Młode Konie

a czy ty masz dobrze zapięte to wędzidło?  😉

👀 teraz to zgłupiałam..
ale wtopa..  😡 byłam pewna, że tak powinno być  🤣 🤔
a przy okazji jakie to ma znaczenie właściwie??

to jeszcze takie dwa..

ja jak zobaczyłam Twoje zdjęcia to zgłupiałam  🤣 od prawie 4 lat używam tak zapiętego   😁
hehe, to może niech ktoś mądrzejszy się wypowie.. bo ja nie wiem. 😉 ale na dobrą sprawę oliwki z metalab mają takie pierścieni na wodze.. więc może faktycznie Twoje zapięcie jest prawidłowe..
Ten otwór z blaszką zdecydowanie jest do wpięcia wodzy, nie policzków. 😉
uf  😁
ale mi wstyd  😡 jutro to zmienię 😉
tak jak ma Galopada_ jest prawidłowo, a czasem zakładam tak


ma wtedy moim zdaniem trochę mocniejsze działanie
taki mały  🚫

aniaagre

tak poza tym bardzo ładny koń 🙂
a ja dzisiaj w deszczu wsiadłam na Dużą i pojezdziłyśmy same. Troche kierownicy brakuje, ale poza tym super. Niczego sie nie boi, rusza od łydki, wiec szybko pojdzie robota  🏇
Gazelasta, dziękuję  :kwiatek:
Witam
moje kochane stworzonko 😎 💘
pierwsze jego zawody i pierwsze miejsce , 4letni Arabek
dzielny
  LL



aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
25 sierpnia 2013 12:42
a mój stary młody będzie wiecznie starym młodym, zaczynamy trzeci start w naszą przyszłość 😉 trzymajcie kciuki.

przepraszam, że dawno się nie wypowiadałam i wskakuję jak filip z konopii, ale regularnie dzień w dzień przeglądałam wątek, więc czuję się w miarę na czasie - jedynie co to nie czuję się na siłach teraz każdemu coś napisać 🙂

Gratuluję wszystkim postępów z bachurkami i życzę zdrowia, nie tak jak my 😉
Żorż i nasza druga samodzielna jazda 😉 (tutaj koleżankę znosiło trochę do wyjścia 😉 )




i Przedświt na pierwszy rzut oka  😁  😍




galopada_, zdecydowanie mi się podoba  💘
jest duża, jeszcze trochę nieposkładana a bardzo bardzo czuła na łydkę, miękko nosi i w pysku też jest ok. Jeszcze ją powypuszczam do przodu i w dół i będzie miodzio  💃 do tego nic jej nie rusza, może się walić i palić  😁


to jeszcze Desmin, oczekujący w kolejce na pracę pod siodłem  😉


A ja dostałam w końcu zdjęcia z pracy pod siodłem!


Taaak fajnie się bujamy w kłusie 😍

No i trochę galopu - nie mam pojęcia, co ja tak właściwie robię na tym zdjęciu... 😡

No i widać, jak mi się na każdym zdjęciu gęba cieszy... 😉

galopada, super wyglądają dzieciaki!!
galopada czadowe te Twoje młodziaki 😉
ushia   It's a kind o'magic
25 sierpnia 2013 22:30
Żorż Przedświta się nie wyprze - śliczna!
a paseczki na szyi to zeby w razie odpalenia za wodze nie lapac?
ushia tak, albo ewentualnie jakby wystąpił jakiś problem ze:

- sterownością jeśli zapomni jak się skręca, żeby nie ciągnąć za bardzo przy przypominaniu  😁
- przejściem do niższego chodu jak się styki spalą
- poniesieniem/bryknięciem/buntem wszelakim

w sumie to mi jeszcze nigdy nie był ten sznurek za bardzo potrzebny. Psychologicznie na mnie działa dobrze, więc ja jestem wyluzowana, koń wyluzowany i jest miło.

Najczęsciej to chyba mi się przydaje przy przejściach do niższego chodu jak mi się koń ,,zawiesi", zamknie w swoim świecie i zapomni, że jest inny chód niż ten, którym się aktualnie porusza  😉 ale to też rzadko, bo moje (,,moje" 😉 ) konie chodzą na głos jak już decyduje się wsiąść  😉


edit. ja te przedświtowe uszy kocham miłością wielką! Kupiłam też Przedświta, ale wylazły nie dość, że małe i krótkie, to zagięte do środka  😵


edit.2

o takie paskudy


milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
26 sierpnia 2013 07:36
galopada-super pracują te Twoje młodziaki, a małe uszka Dużego są obłędnie słodkie-no i ten róż  😜  🙂
Patent z linką na szyi jest super, ja stosuje zamiennie z halterem pod ogłowiem-tylko ,że wtedy masz 2 pary wodzy.
Maea-ten uśmiech mówi wszystko  😀 Dziewczyna chyba grzeczna, co? wyczochraj ja od ciotki  🙂

Ja korzystając z urlopu dobrałam się do zadka mojej młodej-plany były takie, że będzie tylko mamuśką, ale skoro nie chciała się zaźrebić w tym roku to idzie do roboty  🍴

Izwelta sp/ Weltino han  Za 2 miesiące skończy 4 lata

pierwsza lonża w ogłowiu i z pasem-były takie barany, że szok  😁 Ach te rudzielce  🙂
galopada_, fajne te Twoje młodziaki!
milusia, wygląda na wyluzowaną 😉

A my wczoraj miałyśmy pierwszą jazdę z innym koniem na placu 🙂 Havanka oczywiście grzecznie. Coraz fajniejsza się robi 😉
I nawet to że przed samą jazdą szlag trafił suwak w oficerkach nie zepsuło mi dobrego dnia 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
26 sierpnia 2013 08:08
aniaagre-poza pierwsza reakcją na popręg nie była jakoś mocno zestresowana, ona bardzo szybko oswaja się z nową sytuacją, jest na prawdę miłym i inteligentnym koniem, ale gorąca z niej babka  😉  zobaczymy jak będzie dalej 🙂 Wy za to już sobie bardzo fajnie pracujecie. Havana docelowo ma być skoczkiem?  🙂
Taki jest plan 😉 ale zobaczymy co z niego wyjdzie 😉
W tym roku tylko w korytarzu będzie skakać, a co będzie w przyszłym roku to się okaże 😉
galopada_, ty od dawna jeździsz z tymi sznurkami a ja dopiero niedawno z blogu quanty dowiedziałam się że TO się nawet nazywa cordeo
muszę dzisiaj wypróbować
777 a może, ja się nie znam  🤣
milusia, baaardzo grzeczna! 🙂 Ona duża i ciągle ma problem z równowagą, rytmem, ma foszki, jak trzeba pracować na słabszą stronę, ale pracujemy 😀
Szkoda, że twoja nie zaźrebiona! No ale nie ma tego złego... 🙂
aniaagre, fajnie wygląda! Ona też chyba duża?
Maea, nie mam możliwości jej dokładnie zmierzyć, ale na oko tak ze 165 ma, może ciut więcej 😉
Muszę do znajomego po laskę podjechać i zmierzyć babę 🙂
to ja jeszcze wpadam z kilkoma zdjęciami z naszej 3 jazdy i pierwszych galopów ( wyjątkowo dopiero teraz galopowałam, bo jest duża i jej ciężko na zakrętach szło  😁 )










Anderia   Całe życie gniade
26 sierpnia 2013 16:07
galopada_ fajna dziewuszka 🙂 Jeśli już, za 3-latki, ma 173 cm, to wolę nie myśleć, jaka będzie ogromna za parę lat  😁

Ja również przeglądam regularnie wątek, ale nie mam za bardzo o czym pisać, bo nasze jeździectwo chwilowo zamarło, mimo że od czwartku już jesteśmy po przeprowadzce - skończył się przyczep międzykostnego, zaczęła się ropa w kopycie. 😉 Paluszek i główka szkolna wymówka. 😉 Co prawda od razu było zareagowane, dobrze to wygląda i opatrunek był potrzebny tak na dobrą sprawę tylko przez chwilę, a wet dziś wydał werdykt, że koń czysty i wdrażać po mału do roboty, ale swoje w boksie chłopak się nakibluje. Do czasu aż nie będzie galopował pod jeźdźcem, tylko ruch kontrolowany.

A tak się cieszyłam, że już będzie miał pastwisko cały dzień. Nie mów hop  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się