Siodło skokowe

a co sądzicie o siodłach Ken Taur?
ze to bardzo przyzwoite siodla.
huzarova okolo 33 Prestige
maab, dziękuję  :kwiatek:
Szukam kogoś z Daw-Magiem.
A mianowicie zastanawiam się między Ch&W a Millenium.
Interesuje mnie jak wielka jest odczuwalna różnica w jakości jazdy. Po latach jeżdżenia w totalnych "odpadkach" chcę się poczuć co nieco bardziej komfortowo.
W Millenium miałam okazję siedzieć, więc poszukuję kogoś z Ch&W raczej.
Jest ktoś taki w ogóle?? 🙂
Bo te Daw-Magi przewijają się przez stajnie w ogromnej ilości, ale jeszcze CH&W u nikogo nie widziałam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z siodłem Theo Sommer Diplomat (skokowym)? czy jest ono dobre dla średniozaawansowanego skoczka?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z siodłem Theo Sommer Diplomat (skokowym)? czy jest ono dobre dla średniozaawansowanego skoczka?

To jest już ta nowa linia siodeł?
Ja testowałam Opusa i jest mega, skokówki Diplomata nie widzialam, tylko sprawdziłam sobie zdjęcie i przypuszczam ze tez bedzie wygodne i jak najbardziej dla sredniozaawansowanego skoczka.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 października 2012 08:06
🚫
co kryje się pod pojęciem "średniozaawansowany skoczek"?

jak ktos jest mało zaawansowany,to ma się uczyć w kiepskim/za dużym/niedopasowanym?
Czy ktoś ma fotkę osoby o wzroście niewiele ponad 170 cm w Daw Magu GP 17"?
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
05 października 2012 18:27
Czy ktoś ma fotkę osoby o wzroście niewiele ponad 170 cm w Daw Magu GP 17"?


Ja gdzieś mam zaraz znajdę to wrzucę.
EDIT: Jest. Co prawda z oznaczoną plamką ale widać jak sie układa.
Mam 173 cm, ale jeżdżę w bardzo krótkich strzemionach. No i jestem niezbyt szczupła, to też przekłamuje;<
To chyba się będę rozglądać za 17,5 bo chyba ważę ciupkę więcej 😁 dziękuję.
U Ciebie tybinka i siedzisko są już trochę na styk.
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
05 października 2012 18:38
To chyba się będę rozglądać za 17,5 bo chyba ważę ciupkę więcej 😁 dziękuję.
U Ciebie tybinka i siedzisko są już trochę na styk.

Mi się wydaje, że dla mnie jest pasujące idealnie.
Daw-Mag GP 17
Ja mam 172 i mam to siedełko heh ba nawet kupione ze skroconymi tybinkami(co nie powinno mniesc miejsca przy moim wzroscie) i wygladam tak  🤦  😜
A jesdzi mi sie w nim bosko 🤣
To teraz już nie wiem... wezmę co tańsze 😁
gunia92 wrzuciłabyś dla mnie zdjęcie samego siodła na koniu jeśli takie masz ? :kwiatek:

Ktoś, są takie siodła, które wymagają już jednak jakiegoś poziomu jazdy. Osoba na poziomie np takim jak ja się w nich nie odnajdzie, bo są wymagające. Myślę, że to miały na myśli dziewczyny pisząc o średnio-zaawansowanych skoczkach.
Poza tym, sami producenci piszą pod swoimi siodłami np. "dla bardziej zaawansowanych" itp.  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 października 2012 20:50
...absolutnie się nie zgodzę - najlepszym dla mnie przykładem,forumowym i bardzo namacalnym 😉 jest koleżanka Perlica..która przeszła tu na forum transformację - od wersji ,że siodło dla początkujących skoczków i tych mniej zaawansowanych powinno być trzymające,po eurekę - że nie,faktycznie,w cc jest łatwiej...i im mniej ktoś umie,tym mniej złych odruchów się w nim wyrobi 😉

jak ktoś jest zaawansowany,to dla niego jeden pies,pojedzie we wszystkim,nawet w Norbercie Koof AT 😉


IMO(!) gdybym dziś,miała na pierwszej jeździe kogoś,kto pierwszy raz siedzi w siodle i chce docelowo nauczyć się skakać,to wsadziłabym go w swoje siodło czy innego cc...po to,aby wiedział,że wszystko to co czuje,jest prawdziwe,nie oszukiwane i nie ma w tym wspomagaczy...łatwiej złapać od początku dobrze,niż potem odrabiać 😉

ale to oczywiście tylko moje zdanie 😉
dziś właśnie mój młodziak został zmierzony przez Bogdana i drugie HBC jest w trakcie przygotwań 😁 będzie miało 0,5 cm mniejszy klocek niż pierwsze 😉
Wracając jeszcze do tematu Daw-Magów...

Czy mogłabym poprosić o wrzucenie zdjęcia na koniu (chętnie z jeźdźcem) Daw-Maga Millenium??? :kwiatek:

Najchętniej 17 cali.
Wiem, że jest to mniej popularny model, ale właśnie jestem bliska kupna i chciałabym zobaczyć jak ono leży na koniu...

Z góry dzięki  :kwiatek:
Tęcza, słyszałam, że model Millenium jest w pewnym sensie niedopracowany - po prostu leci na tył. Też się zastanawiałam nad tym siodłem, ale mi odradzono. I faktycznie, patrzę na niektóre zdjęcia i tak jest.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
06 października 2012 08:17
dziś właśnie mój młodziak został zmierzony przez Bogdana i drugie HBC jest w trakcie przygotwań 😁 będzie miało 0,5 cm mniejszy klocek niż pierwsze 😉

No popatrz, moja też była wczoraj mierzona przez Bogdana i czekam na moje pierwsze HB Contact 😉
Ktoś ma całkowitą rację. Potwierdzam to jako osoba o zdolnościach typowo rekreacyjnych. ( mimo ciągłej pracy nad sobą  😉 ) 
Dobry jeździec usiądzie dobrze w czymkolwiek. Gorszy- w czymkolwiek będzie miał od razu gorszy dosiad. Dobre siodła close contact zapewniają naukę prawidłowego dosiadu. ( one wręcz WYMUSZAJĄ prawidłowy dosiad!! Ciężko w nich nauczyć się siedzieć źle)
Żałuję, że uczyłam się jeździć u podrzędnych pseudoinstruktorów na totalnie beznadziejnych siodłach.
Makrejsza, moje już w kawałku zrobione jest, będzie gotowe chyba za około 2 tygodnie  😉
Tęcza mam zdjęcia DM millenium (o ile dobrze zapamietałam model :icon_redface🙂 17 cali, pod jezdzcem 163-165 wzrostu, szczupłym. fotki z jazdy testowej, siodło chyba faktycznie na tył leciało, ale nie jestem przekonana czy to wina siodła jako modelu czy uzytkowania (na jazdę próbną wzięte lekko uzywane) albo budowy konia, który z resztą widać, że pokraka 😁  ale zostało oddane, bo jednak nie leżało chyba zbyt super i nie do konca pasowało.



Isabelle dziękuję  :kwiatek:
Rzeczywiście na Twoich zdjęciach siodło sporo leci do tyłu. A nie była to może wina zbyt wąskiego łęku?
Ja w każdym razie będę miała możliwość przetestowania tego siodła na koniu, na którym obecnie jeżdżę, więc zobaczymy.
Bardzo bym chciała żeby jednak pasowało, bo już powoli mam dość...
Tęcza,  właśnie nie jestem przekonana czy to wina była za wąskiego łęku, były próby z futrem i bez futra, tak jak mówiłam jazda testowa.  teoretycznie z krzywików DM powinno być, że ten łęk dobry, nie zastosowano podkładki pod tył, bo nie było takiej na stanie. bez futra wydawało mi się, że za wąskie nie jest, ale nie mam zdjęć niestety 🙁  ale mogło mi się tylko wydawać, tak czy siak, siodła nie ma😉  ale 17 wydawała mi się dość duża w tym modelu.
Ok, dziękuję Ci bardzo 🙂
Teraz wszystko się okaże po jeździe testowej. Ale chyba zaczynam sobie pluć w brodę, że sprzedałam Pariskę...  😵
chcesz Parisa porównać do DM? Parisy to naprawdę fajnie  siodła ( wg mnie)
Ja nadal nie wiem co to "średniozaawansowany skoczek"  😵
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2012 10:31
Perlica, a to nowe HBC to już będzie "Duck fashion"?😁
Ktoś, przyznam że nie zajarzyłam, w sumie nie wiem jak ono wyglądać będzie. Ja jestem klientem bez udziwnień- czarne, 16,5, model wrotki 1 tybinka i koniec wymagań 🤣

Edit: ma być inne wizualnie od mojego pierwszego Bogdan mówił ale o co chodzi to nie wiem 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się