Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 sierpnia 2014 05:20
faith no kawal konia Ci sie zrobil  😀


Moja arabska chudzinka najpierw nabiera masy, nie udalo nam sie wczoraj go polaczyc ze stadem, wiec biegal sam, na wydzielonym pastwisku. byl bardzo grzeczny mimo ze pastuch wylaczony, a koniuch stal kolo samej drogi. Nie wystraszyl sie ani aut, ani busow, ciagnikow, koparek i innych cudow. Dzisiaj posiedzi tam sam bo ja za 10 minut do pracy spadam na 12 godzin 🙁

Zostawiam filmik z wczoraj - jakosc telefoniczna  🙄 prosze wylaczyc glos 😀


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2014 05:44
pawel_asola, Tak z czystej ciekawości: Do czego potrzebna Ci ta informacja?
jak w każdej rasie, ogiery są dłuższe od klaczy i wałachów.
szamanka a czemu się nie udało połączyć? Problemy organizacyjne czy "końskie"?
... przez tę odmianę idealnie przez środek nosa to on wygląda po prostu uroczo.  💘
Czy Tylko mi to sie tak dwuznacznie skojarzyło??  😂
Czy Tylko mi to sie tak dwuznacznie skojarzyło??  😂

Niestety nie tylko Tobie.Wstydzę się za siebie.
A jeżeli pawel_asola transportuje konie, to pewnie ta informacja jest mu potrzebna żeby coś gdzieś przetransportować w komfortowych warunkach.Aż o świcie przy karmieniu chciałam kobyłę zmierzyć, ale to xxoo, a nie oo. 🙂
UU, przepraszam przyczepy sprzedaje.A światli wytwórcy i sprzedawcy przyczep zwykli informować nabywców ile i jakiego konia się do przyczepy zmieści( anie tylko, że coś jest na 1,5 konia).
Zapłać za badania rynkowe, leniwa buło!
pawel_asola,
1. wez zdjecie jakiegos araba- ujecie idealnie z boku w wybraną pozycją szyi
2. mierzysz wysokość w kłębie (A); A= 1
3. mierzysz odcinkiem A długośc konia (X) ;  X= (np.) 1,4 A
4. za A podstawiasz rzeczywistą wysokość (info ile maja w kłebie oo są powszechne - przykladowo 148) i wyliczasz X. np 148 x 1,4 = 207,2 (x=207,2 cm)

jaskierkowa, tak
Lara-  kon piękny aczkowiek interesowałam sie nim przed zakupem siwego...i chyba był ruszony na przodzie wiec sobie odpuściam...jak i rownież bardzo podobał mi się kon po Madrass Kossack również urwany na torach...:/ proponuję przed zakupem zrobić badania bo iaczej moża się nadziać...
larabarson dzieki! no to taki egzemplarz co szybko sie buduje i szybko spada, ale przy regularnym ruchu wyglada naprawde niezle🙂 troche sie balysmy ze spadnie nam po ucieciu owsa, ale nie 🙂
szamanka dzieki dzieki, pieszczotliwie mowie do niej PULPET :P

Ale jak arab to ona nie wyglada, nie wiem czy mi szkoda czy wole miec mini-PRE ;P
Faith jeździłam kiedyś w stajni, gdzie był arab, o którym wszyscy mówili: "nie jest to ładny arab, ale jest to ładny koń". Faktycznie było w nim coś takiego, że mało kto widział na pierwszy rzut oka, że to arab, ale i tak większość reagowała "o jaki ładny!". Ale twoja jest dużo bardziej arabska od niego, także nie przesadzaj z tym "niearabska".  🙂

Andaluzja pochwal się, jakiego konia kupiłaś.
Śmiałam się w podobnym tonie.
Eufona nie ma typowej prezentacji w moich oczach zatem zawsze twierdziłam, że nikt się na niej nie pozna. A tu zaskoczenie, bo każdy rozpoznaje w niej araba. I co najlepsze, budzi zachwyt u każdego.
Murat-Gazon hyhyhyhy, w razie w bede papierem machac 😀 przynajmniej widze, ze praca idzie w dobrym kierunku🙂 tylko znowu siodlo do poszerzenia choleraaaaaaaa ;P
Faith to może tym razem poszerz więcej niż potrzebujecie i wsadź miśka, bo się tak będziesz bujać z tym siodłem.  😉
Jaką macie szerokość łęku w tym momencie, tak z ciekawości?

Moja mi spada z mięśni  🙁 Już to widzę niestety. Cóż, czwarty tydzień stoi w boksie i postoi jeszcze pewnie ze dwa...
No taki mam plan wlasnie 🙂 poszerze 2 rozmiary na pewno - nie kazde siodlo da sie poszerzac bez konca, ze tak to ujme - stad problemy.
W tej chwili mam Jorge Canavesa oryginalny rozmiar 33 i niestety ciasne, ale mysle, ze ze 3 rozmiary to ono jeszcze przyjmie 🙂
A twoja przybierze pewnie predko jak tylko wroci do roboty 🙂
Jak sprzedawałam Winteca, to moja z niego właśnie wyrosła i wychodziło, że wintecową miarą miałaby 35, a potem pod bezterlicówką mam wrażenie, że jeszcze się rozbudowała, także było pewnie gdzieś koło 36. Także pewnie coś podobnego czeka i was, bo wychodzi mi, że 34-36 to taki "standard arabski".  😉
Pewnie przybierze, tylko jak pogoda dalej taka będzie, to kiepsko to widzę w stajni wolnowybiegowej...  🤣
E tam, moja tez wolnowybiegowa, wiata tylko stoi, boksy angielskie moze beda przed zima 🙂 siodlac i jechana! jak dojdzie do siebie 😉 ja w sumie cala ostatnia zime przejedzilam, tydzien pfzerwy chyba tylko mialam po odwilzy jak sie roztopilo i zamarzlo ponownie w formie tafli:P
W sumie to masz rację. Przyzwyczaiłam się, że w obecnej stajni nie da się jeździć na dworze, jak jest mokro, bo ziemia wybitnie tragiczna - śliska, grząska i lepka jak bagno. Ale jeśli w nowej stajni jest po deszczu "normalne błoto", to nie ma się czym przejmować.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2164996#msg2164996 date=1408617774]
Jak sprzedawałam Winteca, to moja z niego właśnie wyrosła i wychodziło, że wintecową miarą miałaby 35, a potem pod bezterlicówką mam wrażenie, że jeszcze się rozbudowała, także było pewnie gdzieś koło 36. Także pewnie coś podobnego czeka i was, bo wychodzi mi, że 34-36 to taki "standard arabski".  😉
Pewnie przybierze, tylko jak pogoda dalej taka będzie, to kiepsko to widzę w stajni wolnowybiegowej...  🤣
[/quote]
Na dwoje babka wróżyła.
Dużo zależy od pogody. Baby nie chowają się tylko stoją w deszczu i jedzą, dlatego zastaje je właściwie mokre jak...
W przypadku śniegu to samo.
Być. moja tez się nie chowa. Śnieg, deszcz, upał, owady, stoi jak kołek na dworze. Nie lubi tylko, jak wieje.
Wiatr swoją drogą, obie niezbyt przepadają.
Murat-Gazon ogierka Wakanta od Redestowicza z Radomia🙂
Chcę się pochwalić, że wczoraj dostałam pod opieke ( coś prawie jak dzierżawa) walaszka arabskiego 🙂
I strasznie się ciesze z tego powodu, bo czytając wasze wpisy bardzo chciałam zacząć współprace z koniem tej rasy.
Piekna hreczka 🙂
Probat.
To wspólny przodek i mojej siwej.
W wielu rodowodach sie pojawia, moja ma w 4tym pokoleniu 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 sierpnia 2014 18:47
Murat problemu zadnego nie bylo, po prostu nie bylo wlasciciela a ja sama konia do reszty nie puszcze, wiec pobiegalismy luzem 🙂 Do Malego dopiero w sobote i wtedy cos podzialamy - zobaczymy co wyjdzie 🙂 Narazie jestem bardzo zadowolona z Malego, myslalam ze mnie nie zaakceptuje a jest chyba ok.
Szamanka a kto na niego wsiadze pierwszy raz? Ty czy obca osoba?
Pisala juz Szamanka ze zajezdzony...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 sierpnia 2014 19:03
Oczywiscie ze ja! 😀
Moze to wygladac tak ---->  🏇

Ale kon moj takze siadam ja 🙂 Zajezdzony Maluch jest ale jezdzony sporadycznie wiec za duzo to on nie umie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się