Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kajula trzymaj się dzielnie🙁


Meldujemy dwójki górne na pokładzie 🙂 katar chyba od nich, ale szczepienia nie podejmę. Pediatra kazała odczekać do "wyklarowania się" w jedną albo w drugą...
ja i mąż mamy mega -gigant katar, więc trudno powiedzieć, choć Młody przy poprzednich infekcjach miał temperaturę, a teraz takie ni pięć ni dziesięć 37-37,5 więc pewnie zęby

przerażenie mnie ogarnia, że już tuż, tuż do roboty wracać będę 🙁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 czerwca 2014 14:03
pari01, Olesniczanka, szafirowa, dzięki za odpowiedź. No wiem, że Danio to serek hehe ale jakoś tak skrótowo.
Julka je od czasu do czasu jogurty Babydream (waniliowe) lub naturalne z Gerbera. I to już od dłuższej chwili, bo był moment niejedzenia niczego, więc szukałam ratunku w dostępnych  na rynku produktach.
Czyli mogę jej spokojnie w ramach jakiegoś posiłku dać jogurt naturalny z owocami.
A dawałyście jakieś płatki czy coś w tym stylu? Nie mam pomysłu na II śniadanie, często właśnie jest to jogurt.
Nasz jadłospis wygląda tak (w zależności od tego, jak wstanie):
- śniadanie - mleko 160ml
- II śniadanie - mleko lub jogurt/ jogurt z dodanymi owocami ze słoiczka
(drzemka)
- obiad - słoiczek (lub mój wyrób, ale jak na razie niechętnie) - jarzyny z mięskiem
- deser (2h po obiedzie) słoiczek owoców lub własne zmiksowane
(drzemka)
- podwieczorek - kaszka (Hipp owsianka bez cukru na wodzie lub Nestle do mleka)
- kolacja - mleko 160ml
Nie za dużo tego? Często jeszcze je w nocy, chociaż ostatnio zdarza się, że dopiero budzi się o 5😲0.

Jak wprowadzić jajko? Mogę jej dawać na spróbowanie 2h w tyg jajko na parze (oczywiście nie za dużo na początek). Bo do obiadu jak dotąd nie udało się podać.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
23 czerwca 2014 14:26
Dziewczyny miałyście powrót mdłości i zawrotów głowy w 3 trymestrze? W drugim było tak cudnie a tu znowu rano mnie męczy. No i słabo mi się często robi.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 czerwca 2014 16:29
leosky, ja miewam czasem mdłości. I słabo też się robi, czasem jakby brakowało powietrza. Chyba norma, dziecko już duże, naciska na wszystko, na co może wewnątrz Twojego tułowia 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
23 czerwca 2014 17:01
Kami super zdjęcia Małej w wiaderku ;-)
Kajula - przykro...trzymaj się!

leosky - ja miałam mdłości do 5 miesiąca a potem z powrotem od połowy 8 :p

Kami - słodkości!

A moje dziecko oficjalnie zostało chustowe 🙂 o ile przyjemniejszy jest spacer!
pari01, Olesniczanka, szafirowa, dzięki za odpowiedź. No wiem, że Danio to serek hehe ale jakoś tak skrótowo.
Julka je od czasu do czasu jogurty Babydream (waniliowe) lub naturalne z Gerbera. I to już od dłuższej chwili, bo był moment niejedzenia niczego, więc szukałam ratunku w dostępnych  na rynku produktach.
Czyli mogę jej spokojnie w ramach jakiegoś posiłku dać jogurt naturalny z owocami.
A dawałyście jakieś płatki czy coś w tym stylu? Nie mam pomysłu na II śniadanie, często właśnie jest to jogurt.
Nasz jadłospis wygląda tak (w zależności od tego, jak wstanie):
- śniadanie - mleko 160ml
- II śniadanie - mleko lub jogurt/ jogurt z dodanymi owocami ze słoiczka
(drzemka)
- obiad - słoiczek (lub mój wyrób, ale jak na razie niechętnie) - jarzyny z mięskiem
- deser (2h po obiedzie) słoiczek owoców lub własne zmiksowane
(drzemka)
- podwieczorek - kaszka (Hipp owsianka bez cukru na wodzie lub Nestle do mleka)
- kolacja - mleko 160ml
Nie za dużo tego? Często jeszcze je w nocy, chociaż ostatnio zdarza się, że dopiero budzi się o 5😲0.

Jak wprowadzić jajko? Mogę jej dawać na spróbowanie 2h w tyg jajko na parze (oczywiście nie za dużo na początek). Bo do obiadu jak dotąd nie udało się podać.

Jogurty lepiej naturalne i samemu dodać owoce bo aby owoce w jogurcie były zawsze ładne po otwarciu to sporo się w nie chemii ładuje.
Jajko fajnie jest wprowadzić dodając najpierw co drugi dzień pol zoltka do zupki.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 czerwca 2014 17:47
melduję się z ospą u Mani....
...a miała główną rolę w przedstawieniu na zakończenie przedszkola 🙁

skoro już wpadłam,to pokaże małą modelkę,tym nie fejsbukowym 😉

Ktoś to widzę że u Was to samo. U nas najpierw Filip (który miesiąc czekał na pierwszą wycieczkę w przedszkolu i na nią z powodu ospy nie pojechał) a teraz Adam, który w niedzielę ma własny chrzest.
Masakra!
A Marysia boska!!! 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 czerwca 2014 18:05
Muffinka, myślałam,że nam się upiecze,bo ospa od ponad miesiąca w przedszkolu szalała, ale jednak i nas dopadła :/
a jeszcze wczoraj czytając Twój post na fejsie, mówiłam do Wojtka, że jakoś się udało dotrwać bez ospy 😉

czy to jest urban legend (mam nadzieje) że nie można kąpać normalnie podczas ospy? dostała antybiotyk+mazidełko...
[quote author=Ktoś link=topic=74.msg2124912#msg2124912 date=1403543122]


czy to jest urban legend (mam nadzieje) że nie można kąpać normalnie podczas ospy? dostała antybiotyk+mazidełko...
[/quote]

Matko z córko  😲 od kiedy na ospę daje się antybiotyk ???
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 czerwca 2014 18:14
...ano dostała....

edit:Heviran.
Heviran jest lekiem antywirusowym, a nie antybiotykiem 😉
Dziewczyny, jak zniosłyście test na obciążenie glukozą? :c
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 czerwca 2014 18:53
katechan, było wałkowane kilka stron temu... Jedne rzygały, drugie mdlały, a trzecie nic. Ja zaliczyłam tylko lekkie kołatanie serca po 30 minutach, poza tym nie odczułam. Najgorszym momentem było trzecie kłucie do pobrania krwi, babka mi bardzo boleśnie wyjęła igłę 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 czerwca 2014 19:19
katechan ja miałam tak samo jak maleństwo tylko, że mnie dodatkowo zmuliło i poszłam spać jak menel przy dystrybutorze wody .. i chyba chrapałam  🤣

zdrówka życzę dla wszystkich ospowiczów !!! Oby nie było śladu po krostkach !

ktoś niezła z Twojej córki modelka  😉 btw. w życiu bym nie powiedziała, że masz już tak dużą pannice 😉 kojarzę Ciebie z części 'końskej' forum i jakoś nigdy nie zerkałam na suwaczek  😀 zawsze myślałam, że Ty taka młoda dziewczyna jesteś  😉 !!!!!!

jeju a ja odliczam już dni do wyjęcia Bolka ... zostało ich 22  😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 czerwca 2014 19:31
Bacoma, no właśnie doczytałam, dzięki 😉 sorry, za wprowadzenie w błąd 🙂

po krótkiej konsultacji znajomo-lekarskiej - można kąpać, byle nie za długo i lepiej w chłodniejszej wodzie 🙂

zduśka, ja już stara dupa jestem 😉
Kajula - 🙁 Trzymaj się. Niedługo zapewne los się odwróci i zostaniesz mamą.

Kami - super fotki 🙂

Bacha została posiadaczką dolnych jedynek 🙂 Zaczęłam ją od razu przyzwyczajać do mycia ząbków. Mamy taka malusią szczoteczkę do pierwszych ząbków i Bachna bardzo chętnie poddaje się temu zabiegowi. I tu moje pytanie - używacie/używałyście do ząbków jakiś past ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 czerwca 2014 19:45
zduśka, toż to 3 tygodnie!!! Zgrozo! A ja pamiętam, jak Ci na PW pisałam o pierwszych badaniach krwi... Ja sama patrzę na swój suwaczek z mieszanką przerażenia i ekscytacji... Jeszcze niedawno było 100 days to go! Ale dobrze, niech już będzie, mam powoli dość. Dziś mi co chwilę brakuje powietrza, jak się kładę spać, to mnie świerzbią nogi (tak a la na zmianę pogody). Jednak trzeci trymestr faktycznie jest męczący...

Ktoś, Pet Shop, widzę, ważny 😉 Kawał Marysi już, ja pamiętam jej zdjęcia jako bobasa...
Jamaika wrzucaj foty Basieńki!

no a ja tylko odetchnęłam, bo Stach wyzdrowiał, a tu wieczorem Piotrek ma 38,4 stopnie gorączki! i skarży się na ból brzucha, ale nie ma biegunki, wymiotów etc. ostatni tydzień przedszkola i oczywiście musiało się coś przyplątać!
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
23 czerwca 2014 19:53
właśnie zamówiłam becik, biały w sówki, pieluszki tetrowe, kaftanik, łapki niedrapki, podkłady, wkładki laktacyjne. Cieszę się 🙂 Teraz już idę leżeć bo znowu mi coś słabo.
Moja eM na ospę nie chorowała 🙁 nie może się zarazić jakoś, a w zasadzie co rok ma kontakt z chorymi. W grudniu bliźniaczki sioistry były chore, 3 dzień krosty miały jak przyjechali na Wigilie i nic ! całowanki, życzenia, i nic !! 😫 🤔 osobiście ospę miałam późno, bo jako 11 latka chyba... było bardzo źle.. krosty miałam w miejscach, do których światlo nie dochodzi, całą noc okłady na kroczu i nogi zgięte w kolanach, bo tak mnie piekło, że spać nie mogłam  🙄

Na glukozę czekam, chyba dopiero wyznaczy mi po tym usg połówkowym. 30 czerwca idę. Tą sprzed 9 lat jak dobrze pamiętam, to jakoś przeżyłam niezbyt uciążliwie. Mdliło, nudno i bolała ręka od wkłuć  🙁
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
23 czerwca 2014 21:28
Melduję się po pierwszych badaniach prenatalnych. Dziecię zdrowe, ma wszystko tak jak mieć powinno, wzrost 6cm 25 mm  😉 , tylko pana doktora robiło "w konia" bo się nie chciało odwrócić, kręciło się strasznie, machało rączkami i nóżkami  😍 Aż się wierzyć nie chce, że taki malutki ludzik sobie mieszka u mnie w brzuchu, chyba mu tam dobrze, bo fika i się bardzo rusza  😍 I ma rączki (paluszki widać),nóżki, brzuszek, serduszko,nosek, no wszystko  😀 Nawet mam płytkę nagraną w 3D i zdjęcia  😉 Hehe jakie to wszystko jest niesamowite  💃
Kasia Konikowa, Ja codziennie nie mogę uwierzyć, że ten ludzik z usg woła do mnie "oooo mama idzie!!!" biegnie, wyciąga łapki i się tuli, mówiąc "tulituli" i całuje mówiąc "buś". 😍
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2014 07:45
Jamaika ja myję Moni tą pastą http://marketbio.pl/pasta-do-zebow-dla-dzieci-eko-75-ml-urtekram.html

Dziewczyny małych dzieci!!! Po konsultacji z dentystą i pediatrą odkąd się Monia urodziła i teraz Anetka przemywałam dziąsełka wacikiem z wodą, a potem pierwsze ząbki myłam nakładką na palec z pastą. Teraz Monia myje też sama szczoteczką, ale i tak raz dziennie ja jej porządnie myję. Pamiętajcie, że próchnica może zaatakować jeszcze nie wyrżnięte ząbki, poza tym dziecku czasem się uleje, coś tam zostanie w buzi z pierwszych wprowadzanych posiłków- trzeba to umyć. Często się spotykam ze zdziwieniem znajomych, które nie myją w ogóle zębów dzieciom, a przecież taki maluch też nie chce mieć poczucie komfortu w buźce  😉

Dziękuję za komplementy o dziewczynkach  😀 Coś czuję, że Monia zaczęła bunt dwulatka... od paru dni jest histeria o byle bzdurę  😵
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 czerwca 2014 10:15
Ktoś to pewnie jesteś tak samo stara jak ja  😉
Kami zapomniałam wcześniej napisać, że super foty wstawiłaś !! I strasznie się uśmiałam z małej w wiaderku  🤣
maleństwo czas leciiii jak szalony  😉 mi tez jakoś ta cała ciąża minęła dość szybko - już się nie mogę doczekać rozwiązania ale coraz bardziej martwię się, że nie dotrwam do 15.07 ... brzuch znowu twardy jak kamień -  mimo brania nospy i magnezu - ogólnie czuję zdecydowanie mniej ruchów młodego a jak już się poruszy to cała skóra na brzuchu mi się napręża i cholernie to boli, dodatkowo na serio ledwo łażę i wszystkie kości mi gruchoczą  🤣 - jutro mam wizytę u gina, więc zobaczę co mi powie. 

a tak btw. czy po 36 tc robi się jeszcze usg ??? jak to jest ?

kurczak_wtw to standardowo zdrówka życzę !
Kasia Konikowa no to super, że wszystko dobrze !! śmieszny taki mały człowieczek w brzuchu  😉
Kasia Konikowa super wieści ! dobrze, że dzidziuś zdrowy. ja też nie mogę uwierzyć, że od 1 komórki i plemnika powstaje taki maluch a potem dorosły człowiek  😀 😍
Kami najpierw bunt 2 latka, potem 3 latka, potem pierwsze miłości 😀 🤣

Oj czas leci jak szalony ja pamiętam jakby to było dziś gdy ekscytowałam się usg w 12tyg  💘
Ostatnie usg miałam w 37tyg  :-)
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 czerwca 2014 13:14
zduśka, ja mam ostatnie w 36 t.c. Jak to mój gin ujął: "no, to 9 lipca spotykamy się oficjalnie po raz ostatni, potem już nieoficjalnie, jak będzie pani wpadać na ktg".

A ja piorę i piorę, i piorę... Prasuję, składam, czekam na pokrowce, które będą robiły za Małej szafę, kupuję, kupuję, a tu jeszcze nie koniec...

Kasia Konikowa, na mnie właśnie to USG w 12 tygodniu zrobiło największe wrażenie ze wszystkich. W ciągu 5 tygodni, z fasoli zrobił się ludzik! Potem też były emocje - połówka, poznanie płci, no ale jednak ten człowieczek to był szok 🙂
Maleństwo jak ja Ci zazdroszczę.... uwielbiam prać, rozwieszać, składać🙂
prasować nie i będę tylko po pierwszym praniu,potem no way 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się