hucuły.

Jak tam po majówce , kto był ? jakie wyniki ?  😉 długo tu mnie nie było  😉
RED DEVIL- mam taką nadzieję. Póki co to nam średnio przygotowania idą, bo Panama byłą dziś szczepiona i jeszcze w tym tyg ma korekcję kopyt, więc w sumie tydzień z głowy. Ale do Sielca mam nadzieję już jechać ( jak nie na Panamie to mam jeszcze jedną na próbę).

Kinia- charakter? No cóż z winy charakteru poprzedni właściciel jej się pozbył 🙂 Ale u mnie jeszcze rogów nie pokazała ( choc byłam świadkiem, jak tamtemu na plecy wskoczyła). Jak ten teren?

bielanska- a Ty coś w tym roku  planujesz?
a co robiła u poprzedniego właściciela ?  😀

a teren super, Romek bardzo grzeczny, nie kombinował, bardzo czuły na łydkę, a fajnie słyszeć, że koń fajnie zrobiony, zwłaszcza, że to pierwszy koń robiony przeze mnie i jeszcze hucuł, gdzie z nim z początku było BARDZO nieciekawie..
tylko, ze my teraz głównie tereny, ja niedługo wyjeżdżam, jak wrócę to mam nadzieję, że wezmę się z nim za konkretną prace, bo ma chłopak potencjał 😉
Kinia- wystarczajaco dużo robiła, że chciał się pozbyć. Przecież Ci sprzedający nie powie o wadach konia 🙂
To super marysia550 w Sielcu sie spotkamy  😀
ma ktoś sprawdzonego naturalnego strugacza z woj świętokrzyskiego / małopolskiego 🙂 ?
RED Devil- własnie się zgłosiłam :P

No i dziś mamy kowala - super, że tak szybko - pod koniec tygodnia wracam do jazdy.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
27 maja 2014 12:04
hej, ja byłam i mogę zdać krótkie relacje.
Ścieżka, że tak powiem... standardowa (czyt. jak co roku w regietowie)
trasa wynosiła 3 km, norma czasu pierwsza 13😲5, następnie zmieniona na 13:40 i tylko 1/4 startujących koni przyjechała w normie czasu.
Przeszkód 25 + plus obowiązki.
Wyniki już są dostępne na stronie, więc nie będę się nad tym rozwodzić 🙂
Jedyne moje wrażenie, strasznie mało ludzi  👀 (z widowni, bo koni dość sporo było)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 maja 2014 12:30
Szumka94, a jak pogoda? Zastanawiam się czy tak niewielka liczba par zmieściła się w normie ze względu na teren czy po prostu tak wyszło.
marysia - zobaczę jak to wszystko jeszcze się potoczy, ale plan jakiś jest 😉 na pewno Hawłowice, Rudawka, i towarzysko Kołaczyce i możliwe że Trzcinica 😉
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
27 maja 2014 15:08
pogoda wytrzymała i nie lało 🙂
Norma była dość podkręcona, ja wszędzie gdzie było to możliwe jechałam galopem a i tak nie się wyrobiłam, było trzeba gnać.
Sporo trasy było w lesie, a wiadomo tam ciężko jest gonić.
Marysia, a ona zajeżdzona 🙂 ?

Podrzucam leniucha 😀

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203301757332127&l=2480473720732941736
szumka- ja nigdy nie zdążam 🙂 Tylko w zeszłym roku w Sielcu zdązyłam....3 minuty przed czasem :P

Kinia- na Panamie wg słów właściciela nie da się jeździć :P  Wg mnie to ona nic nie umie, ale i nic strasznego nie robi.
marysia550 płaciłaś na konto wpisowe do Sielca czy na miejscu się płaci?
na konto 🙂
No to fajnie jutro wpłacę bo zgłoszenie dałem cztery dni temu  😉
To może ja wrzucę mojego dzisiejszego skoczka  🏇

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
27 maja 2014 21:18
Jak tam po majówce , kto był ? jakie wyniki ?  😉 długo tu mnie nie było  😉


wyniki :
http://www.ozhk.pl/majowka-w-regietowie-2014--wyniki

i jakieś tam  znalezione  zdj.
http://www.gorlice24.pl/4,5551,Majowka_w_siodle_.htm
RAD DEVIL- jak z tym jest, że zgłoszenia dałeś 4 dni temu, jak dziś się pojawiła dopiero informacja ha ha ha????
ja już nie mogę się doczekać ścieżek 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja i zmiana postu
marysia550 a jakoś tak wyszło i się udało  😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 maja 2014 13:37
Jak zwykle wychodzą przekręty przy zgłoszeniach 😀 Ścieżka ze związku świętokrzyskiego, a anusza wesoło pisze, że zgłaszała konie przed oficjalną informacją o zgłoszeniach przez inny związek... A później znowu będzie zgrzyt zębami, że ktoś się nie dostał, albo, że minutę po informacji i zgłoszeniach nie było już wolnych miejsc, bo o ile dobrze pamiętam dokładnie tak było 3 lata temu w Pleckiej...
Kurczak- ale to wina związków, a nie jednej czy drugiej prywatnej osoby. A miejsc juz dziś nie było.

Jejku, pogoda mnie dobija. Podłoze do d...., tylko polonżowałam znów dziś 🙁
Kurczak- ty o przekrętach to nie powinnaś się wypowiadać jeśli nie masz dowodów. Juz umyłaś raczki od ścieżek i usta otwierasz?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 maja 2014 12:14
marysia550, to wina i związków i ludzi, którzy wykorzystują takie układy i jedni i drudzy są winni tak samo. Gdyby paser nie kupił, to by złodziej nie kradł. Proste.

edit. literówka
Jak złodziej ukradnie, a paser nie kupi to złodziej znajdzie innego pasera.  Takie są realia. Skończmy tą bezsensowną dyskusję.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 maja 2014 12:55
Jak nie będzie paserów, to złodziejowi nie będzie opłacało się kraść. Nie udawaj, że nie wiesz o czym piszę, bo mogę Ci przypomnieć jak sama niejednokrotnie skarżyłaś się na takie praktyki, ale jak  widać wszystko zależy od tego kto "się układa". Oby z wynikami w tym roku było podobnie...
Zawsze sprzeciwiałam się przeróżnym układom w światku huculskim i zawsze głośno o tym mówiłam. Nie widzę powodu, dla którego teraz nagle miałabym milczeć, tym bardziej, że hucuły są mi bliskie od przeszło 20 lat. Sama marysiu wiele razy przyznawałaś mi rację. Dopóki będzie się dalej tak działo, to ścieżki nie będą żadnym odzwierciedleniem umiejętności koni.
napisałam PW i kończę tą dyskusję w wątku.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 maja 2014 14:05
Odpisałam na PW, chociaż nie rozumiem dlaczego wątek huculski ma nie być miejscem do takich dyskusji. Zawsze był. W tej chwili zostało tu już tylko kilka osób (dosłownie można je zliczyć na palcach jednej ręki), większość dawno przestała się udzielać, a szkoda bo toczące się tu dyskusje były często bardzo ciekawe. W tej chwili mam wrażenie, że wątek ten jest jedynie miejscem do wklejania zdjęć koni i przyklaskiwania jakie są ładne.
No chwilowo nie mam nowych zdjęć 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się