M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

My jutro o 10.00 mamy odbiór  😅

A w mieszkaniu moich rodziców leży już w kartonach cała kuchnia (tylko lodówki nie ma:P), dywan, szafka pod TV, ława i panele  😂
Już nie mogę się doczekać przenoszenia i składania tych gratów 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2013 14:28
rtk, ale fajnie! Odbieracie w stanie deweloperskim rozumiem?
rtk, super!

muffinka własnie doczytałam ze sie nie wyrobicie?
sznurka nie wiem jeszcze. Szansa jest ale chyba jednak mała. Była by większa gdyby robiła ekipa, wtedy my mamy czas aby jeździć po sklepach i szukać rzeczy. Bo jak robi mąż, to finał jest taki że pół dnia spędzamy w sklepie a drugie pół robi. A on chciałby teraz przez następny tydzień robić po 12-14 godz. Może zdążymy.
Ale wiesz...jak mam z noworodkiem wprowadzać się na prowizorkę, to wolę poczekać. Szczególnie że nadal nie sprzedaliśmy mieszkania więc mamy gdzie mieszkać. A nawet jak mieszkanie pójdzie to ja mogę przenieść się do rodziców na kilka tyg.
Muffinka, czyli wykrakałam wtedy ze nie zdążycie

ale wiem o czym mówisz, u nas dalej ludzie pracują i jeszcze trochę do finału
dempsey   fiat voluntas Tua
29 stycznia 2013 14:59
u mnie mąż zdążył poddasze wykończyć tylko dlatego, że mnie z noworodkiem przetrzymali tydzień w szpitalu  😎
Tak, odbieramy w stanie deweloperskim. Mnie to trochę przeraża, ale mam męża pełnego ochoty i sił, uparł się, że do własnego domu chce sam zrobić jak najwięcej 😉
sznurka to teraz wykracz że zdążymy 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 stycznia 2013 15:19
Chciałabym kupić materac do 1000zł, wymiar 140x200.
Nie może być to materac sprężynowy, najchętniej lateksowy. Mam problemy z kręgosłupem, więc zależy mi na dobrym materacu.
Czy za taką kwotę jest możliwość zakupu takiego materaca?
Niestety z tego co się orientowałam ceny przekraczają 1tyś zł i to sporo.
Gdzie szukać? Chciałabym wcześniej mieć możliwość wypróbowania materaca, więc zakup przez internet nie wchodzi w grę.
kujka   new better life mode: on
29 stycznia 2013 15:24
Ada, w jysku obecnie jest przecena materacy i na pewno do tysiąca dasz radę kupić materac z pianką termoelastyczną 140.
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 stycznia 2013 15:58
kujka, w Ikea materace oglądałam i w grę wchodziłby tylko ten najgrubszy, a tu już cena za wysoka, zresztą i tak nie adekwatna do jakości tych materacy.

Agita, dzięki, nie byłam tam jeszcze, muszę sprawdzić. Tyle że w moim przypadku taki piankowy też się nie nadaje, mam gdzieś całą kartkę wytycznych, muszę jej poszukać.
Muffinka, ja tam ci co najwyzej 3 chłopca moge wykrakać;] 
w temacie budowania/ wykańczania jestem realistką;]
sznurka błagam, chyba chcesz mnie zabić. Ja nie przeżyje kolejnej ciąży 😎 Lepiej już mi nic nie planuj 😁
A co do wykańczania...zobaczymy. Ja zaczynam tracić nadzieję ale może się uda.
Chciałabym kupić materac do 1000zł, wymiar 140x200.
Nie może być to materac sprężynowy, najchętniej lateksowy. Mam problemy z kręgosłupem, więc zależy mi na dobrym materacu.
Czy za taką kwotę jest możliwość zakupu takiego materaca?
Niestety z tego co się orientowałam ceny przekraczają 1tyś zł i to sporo.
Gdzie szukać? Chciałabym wcześniej mieć możliwość wypróbowania materaca, więc zakup przez internet nie wchodzi w grę.


Ada ja polecam Janpol
http://janpol.pl/

mam od nich wlasnie 140x200, rehabilitacyjny 🙂
Ada- a sprężynowy kieszeniowy też nie może być? Ja sobie taki sprawiłam (600zł) i moje bóle kręgosłupa w miarę ustąpiły. Nie wiem, jakie masz schorzenie, ale czytałam o kieszeniowych, że są ok pod względem kręgosłupa.
Muffinka- jak się sprężycie to zdążycie. Ja kupowałam prawie wszystko przez net- przynajmniej wyszukiwałam i jechałam do sklepu po konkretny towar ( czasem zdanie zmieniałam).
Dziewczyny nawet nie wiecie jak Wam wanny zazdroszczę! Brakuje mi takiego codziennego wylegiwania się - zdarza mi się wpadac do rodziców z hasłem " Cześc, przyszłam poleżec w wannie!"  😂

Sznurka jak tam Wasze postępy? Z niecierpliwością czekam na efekty!

  Ostatnio pobiliśmy rekord - 3 tygodnie od zlecenia do odbioru gotowej realizacji. Szkoda, że na codzień z własnym mieszkaniem się tak nie da  😉




Hexa, wow jak z katalogu!

u nas niestety trwa, teraz robią podbitkę na zewnątrz, teoretycznie możnaby pogonić srodek mieszkalny i takie rzeczy kończyć jak będziemy mieszkać ale ja już tak mam dość plączących się tam ludzi, ze wolę miec wszystko gotowe
ale sporo jeszcze, sciany trzeba pomalować, cześc ostatni raz, częśc od początku
listwy przypodłogowe i sufitowe, cyklinowanie, olejowanie, płytki wokoł pieca i kamienie wokoł kominka
panele w kuchni i całą kuchnie
niby nic ale się ciągnie;/
u nas już bliżej końca, czekamy na dostawę mebli do kuchnii, podłogi wszędzie położone, łazienki skończone. Ganizada i włączniki pomontowane. Wybrane szafy do zabudowy i sprzęty do kuchni. Zostały nam do wyboru drzwi, a 6 przyjeżdzają wymierzyć i wykonac lustra.
Także..może w końcu  😅
jejku kuchnia 😵 Trzeba ją zamawiać bo też się długo czeka. A ja nie wiem gdzie...

sznurka ja też czekam z niecierpliwością na Wasz domek, bo chcę fotki poogladać 😎

marysia to my odwrotnie, szukamy w sklepie a kupujemy w necie na ogół.
Muffinka, ja kuchnię bedę miała poniekąd z odzysku - za to dębową, muszę ją tylko"stuningować" i nowe blaty zrobic
wybrałam taką opcję bo na nową drewnianą nie mam kasy a płyty nie chcę
Ja wiem jaką chcę ale nie wiem gdzie mam ją zamówić.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2013 09:39
Muffinka, a nie masz stolarza, który Ci zrobi taką o jakiej marzysz?
Mogę dać Ci namiar na super fachowca, który robił u mojego brata w domu, w restauracji i będzie robił u nas.
🚫
Wchodzę do tego wątku na zasadzie masochisty.
JAK JA WAM ZAZDROSZCZĘ!
(tak pozytywnie oczywiście)

my kuchnię będziemy mieli z frontów tej firmy: www.lupus.eu
ash do pana który robił naszą kuchnię z której jestem bardzo zadowolona, neistety nie mogę się dodzwonić. Chodzą słychy że z powodów osobistych już się tym nie zajmuje.
Więc chętnie wezmę namiar jak masz kogoś sprawdzonego. No chyba że drogi jest....
Mąż mi o Ikei przebąkuje ale póki co jeszcze nic pewnego.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2013 10:56
jak wrócę do domu to wyślę Ci namiary🙂
Oki, czekam 😉
Muffinka- moja mama porównywała ceny stolarzy i ceny z Ikei- w Ikei wychodzi drożej. Szukaj stolarza- nie będziecie nigdzie jeździć,nic  montować, dokupować. Moim zdaniem wygoda. Mnie facet od mebli zamontował też całe AGD, łącznie z okapem, czego robić nie musiał. Dwa dni i miałam kuchnię gotową.

sznurka- ja sobie nie wyobrażam, jak można teraz , przy tej pogodzie prowadzić prace budowlane na zewnątrz. Miałam właśnie wizję, takiego człeka, który robi podbitke i za kołnierz mu się leje....brrrr

A ja wanny nie mam, bo nie chciałam mieć. Wcześniej miałam zawsze i zawsze mnie denerwowało to, że jak się chcę zagrzać pod prysznicem to muszę wody nalać, a jak szybko np w lecie przed pracą umyć sie po stajni to wcale nie wychodziło to tak szybko i sprawnie. Moja córka jak się szła myć to pół łazienki było zalane, tak wywijała prysznicem. Wanna na tak , ale przy małym dziecku.
Nam jednak Ikea póki co wychodzi taniej niz wszystkie inne opcje. Ale na razie się przed nia bronię.

A ja sobie nie wyobrazam nie mieć wanny. Prysznic zawsze mozna mieć montując parawan a nic nie zastąpi gorącej kapieli z książką w ręku 😉
Ja w zimę np nie lubię wchodzic pod prysznic bo jak tylko z niego wychodzę to trzęsę się z zimna. A po gorącej długiej kąpieli nie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się