Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

AleksandraAlicja to bierz się za to już i teraz, bo potem będzie coraz gorzej się zdecydować 😉 😀
Serio serio, skoro już zaczęłaś o tym myśleć 😉 I mąż 😉
Dziewczyny, zwłaszcza te nieszczepiace - co myślicie o podawaniu wit K domięśniowo noworodkom? To tez dosc kontrowersyjny a rutynowy zabieg. Czy korzyści naprawdę sa duze? Ponoć lepiej podac doustne jesli juz. Dlaczego? Jakie moga byc skutki uboczne podania domięśniowo?


Po co wstrzykiwać coś co naturalnie do organizmu w przysawjalnej formie trafia (i ma trafiać bo tak nas natura stworzyła) inną drogą.
Dodofon, no co sie dziwisz, dla niego, to przeciez zadna roznica jedno dziecko w ta, czy w ta...

Sznurka, fajowy hamak. A tak troche nie na temat, a troche na temat, wiem ze zachwalalas hamaczek dla maluszka. Jak sie takowego uzywa, w jakim wieku mozna i skad go wziac? W sensie jakie firmy, kontrukcje brac pod uwage?

nada, rozne modele tycia sa prawidlowe. Ja w obu ciazach w pierwszym trymestrze tez bardzo malo przybieralam (ok 1 kg), dopiero potem byl szal 😉 Nikt sie nie czepial. A sa przeciez kobitki, ktore chudna wrecz w pierwszym trymestrze z powodu mdlosci i tez nikt sie nie zamartwia bo tak naprawde na poczatku nie potrzebujesz jakichs ogromnych ilosci do "wyprodukowania" malucha, przeciez to jeszcze malizna i spokojnie organizm sobie poradzi nawet biorac z zapasow. Co innego pod koniec, kiedy dziad przybiera 200 g tygodniowo. Ale zawsze mozesz zwrocic uwage na to lekarzowi, moze bedzie chcial cos sprawdzic.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 września 2014 09:35
deksterowa, ależ staniki do karmienia to nie tylko "namioty" - zobacz sobie np. ten

http://www.biustanasze.pl/biustonosz-alles-mama-rene-01-id-2770.html

IMO zwykły, ładny. A ja bym polecała jednak taki do karmienia mieć, bo to wygoda - odpinasz sobie tylko jedną klapkę i karmisz. W sportowym, to nie wiem, jak tego cycka wystawić - dołem? Górą? Zdjąć całość? Często jak karmisz jedną piersią, to z drugiej też leci czy wręcz sika - w staniku do karmienia jedną karmisz, a druga sobie siedzi cicho w zaciszu miseczki i wkładki laktacyjnej 😉 To tak moim zdaniem 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 września 2014 09:36
nada, zgadzam sie z dziewczynami, ze nie masz co sie martwić jesli wszystko poza tym jest ok. Dodam jeszcze, ze to tez zalezy jaka miałaś wagę wyjściowa, zdarza sie, ze kobiety niewiele tyją lub nawet nieco chudną w ciazy, bo zaczynaja odżywiać sie racjonalnie i gubią nadwagę. Albo chudną w pierwszym trymestrze ze względu na mdłości.
Moja znajoma z nadwaga schudła w ciazy 2 kilo.
Ale była pod ścisła opieka lekarzy, bo ogolnie nie jest to dobry moment na gubienie nadwagi.

Ja w 12 tyg przytyłam ok 2 kilo z tego co pamietam. Teraz w sumie przytyłam 11 kilo (34tc), niby mało jak na blizniaki, ale wszystko jest ok. To zapewne dzieki cukrzycy, bo muszę sie super pilnować, w ogole jak ją zdiagnozowalam to schudłam 2kilo, teraz to wlasnie nadrobilam.

Kurczak, ja stanik do karmienia kupie na Allegro jak zacznę karmic, bo nie wiem jakiej wielkości bede miała piersi. Mozna dostać nowe za ok 50-60zl, kupie kilka, niepasujące odeśle, i tak wyjdzie taniej niż w sklepie,  no i oszczędność czasu.

kotbury ale jak wit K naturalnie trafia? Z tego co wiem w mleku matki jest jej niewiele lub wcale (?), co innego w mleku mm.
nada,tak, w serialu dokumentalnym "Daleko od miasta", co sobota na Domo+ premiera nowego odcinka, jeszcze nie wiem kiedy bedzie o nas
Dodofon, dzięki!
bobek, Koala z firmy Amazonas, wg mnie od początku, ułożenie ciałka podobne jak w chuście, łatwo się składa, łatwo transportuje, przewiewny, dobrze się pierze, nogą mozna bujać i na volcie siedzieć
kochałam go miłością wielką i dalej na volcie jest;]Liliana.Ishi go ma i bardzo chwali, ja uzywałam do 1r i 4 miechow i z zalem sie rozstałam
o taką fotę znalazłam
[img]http://1.bp.blogspot.com/-0DCCWrZJoks/UYlTnn9ylbI/AAAAAAAAGb8/pD8cpRH7p6M/s400/stopklatki+Zamczysk-2.jpg[/img]
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 września 2014 09:44
maleństwo, dzięki! Idę oglądać 🙂
deksterowa, hihi to chyba najwyższy czas na zakupy 😉 Staniki do karmienia nie zawsze wyglądają jak namioty, naprawdę jest masa bardzo ładnych i usztywniane też są. Sportowy może być niewygodny jak będziesz chciała cyca szybko wyjąć. Ja mam jedną koszulę do karmienia, taką ze stanikiem, ale już jakiś czas temu zrobiła się za mała w biuście.
Diakonka, a w szpitalu jak chcesz karmić? Nie mieć w ogóle stanika czy zdejmować normalny? Kurde, kolejny nie łatwy wybór 😉
Diakonka, zaraz poczytam bloga 🙂 Ja zastanawiam się jeszcze nad jakimiś eko kosmetykami, ale kompletnie nie mam o tym pojęcia, a że są dość drogie, to chciałabym wybrać jakieś dobre. Kosmetyków wielkich korporacji wolałabym unikać, bo to dla mnie w większości jak Pedigree dla psów 😉 Jedynie pieluszki te pierwsze chcę kupić Pampersy, później zobaczymy, ale pewnie przerzucimy się na coś tańszego.


Baedzodobre eko skłądy mają z rosmana babydream. Żel do kąpieli i oliwka. NIe jest mineralna, jest tam dużo oleju migdałowego.

Ogólnie to noworodki nie potrzebują "mydła" wręcz powinno się unikać substancji myjących bo takie dzieci nie mają jeszcze rozwiniętych gruczołów na skórze i nie pocą się w takim sensie jak my, dorośli. I mycie samą wodą jest często wystarczającym myciem. Oliwki też wcale nie powinno się nakładać po każdym myciu. My się teraz smarujemy uwaga: oliwą z oliwek 😂 Sprawdza nam się najlepiej bo olej kokosowy był dla nas za "ciężki". Sama dawno zarzuciłam używanie kremów do twarzy i smaruję się albo właśnie oliwą z oliwek, albo masłem karite i mam efekt jak po kremach Chanella🙂. Nie wierzyłam na początku ale przetrwałam (już jakiś czas temu) 3 miesiące katorgi oczyszczania się skóry jak odtsawiłam kremy gotowe i teraz jest super.
Kasia Konikowa mi w drugim trymestrze libido też urosło. Tylko wtedy mąż się chyba bał że nas uszkodzi i jakoś nie było tematu. Teraz po zajęciach w szkole rodzenia i po radach położnych odmieniło mu się 🙂 A moje libido niestety spadło.

co do kosmetyków. Ja mam linomag A + E i ten na odparzenia. Kupiłam też w sumie kosmetyki Oillan od pierwszej doby życia. Na początek oczywiście będę używać jednego albo drugiego. Im mniej mieszania tym lepiej.
Kupiłam też płynną parafinę do kąpieli.



NIe kąp w olianie, olaitum i ogólnie parafinach. To oleje mineralne- pochodne ropy naftowej. Dają złudne uczucie głądkości skóry a zapychają pory i przenikają do organizmu i są rakotwórcze. Noworodka nie puszczasz aby raczkował po żużlu i jego skóa nie potrzebuje takiego "pancernej powłoki" jaki fundują te preparaty.

... sama glupia pipa moczyłam mojego syna w emolium, bo w PL się zaleca tzw. "emolienty" jako postępowanie przy AZS a to bzdura jest kompletna!
Paczki nawet w jednym szpitalu w ciągu 3 dni mogą się różnić zawartością.
Polecam biustonosz mieć. Niektóre dziewczyny musiały używać wkładek laktacyjnych od 2 dnia, a trzeba je czymś przytrzymać. Bardzo fajne i w rozsądnych cenach biustonosze i w sporym wyborze są w sklepie dzieciowym w Babicach naprzeciwko kościoła. Jak ktoś z Wawy, to komunikacją podmiejską jest super dojazd.
Diakonka, moja przyjaciółka rodziła bliźnięta w 41 tygodniu, także trzymaj się w trójpaku jak najdłużej.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 września 2014 09:56
[quote author=mundialowa link=topic=74.msg2179162#msg2179162 date=1410429382]


leosky, moge zapytac na ktory szpital sie zdecydowalas? 🙂

Ja z małopolskiego, ale rodzę w Bielsku. Bo mieszkam między Oświęcimiem a Bielskim właśnie 🙂 A widzę że ty z Krakowa.
U mnie nie było żadnych "paczek" w szpitalu. W ogóle to nie wiedziałam, o czym piszecie - musiałam poszukać 😉
Dziewczyny, pamiętacie jak wspominałam że Adaś ma krzywe nóżki? I krzywo chodzi. Stawia stopy, szczególnie jedną mocno do środka, zagina duży palec do środka i w ogóle ten jego chód jest pokręcony?
Byłam u ortopedy jednego, potem drugiego. Pokazywałam pediatrze. Wszyscy mówią że taka jego uroda i że powinno się wyprostować. Że nie da się z tym nic zrobić. Ale ja jak zawsze mam wątpliwości.
Nagrałam dziś filmiki. Słabo widać pewnie, na dodatek w kaloszkach w których chodzi jeszcze gorzej.
Ale czy serio ja się za bardzo czepiam i mam to olać? Mi nie chodzi o krzywe beczkowate nóżki, tylko o stawianie stóp. Bo to mu przeszkadza. On czasem się wywala bo zahaczy czubkiem jednej nóżki o drugą!






IMHO idź do rehabilitanta, nie do ortopedy. Oni się bardziej zajmują biomechaniką ruchu i człowiekiem w ruchu a nie "ustawieniem kończyn". Może dowiesz się więcej albo dostaniesz zestaw zabaw z dzieckiem do wykonywania aby stymulować rozój umiejętności chodzenia w dobrym kierunku.



Diakonka - w mleku kobiecym jest mało vit. K bo wcale jej aż tyle nie jest dziecku potrzebne. Gdyby było, to by tam była. Gdyby było, to człowiek jako gatunek by nie przetrwał żywiony tak "niedoskonałym" i "niedostosowanym" do jego potrzeb mlekiem🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 września 2014 10:06
Kurczak, do szpitala mam jakis przejściowy stanik do karmienia. Pozatym mam 2 koszule do spania z łatwym dostępem do piersi.

Small Bridge, no wlasnie tez mi sie wydawało, ze im dłużej tym lepiej, ale ostatnio moj gin mnie oświecił, a on sie w ciążach wieloraczych specjalizuje, ze po 38tc wzrasta ryzyko zgonu wewnątrzmacicznego. Tak wiec rozwiazujemy równo w 38tc.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 września 2014 10:08
Diakonka dla mnie fotki z linka wstawionego przez ciebie są absolutnie wzruszające. I to wszystkie. Aż mi łza poleciała.

sznurka boskie wnętrze, cudne meble
Dzieki Sznurka  :kwiatek:

Jeszcze co do stanikow, to trzeba bardzo uwazac z fiszbinami bo moga powodowac zastoje, zwlaszcza na poczatku. Ja mialam taki jeden, ktory mimo tego ze byl niby prawidlowo dobrany w specjalnym sklepie, w jakis magiczny sposob wywolywal u mnie zastoj kazdorazowo przez pierwsze kilka miesiecy. Potem przestal. Dlatego warto miec takie zwykle szmatlawce bez usztywnien na poczatek. Moze nie sa super atrkcyjne ale wygodne i bezpieczne.

O wlasnie, mialam sie jeszcze pomadrzyc na temat skory noworodkow. Jak skora jest zdrowa to nie ma sensu i nie warto smarowac, zeby byla miekka. Skora noworodka jest miekka sama w sobie. Nie ma nic miekszego na swiecie! Po co wiec zatykac mu czyms pory? Po drugie jak juz smarowac to jak najmniej chemii, tez slyszalam, ze kuchenna oliwa z oliwek jest dobra (ja osobiscie smaruje nia czasem kudly i jest super). A dlaczego? Bo skora dziecka do wieku ok 3 miesiecy nie jest szczelna, tak jak skora doroslego, a to znaczy, ze substancje chemiczne z kosmetykow moga przez nia przenikac. Nikt nie prowadzi badan na noworodkach wiec tak naprawde nie wiadomo jakie to ma znaczenie dla ich organizmow. I jeszcze dodam, ze mycie zdrowego noworodka codziennie tez nie jest konieczne. O ile dobrze pamietam, Anka mowila, ze w Niemczech myje sie ze 2 razy w tygodniu, a nowonarodzone myje sie dopiero kilka dni po porodzie. Ja natomiast pamietam, jak mi Jagode polozna wyszorowala plynem do naczyn Nivea juz pierwszego dnia, a ja glupia oczywiscie bylam zachwycona, ze to musi byc dobry kosmetyk skoro w szpitalu jednodniowe dziecko tym myja 😂 No tak, czlowiek jakos po dziecku sie ogarnia i zaczyna lepiej rozumiec jak swiat dziala i ze np ta polozna myla tym czym jej dyrekcja kazala, a dyrekcja kazala swinstwem tego porducenta co im wiecej laptopow kupil albo wiecej personelu na wczasy na Kanary pojechalo, eee na szkolenie znaczy...
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 września 2014 10:16
Tez uważam, ze kosmetyki Babydream Rossman sa super, no i ta cena🙂

To kiedy smarować oliwka na przykład?
Kupiłam oliwkę Real Quality, teraz smaruje nia sobie brzuch i włosy, ma super skład:
Helianthus Annuus Seed Oil - olej z nasion słonecznika jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych
Prunus Amygdalus Dulcis Oil-olej ze słodkich migdałów, substancja natłuszczająca, nawilżająca
Chamomilla Recutita Oil- olejek rumiankowy o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym, antybakteryjnym
Tocopherol - witamina E, właściwości wygładzające
Parfum
Mój Sebastian urodzony w 38... Beata donoszona do 40-go plus 1 dzień.
Różnica spora na + dla dziecka w pełni donoszonego. Samodzielne trzymanie główki (tak, tak!), większy "kontakt" z dzieckiem itd.
Ale wiadomo - to tylko "mój przypadek" i równie dobrze może to być wyjątek potwierdzający regułę.



I piszę tu po raz kolejny skład naturalnej mikstury pomagającej rodzącej. UWaga!!! Pijemy tyko, gdy ciązą jest w pełni donoszona (40 tydzień mija).

2 łyżki masła migdałowego (można zrobić samemu. namoczyć migdały obrane ze skórki na noc gorącą wodą, odlać wodę, dodać szczyptę soli, dodać oleju do pośliizgu przy blendowaniu, dodać cukru pudru do smaku ile kto woli i zmiksować)
2 łyżki oleju rycynowego
4 łyżeczki herbaty z werbeny (zaparzonej w proporcji 4 łyżeczki zalewamy w szklance wrzątkiem, jak się zaparzy bierzemy do naszej mikstury 4 łyżeczki)
szklanka soku brzoskwiniowego
Wszystko zmiksować razem
dodać szklankę gazowanej wody mineralnej

Wstać rano, zjeść lekkie śnaidanie i po śniadaniu zacząć pić. Srednio to smaczne. Trzeba to wypić w przeciągu 30-40 minut. Im szybciej razem tym lepiej.

Skórcze b. regularne zazwyczaj się pojawiają po 3-4 h od wypicia🙂
nigdy nie spałam w staniku, zawsze było mi niewygodnie.
a przy karmieniu (na początku przynajmniej) jest to potrzebne, żeby nie budzić się z zamleczoną koszulą.

mogę polecić śmiało najtańszy, najbardziej szmatławy pseudosportowy stanik z bazaru. taka "mini koszulka", nie trzyma mocno, ale jest dość wygodne, żeby w tym spać i daje miejsce na wsadzenie wkladek. "lepsze" staniki sportowe są sztywniejsze, mocniej trzymają cycki, do spania zdecydowanie wolę szmatlawca, bo w czasie snu nic nie musi trzymać cycka, a jedynie wkładki.

my się smarowaliśmy tylko jak była potrzeba. emolientów nie miałam, bo to drogie mocno i średnio w to wierzyłam. smarowaliśmy głównie stopy, bo przy złączeniu z nogą było czasem sucho. kąpaliśmy się wodą tylko pupasa i włosy babydreamem, nie urządzaliśmy kąpieli z pianą, tylko miejscowo nakładamy.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 września 2014 10:19
kotbury, w przypadku ciąż pojedynczych na pewno lepiej donosić. Jednak wieloraczki maja mniej miejsca, stad m.in rozwiązuje sie wcześniej.
[s]Napisz prosze o tej wit K, skąd dziecko naturalnie ja dostaje.[/s]

Edit: zauważyłam, ze juz odpisalas
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 września 2014 10:23
kotbury, nie chcę przesadzić z ilością kosmetyków, bo wiem, że to nie jest dobre, ale podstawowe kupię 🙂 Pewnie z czasem wyjdzie jakie naprawdę są nam potrzebne, a jakie zupełnie zbędne.
Diakonka, no właśnie muszę kupić chociaż jeden stanik taki "na chwilę". Koszulę nocną do karmienia mam jedną, chcę kupić jeszcze piżamę, bo koszul nie cierpię, ale w szpitalu pewnie będzie lepsza.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 września 2014 10:27
Kurczak, no w szpitalu na pewno nie piżama - leje się z ciebie, krok ma się możliwie wietrzyć. Koszula mus.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 września 2014 10:31
Kurczak, ja sobie zycia nie wyobrazalam bez masci i kremu alantan - i na natluszczenie pupy, zeby smolka sie nie przyklejala 'na amen' i na jakiekolwiek podraznienia, suche miejsca, wszystko wlasciwie.

Stanik do karmienia mialam chyba BabyOno miekki i byl rewelacyjny (uwaga na rozmiarowke, bo one sa duzo wieksze niz podany rozmiar- moje karmieniowe 'F' spokojnie wchodzily w ichniejsze D, a i troche wieksze by weszly.
Hmm, to ja sie jeszcze potrzebuje pozalic. Ta ciaza mnie dobija, mam wrazenie, ze nie dozyje konca. Trzeciej to juz bym na pewno nie przezyla, a kiedys myslalam jeszcze o trzecim dziecku. Pierwszy trymestr byl do kitu przez mdlosci, potem mialam kilka tygodni dobrego samopoczucia i od 20 tygodnia coraz gorzej. Od tego czasu dech mi zapiera tak, ze nie moge czasem mowic do dziecka, podniesienie reki nad glowe= zadyszka, schylenie po zabawke= zawroty glowy itd. Kazdy dzien dla mnie to jak bieganie maratonu. Podobno to jest zespol zyly wrotnej z tym, ze ja mam w pozycji pionowej. Super, jak nic sie nie zmieni to bede rodzic na lezaco :O 3 tygodnie temu odezwala sie moja ukochana "ciazowa rwa kulszowa" czyli opcja nie moge chodzic, nie moge sie schylac, nie moge wstac z krzesla i przwrocic z boku na bok czyli leze cala noc w jednej pozycji. Fizjoterapeuta twierdzi, ze w moim przypadku orteza pomoze. Orteza za 400-800 PLN. Nigdzie nie ma uzywanych. Do tego zelazo ciagle mi spada i tak juz bedzie leciec ponoc do konca. Ogolnie moje zycie jest cudowne latwe lekkie i przyjemne (bez sarkazmu) tylko nie znosze byc inwalida, ten stan kiedy cialo nie dziala mnie po prostu dobija.
DIAKONKA Ta moja przyjaciółka od połowy czerwca leżała na patologii bo ją prowadzący gin (ordynator z Imidz, też spec od mnogich ciąży) położył na oddział z terminem cesarki na 18 czerwca i cięli ją na początku lipca 🙂
W IMIDZ rok temu myli pierwszy raz prawie przy wypisie, nie myją, bo podobno im dłużej dziecko niemyte tym mniej alergii później. A potem jak były upały to moją myliśmy co 2-3 dni, no ale to wcześniak. Co do karmienia, pamiętam, że raz po porodzie były brokuły i wszystkie dzieci miały wzdęcia, a raz dżem truskawkowy i ponad połowę maluchów wyprywsczyło 🙂 Firma kateringowa...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 września 2014 10:45
maleństwo, patrzę na te paskudne i wielki wkłady poporodowe i zastanawiam się w jaki sposób przez taką pieluchę krok ma się wietrzyć 😀
szafirowa, alantan kocham miłością wielką. Smaruję nim ludzi, psy i konie. Zawsze w domu jakaś tubka leży 😉
bobek, a na kiedy masz termin?
Kurczak, na 9 listopada i wstawilam sobie wreszcie suwaczek ciazowy 🙂
a mnie nie kręcą szpitalne zdjęcia wrzucone przez Diakonkę, mi się łezka w oku kręci na coś takiego: http://www.dfwbirthphotographer.com/home/?p=3255

bobek
trzymaj się biedulo, współczuję przeżyć ciążowych.

Muffinka
wczoraj pani logopeda badała w pkolu Piotrka i ma być objęty indywidualną terapią. na szczęście w naszym pkolu nie trzeba za to płacić. dostałam karteczkę że narządy artykulacyjne należy usprawnić i coś takiego: "realizacja międzyzębowa głosek m, t, d, s, z, c, ś, ź, ć, dź" cokolwiek to znaczy... ktoś mi to rozjaśni? :kwiatek:
Dziewczyny a jak bez stanika zamocujecie wkładki laktacyjne ❓
Mi po porodzie lało się ciurkiem i koszulę miałam mokrą do pasa jak zapomniałam założyć stanika i wkładek  😁
    Już kiedyś polecałam stanik Alles Mama z takich ładniejszych ale po domu czy w szpitalu/na noc/ pod gruba bluzę mogą być miękkie karmniki 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 września 2014 11:52
bobek, ojej to też tuż, tuż 🙂 Trzymaj się!
kurczak_wtw, łezka też mi się kręci, bo to chyba taki etap, ale i tak nie zdecydowałabym się na takie zdjęcia, bo mimo, że samo ich wykonanie jest piękne, to nie wyobrażam sobie po pierwsze fotografa, który kręciłby się przy mnie w takiej chwili, po drugie pewnie bym się rozpraszała, a po trzecie, gdybym już takie zdjęcia miała, to większości na pewno bym nie opublikowała. Ewentualnie te tuż po porodzie, kiedy rodzice pierwszy raz widzą dziecko. Te są cudowne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się