Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ja tam nie widziałam, żeby baletnice latały w samych rajstopkach, bez tutu. 😁
Julie, ale nie w tym rzecz
Nie o rajstopach mowa- bo czy tak czy siak dziecko w samych rajtach nie teges a o kolejność😉
Ale nie zmienia to faktu ze wielu rodzicom najwygodniej, nam sie tez zdarza, zwłaszcza po spacerze, jak zakładam pod kombinezon rajtki
Pytam bo ja tez sama sobie bym zapiera body a dopiero potem rajstopy
Co do baletnic
A ja widziałam
Rajtki pod trykot😉 i żadnego tutu zwanego paczka na codzienne zajecia

Falbana cudownosci!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 listopada 2013 20:22
Julie, no takie skojarzonko 😁
falabana super fotki!

Dzięki dziewczyny!

Julie a co zakładasz małemu pod spodenki jak zimno? Nie używasz rajstop? Ja Adasiowi zakładam, Filip jeszcze teraz nie nosi i kombinuję co mu zakładać w zimę do przedszkola bo w samych rajstopach też nie chcę by latał.
Muffinka spodnie dresowe a na to spodnie od kombinezonu lub kombinezon??

A jak zimno ale nie na tyle żeby dziecko w spodnie zimowe ładować to 2 pary spodni
Czyli dres do przedszkola i np na wierzch spodnie takie ortalionowe cienkie

O takie
Ja mam takie fajne rajtki z kolorowymi tylkami, serduszkami na pupie itp i czasem lata bez spodnicy. W kazdym badz razie fajnie to wyglada jak sie kiecka podwinie 🙂

Dziecko w naszej macicy też "proste nie jest" .
A po urodzeniu kręgosłup nagle się nie prostuje.
Ja nie mówię że wożenie dziecka w foteliku przez cały dzień to jest dobra sprawa.
Ale też nie mówię że wożenie dziecka w foteliku na spacer np 3 godzinny to zbrodnia dla niego.

3 godziny to strasznie dlugo. Ja bym w niewygodnej pozycji miala problem juz po pol godziny wiec wspolczuje maluchom, ktore jezdza na spacery w foteliku samochodowym. Wlasnie dlatego ze naturalnie jest w zgieciu a foteliki sa proste i jeszcze kregoslup jest obciazony. Nie mowiac juz o tym, ze foteliki sa przystosowane do ochrony w czasie wypadku, a nie do wypoczynku.

falabana, ale z niej pucka 😀 stroj jest swietny!
Muffinka, Adasiowi slodko sie zwezaja oczy jak sie smieje  😜

Wklejam jeszcze pare fotek z wakacji:


najlepiej spi sie na plazy przy szumie fal






opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 listopada 2013 21:12
bobek, super foty!!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 listopada 2013 21:26
Muffinka jaki zaciesz na tym filmiku! A jak Filip sobie gada! 😀 Super masz tych chłopaków!

Bobek
zakochałam się w ostatniej fotce 😍

Dla mnie same rajstopki są bardzo wygodne. Mam ich chyba z milion par, a spodenek mi szkoda do ciurania 😎 Więc małą lata w rajstopkach. Z resztą ja po domu też chodzę w wyciuranym dresie i bluzie 😁
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 listopada 2013 21:37
Mój Wojtek też zeszłą zimę przelatał w samych rajtkach, najczęściej w tych z sercem na pupie  😁  Ale też ja nie przykładam zbytniej uwagi do stroju, sama całkiem niedawno chodziłam w podartych i rozciągniętych, ale za to ukochanych RÓŻOWYCH dresach, ale nie wiem, albo to hormony  😉 , albo dojrzewam  😜 , bo zaczęłam i po domu chodzić w ciuchach takich, w których w miarę pokazałabym się światu zewnętrznemu  🤣 Co nie zmienia faktu, że nadal uważam rajtuzy za mega-idealny strój dla małych dzieci, z chłopcami włącznie  😎
bobek, ależ słodkie zdjęcia! I wakacyjne, ciepłe 😀 Bardzo podoba mi się śpioch z falami w tle.
Muffinka, a na prezenty klocki DUPLO?

sznurka, a Lew po ścianach nie maluje?
Bobek ostatnie i spioszek cuuuudowne :-)

Co proponujecie na prezent dla 6 latki? Mała chciała siusiającą lalkę z reklamy, ale czytałam, że taka sobie jest. Macie jakieś pomysły???
dzięki jeszcze raz!

aszhar no właśnie tak będę kombinować.

bobek super wakacyjne fotki, aż mi się ciepełka znów zachciało.

Monny duplo u nas króluje. Pewnie takie klocki też dostanie.
Bobek o nie, takie zdjecia wstawiac :/ Jeju ja tam chce (gdzie to?). A Jagoda jak jakas gwiazdka filmowa, super 🙂

Czarownica filmik swietny. Co to za wozeczek? Bawi sie tym Rajka? Bo wymyslam prezenty na mikolaja/gwiazdke 😉


Edit: orkisz nie jest bezglutenowy! Bo mi sie przypomnialo. Bezglutenowe "zboza" to kukurydza, ryz, proso, gryka.
bobek, Przepiękne zdjęcia i Jagoda cud miód! 😍

kermit   Horses horses everywhere ..
02 listopada 2013 08:29
Bobek -świetne zdjęcia, świetne wakacje, urocza Panna !
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 listopada 2013 09:13
Trista jak tam?🙂
Łe tam, rajtki są po prostu wygodne i Franek w sezonie zimna jesień/zima często biega po domu w rajstopach. Nie sądzę, żeby ubyło mu od tego męskości, a on też (o dziwo!) nie narzeka. Jemu jest wygodnie, ja wiem, że plecy ma odpowiednio zakryte. Łapcie na stopy, żeby się nie ślizgał i jazda 😉 A przed wyjściem na dwór czy w gości zakładamy na to ładne spodnie i wygląda męsko i elegancko 😉

Na razie nie zakładam rajstop, bo moim zdaniem jeszcze jest za ciepło.
Dla mnie to wygląda tak samo idiotycznie jakby dorosły facet chodził w samych rajtkach. 😁
No, ale o gustach się nie dyskutuje... przepraszam, co złego to nie ja. 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
02 listopada 2013 09:37
Julie, podzielam Twoje zdanie i nie wyobrażam sobie tego. Sama rajstop też nie noszę, bo strasznie nie lubię.
Miło, że ktoś mnie rozumie. W życiu bym się nie pokazała nikomu na oczy w samych rajstopach, żaden znany mi facet tym bardziej nie (w ogóle by czegoś takiego jak rajstopy dobrowolnie nie założył), więc czemu mam robić dziecku to co mi niemiłe? 😉

Ale się czepiam, nie? 😀
_kate, bobek- Śliczne zdjęcia!  🙂
Sakura- Miło, że pytasz. Nic się nie dzieje poza niebolesnymi skurczami, które w zasadzie chyba nie bardzo się pogłębiły od dwóch miesięcy (twardnienie brzucha).
Od jakiś 3 dni ciągnie mnie prawa pachwina mocno- tak że muszę robić małe ostrożne kroki- chyba więzadło macicy nadwyrężone aczkolwiek chodzę ostatnio bardzo mało więc nie wiem skąd ten ból- wczoraj wieczorem zabolało mocno.
Na chwilę obecną nie widzę najmniejszych symptomów zapowiadających rychły poród ale chciałabym żeby się zaczęło by prędzej mieć to za sobą.
bobek,  piękne foty
!Monny, nie, bo nie ma szansy jak maluje pod nadzorem, a wszelkie próby ekspresji w miejscach nie przeznaczonych są hamowane;]

co do rajstop - ja juz zakładam pod kombinezon, ale Lew idzie np na 2-3 h na dwór się bawić więc po prostu ubieram ciepło, zwłaszcza ze u mnie wygwizdowie z deka;]

ciuszki na bazarek wrzuciłam
Ja myślę, że moje dziecko ma to głęboko w nosie 😉 Nie wiem co ma na celu porównywanie dorosłego człowieka do dzieci, ja nigdy nie pokazałabym się w pampersie ani bodziaku, no i? 😉 Franek zdecydowanie nie lata w samych rajstopach przy gościach lub w gościach: widzimy go tak tylko ja i mąż, ewentualnie dziadkowie: no straszna ujma na honorze  😁

Nie no dziewczyny, błagam, to naprawdę nieistotna pierdoła: nie podoba się Wam to nie zakładajcie rajstop ani sobie, ani dziecku, a moje biedne dziecko musi z nimi żyć  😁


Dziewczyny, czy czarna herbata jest bardzo szkodliwa dla dzieci? Jagoda przepada za herbata, probuje podpijac z mojego kubka.



Czarna herbata mocno utrudnia wchłanianie wapnia. Więc jeśli mała odpije ci jej trochę raz dziennie to nic wielkiego ale warto zrezygnować z naszego krajowego nawyku popijania śniadanka herbatką... bo wtedy wszystko to co w typowym (zawierającym produkty mleczne) śniadaniu wartościowe idzie w eter.


Jeszcze była tu dyskusja  o mlekach, czy jest różnica pomiędzy pierwszym a następnym itd.
OWSZEM JEST SPORA RÓŻNICA.
One się różnią:
a) składem po pierwsze ilością krowiego cukru i białka. Mleko dedykowane dla danego etapu zawiera tego tyle aby ukad pokarmowy był sobie w stanie z tym radzić. Czyli dzieciom z etapu 1 nie dajemy mleka 2.
b) ilością kalorii - małe dzieci potrzebują więcej. CZyli dzieciom z etapu 2 nie dajemy etapu 1 bo się upasa jak świniaki i odwrotnie, dzieciom z etapu niżej nie dajemy mleka z etapu wyżej bo będzie "nideokarmione"
c) zawartością witamim i mikroelementów. I tu kategorycznie unikamy dawania dzieciom z niższego etapu mlek przeznaczonych dla dzieci satrszych bo np. maluskzi nie mogą za dużo wapnia, którego jest znacznie więcej w mlekach dla dzieci starszych

owszem jak ktoś jednorazowo da porcję (bo akurat nie miał odpowiedniego mleka) to tragedii być nie powinno. Ale nie robimy tak, że "oj, kupiło mi się, to już teraz skarmię całe opakowanie bo nie będę wyrzucać".
sznurka chcę sweterek!!!
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 listopada 2013 10:33
Trista mnie tez boli biodro pachwina mlody chyba ulozony  poprzecznie wiec mnie uciska z dwoch stron... XD ciekawe czy sie okreci czy tak zostanie...

No ciekawe kiedy postanowi sie ewakuowac na zewnatrz.  😀iabeł:
sakura- Chyba do 36 tygodnia ciąży ma czas na zmianę położenia- tak kojarzę. Kiedy ostatnio byłaś na usg?
U mnie w 32 tc już główką w dół był albo i wcześniej (edit: chyba już w 28 tc nawet).
No, ciekawe kiedy ciekawe. Już są zakłady 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 listopada 2013 10:50
Ostatnie usg mialam w pazdzierniku 4 bodajze. Wtedy byl w pozycji miednicowej wiec sie ruszyl 😉 tak mi sie wydaje bo jak mnie polozna macala to po bokach wlasnie a dwa ja tez cos czuje ze mam rozciagniete 😉
Teraz usg mamy 5 listopada.


A Ty kiedy obstawiasz?😉
u mnie rajtuzy tylko pod spodnie jak jest zimno, a tak to nieee, ja nie lubię rajstop, jakoś mi w nich nie wygodnie. Jula nosi do sukienek, kupuję dobre gatunkowo i super leża na niej, dopasowują się i nic nie uwiera i nie uciska.


galop - oj ciężko z prezentem, bo ja jestem kupuję to co Jula chce (na Mikołaja).
Teraz chce dostać samochód z przyczepą na konie. Kolekcjonuje konie schleich, ma ich już prawie 30 sztuk, także tego nigdy dość, a teraz doszły dodatkowe elementy do końskiej pasji.
Zbieram kasę na stajnię dla koni z brudera, chcę kupić pod choinkę 🙂


bobek -przepiękne zdjęcia, to śpiące cudowne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się