porada problem!

witam robie to za plecami kolezanki bo sama jestem ciekawa czy ktos z was miał podobny problem mianowicie  kolezanka kupiła sobie klacz po sporcie 11 lat ma juz ja moze poł roku jezdzi typowo rekreacyjnie uprzedzam  😉 do sedna jej klacz zaczeła strasznie zucac łbem pod czas jazdy wczesniej jak z nia jezdziłam to tego jej nie robiła ,rzuca tak ze az przednie kopyta podnosi i traz przyczyna owady? zeby az tak ja to denerwowało ?ostatnio jak z nia rozmawiałam to mowiła ze na padoku tez zaczeła jej tak robic 😲i robi tygodniawa przerwe zeby sprawdzic podejzewa obtarcie od siodła no niewiem co wy myslicie?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 11:29
Myślę, że za plecami koleżanki nie wypada.

Myślę, że z opisu nic nie wynika. Bez zdjęć, filmiku, jakichś konkretów, nie da się w żaden sposób odpowiedzieć, co to mogłoby być. Prawdopodobnie.

Myślę, że samo podejrzenie obtarcia nie wystarczy. Wypadałoby tam zajrzeć.

Myślę, że przydałby się instruktor.

wątek zamknięty
hmm moze zle mnie odebrałas nie wystawiłam tego postu złosliwie wedle niej bo ona własnie szuka problemu czemu tak sie dzieje, jest  zdołowana sama by chciała wiedziec  instruktro niestety odpada brak funduszy
wątek zamknięty
i nie ma internetu i nie umie pisać🙂
wątek zamknięty
ma szukała i nic nie znalazła jedynie co to tyle ze problem z reka jezdza to czemu na padoku to robi bez jezdza?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 11:42
kasanfra😉, niestety na tym forum nie ma wróżek. Przyczyną może być wszystko od braku umiejętności koleżanki, przez źle dobrany sprzęt, chore zęby, muchy etc ...
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 maja 2013 11:55
kasanfra: oto kilka przecinków: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, skorzystaj, proszę
i niech koleżanka poczyta o http://caballo.com.pl/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=106:headshaking-u-koni&catid=45:choroby-ukadu-nerwowego&Itemid=181
wątek zamknięty
kasanfra😉, niestety na tym forum nie ma wróżek. Przyczyną może być wszystko od braku umiejętności koleżanki, przez źle dobrany sprzęt, chore zęby, muchy etc ...
... syndrom head shaking.

kasanfra😉, Nie wolno zakładać wątków o takim tytule. Przeczytaj regulamin.
wątek zamknięty
Jak z nią jeździłaś to nie zucała. To może tęskni?
A może koleżanka rączkę ma taką, że zuca?
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2013 12:03
Podziwiam Was dziewczyny. Ja zrezygnowałam z czytania po pierwszej linijce  😵
wątek zamknięty
dziekuje duunia wysle jej  🙂
wątek zamknięty
Wrozek moze nie ma ale dokuczliwych nie brakuje!po to tu te forum jest zeby pytac a moze ktos miał po dobny problem .Kto pyta nie bładzi
wątek zamknięty
A kto szuka ten znajduje. 🙂

Takie tematy już były i są. Przeczytaj regulamin.
wątek zamknięty
i tak mozna bez konca  😉 ok byc moze ja tez zle szukałam nie mowie ze nie 😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 12:24
kasanfra😉, po pierwsze edytuj posty. Po drugie nie rozumiesz, że z Twojego opisu nic nie wynika? Nakręć filmik, wrzuć zdjęcia, opisz konia szerzej, umiejętności koleżanki, warunki w stajni, czy jest instruktor.

To tak, jakbym pytała o diagnozę, bo boli mnie kolano. Nie spuchło, a boli. Jak leżę i jak stoję. Co to może być?
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 maja 2013 12:31
Opolanka, ja tak mam z kolanem które było kiedyś przeciążone, może masz to samo 😁
wątek zamknięty
[quote author=kasanfra😉 link=topic=91611.msg1787755#msg1787755 date=1369736622]
(...)i robi tygodniawa przerwe zeby sprawdzic podejzewa obtarcie od siodła no niewiem co wy myslicie?
[/quote]
Biedny koń. I tyle. 11 lat żył, służył ludziom i trafił jak śliwka w kompot.
wątek zamknięty
To tak, jakbym pytała o diagnozę, bo boli mnie kolano. Nie spuchło, a boli. Jak leżę i jak stoję. Co to może być?


No jak to co to może być! To proste - masz problem z kolanem 😀iabeł: Więc to wcale nieprawda, że na forum nie da się diagnozować 😁

Jak w tym dowcipie - "A ja wiem, co się zepsuło! Autobus!" 😂
wątek zamknięty
O jaaaaaa, a ja już myślałam, że tu coś ciekawego, jakiś problem z paradą a to problem z poradą jest! ja też wiem, koń się zespuł 🙂 biedny koń.... 🙁
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 13:13
Misskiedis, a masz sztywność poranną kolana? Bo moja koleżanka też miała, ale za to bolało tylko jak leżała na plecach.  😎 🏇

quantanamera dziękuję, czuje ulgę  :kwiatek:
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 maja 2013 13:18
Opolanka, a nie, to nie to, bo mnie boli też jak leżę na boku a nie tylko na plecach... No i sztywności nie ma 🙁 😁
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 13:21
Misskiedis, kurcze, a już myslałam, że ktoś ma to samo i bez lekarza się obejdzie. No nic, szukam dalej 😉
wątek zamknięty
A mnie boli prawe kolano, jak mam białe trampki, ktoś ma tak też?
wątek zamknięty
Tak, musisz zmienić na czarne, od razu przejdzie. No chyba, że w białych tak masz też na padoku, to wtedy sprawa jest bardziej skomplikowana.
wątek zamknięty
A mnie boli prawe kolano, jak mam białe trampki, ktoś ma tak też?

Spróbuj zucać za plecami koleżanki. Może przestanie?
wątek zamknięty
Jak odpowiednio mocno rzucisz i jeszcze uda się trafić, to koleżanka wiele rzeczy przestanie robić... Albo właśnie zacznie 🤣
wątek zamknięty
W białych nie chodzem na padok bo siem pobrudzom może jeszcze nie wiem zgubiłam chyba przecinki albo coś... Noszę teraz szare i no hmmm boli mniej jakby. Ale za wszelką cenę chcę białe!! Co robić?? A jak przemaluję te szare, to kolano da się oszukać?

Taniu, zucac trampkiem? Za plecami? A jak nie trafne?
wątek zamknięty
anetakajper   Dolata i spółka
28 maja 2013 13:35
Zrób sobie tygodniawą przerwę żeby sprawdzić podejrzenia obtarcie od trampka no niewiem co wy myślicie? 😉
,,, do dyspozycji
wątek zamknięty
Co z tego ze kon moze miec problemy z zebami, plecami, zle dobrany sprzet, head shaking syndrome albo beznadziejnego jezdzca? Korygowanie tych problemow i tak skonczy sie na radach z forum. Prawdopodobienstwo ze konia obejrzy wet, lub dentysta jest minimlane, nawet jesli ktos napisalby tu ksiazke o tym co zwierzakowi moze dolegac. W tym momencie sens dawania rad i pisania czegokolwiek na temat spada do 0.

wątek zamknięty
Jeśli trampki były 11 lat na biegunie, to jest szansa, że zucają się na owady.
No i koniecznie przeczytaj:
link
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.