konie małopolskie

Siwa już dobija do 20?  🤔 Super się trzyma!
i od 98' śmiga w rekreacji. Musiałam ręczny zaciągnąć jak przekroczyłyśmy linię mety  😁 (bo na koniec robiliśmy wyścigi w parach/trójkach)  😁 swoją drogą pokonała swoją córkę, która jest od niej sporo większa  😎


galopada super małopolaki! Jeśli masz zdjęcia JW, to dodaj, bo widziałam jedno w młodych koniach i jestem pod wrażeniem jak się zmienił  🏇
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 października 2013 17:14
Wciskam się 🙂





ladydill będę miała na dniach 🙂 najpięknieszy koń całego hubertusa! (no... może  na równi z Jusiem  :hihi🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 października 2013 20:36
galopada_, ja też chcę zobaczyć! 😉
Witam, mam pytania do hodowców i jeźdżcow angloarabów  czystej krwi, najlepiej takich z 1 kojarzenia. Jak to jest właściwie z tymi końmi, bo istnieje wiele mitów lub nie ?  odnośnie ich np.  temparamentu,  zdrowia, szybkości, przydatności w hodowli, predyspozycji sportowych.
I gdzie takie konie się u nas hoduje  , czy mają jakieś wyniki w wyższym sporcie? Czy miał ktoś od czynienia z końmi  z kojarzenia klaczy arabskiej  z ogierem XX ? i jaki to dało efekt ?.
Jeślli trafiłam do niewłaściwego wątku to proszę o przekierowanie, dziękuje
hubertusowo dzień drugi! Jurata po Przedświt XIII-4



Witam, mam pytania do hodowców i jeźdżcow angloarabów  czystej krwi, najlepiej takich z 1 kojarzenia. Jak to jest właściwie z tymi końmi, bo istnieje wiele mitów lub nie ?  odnośnie ich np.  temparamentu,  zdrowia, szybkości, przydatności w hodowli, predyspozycji sportowych.
I gdzie takie konie się u nas hoduje  , czy mają jakieś wyniki w wyższym sporcie? Czy miał ktoś od czynienia z końmi  z kojarzenia klaczy arabskiej  z ogierem XX ? i jaki to dało efekt ?.
Jeślli trafiłam do niewłaściwego wątku to proszę o przekierowanie, dziękuje


polecam lekturę tego tematu http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=31.0

tyskakonik, dzielny siwy !

galopada, pięknie się kobyły prezentują : )
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 października 2013 19:28
galopada_, widziałam zdjęcia na fb. moją faworytą jest dropia  😍
szkoda, że drift sprzedany. mam nadzieję, że nowi właściciele go docenią i że ty będziesz nas zasypywała jego zdjęciami 😉


edit. sei czemu szkoda? 😉 Nowy właściciele zakochani. Osobiście trochę żałuję, że nie będzie pokazywał się w sporcie bo serce i możliwości ma. Podczas 3 jazdy pod jezdzcem poszedł w teren  😁



to jeszcze Jasio z drugiego dnia




i z lisem (Miranda po Barok)





i ja z Szeryfem  😎




galopada_, całe szczęście, że chłopak zostaje - Davanti nie straci stajennego sąsiada  😀 😀

a Jaśko wspaniały!


i żeby nie robić offtopu, wrzucam jeszcze jednego Młodego z dnia podpisania umowy  🙂
Hej, zna ktos konia o imieniu Rusłan po Monsunie? Kary z odmianami na tylnych nogach i glowie 🙂 wieczorem postaram sie wstawic zdjecie 🙂 za wszelkie info dzieki 😀
Jak już trafiłam na wątek małopolakowy to też się pokażemy.


Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jaki charakter mają konie po Aspanie? Szukałam czegoś więcej niż wyniki sportowe i potomstwo Aspana w necie i nic nie znalazłam w sumie. No może oprócz tego, że na początku uważany był za ojca dającego w większości męskie potomstwo.

Edit* większą fotę wrzuciłam.
maksymalna pieknosc !!! cuuuuuudenko 🙂
Dziękujemy :kwiatek: Dla mnie nawet jakby miał trzy nogi i zeza nadal był by piękny 💘
sonatka strasznie mi szkoda, że nie będę miała okazji go zajeżdżać!

Kiedy przyjezdzasz w odwiedziny? 🙂
galopada_, leci PW 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 października 2013 12:38
Przedstawiam Bambi, małopolska źrebiczka zakupiona na koniec lipca🙂

Jeszcze musi nabrać więcej masy- ale i tak wygląda już lepiej ;-)
Szaga, napisz coś więcej na temat konika 😉 w jakim wieku, od jakiej matki? Widziałam Aspana raz w życiu i to tylko w karuzeli, ale spodobał mi się skubaniec i od tamtego czasu śledzę jego wyniki, wyniki jego potomstwa 🙂 Zdecydowałabym się na krycie nim, ale słyszałam, że ma niezbyt dobre nasienie.

Niedawno zakończyliśmy sezon rajdowy 🙂 Dwie kobyłki - Charyzma (2008, Awans - Chmurka xx / Special Power) i Verwa (2007, Wigor oo - Verbena xx / Enjoy Plan) z prędkością 14,22 km/h przejechały dystans 52,4 km. Dla Charyzmy to już druga P-tka i od wiosny/lata 2014 zaczniemy dystansy 80 km, natomiast Verwa musi wiosną pojechać jeszcze jedną P-tkę 🙂 Jestem z kobyłek bardzo zadowolona, choć ze względu na zimową sierść nie schodziły z tętna tak dobrze jak podczas letnich treningów. Mimo to najbardziej cieszy, że ruch po zawodach i na drugi dzień był na "A" i nie zauważyłam u nich żadnych problemów z nogami 🙂

Charyzma

Verwa


W tym roku Debiut (2007, Banita - Dara / Fez oo) zaliczył bardzo szczęśliwy sezon. Wszystkie zawody, w których brał udział, zakończył na I miejscu ze sporą przewagą nad innymi końmi. Wejścia na bramki ok. 1 min. Odpukać, oby kolejny sezon był równie udany 🙂
Mimo tego, nie zdobył uznania komisji podczas oceny bonitacyjnej w Bogusławicach. Argumentem był zbyt ekonomiczny ruch i żeński typ. Cóż, myślę, że hodowla małopolskich koni do rajdów z taką polityką związku nie ma przyszłości 🙂

iza90 własnie chciałam się dowiedzieć jakie charakterki wychodzą po Aspanie dla porównania z "moim".
Graf ( 2008; Aspan-Granda II/Lampas). Z wyglądu poszedł w ojca bo mamusia ma mocną, ciężką budowę.
W obejściu miły i przytulaśny. Bardzo ciekawski.
Pod siodłem struś pędziwiatr, łatwo się nakręca. Nie specjalnie skory do współpracy. Ciężko go wyciszyć, trudno mu się skupić na pracy. No i właśnie zastanawiam się czy ta praca pod siodłem to jego cecha osobnicza/nabyta czy to może po tatusiu.
Szaga, myślę, że nikt tutaj nie powie ci niczego konkretnego na temat Aspana, bo to stosunkowo nie sprawdzony pod względem hodowlanym ogier. Dał dwa uznane ogiery: Elaborata (chyba zaczął teraz CIC*, a na pewno CNC*?) i Armaniego (chodzi Nki skoki) - oba od bdb. matek. Nt. koni po Emirze można powiedzieć, że mają bdb. ruch i przekazywania tej cechy by się oczekiwało od jego synów.
iza90, gratulacje!! No ja na politykę związku też jestem obrażona, bo z tych nowo uznanych ogierów żaden mi się nie podoba. 🤬 🤣
El Bonillo, próba generalna w Janowie  😉
Tutaj można zobaczyć samego Armaniego, jeszcze nie raz o nim usłyszymy. http://www.video-konie.pl/m/ogier-armani-hod-pol-nowa-oferta-skoki-rocznik-2005/
A miałaś z nim styczność osobiście?
Możesz napisać o samym ogierze coś więcej? Chętnie na PW.
Być ja mam jego matkę i półsiostrę, jakby co to pisz na PW 🙂
Być - co cię konkretnie interesuje? Byłam przy nagrywaniu tej prezentacji. W przygotowaniu mamy jeszcze kilka innych ogierów chodzących w sporcie. Czekam tylko na materiał do montażu.
technika skoku... mhm 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg1913321#msg1913321 date=1383336792]
technika skoku... mhm 😉
[/quote]
Bo to wkkwista, imo pchany bez sensu na siłę w skoki (bo ma serce...). na torze biegał super (8 w roczniku bodajże), rusza się więcej niż dobrze, ale cóż na filmie tego nie widać 🙁
Przypomnę się z moim małopolakiem  🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się