DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

[quote author=Tomek_J link=topic=88.msg148966#msg148966 date=1232219602]
ja sama robię coś na wzór nauszników ale bez uszu 🤣.

No to powiem, że moje dziewczyny 😉 w wolnych chwilach dziergają całe "uszy" :


[/quote]

Tomku a mógłbys zapytac jak to robią? wygladaja bardzo profesional 🙂
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
18 stycznia 2009 17:11
a jak te uszy zrobić? Czy to tajemnica 😉
.
ja ostatnio z racji ze mialam troszke czasu <lenia> zaczelam wkoncu szyc podkladki pod owijki zostalo tylko pikowanie za ktore sie nie moge zabrac🙂
i skoncyzlam szyc moje owijki zółte a raczej wszywac rzepy a jak najde troszke czasu to musze pociac polar i uszyc zielone ale ciagle nie mam czasu🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
18 stycznia 2009 19:44
Czy ktoś mógłby opisać, dla tych mniej inteligentnych (patrz: ja), w jaki sposób krok po kroku uszyć czaprak? Chciałabym spróbować, ale szczerze mówiąc brak mi trochę wyobraźni i nawet nie wiem, jak zacząć. Z góry dziękuję  😉
Ja to robiłam tak
1. Znalazłam wypełnienie (w moim wypadku taki futerkowy materiał) i materiał do obszycia (w moim wypadku polar)
2. Wycięłam odpowiedniej wielkości kawałek materiału wypełniającego, potem polaru 2x więcej + troszkę na szwy
3. Obszyłam futerko polarem
4. Przepikowałam
5. Obszyłam taśmą
6. Przyszyłam paski (te przy popręgu i te od przewleczenia przystuł)  😉

Koniec
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
18 stycznia 2009 20:08
A jak ładnie i równo pikować 🤔? bo ja za nic nie mogę wymyślić jak wy to robicie? Macie miarkę w oczach, czy jak? Na marginesie jak uszyć podkładki? I na przykład czaprak kolorowy w rąby albo szachownice itp.?
ps. My tu gadu gadu a niedługo przez nas (i wasze produkty) sklepy zbankrutują 👀
Pierwsza próba uszycia derki zakończyła się tak ...



Jak coś to ten paskudny różowy kocyk jest częścią "dzieła"  😁
Następnym razem muszę kupić większy koc (albo będę kombinować ze zszywaniem dwóch) bo strasznie krótka wyszła  🙄
Ale przynajmniej wiem już "z czym to się je"

Chess doszyj tylko dolną część i będzie super dera :P
No (nie zaczyna się zdania od no  :hihi🙂 właśnie tak się zastanawiam czy nie doszyć, w sumie mam jeszcze jeden koc w tym kolorze, tylko że chciałam go na czaprak przeznaczyć  👀
Ale, że do tego czapraka się już zabieram od hmmmm dawna to myślę że mogę kocyk zmarnować i najwyżej kupię następny 🙂
nawet nie musi być w tym samym kolorze 😉
Pasował by dół czerwony- w kolorze kocyka 🙂
Kocyk jest ( ło mamo) różowy  😀iabeł: ( tylko na fotkach wyszedł czerwony ) więc nie wiem czy będę w stanie coś takiego "popełnić"  🤣
DObra, przelecę się po sklepach i poszukam czegoś odpowiedniego

Edit

Z mamą stwierdziłyśmy że zamiast przedłużać derkę to uszyjemy kolejną  😁
Znalazłyśmy dość ładny materiał w kratę i teraz zaczyna się rysownaie planów  😀
Ta derka będzie trochę inna  🏇
Chess dobra decyzja. najlepiej poprostu zmierz konia we wszystkich kierunkach i dopiero szyj  😉
Ten materiał jest ok 40 cm dłuższy od tamtego koca więc derka z każdej strony będzie mniej więcej 20 cm dłuższa i to chyba już starczy bo ja nie chcę takiej baaaaaardzo długiej  😉 W końcu to ma być zwyczajna, stajenna zakładana po jeździe(stajnia rekreacyjna więc konie w derkach zazwyczaj nie stoją, praktycznie tylko po jeździe jak nie zdążą wyschnąć podczas rozstępowania )
Do linii brzucha starczy ( a jak nie to poszukam jeszcze innego materiału  😀iabeł: )
deborah   koń by się uśmiał...
20 stycznia 2009 20:30
Chess, Wygląda jak pelerynka dla supermena 😉

tu wzór🙂
Dzięki za Wzorek  😁
Na pewno skorzystam  😀
Hello hello !!!!
Zainteresowła mnie wątek i odrazu proste pytanie jak wykonać wykrój czapraka? Dziękuje z góry za odpowiedź  🤣
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 stycznia 2009 14:40
Nowelisa,  najlepiej odrysowac od orginalnego czapraka 🙂 jakbys chciala wiecej wiedziec jak szyc co najpierw itp pisz na pw🙂
gdzies w tym watku jest zdjecie czapraka ktorego szylam 🙂
Solina dziękuje Ci bardzo za szybką odpowiedź....jak będe już tak daleko napewno złoszę się do Ciebie na PW pozdrawiam. Swoją drogą muszę powiedzieć że zdolniachy z Was z inwencją twórczą....jak tylko uda mi się coś stworzyć podziele się Tym z Wami...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 stycznia 2009 18:15
Nowelisa, nie zapomnij zeby dac zawsze 3-5 cm wiecej bo przy pikowaniu i przy obrabianiu dookloza lazwsze zmiejszy ci sie o pare cemtymetrow 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
24 stycznia 2009 14:40
znalazłam wszystkie elementy potrzebne mi do stworzenia  pasa do lonżowania DIY
i po przeliczeniu wraz z kosztami wysyłki (z dwóch róznych sklepów) wyszło mi 48 zł same materiały ... hm jednak poszukam części tych elementów w moich pasmanteriach w realu. bo coś przyduże te koszty, a jeszcze dodać czas na zszycie tego wszystkiego..
z tym że to ma być pas na miarę i  z wstawkami gumowymi w popręgu.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
24 stycznia 2009 19:13
hm... mi ktoś odpowie na moje pytania :kwiatek:
Helcia   ja odrysowałam od linijki równe linie, a potem już normalnie pikowałam.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
24 stycznia 2009 21:54
aha.........dziękuje :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 stycznia 2009 22:02
deborah  ja jak szyłam swoją derke to właśnie nie zrobiłam tego wycięcia na zadniej części przy ogonie i mi wyszedl taki wiszący kwadrat hehe  😁 ale ją już zmienilam xd
dempsey mogłabyś przybliżyć jak masz zamiar zrobić ten pas? brzmi ciekawie nie powiem.
deborah   koń by się uśmiał...
25 stycznia 2009 15:43
helcia,  w przyborniku maszyny powinnaś mieć taki pręcik wygięty który przykręcasz do stopki i który pomaga trzymać odległość przy pikowaniu 🙂
ja dzisiaj sie wzięłam za szycie podkładek pod owijki ale maszyna zbzikowała  🤔
jutro spróbuje jeszcze raz  😀
i tu moje pytanko- ja przyszyc lamówke, zeby wyszło ładnie i równo?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
27 stycznia 2009 13:50
LOVELY, wiem jak to zrobic bo tak obszywamy z moja mama ale nie bardzo wiem jak to wytlumczyc ale sporoboje
przyszywasz do brzegow derki brzeg tasiemki ale tak jakbys chciala naszyc ja na derke. jak to zrobisz zostaje ci u gory tasiemka wywijasz ją tak zeby zakrywala brzeg ktory chcesz obszyc i doszywasz od spodu.

rysunek schematyczny (przepraszam za te bazgroly rysowalam na szybkiego)


mama nadzieje ze mniej wiecej rozjasnilam ci to 🙂

proszę nie wstawiać tak ogromnych zdjęć / a.
dempsey   fiat voluntas Tua
27 stycznia 2009 13:58
Bell, jeśli będę robić to mam taki plan: dwie taśmy szer. 5 cm zszyć razem wzdłuż , używając jako łącznika i wzmocnienia taśmy 3 cm biegnącej na ich złączeniu. ta taśma służy takze do mocowania kółek na bokach pasa (wybrałam "pół-kółka"😉. przystuły będą dwie z taśmy 3 cm. popręg w ten sam sposób. a gumę wstawię w te przystuły które będą szły od popręgu. całość podklejona (albo podszyta ale wątpię czy moja maszyna da radę) futerkiem.
na razie to nie jestem pewna czy nie lepiej kupić bo dużo roboty się  z tego robi
a koszty to taśma 5 cm, taśma 3 cm po 4,5 mb, guma 4 cm 0,5 mb, sprzączki 4 szt, "pół-kółka" 7 szt
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się