ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Aha ok, dziękuję jeszcze raz  :kwiatek:
Koniczka Pierwszy raz w zawodach regionalnych startowałam w 2008, także zawsze wisiała mi ta odznaka, więc nigdy nie dostałam IIIki (mimo że normę wyrabiałam już z pięć razy  😂  zostałam widocznie bohaterem PZJtu )

Nie mówiąc o tym, że w zestawieniu zawodników figuruję jako 'bez przynależności klubowej'  😎
Kolebka ja tam nie wiem czy nie mam, jest to właśnie owiane dla mnie tajemnicą. Licencji na ten rok nie wykupiłam i nie mam pomysłu nawet jak to można sprawdzić. 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
06 sierpnia 2013 16:06
Oj mojego konia do czerwca nie było, a plakietka od maja w domu  😎
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź na moje pytanie i chciałabym się pochwalić, że egzamin na srebro mam zdany wzorcowo :>
Chciałabym jeszcze tylko spytać: ile mam czekać na odznakę? I czy idzie ona do mnie bezpośrednio z PZJ-u, czy przez ośrodek, w którym zdawałam?
mnie odznaka przyszła przez ośrodek w którym zdawałam i czekałam jakiś miesiąc.

czy jesteście pewni,że na III  klasę sportową w ujeżdżeniu potrzebuje tylko 4 przejazdy w P na ponad 55%? bo ktoś mi ostatnio mówił,ze dzwonił do PZJ i poinformowano go,że 6 przejazdów.... jednak na stronie internetowej wg norm z 2010 (a nie mają  aktualniejszych) wynika,że 4...
i drugie pytanie: jeśli wyrobię normę na klasę sportową powinnam po prostu iść do (w moim przypadku) MZJ i przedłożyć im arkusze?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2013 08:13
Na pewno 4. Normy z 2010 są normami obowiązującymi. Idziesz nie z arkuszami, a z wypełnioną kartą norm licencyjnych.
Alaska^^, 4 wystarczą. W teorii powinnaś mieć kartę norm licencyjnych.
a ja mam pytanie  : mianowicie żeby startować w P trzeba mieć i srebro i licencje, tak?
A co z zawodnikami, którzy startowali przed 2007 rokiem i nie mają żadnej odznaki?
Żeby przejść do P, to muszą zdać srebro czy tylko licencje?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 września 2013 17:14
http://pzj.pl/modules/sport/?1:19-Warunki_uzyskiwania_uprawnie%3F_sportowych_w_Skokach.html
Koniczka dziękuję  :kwiatek:
Potrzebuję pomocy. 🤣 Jeżeli posiadam srebrną odznakę,zdałam licencję i w zestawieniu PZJ mam już wpisane "B3",to mogę startować w konkursach klasy P? Dzisiaj dowiedziałam się w swoim związku jeździeckim,że powinnam przedstawić im protokół z egzaminu na srebrną odznakę i egzaminu licencyjnego,a kiedy zadzwoniłam do PZJ,to dowiedziałam się,że oni w papierach już wszystko mają i nie potrzeba żadnych zaświadczeń.
Trochę się pogubiłam i teraz nie wiem - mogę spokojnie jeździć P klasę,czy muszę dokonać jeszcze jakiś formalności? Proszę o odpowiedź. 🙂
Moonica, możesz startowac w konkursach od P do N1. Jedyne co to powinnaś wystąpic do PZJ/WZJ (zaleznie jaką masz licencję) o wydanie nowej legitki z właściwą klasą. Co prawda ta karta jest już teraz potrzeban jedynie sporadycznie, bo sędziowie mają wszystko w bazie, ale czasami trzeba ją jednak okazać.
Klami,dziękuję Ci za wyjaśnienie. W takim razie pozostaje mi tylko wyrobienie nowego 'plastiku',a całą resztę mam już okej. 🙂
Jak mam licencję to nie muszę zdawać skoków na srebrnej odznace? :kwiatek: :kwiatek:
żaczkowa   gone with the wind
22 września 2013 18:31
tak jest 🙂 (mowa oczywiście o III)
tak, tak o III, dzięki :kwiatek:

EDIT: Ma ktoś może druk PZJ do zgłoszenia na zawody? Na tej nowej stronie nic nie mogę znaleźć 🤬
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi podrzucić link do przepisów, w których jest mowao warunkach zdobywania II klasy sportowej?  :kwiatek: Jakoś nie mogę ich znaleźć  😡
Frania zalezy o jaką dyscyplinę Ci chodzi, w wkkw jest ot jako załącznik nr 7 do regulaminu w innych pewnie tak samo.
Chodziło mi o skoki, szukam i szukam i nie mogę nawet załączników znaleźć. Chyba naprawdę ślepa jestem  🙄


edit: mam już 🙂
żaczkowa   gone with the wind
25 września 2013 19:38
Frania, to podziel się, ja znalazłam tylko tabelkę z uprawnieniami, jakie dają zdobyte klasy...
Jak bede miala znowu dostep do sprawnego komputera to podesle  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 września 2013 10:22
Czy WMZJ jest zobowiązany w jakimś konkretnym czasie do wydania nowej licencji?

9 czerwca zdałam egzamin na B3 i parę dni później wysłałam skan protokołu zdanego egzaminu licencyjnego z prośbą o wydanie nowej licencji.
Z tego co widzę na stronie WMZJ licencje są aktualizowane, natomiast ja nadal nie otrzymałam ani nowej licencji, ani żadnej informacji zwrotnej o tym, ze coś jest nie tak.
iwona, nie wiem co się dzieje, ale w tym roku plastiki są dostarczane z dużym opóźnieniem, coś nie tak w PZJ. Natomiast w bazie danych  powinno być na bieżąco, o ile dostarczyłaś też "srebro" (jeśli musiałaś). Prościej chyba we środę zadzwonić niż czekać i czekać.
Dziwne. Co prawda składałam papiery do PZJ jakos na początku roku, ale plastiki swoje i konia dostałam po tygodniu ?? Jakos tak.
Ja o WMZJ i ich komunikacji z PZJ 🙂
Dzięki halo, chyba tak trzeba będzie zrobić (w sensie zadzwonić a nie czekać 😉 ), "srebra" nie dostarczyłam bo właśnie nie muszę, ja z tych dawno zarejestrowanych, których system odznak nie obowiązuje
Do kogo mam się zwrócić o przysłanie hmm plastikowej licencji dla mnie i konia ?
Szczerze powiedziawszy nigdy tego nie dostałam do domu, zawsze na zawody wystarczały mi potwierdzenia przelewów... Ale mam w planach jechac na większe zawody i obawiam się, ze tam to nie przejdzie  🤔
I jak wygląda oficjalne potwierdzenie, że jestem ubezpieczona  🤣 ?
kolebka hm ae wydaje mi się, że nawet na dużych zawodach wystarczy, ze jesteś w bazie PZJu, a co do plastiku to trzeba w MZJ pytać, bo ja swojego do domu tez nigdy nie dostaję ale istnieją na pewno bo ma je p.Mikołaj z tym, że nie wiem czy po prostu zostają wysłane na adres klubu czy odbierał je osobiście wszystkim klubowiczom.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się