Luksusowe stajenki :):)

ale na ogrzewane korytarze przyjdzie chyba niestety jeszcze trochę poczekać 🙂
A tu cię zaskoczę, bo w nowo wybudowanym Centrum jeździeckim w Zakrzowie (Lewada) widziałam, co prawda jeszcze nie działające, ale zainstalowane nagrzewnica w korytarzach i na hali 🙂
Nestor tak jest podobno też w Largo - nie wiem, nie byłam, ale tak słyszałam.

Owszem jest to coś ponad standard i dlatego to wymieniłam, chociaż ja osobiście uważam że to nie jest dobre dla koni. Ale co kto lubi, na pewno jest to już wyposażenie niestandardowe, które można podciągnąć pod "luksus"  😀
Ogrzewane boksy (znaczy kaloryfery) są na Wolicy SGGW, nie ma tam pensjonatu.
W Largo grzejników na korytarzach nie ma, ale cała stajnia tworzy jeden zamknięty kompleks z częścią socjalną i cały rok panuje w niej temperatura pokojowa. Podobnie jest w Garo - obieg ciepłego powietrza na hali.
Akurat kaloryfery w boksach u koni to straszna głupota - idealnie chyba tylko do przegrzania konia.
Jedynym luksusem Chojnowa jest fakt, ze mozna na prawde dobrze zjesc miedzy jezdzeniem paru koni 😁
Ta stajnia ma wiele, wiele wad a spacerowicze i duza ilosc koni sa najmniejszymi z nich. Chociaz pewnie nigdy nie zmienie stajni na inna, nie mialoby to sensu 😉
Ogrzewane boksy (znaczy kaloryfery) są na Wolicy SGGW, nie ma tam pensjonatu.

tak, i są tam dlatego, że stajnia była budowana do spółki z Kliniką i Klinika chciała mieć kaloryfery w swoich boksach, więc w rezultacie wyszło tak, że są też w stajni dydaktycznej... ale są tam zupełnie bez sensu i nikt ich nie używa. 😉
Myślę, że jest to swego rodzaju luksus 😉



Chociażby pogoda w zimie 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2013 22:05
Grzesiu wpadl i pozamiatal 😉
Arabia?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 czerwca 2013 22:13
Wszystko napędzane ropą. Dubaj?
A co mi tam po polu golfowym 🙂😉))  w stajni 🙂

edit: literkę zjadłam 🙂
Grzesiu wpadl i pozamiatal 😉
Arabia?

oni wiedzą co to luksus 😉
Arabia Saudyjska, jakieś 80km od Rijadu. Taki tam ośrodek, kilkanaście(dziesiąt?) stajni, przy każdej trawiaste padoki (na pustyni!) i kryta karuzela z lonżownikiem; własna plantacja siana, safari  😁 Zatrudniają około 700 pracowników 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2013 21:06
dzisiaj przeglądając portal TS natknęłam się na to:
[url=
#t=72] Al Shaqab [/url] 😜 😵
Wow!
O Boże...
a myślałam że moje marzenia są tylko w mojej głowie, a tu proszę! Już dawno powstały...
Robi wrażenie  😜
Gniadata   my own true love
07 listopada 2013 22:38
brak słów. też tak chcę!  🍴
łooo, to co, zbieramy na pensjonat ? Do końca życia nie uzbierałabym na jeden miesiąc 😲 Sama bym tam zamieszkała.. 😁
odkryłam swoje powołanie - chcę być szejkiem... 😜
Ja chce wygrać z 10 x w lotto ,na pewno jedna wygrana tu nie wystarczy  😜 
jak to mówią dzieciaki "zagina czasoprzestrzeń" ...

sumire, szejkiem...facetem. bo jako kobieta w tym kraju to masz "dość" mało szans na spełnianie swoich "marzeń"
kujka   new better life mode: on
08 listopada 2013 08:45
ABSOLUTNY CZAD!!!


horse_art, bez przesady, postawic stajnie, jak jest bogata to moze i zona, czy inna corka szejka. Nawet na filmiku widac jezdzace panie. Wiec moze nie dramatyzujmy...


z opisu pod filmikiem:
Description:
980000 Sq.Mtrs of Al Shaqab facilities include :
☞ World Class Equine specific performance arenas
☞ State of the Art Veterinary Clinic
☞ Emir's Facility
☞ Equestrian Club
☞ Visitor's Center and Museum
☞ Equine Exercise Centre
☞ Canter Track and Hacking Trails
☞ Breeding & Show Area
☞ Endurance,Jumping & Dressage Stables
☞ Riding Academy Stables
☞ Historic Ottoman Stables  😜 😜
☞ Competitor Accommodations


Ta jakaś okropna. Może to muzyka i pustka robi takie wrażenie?
Za to taką bym kupiła, gdybym wygrała w totka:


Oczywiście Szejk bije wszystko na głowę. 👀
Ale na tym filmie z Al Shaquab dupotłuczenie jakiejś dziewczynki pokazali. 😁 Bardzo nieprofesjonalnie. Jak już są tacy super hiper world top, to niech trzymają na lonży aż dziecko ma równowagę w kłusie. A nie takie obijanie koniom pleców jak w najgorszych fabrykach rekreacyjnych.... 🙄
Tak sobie oglądam te "luksusowe stajenki" i myślę, że fajnie jest na nie popatrzeć i robią wrażenie ale cieszę się, że stoimy w naszym mikro pensjonacie gdzie czujemy się jak w domu, wszyscy się znamy i lubimy 😉
Ha! Julie, to samo mi się straaasznie rzuciło w oczy. No cóz...A tak to ośrodek marzeń!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 listopada 2013 09:59
dzisiaj przeglądając portal TS natknęłam się na to:
[url=
#t=72] Al Shaqab [/url] 😜 😵

BTW - czemu ten źrebak na początku filmu ma wygoloną szyję?
Też jestem ciekawa tego wygolenia.
I tak sobie pomyślałam, że nie chciałabym stać w takiej stajni. No, chyba, że by mnie ktoś w lektyce nosił.
Kurczę, taaakie kilometry do przechodzenia.
Zazdroszczę basenu. Jakim cudem oni taką czystość w nim utrzymują?
ta stajnia pod nowym jorkiem super. Najbardziej spodobało mi się fly spray system we wszystkich boksach i korytarzach. Taki system oprysku na muchy (oczywiście jakimś rozsądnym nietoksycznym środkiem) to w naszym klimacie mega udogodnienie 🙂

Bardzo podoba mi się też fakt, że coraz więcej 'nowoczesnych' stajni funduje koniom drzwi do boksów z kratką w kształcie V - i do tego w miarę szerokie przejście. Fajnie, że ludzie dochodzą w końcu do dobrych wniosków i zauważają że koniowaci lubią się gapić przez drzwi boksu na korytarz i okienka, są ciekawscy świata i otoczenia.

No i padoki w tej stajni - nie wiem czy to są kwatery na jednego konia, ale jeżeli tak, to mega szacun! Wielgachne te kwaterki 🙂

dopiszę: wiem, że u nas też są otwierane góry i często są na cały dzień zostawione koniom do dyspozycji, ale te V-shaped są po prostu ładne i super eleganckie moim zdaniem 🙂
Ciekawi mnie bardzo, jakie są koszty utrzymania konia w takich stajniach... 😁 No ładnie jest, nie ma co mówić, że nie, ale jakbym już miała konia, to w aż tak wielkim kompleksie trzymać bym go nie chciała... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się