Ochraniacze

Dzięki dziewczyny. Liczę, że któraś zmierzy.

Apropo. Amarotsa, , Ty masz te ochraniacze ?? Wchodzą na nogę twojego konia ?? Cos pisałąś ostatnio, że twój w L Veredusa się nie mieści a to znaczy, że ma troche większą nogę niż mój ??
czy ktoś wie co oprócz kaloszków zabezpiecza konia przed zdjęciem podkowy ? Słyszałam od kogoś z zagranicy że zakłada się "gumowe" coś-ale co? 👀
Gillian   four letter word
14 sierpnia 2012 15:24
zapiętki.
czy veredusy carbony/olimpici roz. S wejdą na nogi konia noszącego roz.M ? są jakies wieksze ?
Anderia   Całe życie gniade
14 sierpnia 2012 16:29
Raczej nie bardzo - sąsiadka konia, na którym jeżdżę ma Carbony S-ki, więc często je widuję wiszące na sznureczku przy boksie. "Mój" ma Olimpici M i są sporo szersze i przede wszystkim wyższe niż S. A ma on taką standardową nóżkę, jak to konie noszące veredusowe M 😉
mtl   I M Equestrian
14 sierpnia 2012 16:37
czy ktoś wie co oprócz kaloszków zabezpiecza konia przed zdjęciem podkowy ? Słyszałam od kogoś z zagranicy że zakłada się "gumowe" coś-ale co? 👀


"sausage boot" ??

[img]https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSbVq7RlI3WpDQA_Uwpo33TPRTo1ttDzRZFEEV4QjQW2-LhWTXHlQ[/img]
Apropo. Amarotsa, , Ty masz te ochraniacze ?? Wchodzą na nogę twojego konia ?? Cos pisałąś ostatnio, że twój w L Veredusa się nie mieści a to znaczy, że ma troche większą nogę niż mój ??


Ja z przodami nie mam większego problemu, nawet w Veredusy bym przód upchnęła, ale o tyłach mogę zapomnieć. W BR'ach w L-kę przód wchodzi idealnie, tył jest mocno na styk, ale śmiało rzepy sięgają. Jedynie kaloszki niestety, ale... pomarzyć fajna rzecz  🙂 Mam Klami dla Ciebie wymiary - jutro wrzucę na focie podglądowej jak mierzone.
Amarotsa, hmmm... to brzmi bardzo pocieszająco, bo na mojego powinny być w takim razie dobre. 😉
Jak koniowi na styk pasują skorupki eskadrona, lub nosi L z premier equiline, to brać veredusy olimpici L czy M?
mtl ja widzialam te krążki w ksiażce M.Robertsa jako ,,oduczacze" kopania  😁
mtl   I M Equestrian
15 sierpnia 2012 16:12
galopada_ w jaki sposób to oducza kopania?
nie wiem - czytałam to kilka lat temu. Może w taki, że jak koń kopie to jest to dla mniego niemiłe bo go gniecie?  😂 mialam gdzieś skany z tej ksiązki ale wątpię, że je odkopie z dysku  👀
mtl   I M Equestrian
15 sierpnia 2012 16:17
galopada_ znajdz to, chetnie poczytam  😁
Za każdy mocniejszy ruch nogą koń obrywa takim ciężkim kółkiem po koronce, co sprawia mu ból.
Wątpię, żeby w tymże celu miałyby to być te krążki. Raczej jakieś cięższe/łańcuchowe  🤔
Puma nie mówię, że akurat te ze zdjęcia do tego służą. Ale jak tylko widzę coś w tym stylu to mi się od razu przypomina tekst z tej książki (,,Ode mnie dla was" (?) czy jakoś tak)  😉
hmm, mamy coś takiego w stajni (chociaż nie używamy) ale z tego co wiem, to nie jest to do zadawania bólu tylko do ochrony  🤔

http://www.okser.pl/awa-kolka-gumowe-na-peciny-p-3858.html
metalowe będą powodowaly dyskomfort przy wierzganiu - uderzanie po koronce, koń nie kopie bo boli wiec uznaje kopanie za niefajne i nieprzydatne 😉. ale przy spokojnym staniu masuja koronke , większe ukrwienie =poprawa rogu kopytowego, szybsze rośnięcie. tak było w książce (tak pamiętam, ale moge spr)

a gumowe to chyba delikatniejsza wersja - dla masarzu koronki własnie? i coś kojarzę, że zabezpiecza przed uszkodzeniem koronki kopytem/podkową, przed ściaganiem podków(??).

tylko własnie powinno leżeć na koronce, a nie tak wysoko jak na zdjęciu- czyli nie cisnąć (bo inaczej by się w powietrzu nei trzymało) tylko leżeć, luzno... - chyba że takie założenie ma jakiś inny cel?
Używam pierścieni gumowych regularnie - co jakiś czas (kilka miesięcy) i na kilka dni. Jako - strychulców na zady. Kiedyś strychulce robiło się z gęstych/zbitych warkoczy słomy. Cenię sobie bardzo, bo mają zdolność błyskawicznego korygowania drobnych nieprawidłowości chodu. Np, mój koń po jednostronnej kontuzji zadu, ma tendencję do stawiania lewej zadniej głęboko w stronę osi kłody. Kilka dni jazdy w pierścieniach i stereotyp ruchu wraca do normy (na początku słychać, jak guma trzaska o gumę). Kiedyś przetestowaliśmy na koniu, który prał się jedna zadnią o drugą, na wysokości koronki - do krwi. Nawet raz na noc zostawiliśmy tak w boksie. Efekt był spektakularny - prać nogę o nogę przestał, a zaczął angażować zad tak, że prał się po przednich koronkach  👀 Po kilku dniach wszystko wróciło do normy i koń już nigdy(!) nie miał kłopotów ze stawianiem zadnich. Kilka dni "kuracji" zadziałało na całe końskie życie.
no co ty mówisz... rewelacja...
mój też koronki kaleczy - i zadnie jak opisujesz i tyłami przody(jak wyciąga troche klus - jakoś tak niedogina tych nóg ;/ ). bez kaloszków i ochraniaczy boi się nogi stawiać (w sensie praca jakoś porządniej niż człapanie)
może powinnam na 4 nogi zakładac? jest sens? czy tylko na 2?
horse_art, na przodach nie używałam, więc nie wiem. Wieść głosi, że zabezpieczają też przednie koronki. Mają wady - stosować trzeba z głową, bo aparat ruchu konia musi się przystosować stopniowo, no i te kupne bym starannie talkowała przed każdym użyciem (albo jakiś getr? od buta?) bo guma potrafi obcierać, a szczególnie dół pęciny jest bardzo delikatny.
My teraz stosujemy "samoróbkę" - taki jakby karbowany wąż plastikowy, oklejony taśmą izolacyjną (spięty skórzanym paskiem), gruby, lekki i... nieźle huczący 🙂. Falowana powierzchnia utrudnia otarcia.
majeczka   Galopem przez życie!
15 sierpnia 2012 22:12
czy wie ktoś czy jest gdzieś możliwość kupienia pasków do veredusów olimpiców? do pro light można było dokupować a jak z olimpicami?
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
15 sierpnia 2012 22:14
Jak koniowi na styk pasują skorupki eskadrona, lub nosi L z premier equiline, to brać veredusy olimpici L czy M?


L-ki 🙂
dzieki halo!
a czy mogłabyś pokazać jak to wygląda? jak zrobiliście?
też jako że testy a z kasa cięzko wolałabym zrobić - szczególnie, że piszesz że lepsze niż kupne....
Pyza, dzięki, tak też myślałam, ale wolałam się upewnić :kwiatek:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
16 sierpnia 2012 00:35
a jak wyglądają te BR od środka? 🙂  :kwiatek:
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
16 sierpnia 2012 09:24
Pyza, dzięki, tak też myślałam, ale wolałam się upewnić :kwiatek:


Nie ma sprawy 🙂 Przynajmniej u nas tak bylo -  ledwo co w eskadrony (a raczej prawie nie) a Verdusy L-ki - idealnie!
dziekuje  😉
dzięki dziewczęta,ale chyba nie o to mi chodziło 🙄 bo nie zabezpieczy mi to podkowy...która w 1 kopycie jest specjalnie wypuszczona
A patrzyłaś na to co Gillian Ci podpowiedziała? Może chodzi Ci właśnie o zapiętki?

http://equishop.pl/zobacz,614,kat,196,veredus-carbon-shield
Perlica, na 139 str. tego wątku była dyskusja na temat ochraniaczy chroniących podkowę. A Tobie chodzi zapewne o takie gumowe coś  http://www.waldhausen.com/ballenschoner-paar.html 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się