Styl western (dawniej kącik)

kilka stron temu pisałam!
W samym wro jest Klaudia na Pawłowicach. Następny pod względem odległości ośrodek to my i Meta Ranch.
Pisalam do Klaudi i nie prowadzą rekreacji, a interesuje mnie tylko wro,  bo nie mam jak dojeżdżac ani zbytnio czasu, a nie czytam wątku od początu,  wiec nie wiedziałam ze ktos cos pisał
no do mnie dojazd zbyt prosty nie jest niestety...
dlaczego Karolass jest uciszona???  😲 😲  👀 👀 👀
dlaczego Karolass jest uciszona???  😲 😲   👀 👀 👀

Pewnie za hejtowanie lub trollowanie.  😉
Żartuję.
Może za reklamę? Nie wiem. Szkoda.
Co jeżeli łopatki są mokre , grzbiet z przodu też a tył siodła nie wiele? Siodło wygląda ok, tyłem nie odstaje , to normalne?
[quote author=Dodofon link=topic=27.msg1956314#msg1956314 date=1387462455]
dlaczego Karolass jest uciszona???  😲 😲   👀 👀 👀

Pewnie za hejtowanie lub trollowanie.  😉
Żartuję.
Może za reklamę? Nie wiem. Szkoda.
[/quote]

już znalazłam - ma w podpisie stronę www sklepu i do czasu jak nie usunie będzie uciszona
Co jeżeli łopatki są mokre , grzbiet z przodu też a tył siodła nie wiele? Siodło wygląda ok, tyłem nie odstaje , to normalne?


siedzisz za mocno do przodu? siedzisko opadające w przód?
Spróbuj dać wkładkę pod przedni łęk, czyli podnieśc przedni łęk.
Chyba że siodło za wąskie przodem i konia ciśnie.
Daj może fotki siodła na koniu i siebie na koniu
Ok, zrobię w weekend, ogólnie siodło ma bardzo szerokie rozstaw ławek, daję już futro z przodu bo opada widelcem na kłąb. Może rzeczywiście za bardzo się pochylam...
no to przynajmniej wiesz, że nie jest za wąskie:-)
może trzeba jeszcze grubiej podłożyć z przodu? A może faktycznie dosiad, daj parę zdjęć na koniu w ruchu
A na wakacje można przyjechać na kilka dni? Jest możliwość ulokowania się hdzieś?
tak
popatrz, tam pod moim avatarem nawet jest link do strony:-)
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
26 grudnia 2013 15:08
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to siodło leży na tym koniu? Niestety mam suche plamy na padzie  🤔 Ciemniejszy pad jest grubszy.


strasznie maleńkie się to siodło na tym koniu wydaje:-)
koń duży?
a leży-ja bym osiodłała trochę bardziej do przodu, popatrz na linię popręgu, widać ze ciągnie siodło w przód. Popręg powinien leżeć pionowo. Wtedy przedni łek trochę by się podniósł i przypuszczam że człowiekowi było by wygodniej.
jeśli nie chce leżeć bardziej z przodu to może napierśnik?
Ale tak mi jakoś...nie wiem sama...niezgrabnie to wszystko razem wygląda...
Skoro jesteście w temacie west to czy może mi ktoś powiedzieć  gdzie można kupić niedrogo lasso lub materiał na nie i coś w tym stylu i jeszcze jedno, bat(pejcz) jak zrobić z czego żeby dało się strzelać.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
27 grudnia 2013 21:48
Magda Pawlowicz siodło to 15' , a koń 162cm w kłębie i gruby bo przez naderwane ścięgno i pęknięte kopyto nie chodziła prawie rok pod siodłem... Na drugim zdjęciu siodło jest bardziej z przodu.
tak i na tym drugim zdjęciu lepiej leży. A masz zdjęcia bez padu? Bo coś mi nie pasuje ale sama nie wiem co...
Między sprzątaniem i karpiem udało mi się w końcu poskładać charro.

Kameleonik,moim zdaniem  siodło jest za duże. Opada w okolicy widelca . Podłóż coś pod przód
Witam , mam trochę wolnego czasu i chciałabym wybrać się na kurs jazdy western . chodzi mi o kurs zorganizowany , noclegi , wyżywienie , wykłady i jazda w praktyce najchętniej w grupie  . Możecie coś polecić ?
Taka ciekawostka:

😍
Tania świetnie się to ogląda.

Mam prośbę  :kwiatek:
Przymierzam się do kupna kowbojek. Możecie coś doradzić?
Chciałabym coś w miarę nie powalającego ceną ale z drugiej strony coś porządnego, żeby mi się nie rozpadły w pół roku.
A może ktoś ma na sprzedaż kowbojki w rozm 37?
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 stycznia 2014 23:52
Witam , mam trochę wolnego czasu i chciałabym wybrać się na kurs jazdy western . chodzi mi o kurs zorganizowany , noclegi , wyżywienie , wykłady i jazda w praktyce najchętniej w grupie  . Możecie coś polecić ?


Co rozumiesz przez kurs? No i na jakim poziomie przede wszystkim
Bo jedyne co mi do głowy przychodzi, to obozy ale nie wiem czy to właśnie masz na myśli.


A tak wybiegając trochę w przyszłość - WEG
https://www.facebook.com/pages/Reining-PZJFEI/619997901387850

W Normandii zobaczymy Polaków w reiningu! Na powyższej stronie informacje z pierwszej ręki, jak ktoś zainteresowany to niech klika 🙂
kilka zawodników już zrobiło kwalifikacje, kilku innych będzie robić w tym roku
będzie za kogo trzymać kciuki!
Jak myślicie, czy jeżdżenie westowo pozytywnie na jakoś mojej angielskiej jazdy?
Jak myślicie, czy jeżdżenie westowo pozytywnie na jakoś mojej angielskiej jazdy?

Może wpłynąć. Mój syn na etapie uczenia "palce do konia, zegnij nogę w łydce", czego szczerze nienawidził, pojechał sobie na wakacje west do Furioso. I złapał tam taką fajną, swobodną równowagę i pewność w siodle i radość z jazdy konnej. Jeździ klasycznie, ale tamten czas na pewno mu pomógł.
Jeśli jesteś w dobrych westowych rękach, możesz. Bliska koleżanka (rekreacyjny skoczek) miała problem z rozluźnieniem się na swoim koniu, z usadzeniem się na przysłowiowym tyłku z ćwiczebnym i parę innych rzeczy. Pojechała ze mną na weekend "na rancho", dostała kilka lekcji, podeszła do tego na luzie wróciła do domu i sama kobyły nie poznała. Choć ja jej tłumaczyłam, że nie kobyły a siebie 😉 Że to ona złapała ten luz i feeling do czego dążyć. Następnym razem też ze mną pojechała, a potem i jeszcze raz 😉

Bardzo sobie chwali taką odskocznie 🙂
Tak myślałam 🙂, dziękuję 🙂
Pomyłka, poprawiałam literówkę i mi wyskoczyło. Proszę skasować
Jeszcze co do stajni jest coś koło Oławy? Ewentualnie coś w kierunku woj opolskiego lub w woj opolskim gdzieś przy granicy? Szukam i szukam i najbliższe ośrodki są jakieś 80-100 km ode mnie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 lutego 2014 10:31
W wątku o literaturze jeździeckiej mi nie odpisano, więc wbijam tu.
Czy są jakieś wartościowe książki o jeździe w stylu western i ćwiczeniach w tym stylu? Preferuję formę papierową, za elektroniczną średnio przepadam (jedyną książkę elektroniczną wydrukowałam 😉  ). Prosiłabym o tytuły  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się