Wzrost jeźdźca, a wysokość konia.

kujka   new better life mode: on
08 stycznia 2009 10:15
Querido, nie wiem czemu ja zawsze myslalam ze Q ma kolo 170 cm 😉
jestem wzrostu średniego (170cm) poprzedni koń 181, obecny 178. kocham wielkie konie  😍 😍

poprzedni

obecny
A ja nadal twierdzę,że do dysproporcji Wam daleko.. Zobacz sobie na moją wcześniejszą fotke z Longim  😁
Jak to właściwie jest? Jaka największa różnica może być, aby jeszcze jako tako dało się normalnie oddziaływać na konia?
Do osób jeżdżących na niższych koniach: jak wam się jeździ, ile macie wzrostu i jak wysoki jest wasz koń? Jak ze skokami?
Jestem ciekawa, czy mając 165 cm wzrostu mogłabym jakoś w miarę poradzić sobie na koniu co ma 153 cm w kłębie.

Zdjęcia mile widziane 🙂


mam około 165 cm wzrostu, jeżdżę na koniach mających: jeden - 165 cm, a drugi 154 cm. quendi - z tym drugim nie ma najmniejszego problemu🙂
Querido Querido w tej chwili moim zdaniem nie ma juz 162 😉 Ale sprawdzimy to w lutym bo bedziemy go mierzyc.
A do tematu:
Mam 162 cm wzrostu,Querido ma tyle samo (?) lub kilka cm wiecej(?),drugi obecny kon ma 180.
Na poczatku byly problemy z przestawieniem ale szybko minelo. Nie widze natomiast roznicy w jezdzie.Na obydwoch jezdzci sie b. dobrze. Mimo,ze ciezko sie wsiada na duzego.
A myslałam, ze naleze do nielicznych wysokich jeźdźców, a tu widze ze całkiem sporo takich jest 🙂
My mamy równe proporcje.  Ja mam 160cm wzrostu, a mój rudy dokładnie tyle samo 😜 NIe ma to jak się zgrać 😅
ja mam 161/2 a kucyk ok 130, wyglądamy tak:


uwielbiam maluchy... chociaż czas się przesiąść na większe :P
ja mam 180 i zdecydowanie wole konie >170cm
ale jeżdżę na różnych, aktualnie od 145 do 170
Mam nadzieję, że mój ogierek urośnie minimum do 170 🙂

wygląd pary zależy też w dużej mierze od proporcji ciała jezdzca (dlugosc nóg/ciała), nie tylko od wzrostu.
Calathea   Czarny Książę
20 stycznia 2009 22:46
Ja mam 174cm wzrostu, a moja konina ma 148cm... Nie powiem, że mi się na niej źle jeździ... a jeśli chodzi o proporcje to:
- tak mniej więcej 😉
ja 174 cm, konie 150 pierwszy i ~153 cm drugi (aczkolwiek ten drugi jest mocno wykłębiony, ale w grzbiecie niższy 😉

moim zdaniem nie wygląda źle. jasne, mogłyby być wyższe. ale kocham je takie, jakie są 😉 daję radę jeździć i nie szkodzi im, więc to wystarczy 😉
Pamir ma coś koło 160-164cm a ja 175 i jexdzi nam sie baardzo dobrze 😀 i nie wygladam na nim dziwnie czy coś.
Czytając te wszystkie wypowiedzi wychodzi na to że młodzież nam urosła 😉 i konie na szczęście też 🙂 jestem pod wrażeniem że tak wiele koni oscyluje wokół 180 cm w kłębie.

Kiedyś tzn. jakieś 20 lat temu takich koni się nie spotykało i to był anormalny wzrost u koni, teraz taka wysokość powoli stanowi standard naszych pupili..

Moja kobyła też ma powyżej 180 cm, ja ma 170 cm, wzrost kobyły nie jest dla mnie problemem, ale w sumie wolałabym żeby miała te 10 cm mniej bo i z wsiadaniem jest problem  😵, bez krzesełka się nie obędzie, no i ze sprzętem trochę też, nie potrafimy kupić porządnego ogłowia, bo wszystko za małe (oprócz Jacsona Xfull), z ochraniaczami też różnie bywa.
Tak to wygląda u nas:
przy kobyle wyglądasz na niziutka 😉
śliczny koń!
A na oklep próbujesz wsiadac? 😉
Ja też myślałam, że Querido ma ponad 170  😀
adriena przy tej kobyłce wyglądasz na 160😀

A tutaj ja(178cm) i Remo(174/5)


Heh i ja z "moim" kucem (130cm) 😡
A na oklep próbujesz wsiadac? 😉

nigdy nie próbowałam 😉, przy tym wzroście niestety nie ma szans na wsiadanie z ziemi bez jakiegokolwiek pomocnika..
ja - 174, Landryna - ok. 150. Nie widze jakiejs duzej dysproporcji.. chyba, ze mam juz skrzywione oko przez AQH




a tutaj ja i mega wielki ogr Deborah - ponad 170?
Kiedyś w jednej z wypowiedzi P. Wacława Pruchniewicza słyszałam, że jeździec powinien być o 10 cm wyższy od konia (mierzonego w kłębie).

Hmmmm ja niestety jestem dość wysoka bo mam 178cm wzrostu i na kucach źle mi się jeździ.
Najlepiej czuję się na wysokich koniach 165/170cm i więcej.
Poniżej móje fotoski 🙂
(na pierwszym zdjęciu klacz ma ponad 170 cm wzrostu - więc nie wygląda na zbyt wielką, przy mnie 🙂
Co myślicie? Jak się prezentujemy?


Karolass, na AQH chyba żaden wyższy jeździec nie wygląda dziwnie.:P Swoją drogą - śliczny koń!

ja ostatnio wsiadłam na konia 180.... i stwierdziłam, że wracam do koników od 155-160 w kłębie. :P
Zdjęć niestety brak, ale mając 169 cm. Lubię duże konie.
Najpierw jeździłam na hc/oo - 139,5 cm, a w międzyczasie jeździłam na koniu około 185 cm (cudownie! :emoty327🙂 i około 160 cm. W zasadzie, zależy od budowy konia, nie przepadam za chudymi końmi, ale na grubych też niezbyt. Takie w dobrej formie są ok 😀
a aktualnie, praktycznie zawsze, śmigam na 169cm-owym rudzielcu 🙂 I jest idealnie! (choć przyznam, że jakby tych 173-5 dobił - zajeeee! 😉)
Karolass,
twoja konina zdecydowanie WYMIATA!!
jest rewelacyjna!

myślałam, że Ty jesteś o wiele wyższa ode mnie - a to tylko 4 cm... moze mi sie wydawało byc chudzielec ;-)

nie widzę między Tobą a koniem dysproporcji...
ja lubię niższe konie (no i oczywiscie AQH)
większość ludzi na koniach powyzej 170 wydaje mi się nieproporcjonalna ;-)
ja mam 142-3 a mój kucyk ma 124-5



to my:

by Pursat
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
02 kwietnia 2009 07:18
ja 168cm , ogon  chyba 165 i tak jest super tylko z wsiadaniem czasami kłopot
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 kwietnia 2009 13:56
to ja ze swoimi Chłopakami, ja 165cm
Likier 140cm
ujeżdżeniowo


i skokowo


Belfast 143cm
ujeżdżeniowo


skokowo
Czy przy wzroscie 165cm nadawałabym sie na walijczyka 135cm wzrostu ? Raczej do sporadycznych jazd, bez jakiś większych wymagań i skoków.  Moja waga to ok 53 kg.
Enii, ja myślę że bez problemu  😉

ja mam 159 bodajże, moja podobno ma 158. czasami przy wsiadaniu marzy mi się niższy konik.  🤣 ale jeździ się dobrze.  😉
Enii, no problem 🙂

Karolass, piękny z was obrazek :kwiatek:
Enii, przy takiej wadze to nie tylko do sporadycznej, ale i do regularnej jazdy rekreacyjnej (wzrost jest tutaj raczej drugorzędną sprawą)
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 kwietnia 2009 11:18
A ja ostatnio w końcu jeździłam na koniu mającym grubo ponad 175cm i stwierdzam, że to są gabaryty dla mnie 😍 Nareszcie miałam trochę konia pod sobą 😉
Kuń ma dodatkowo trochę brzucha, bo długo stał, jadł i nic nie robił
[img]http://i657.photobucket.com/albums/uu297/GosikaM/STA74008.jpg?t=1239357940[/img]
I na przykurczonej Turbooślicy 🙄
[img]http://i657.photobucket.com/albums/uu297/GosikaM/n1.jpg?t=1239358101[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się