Kobitki... (antykoncepcja)

ovca   Per aspera donikąd
12 maja 2013 12:48
a teraz wcinam sobie Daylette i póki co nie mam zdania, zobaczymy jak kolejne blistry. Trochę senna jestem i jakaś przymulona się zrobiłam.


ja jestem bardzo zadowolona z daylette- chociaż na początku chciałam zrezygnować bo praktycznie cały pierwszy "cykl" plamiłam.
Zero skutków ubocznych, a stuka mi już jedenasty blister 😉
pony   inspired by pony
12 maja 2013 13:07


normalnie, brałam niedawno i już zapomniałam jakie to atrakcje. Poszłam normalnie do pracy i ledwo przeżyłam ten dzień, w głowie helikopter, nudności uniemożliwiające jedzenie, osłabienie. MASAKRA. Co to musi być za świństwo...




Okropne świństwo, ja już nie mogę  😕
Potrzebuję porady.
Wczoraj o 23 powinnam wziąć 8. tabletkę z blistra. Zapomniałam. Dziś po przebudzeniu sobie o niej przypomniałam, niestety, podczas wyjmowania jej z opakowania pigułka gdzieś upadła i WSIĄKŁA. Przeszukałam dywan, całe mieszkanie i po prostu jej NIE MA. No i teraz pytanie, co zrobić jeśli zgubiłam jedną pigułkę? Po skończeniu zacząć od razu nowe opakowanie?


W ulotce Narayi jest napisane, żę przy pominięciu tabletki z ostatniego tygodnia można po prostu dzień wcześniej zacząć siedmiodniową przerwę, także ja bym wybrała blister do końca i tak właśnie zrobiła 😉
Dziewczyny jak jutro 13 maja(poniedziałek) włożę krążek NuvaRing to powinnam go wyjąć 3 czerwca (poniedziałek)?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 maja 2013 19:36
tulip tak, najlepiej o tej samej godzinie.
Widzę coraz więcej dziewczyn bierze Narayę, dobrze się po niej czujecie? Ja miałam takie huśtawki nastroju po niej, że dosłownie potrafiłam się nagle rozpłakać bez powodu 😂

edit: lit.
Ja drugi miesiąc bez hormonów i w końcu wróciłam do świata żywych. Skończyła się depresja, wieczna niechęć do życia, płacz. Wróciło za to libido, radocha z każdego dnia. Kocham ten stan  😜
ash   Sukces jest koloru blond....
13 maja 2013 09:48
wistra, HE HE to tak jak ja!🙂
.
No właśnie ją wymeczyłam 3 blistry, dostałam Yaz i jak ręką odjął 🙂
Muchozol, u mnie na początku Lesinelle było cudownie, żadnych efektów ubocznych utrudniających życie ^ Ale później co się zaczęło dziać to szkoda gadać, potrafiłam się rozpłakać kilka razy dziennie, np. z powodu, że Tż chwilę później zadzwonił niż chciałam, ciągle chodziłam smutna. Właśnie kończę ostatnie opakowanie, nadal mam te humory, ale staram się jakoś nad sobą panować, ale gin zmienił mi tabletki na Cilest. Oby przeszły mi te wahania nastrojów, bo się dosłownie wykończę psychicznie, a tu jeszcze sesja za niecały miesiąc, eh  🙄
Lov   all my life is changin' every day.
13 maja 2013 13:44
Dziewczyny, poratujcie... Od stycznia łykam Cilest, wszystko było w porządku, okres zawsze dzień po tym, jak wzięłam ostatnią tabletkę. A teraz jakaś kijówka, ostatniego tabsa wzięłam w piątek o 21, a okresu nadal nie ma  😲 Gdzieś czytałam w necie, że zdarza się czasami brak okresu pomiędzy opakowaniami... Miałyście tak kiedyś?
Lov spokojnie, ja biorę cilest od 2 lat i na początku okres miałam dzień/ 2 dni po skończeniu tabletek a po mniej więcej pół roku unormowało się i zawsze kończę w niedziele o 19 tabletki a okres mam w czwartek o 10 rano. jak w zegarku. więc aż 4 dni po skończeniu opakowania. bez paniki moim zdaniem 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
13 maja 2013 15:33
eloise., to mnie uspokoiłaś 😀
.
Gillian   four letter word
13 maja 2013 20:36
ovca, ja plamień nie miałam żadnych, ale jak pisałam - jestem MEGA senna i naprawdę zaczynam to przypisywać pigułkom, chociaż wcześniej wydawało mi się to jakoś mało przekonujące. Spałabym i spała, całą dobę. Plus taki, że od kiedy je biorę mam totalny wstręt do słodyczy  😁
znacie jakiegoś dobrego i fajnego ginekologa z Olsztyna?
Kiedyś tu opisywałam swoje perypetie z ginami, kiedy udałam się w celu diagnostyki i leczenia zaburzeń miesiączkowania.
Dziś poszłam do nowego gina. Jestem w trakcie kuracji hormonalnej (problemy z miesiączkami) i chciałam ją kontynuować u innego lekarza, gdyż z wizyt u poprzedniego, koniec końców, nie byłam zadowolona. Lekarz podczas USG dopochwowego, najpierw nie dostrzegł żadnych nieprawidłowości, ale gdy przyłożył tą sondę pod innym kątem, to dopatrzył się w jednym miejscu uwypuklenia endometrium. Podejrzewa, że może być to polip, ale dla pewności kazał przyjść powtórzyć badanie 1 lub max. 2 dni po krwawieniu (dziś jest 5 dzień).
Powiedział, że jeśli to faktycznie polip, to czeka mnie histeroskopia wraz z wycięciem tegoż dziadostwa...
Ogólnie rzecz biorąc, ginekolog ten, ujął mnie swoją dociekliwością i bardzo podmiotowym podejściem do pacjentki. Na zebranie samego wywiadu poświęcił z 15-20 minut.

Miała któraś z Was do czynienia z taką przypadłością, jaką są polipy macicy?
Być może, ta zmiana była powodem mych problemów z obfitością i bolesnością miesiączek...
czy ktoras z Was bierze jakies tabletki oslonowe przy doustnej antykoncepcji? warto czy to sciema?
z tego co widziałam, to już było kilka razy zadane pytanie o te osłonowe, dokładniej o tą asekurellę. i dziewczyny pisały że ściema 🙂
A ja mam wysyp małych krostek na czole po 7miesiącach na yasminelle... Oprócz tego wszystko ok... Humor ok, libido bardzo ok🙂 No tylko te krostki.... I nie wiem co robić... Irytują mnie strasznie... ale boję się że jak zmienię to popsuje się coś innego... Nigdy nie miałam idesalnej cery ale teraz to jest dramaaat:/
casines, dzieki, juz mi sie udalo znalezc. jakos nie ogarniam czasem wyszukiwarki, ale juz sie dogadalam  😉
Przy anty trzeba pilnować witamin, mikro i makroelementów:  witamin B6, B2, B12, kwasu foliowego, cynku, selenu, witaminy C, witaminy E oraz magnezu.
Ja po prawie 2 latach z Mercilonem mam takie jazdy, że sama się nie ogarniam. A odkryłam, że przeszły jak zaczęłam łykać suplementy na włosy i paznokcie. Od 2 miesięcy nic nie łykam i wróciły z podwójną mocą.  😵 Także od wczoraj łykam znowu pół apteki, bo sesja się zbliża i nie wyrobię i TŻ-a zabiję w końcu 😁 Albo on mnie 😜
uh, tez biore Mercilon... a myslalam, ze nie mam po nim skutkow ubocznych  😉 sennosc przypisywalam mojemu lenistwu  😉
Przez pierwszy rok zupełnie nic, żadnych skutków ubocznych tylko mi cycki urosły 😁

Czy może się okres spóżnić? Biorę DAYLETTE, z każdym opak mi się opóźniał, teraz już biorę 2 tabletkę z nowego opak i nic  🙄
Zrób test, będzie szybka odpowiedź.
Wypluj te słowa!  🤬
Tfuuuuuuu!!!
Dramka jeśli bierzesz regularnie to bez obaw o ciąże, ale lepiej skonsultować to z ginekologiem czemu się opóźnia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się