Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 października 2014 21:46
Pomijając fakt, że whiskas ma znikomą zawartość mięsa to słyszałam o nim, że uzależnia bo zawiera aromaty i inne złe substancje  👀
nie uzależnia tylko jest chętniej zjadana przez zwierzęta ponieważ zawiera dużo substancji smakowo- zapachowych.  i z punktu widzenia ekonomii chowu to wcale nie jest źle. po coś innego karmimy oczywiście koty i psy niż prosięta, ale u tuczników normalną praktyką jest stosowanie całego szeregu substancji smakowych i zapachowych, tak aby pasza była chętniej pobierana.
kiedyś wprowadzano na rynek super karmę, bardzo wysoka zawartość mięsa, super naturalna, oparta na rzekomo naturalnej diecie kotów i psów. jako, że pracowałam wtedy jeszcze "w branży" i miałam dostęp do cen hurtowych, zamówiłyśmy z koleżanką tę karmę dla naszych kotów. efekt był taki, że moje koty zjadły dwie paczki, bo koty koleżanki odmówiły jedzenia całkiem, a moje jadły z wielką łaską.
tak więc nie jest wadą to, że karma ma substancje smakowo-zapachowe, przez co jest chętnie zjadana, a to, że za tym niewiele idzie, bo kiepska karma ma niską wartość pokarmową. choć w moim przekonaniu, lepiej, żeby zwierze zjadło kiepskiej karmy niż nie zjadło bardzo dobrej.
co do rodzajów. powinny one się różnić w ten sposób:
junior- więcej białka, wapnia, kalorii, w przypadku kotów luteiny, ogólnie więcej wszystkiego czego potrzebuje rosnący organizm (witaminy, minerały itd),
adult- to powinna być zbilansowana pod względem składników pokarmowych porcja dla dorosłego przedstawiciela danego gatunku.
active/ outdoor- dla zwierząt aktywnych, wychodzących, psów pracujących itd. zwiększona zawartość kaloryczna, czasem również białkowa.
steril/indoor/light- dla zwierząt mało aktywnych, kotów niewychodzących, zwierząt z nadwagą obniżona kaloryczność, steril oprócz tego powinien mieć obniżoną zawartość potasu dla ochrony nerek.
senior- powinien być zbilansowaną porcją dla starszego przedstawiciela danego gatunku, zwiększona ilość witamin i wapnia, przy zachowaniu niskiej kaloryczności.
Czy Kindle wyświetla kolorowe obrazki? Chciałabym generalnie jakiś czytnik albo tani tablet do nauki (mam książki w pdfach ze scematami z anatomii wiec musi mieć kolorowy wyświetlacz) i nie wiem co wybrać. Ktoś ma pomysł?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 października 2014 12:10
Jak usunąć z komputera Advance Elite? Odinstalowałam program, ale wciąż wyskakuje mi okienko z ofertami sprzedaży różnych rzeczy.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 października 2014 20:04
Czy będę mogła bez problemu w urzędzie pobrać pełny odpis aktu urodzenia syna mojej siostry?
W farbach olia garniera są w małych saszetkach odżywki, które używa się po spłukaniu włosów. Można tą odżywkę kupić w osobnej butelce? 🙂
Czy będę mogła bez problemu w urzędzie pobrać pełny odpis aktu urodzenia syna mojej siostry?

Z tego co mi wiadomo to będziesz mogła
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 października 2014 23:03
Dzięki :kwiatek: Nie będą wymagać żadnego pełnomocnictwa od siostry?
Dzięki :kwiatek: Nie będą wymagać żadnego pełnomocnictwa od siostry?

Z tego co wiem to nie bo jesteś z nią spokrewniona.
Najlepiej zadzwonić do urzędu i się zapytać co by bez sensu nie jeździć
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 października 2014 23:09
Dzięki wielkie! :kwiatek:
CzarownicaSa u mnie nasza znajoma brała mój akt, obca osoba i nic nie wymagali. Wydali oczywiście za opłatą.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 października 2014 15:19
W farbach olia garniera są w małych saszetkach odżywki, które używa się po spłukaniu włosów. Można tą odżywkę kupić w osobnej butelce? 🙂


wątpię, raczej nie. One są specjalnie do nałożenia po farbowaniu choć za specjalne nie są  😎
Ale widzę, że Tobie podpasowały i szukasz więc może popytaj w drogeriach? 😉
Sonkowa, przepraszam ze dopiero teraz, ale ja mam Aero 😉 działa okej, czasem się zwiesi i trzeba zresetować połączenie. Prędkość nie powala, ale fejs i volta chodzą bez problemu. Dla mnie jest opcją ,,na wszelki wypadek" jak trafiam w miejsce bez neta 😉 Ale oferta obowiązuje do końca 2014, więc nie za wiele czasu zostało. Ja korzystam od 3 lat
Też mam Aero, właśnie na nim działam. Jak potrzebuję coś ściągnąć, to zmieniam na normalną kartę ale do codziennego buszowania po internecie Aero jest wystarczające. Szkoda, że umowa im się zaraz kończy..
Czy Kindle wyświetla kolorowe obrazki? Chciałabym generalnie jakiś czytnik albo tani tablet do nauki (mam książki w pdfach ze scematami z anatomii wiec musi mieć kolorowy wyświetlacz) i nie wiem co wybrać. Ktoś ma pomysł?


Zakładając, że chodzi ci o Kindle - czytnik ebooków (e-papier), to nie. W ogóle kolorowych czytników jest baaardzo mało. Po drugie, większość czytników ma rozmiar ekranu 6-7 cali, na takim niewygodnie się ogląda schematy (za mały). Po trzecie, obsługa PDFów w Kindlach jest kiepska. Po czwarte, w kilku bibliotekach może wypożyczyć czytniki, więc można sobie wypróbować.


[quote author=galopada_ link=topic=20.msg2203999#msg2203999 date=1413642579]
Sonkowa, przepraszam ze dopiero teraz, ale ja mam Aero 😉 działa okej, czasem się zwiesi i trzeba zresetować połączenie. Prędkość nie powala, ale fejs i volta chodzą bez problemu. Dla mnie jest opcją ,,na wszelki wypadek" jak trafiam w miejsce bez neta 😉 Ale oferta obowiązuje do końca 2014, więc nie za wiele czasu zostało. Ja korzystam od 3 lat
[/quote]

A czy Aero2 nie działa do końca 2016? http://www.aero2.pl/O-spolce/O-Nas/Kalendarium
Piotrek,  w takim razie pozostaje tablet. Dzięki🙂

Faktycznie, 2016... Byłam pewna, że do końca tego roku.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 października 2014 11:21
Aero bedzie dzialac po 2016r, ale nie bedzie juz bezpłatne.
Ja mam, ale rzadko korzystam.
A teraz, ja wprowadzili te ograniczenia i kody jakieś trzeba wpisywać, to tym bardziej mniej korzystam.
opolanka, co godzinę trzeba przepisać kod z obrazka i tyle. Dla mnie to nie jest jakiś problem, bo trwa to parę sekund
Czy w telewizyjnej reklamie Plus - pan celowo mówi :
-To tylko pułowa/półowa ?
Zamiast "połowa" ?
Pytam, bo wcześniej była pani i też mówiła pułowa/półowa . Może to jakiś chwyt reklamowy, którego nie rozumiem? Że z Zamościa są?  😉
czym się różni oznaczenie DR od DL?
Bo jak dla mnie to to samo, ale jakaś różnica musi być
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 października 2014 09:45
A DR to nie jest łezka przypadkiem?

A nie, nie - SR to łezka  😁 Nie ogarnęłam, przepraszam za zamieszanie!  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 października 2014 11:00
Dla mnie to też to samo. Może ktoś nie wymawiał "r" i zostało to "l"?  😁
A DL to nie jest dresażowy, ale dłuższy, niż ustawa przewiduje?
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
20 października 2014 13:45
czym się różni oznaczenie DR od DL?
Bo jak dla mnie to to samo, ale jakaś różnica musi być


to jest to samo i są to czapraki ujeżdzeniowe
efeemeryda   no fate but what we make.
20 października 2014 17:43

to fotomontaż czy są już takie stroje ? czy zostały tu wycięte te rury ?
efeemeryda, flyboard 🙂 Aczkolwiek efekty są dodane bankowo.
Pytanie z serii dziwnych, może i wstydliwych. Czy ewentualna zawartość alkoholu we krwi może jakoś poważnie wpłynąć na wyniki badań krwi? Muszę zrobić glukozę na czczo, po godzinie i po dwóch. Mogę je zrobić dopiero w sobotę, a w piątek idę na imprezę i nie ukrywam, że coś wypiję. No i co właściwie? Krzywo na mnie popatrzą ewentualnie czy alkohol wpłynie jakoś na wynik?
jeśli nie będzie od ciebie czuć tego alkoholu, to nikt nie będzie wiedział, będą ci badać glukozę, a nie zawartość alkoholu. jednak wg mnie jest średni sens żebyś szła- nie będziesz na czczo, jeśli skończysz pić nad ranem. alkohol zawiera cukier.
Najmniejsza ilość alkoholu zaburzy wynik badania.
katija, no wlasnie o ten cukier się boję, ale w sumie nie zamierzam pić do samego rana. Dzięki za odpowiedź.

flosia, dziękuję, to muszę sobie jakoś zmienić plany 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się