielnego Pcimia?
EDIT: znalazłam wyniki: http://agroturystykakonna.pl/index.php?strona=artykuly&wpis=51 ale fotek brak, nikt nie focił?
Fotki będą dostępne już wkrótce  😀 Trzeba byc wyrozumiałym dla fotografów ze względu na sezon urlopowy  😀
duunia  i TA-KI dziękuję bardzo  🙂  :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
27 lipca 2012 06:15
do nas ostatnio zawitał właściciel Targowiska, ponieważ bierze za darmo od ludzi słomę jęczmienną dla koni. Jest to dla mnie dziwne że buli się tyle za pensjonat a koń na takiej byle jakiej słomie stoi.
Cariotka, co kto lubi - ja się musiałam ostro naszukać żeby dostać słomę inną niż owsiana, ale potrzebowałam jej dla konia żarłoka, który potrafił cztery kostki przez noc wciągnąć zanim zabrał się za siano 😉 Poza tym co z tego, że słoma za darmo - transport kosztuje. Ja też mam trociny za darmo - teoretycznie - bo płacę za ich przywóz no i jakby policzyć czas i pracę przeznaczone na ładowanie to wcale tak różowo nie jest 😉
Każdy szuka oszczędności jak tylko może i to nie jest nic złego.
Natomiast oszczędzanie na paszy czy ściółce często źle się kończy dla koni.
Słoma jęczmienna i żytnia nie nadaje się na ściółkę dla koni !!! Istnieje ryzyko uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej konia przez wbijanie się "ości" kłosów
Owsianą można ścielić aczkolwiek jest chętnie zjadana i stosunkowo mało chłonna.
Cariotka   płomienna pasja
27 lipca 2012 10:02
Ja zostawiam sobie pszeniczną. Oszczędności ok ale nie kosztem koni😉
Wiadomo - ale u mnie np. na sześć koni tylko jeden żre słomę spod siebie i temu jednemu w zimie ścielę pszenną albo z pszenżyta, bo takiej nie lubi i skubie po parę ździebeł. Owsianą żarł non stop i bałam się, że się zatka. Przez pozostałą część roku i tak mają w boksach trociny, więc problemu nie ma.
Poniewaź sprawa Laptopa z Zabierzowa poruszyła wiele osób, a dziewczyny już się pochwaliły na publicznie FB, mogę napisać, że koń na nową właścicielkę i już niedługo zmieni miesjce zamieszkania 🙂
już teraz wygląda na bardzo zadowolonego i dopieszczonego 😉
wiadomo gdzie będzie przeniesiony?
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę go często widzieć 😉
to sie wyszaleje na łąkach  🏇
dobrze, że cała sprawa się tak skończyła..
Kami   kasztan z gwiazdką
29 lipca 2012 16:36
Bardzo się cieszę, że chłopak już jest bezpieczny  😅 i mam nadzieję, że sytuacja w stajni już się więcej nie powtórzy...
Zaległe zdjęcia z Facimiecha:

https://picasaweb.google.com/KonskaMucha/ZRAIZTAFacimiech


ależ mam ładną stajnię  😀
Mi na photoblogu coraz więcej ludzi pisze, że trzymam konia w przepięknej stajni, albo pytają się gdzie znajduję się ośrodek z takimi pięknymi boksami  😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 lipca 2012 10:47
Laptop trafi w prywatne ręce na przepiękne łąki w połowie sierpnia 🙂 Do tego czasu zostaje jeszcze u nas, gdzie grono "ciotek" nad nim chucha i dmucha 😉
Sytuacja się nie powtórzy, nastąpiły w stajni duże zmiany i zmieniło się "kierownictwo" 🙂
Hey  😉
A może robił ktoś jakieś zdjęcia w KKJK na zawodach wczoraj i/lub przedwczoraj ?
Obojętnie na jakim konkursie - jechałam praktycznie wszytsko po kolei  🤣
Kami   kasztan z gwiazdką
30 lipca 2012 11:34
Sytuacja się nie powtórzy, nastąpiły w stajni duże zmiany i zmieniło się "kierownictwo" 🙂


Właśnie w nowym kierownictwie pokładam nadzieje, bo jak nie to osobiście się z nim rozprawię  😉 A czy już wiadomo czy długoterminowy urlop pani B. będzie wieczny?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się