Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

xxmalinaxx strasznie Wasz duet lubiłam, ale trzymam kciuki, aby wszystko rozwiązało się po Twojej myśli. ; ) i gratulacje za CC. 😉
lenka1z ale on jasny! to pełny fryz? u nas też są 2, ale żaden nie jest aż tak brązowy, mimo padoków i spędzania na dworze w słońcu dużo czasu. 😉
wymodelowana piękne masz fotki i gratulacje za skoki! 😉 bardzo miło się na Was patrzy. 😉
Szarlotka jeny, jakie ciasteczko!!! napisz coś więcej o nim!!! 😉
Kasija jakie słodkości! 😉
mtl ależ on świetnie skacze! 😉

A my z Siwą obchodzimy dziś 3 rocznicę i normalnie aż nie mogę uwierzyć kiedy to zleciało. 😉 Był torcik i mizianko:

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
czysty fryz😉 trochę się nam od słońca zgniadziało, nie wiem ktoś mi mówił że to brak magnezu ale wet mówi że jest w porządku. może tak akurat pod słońce wyszedł na zdjęciu bo tak to jest kary. co do budowy to do drobinki mu brakuje ale jak większość fryzów wysoki nie jest


a a tu widać że wiele zależy od fotki i tak brązowy nie jest

lenka1z nie jestem fanką fryzów, ale Wy bardzo fajnie się prezentujecie.
gryglodor życzę jeszcze wielu takich rocznic razem!  Jak młody?
wymodelowana,  dla mnie widać sporą zmianę na plus 😀
gryglodor o! widzę, że kupiłyśmy konie tego samego dnia 😉 tylko ja 7 lat temu. Nawet nie wiem kiedy to zleciało  🤔
mils, juliadna, wymodelowana, NatHuragana, basia16816, lenka1z, gryglodor dziękuje bardzo za miłe słowa dziewczyny !  :kwiatek:
Przedstawiam Nerrado (Nekton x Carvallo) 2006
Holsztyński wałaszek, oficjalnie od dziś zaczynamy współpracę 😀 Wiele roboty przed nami, ponieważ chłopczyk prawie wcale pleców nie ma 🙁.

hate me! nie, nie jest to Kantano Max, ale stoimy u Pani Oli  😍
gryglodor Ale szybko zleciało! Już malec ma rok! Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy i kolejnych lat razem !  :kwiatek:
lenka1z Pięękny zwierz!  💘 Owocnej współpracy!
anaicieszę się że się podobamy ;0 masa roboty przed nami bo jeszcze trochę sztywny jest ale i tak fajne z niego chłopisko 😉
Szarlotka.on pleców nie ma chyba żarty @@@@hehehe CUDNY
lenka1z,  wspaniały! a rudzenie to kwestia miedzi. suplementacja miedzią sprawia, ze nie mają rudego poblasku a taki kruczoczarny, granatowy 🙂

Szarlotka.,  zazdroszczę i proszę o więcej zdjeć! totalnie w moim typie koń! chociaż na RV można takie maszyny pooglądać 🙂  gratuluję wyboru, treningi z Olą są rewelacyjne, życzę Wam wielu sukcesów i liczę na filmiki ze startów!

xxmalinaxx  wielka szkoda, bo Muskat zjawiskowy. ale na pewno jest to przemyślana decyzja i już niedługo zaskoczysz nas nowym ciachem!

lenka1z, nie daj sobie wmówić, żeby dodawać konkretny pierwiastek - po pierwsze niedobory najpierw trzeba zbadać (najlepiej z włosa). potem weterynarz powinien dobrać suplementy w razie niedoborów. niemniej badać warto, zwłaszcza jeśli pojawiają się takie problemy, jak na przykład zmiana barwy włosa czy słabe kopyta
Zu  :kwiatek: dziękuje za kciuki. Pomogły  😀 a jak się miewa Księciunio? Nadal w klinice?
Juliadna dziękuję, bardzo mi miło  :kwiatek: Twoje zdjęcia jak zwykle boskie. Kiedy następne starty?  😀
Wymodelowana dziękuję za kciuki  :kwiatek: fajnie pracujecie
xxMalinaxx ładny bacik  😁 ale nie na Muskata miał być  😂
Szarlotka. fajny i bosko mu w tym różu  😍
Gryglodor wszystkiego dobrego dla Was  :kwiatek: oby jak najwięcej takich rocznic. a jak zdrowie Siwej? jeździsz?

My już po zawodach. Wszyscy żyją  😀
Kobyła spisała się super. Nawet, nawet miałam kontrolę na tym wędzidle. Pierwszy przejazd ciut gorszy, bo przed 2 i 7 mi przeszła do kłusa i z kłusa skoczyła i w szeregu była mała awaria  😁 ale ona zawsze w pierwszym przejeździe idzie jakby chciała, a nie mogła. Drugi przejazd całkiem znośnie pomijając galop ze złej nogi na jednym zakręcie.











Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 sierpnia 2013 18:04
W którymś numerze KT był artykuł na temat maści koni fryzyjskich. Są takie, które zachowują maść karą przez cały rok i takie, które rudzieją latem. Ponoć można nawet zwrócić konia rudziejącego, jeśli w momkencie zakupu nie zostaliśmy poinformowani o tym. Było też o wpisach do ksiąg stadnych, ale tego już nie pamiętam, więc nie chcę mieszać.
gryglodor a ja Wam gratuluję rocznicy! Oby więcej takich. Jakby nie było, w grudniu tego roku minie 4 lata odkąd Muskat pojawił się w moim życiu 🙂 To już taki czas, w którym się ma do zwierzaka ogromny sentyment. Więc sto lat razem dla Was!  :kwiatek:
lenka1z na tych zdjęciach faktycznie mocniej zbudowany się zdaje. Super konisko.
Szarlotka. ładny ryjoszek ma 🙂 Powodzenia we współpracy.
Isabelle przemyślana, przemyślana 😉 Dzięki za miłe słowa. Cieszę się, że mój koń zarobił na określenie "zjawiskowy" 🙂 To niesamowicie pozytywne, patrząc przez pryzmat momentami trudnej z nim pracy.
baffinka tak się złożyło, że inne rumaki i ogiery wykruszyły się chwilowo z mojego życia, więc Muskat dostąpił tego zaszczytu i bat poszedł na niego 😉 Gratuluję 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
03 sierpnia 2013 20:25
baffinka Bardzo się cieszę że wszyscy żyją!🙂 Gratki! :kwiatek:
Księciunio znośnie, wrócił z kliniki już dawno, ale narazie się czambonujemy bo wygląda marnie. Pomału zaczynam się zastanawiać nad emeryturą, ale chyba jeszcze z tym poczekamy. Natomiast w razie W plan jest 🙂. Kiedy w planach następne starty? Zabieram się za filmik🙂
xxMalinaxx dzięki  :kwiatek: może to i lepiej ... ? 😉
Zu faktycznie. Przecież wrzucałaś fote z tarzania. Ma się tą sklerozę  😂 no to trzymam kciuki, żeby zdrówko dalej dopisywało  😀
Dziękuję  :kwiatek: Następne dopiero we wrześniu, ale to 3 weekendy pod rząd i to w jednej stajni 😁 Jeździmy w zasadzie tylko w dwa miejsca, w których mogę ze spokojem załadować ze stajni. No i koniecznie podłoże musi być co najmniej znośne- takie jest w Jeziorkach, gdzie byliśmy dzisiaj, a o Jaszkowie nie będę się wypowiadać w ogóle, bo tam kwarc i można nawet po tygodniu deszczowej pogody śmiało startować.
No i we wrześniu już lecimy L na dobre  😀
baffinka oczywiście, że lepiej. Dobrze podjęte decyzje procentują na przyszłość 🙂 Btw, rusz w końcu tyłek do mnie 😀
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=90287.msg1842536#msg1842536 date=1375549484]
W którymś numerze KT był artykuł na temat maści koni fryzyjskich. Są takie, które zachowują maść karą przez cały rok i takie, które rudzieją latem. Ponoć można nawet zwrócić konia rudziejącego, jeśli w momkencie zakupu nie zostaliśmy poinformowani o tym. Było też o wpisach do ksiąg stadnych, ale tego już nie pamiętam, więc nie chcę mieszać.
[/quote]

Nam na studiach mowiono, ze sa fryzy krucze i wronie - jedne "matowe", drugie "blyszczace" kruczoczarne. Jest to roznica w genetyce i z hodowli wyklucza sie te jasniejsze.

baffinka - gratuluje zawodow 🙂
dommaz - sliczne konisko, bardzo... okragle;p Owocnej wspolpracy zycze 🙂
Szarlotka - fajny nabytek, gratuluje 🙂
wymodelowana - sliczne te zdjecia w lasku!
gryglodor - gratuluje rocznicy i kolejnych wspolnych razem zycze 🙂


Troche mnie tu nie bylo 😉 A i troche sie pozmienialo. Kolejna przeprowadzka moja i konia - wrocilismy na stare pomorskie smieci 🙂 W miedzyczasie stuknelo mi z Murkiem 8 wspolnie spedzonych lat i udalo mi sie zdac srebrna odznake. Natomiast 2 dni po naszej rocznicy stalam sie wlascicielka "mojego" - a teraz juz MOJEGO 🙂 huculka. Konik kulawy, lat 17, kupilam go z mysla o wyslaniu na emeryturke na pastwiska i tak tez zrobilam, ot sentyment do zwierzaka sprzed lat 🙂
Przedstawiam wiec mojego drugiego rumaka 🙂



Pozdrawiamy z Murkoniem 🙂



no nie wiem w karcie oceny koni i fryzyjskich istnieje maść  Kara i kara płowiejąca 😉 zobaczymy jak będzie zimą zresztą jest wałachem i do hodowli się nie nada 😉 koleżanki kobyłka też jest zimą kruczo czarna a latem mocno gniadzieje
Angeel, piękny gest  👍
ja mam klacz fryzyjską 100% rasowa, papier holenderski. Zima piekna kruczoczarna, błyszcząca teraz w słoncu...prawie rudzielec. I tak od lat. I niech tam, na początku i ja szukałam jakiś suplementów miedzi , cynku itp. ale...odpuściłam sobie.
Większość  właścicieli koni fyzyjski8ch po prostu nie puszcza swoich koni w upał w południe, wypuszcane sa wtedy dopiero wieczorami alebo ...w ogóle. No i sa wtedy czarne. Mnie nie zależy, niech sobie będzie i ruda ale..niech będzie ze stadem a nie zamykana. Moje konie sa od 4,30 na pastwiskach do........późnych godzin aż albo jest ciemno albo same rżą że chcą wracac. (bo np. robale nie dają im życ)
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
04 sierpnia 2013 07:49
lenka1z, ja słyszałam taka opinię, że płowieją klacze i wałachy, a ogiery trzymają się swojej karej maści. Ale nie wiem na ile to prawda. (tak samo z jakością grzywy)

A my z Brokatem dzisiaj już po "jeździe". Jak nabierzemy trochę kondycji, chciałabym zacząć coś konkretniejszego robić. Planu jeszcze nie mam, ale grunt to mieć frajdę z jazdy i pracy 🙂
Chciałabym się pobawić w kontakt, ale boję się tego 🙁
Niestety, na razie nie ma kto mi zrobić fotek.
Dostałam część zdjęć od juliadny i ślinię się zwłaszcza do tego:



Prawie jak katalog ogierów niemcolandzkich  💘

A tutaj na wesoło, odganianie muchy  🤣
[quote author=Mehari link=topic=90287.msg1842691#msg1842691 date=1375598996]
lenka1z, ja słyszałam taka opinię, że płowieją klacze i wałachy, a ogiery trzymają się swojej karej maści. Ale nie wiem na ile to prawda. (tak samo z jakością grzywy)

[/quote
a nie jest tak, że ogiery po prostu mniej wychodzą na dwór a więcej czasu spędzają w boksie?
Faza masz racje też uważam że konie jako zwierzęta które potrzebują ruchu nie powinny być trzymane w boksie a już na bank nie przez ich kolor sierści ;0 moj chodzi od rana do wieczora na pastwisku z innymi kolegami i koleżankami .
Mehari też tak słyszałam
kolebka Ale twoje konisko jest piękne !!!! dokładnie jak napisałaś Jak z katalogu jakiegoś!!!
pantofel to że ogierzaste są mniej na dworze to chyba trafne stwierdzenie😉

Wiecie namiętnie czekam dziś na deszcz bo u nas się tak kurzy że te pyłki unoszą się dosłownie wszędzie....sucho strasznie.
zresztą sami zobaczcie


a tak poza wszystkim  jestem dumna z mojego konia który wczoraj nauczył się w pół godziny wykonywać prawidłowe cofanie.  chociaż na początku w ogóle nie wiedział o co chodzi
anai  :kwiatek: Młody od 17 czerwca jest na L4, bo niestety coś pech trzyma się dość długo mnie i walczę o przetrwanie z nim na spacerkach w ręku, już i tak się ogarnął trochę, ale początki były niełatwe, głównie na dwóch nogach... ;c Czasem to nawet się zastanawiałam się, czy w kasku nie wychodzić z nim, energia i hormony strasznie go rozpierały, ale włożyłam w niego teraz strasznie dużo pracy, zainteresowania i naprawdę zaczął się fajnie ogarniać, widzę, że jest mu smutno, że nie może wychodzić na padok i stoi zaboksowany, ale staram się jak najwięcej poświęcać mu czasu. 😉 Jeszcze tylko miesiąc, zdjęcie kontrolne i mam nadzieję, że będzie mógł już chodzić na padok. 😉 A od października Młody jedzie do Wrocławia, gdzie będzie pod stałą opieką mojego taty i brata. 😉
galopada o faktycznie! to Wam też życzę wielu rocznic razem! 😉
Szarlotka.  :kwiatek: No mały zaraz skończy 14 miesięcy! ;o Nie wiem kiedy to zleciało...
baffinka  :kwiatek: niestety nie jeżdżę, kobyła kulawa, ciągle nie możemy zdiagnozować od czego, przyjeżdżają różni weci i każdy mówi co innego, zaprzeczając tezy, tego wcześniejszego, w sumie Siwa nie chodzi pod siodłem już od 3.11.2012... ;c prawie rok, ale teraz czekam na Paulinę Puchałę, bo może problem siedzi gdzieś w mięśniach.... Sama już nie wiem, ale od października jedziemy do Warszawy i tam będę ją dalej diagnozować, bo więcej specjalistów tam jest... Ale najważniejsze jest to, że jesteśmy razem. 😉 Jeździć, jeżdżę, trenuję na takim arabku, po Służewcu, który genialnie skacze i szykujemy się do mojego pierwszego P w życiu (nie wiem czy kojarzysz, ale kiedyś wstawiałam tu nasze zdjęcia). 😉 Gratulacje za zawody, super ciśniecie! 😉
xxmalinaxx, Angeel  :kwiatek:
kolebka piękne fotki! 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
04 sierpnia 2013 11:04
pantofel, być może, ale nie dostałam wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje 😉
Ale znam stajnię, w której i ogiery wychodzą na padoki, a są kare.
lenka1z Dziękujemy! Juliadna z każdego konia wyciagnie katalogowy pierwiastek  😁  Ale Ty fryza masz kosmicznego, szał ciał!  😍
A sucho jest strasznie, w stajni mamy co prawda super drenaż na placu zewnętrznym, który podlewa podłoże od środka, ale mój trawnik w domu wygląda coraz gorzej 🙁
kolebka, ale Ty jesteś śliczna  😍
lenka1z, rano wykąpałam ją w szamponie dla Siwków, ale niestety niewiele dał, bo po wyjściu na łąkę wytarzała się w czarnym piachu, jej ulubiony 😁
gryglodor, dziękujemy! :kwiatek: Spóźnione najlepsze życzenia dla Was, obyście jeszcze wiele lat spędziły razem!
anai, :kwiatek: Jeszcze tylko żebym zaczęła porządnie galopować 😁
Szarlotka., z takim pięknisiem musisz się tutaj często pokazywać! Owocnej współpracy 🙂
baffinka, gratulacje! Bardzo ładny, równy przejazd 🙂
Angeel, :kwiatek: Fajny hucułek! Miło z Twojej strony, że tak zrobiłaś 🙂
kolebka, to pierwsze faktycznie, normalnie jak z katalogu! 😍
Szarlotka., przepiękny, gratulacje, mam nadzieję, że będziesz nas zasypywała fotami
kolebka, piękne zdjęcia, Juliadna ma oko do robienia zdjęć
baffinka, skaczecie już wysoko, co to za konkurs był?
gryglodor, spóźnione życzenia, kolejnych rocznic razem
xxmalinaxx, nawet nie wiedziałam, że Muskat jest na sprzedaż, ale bardzo dobrze Cię rozumiem, zmieniają się priorytety w życiu
pierwsze koty za płoty w CC, masz więcej zdjęć?
Milusia, kurka no, szkoda że Izwelta nie źrebna, ale robiłaś badania, żeby to potwierdzić?

my 2 dni nie pracowałyśmy, był tylko padok raniutko, bo u nas upały ponad 40 stopni, już drugi tydzień tylko ruszamy konie, bez pracy jakiejkolwiek, ot stęp-kłus-galop


xxMalinaxx no ruszę w końcu, ruszę  😎
Angeel dzięki  :kwiatek: no i gratuluję nowego rumaka. fajnie, że wzięłaś go na emeryturkę  😀
Kolebka ale przystojniak  😀 piękne zdjęcie. a wiesz może co u Donalda?  😉
Gryglodor dzięki  :kwiatek: oczywiście, że kojarzę Harona  😀 to w takim razie trzymam kciuki za zdiagnozowanie Eneidzi i leczenie  :kwiatek:
Wymodelowana dziękuję  :kwiatek: a Wy kiedy na jakieś zawody śmigacie?  😉
Fantazja to LL regionalne, więc wymiarowe dość. Na następnych już śmigamy L. Teraz niżej, bo więcej odpoczynku było w lipcu niż pracy  😉
baffinka, właściwie nie wiadomo, zobaczymy, co wypadnie i na co będzie mnie stać 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się