Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

mimbla, a konie nie sa caly dzien poza boksem u Was?


konie są na dworze od rana do popołudniowego karmienia. wiem, że niektóre konie które mają problemy ze zdrowiem wychodzą też po południu
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 kwietnia 2013 11:53
mimbla, dzieki za odpowiedz 🙂. Zastanawialam sie, kiedy konio Twoj ma czas nabrudzic w ciagu dnia, bo wydawalo mi sie, ze standardowo stoja caly dzien na dworze, dzieki za wyjasnienie.
belle, pomyliłam użytkowników :P

Michałowka ma coś halopodobnego chyba już .
z tego co wiem, to Michałówka ma halę prawie skończoną (na sezon zimowy pewnie już będzie) i nowe boksy 🙂
w Michałówce stoi szkielet pod halę póki co, może do zimy skończą, ale póki co jej nie ma, byłam tydzień temu
Zna ktoś stajnię Biały Jednorozec? Jakie sa wasze opinie, lekcje są indywidualnie? A w Podkowa Gruszczyn jak tam jest i czy w klubie są lekcje indywidualne?
Obydwie stajnie myśle, że są godne polecenia, prowadzone przez osoby ambitne.
W obu można wykupić treningi indywidualne, jednak Biały Jednorożec jest stajnią bardziej nastawioną na ujeżdżenie, a Podkowa Gruszczyn na skoki.
Polecam pogrzebać na stronach 🙂

http://www.bialyjednorozec.pl/news.php?fn_mode=fullnews&fn_id=91

http://www.podkowagruszczyn.pl/
A w Białym Jednorożcu jest hala? Organizują tam egzaminy na odznaki czy nie, bo wiem że w podkowie tak?
Hala jest sezonowo. Nie ma odznak, moż ekiedyś będą, ale za to jest dużo towarzyskich zawodów  😉
Biały Jednorożec działa na terenach P. Skubka, z tego co się orientuję. W stajni, gdzie trzymam konia są dziewczyny, które tam stały. Raczej nie były zadowolone z warunków.
Gdzie jeszcze można trenować ujeżdżenie? Zalezy mi żeby lekcje były indywidualnie max. 2 osoby. Ach, i żeby była hala.
Z ujeżdzeniem w Poznaniu krucho. Mi przychodzą 4 osoby jak myślę o ujeżdzeniu i są to :
Ada Menes, Agnieszka Adamczak, Anna Wieczorkiewicz, Anna Ciesielska.
Whisperer13 A w jakich stadninach one uczą?
julka177, chyba w niewielu stajniach jest tak, czy to o profilu skokowym, czy o ujeżdżeniowym, że dadzą Ci konia na zawody. Sądze, że tak jest jedynie z zawodnikami wyższej rangi, aczkolwiek mogę się mylić  😉
Ada Menes raczej na prywatnych koniach, ciężko się dopchać 😉
P. Agnieszka - Buszkówiec
P.Ciesielska - Kiekrz Fino
P. Wieczorkiewicz- Biały Jednorożec


Jeszcze Marta Stołowska jest w Podkowie Gruszczyn, ale nie wiem czy prowadzi nadal jazdy.
W ogóle ciężko znaleźć stajnię, w której będzie przyzwoity klub jeździecki, możliwość podnoszenia umiejętności jeździeckich na wysokim poziomie i w preferowanej dziedzinie, do tego z możliwością startów w zawodach na koniach klubowych. Zastanawiam się czy istnieje taka stajnia, która spełnia wszystkie wymagania podane przez Julke. Mnie nie przychodzi nic na myśl niestety.
julka177, tak jak ahawa napisała, wątpię żebyś znalazła stajnię, gdzie dają "ludziom z ulicy"  konia do treningów. W większości są szkółki na niższym lub wyższym poziomie, pewnie w grę wchodzą również małe zawody, ale czy to można od razu nazwać profilem ujeżdżeniowym/skokowym? Jaki poziom wyszkolenia Cię interesuje? Jeżeli ambitniejsza rekreacja, to na pewno coś znajdziesz, ale jeżeli coś więcej, to będzie baardzo trudno 😉
A jeżeli chodzi o wkkw, to jest to na tyle "hardkorowe" (cross przy stajni, dobre konie, koszty itd.), że mało kto jeździ wkkw, a co dopiero daje komuś konia do treningów.
Może na Woli się zapytaj o WKKW ? Tam jest dużo "bezpańskich koni" i trenerów.

Może Bartosz Humpich ?
U nas jak już są na miejscu jakieś zawody, to jak ktoś chce to może dostać konia do LL, max.L, wyżej to już tylko na własnych koniach.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
25 kwietnia 2013 21:28
Osobiście znam osobe z Poznania która jeździ ujeżdżenie i jest naprawdę dobra. Problem w tym  że trudno się do niej dostać. Bartosz Humpich  godny polecenia.  Jeszcze Henryk ziółek jest dobry ze skoków i ujeżdżenia.
krzysztof podziel się info 🙂
julka177 - mogę Ci polecić ośrodek jeździecki Quatro w Złotniczkach koło Pobiedzisk. Na normalnej jeździe nie ma więcej niż 3 osoby (takie złożenie ośrodka) tylko, że to jest ambitna rekreacja zależy na czym Ci zależy w sensie poziomu. Hali jak na razie brak (ma powstać w niedalekiej przyszłości)

http://www.osrodek-quatro.pl/
Dzięki, ale ćwiczyć chyba jednak będę ujeżdżenie. A co do moich wymagań w sensie poziomu to chciałabym niedługo zdać na BOJ, jeździć na zawody, potem zdać na SOJ itd. W przyszłości własny koń.
Teraz jeżdżę w Atrium Swarzędz (w rekreacji) 7,8 koni w zastępie. Tydzień temu byłam w stadninie (200 albo i więcej km od Poznania) i tam był prawdziwy indywidualny trening i wolałabym tak jeździć. A na woli już kiedyś jeździłam i nie chcę tam wrócić. Jakby ktoś kiedyś jeździł w Białym Jednorożcu, Podkowie Gruszczyn, Rancho napiszcie jak tam jest i ogólnie opinię.
julka177, ja jeździłam kilka lat temu, jazdy indywidualne lub max 3 osoby. Dobrze się tam czułam, jazdy urozmaicone, osoby prowadzące dobrze przekazujące wiedzę. Nie wiem kto teraz prowadzi zajęcia ale myślę, że warto spróbować.
julka177 sprawdz stajnie w Trzeku Bogumila Krajewska
julka77 a w liljówce  w Stęszewku byłaś?
jeśli chodzi o indywidualne treningi pod kątem ujeżdżenia polecam p. Annę Ciesielską, ona prowadzi jazdy na swoich koniach, teraz chyba stoją w Kiekrzu, uczyłam się u niej 2  lata temu i pewnie jeszcze do niej wrócę
Martyna, Asia która prowadzi jazdy w Quattro jest świetnym instruktorem, ale myślę, że Ona sama nie nazwałabym się dresażystką i podjęłaby się przygotowania kogoś do brązowej odznaki, ale myślę że wyżej już nie. Co więcej na zawodach już od dłuższego czasu nie startuje (chyba że się to zmieniło w ostatnim czasie) i chyba była bardziej związana ze skokami niż ujeżdżeniem, więc myślę że Julce nie o taką ambitną rekreację chodziło.
Chestnutstalion Racja ujeżdżenie to nie, ale ambitna rekreacja jak najbardziej a szczerze wątpię, że dziewczyna po jakiś typowych szkółkach będzie jeździć na tyle dobrze, że ktoś da jej konia do jazdy na odznaki i zawody. Ale to wyłącznie moje zdanie i mogę się mylić.
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 maja 2013 16:00
A ja nie wiem czy mi wolno, ale bardzo sie ciesze i zaryzykuje: mamy piekna wiatke i niniejszym chow bezstajenny uskuteczniamy na paru ochotnikach  😅!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się