Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Misiek69, trzymam kciuki 😀
Bay, bo to serio wyraźnie widać. Ja mam zwykle na dłoniach tak ogromne żylska, że naprawdę osoba nigdy nie ucząca się pobierania krwi dałaby radę. Ostatnio rano zaspałam na praktyki i nie wypiłam nic, nawet łyka wody. Później gdy ćwiczyłyśmy z koleżanką zakładanie wenflonów na sobie to u mnie na grzbiecie dłoni nie było kompletnie nic, w co by można było celować.
Jak pisaniem głosowym na tablecie zrobić kropkę, znak zapytania Itp? 🙂
jakie śliczne te miniaturki  💘 💘 💘 nawet nie wiedziałam że takie istnieją

mam kolejne pytanie które mnie od kilku dni męczy... co śpiewa ten dziwaczny niedźwiedź w reklamie Riso Millera?  😁 bo tylko część słów udało mi się "wyłowić"
Jak pisaniem głosowym na tablecie zrobić kropkę, znak zapytania Itp? 🙂


nie wiem czy tak samo zadziała to na tablecie; ale jak piszesz na iPhone w wersji angielskiej to po prostu mówisz "kropka" czyli "full stop", albo "question mark" i tak dalej. czasami nie załapuje  😉 mysle, że na tablecie powinno być tak samo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2015 15:47
mam kolejne pytanie które mnie od kilku dni męczy... co śpiewa ten dziwaczny niedźwiedź w reklamie Riso Millera?  😁 bo tylko część słów udało mi się "wyłowić"

ajs ajs bejbe!

edit: pytałam w "słowniku...", ale nie dostałam odpowiedzi, więc... Czy jest jakieś angielskie (ale UK) określenie na berajtra? Czy to po prostu rider? Jak go wtedy odróżnić od zawodnika? A może jest jakieś określenie na osobę, która wsiada głównie na podjezdki, rozpręża konie dla trenera/głównego jeźdźca i nie startuje w zawodach ani nie jeździ na poziomie GP?
Facella, nie ajs tylko rajs! Rice, przecież to ryż! 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 16:00
Facella  słownik niemiecko-angielski mówi, że horsebreaker  😂 Nie wiem czy faktycznie jest taki słowo, ale brzmi przezabawnie  😉
Facella, nie ajs tylko rajs! Rice, przecież to ryż! 😁


tak mi sie wlasnie wydawało, ale nie byłam pewna!  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2015 16:06
Facella, nie ajs tylko rajs! Rice, przecież to ryż! 😁

Serio?! Ja tam słyszę ajs  😁

Facella  słownik niemiecko-angielski mówi, że horsebreaker  😂 Nie wiem czy faktycznie jest taki słowo, ale brzmi przezabawnie  😉

Horsebreaker (możliwe, że istnieje takie słowo, bo funkcjonuje "break a horse"😉 to raczej takie mięso armatnie, od pierwszych wsiadań i niezajeżdżonych dzikusów  😁 a mi chodzi o kogoś, kto wsiada na "broken horses", czyli te już wstępnie zajeżdżone. O ile w ogóle da się takiego kogoś nazwać  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 16:17
Z kolei tłumacz google tłumaczy horsebreaker jako "wyłącznik konia"  😉 Rany, trudna ta angličtina  😉


zgodnie ze słownikiem "Koń i Jeździectwo" Baranowskiego, Bereiter to po angielsku "under écuyer"

edit: wzglednie wymienia jeszcze: écuyer, school rider, riding instructor
oraz... circus rider  😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2015 16:56
Jak się wymawia to ecuyer?  😲 (tylko normalnie fonetycznie proszę, bo tych znaczków nie ogarniam jeszcze bardziej  😂 )
Facella, "ecuyer" to jest chyba francuskie slowko. U nas beraiter to poprostu "rider". W angielskim jest podobne slowko "esquire", ale nigdy nie slyszalam tego okreslenia w odniesieniu do jezdzca. Chyba, ze brytyjski angielski ma jakies bardziej specyficzny odpowiednik beraitra.
Jak się wymawia to ecuyer?  😲 (tylko normalnie fonetycznie proszę, bo tych znaczków nie ogarniam jeszcze bardziej  😂 )


ja bym to wymówiła "ekuje" ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze to slowo jest w uzyciu... tak natomiast stoi w slowniku  👀
Którym słowniku?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2015 17:22
zgodnie ze słownikiem "Koń i Jeździectwo" Baranowskiego, Bereiter to po angielsku "under écuyer"



w tym
Szczerze mowiac nigdy sie z takim okresleniem nie spotkalam 🤔 Co oczywiscie nie zaczy ze takie slowko nie istnieje, ale chyba raczej malo popularne jest.
Którym słowniku?


wszyscy kiedyś je chwalili i kupowali. to jest dość stary słownik, rok wydania 1989, wydawnictwo Krajowa Agencja Wydawnicza. Reszta tak jak już pisałam wyżej "Koń i Jeździectwo" Zdzisława Baranowskiego. słownik polsko-angielsko-francusko-niemiecki.

edit: na okladce zdjęcie para ujeżdzeniowców w morskich falach 😉 tak jak mówie, trudno mi sobie wyobrazic by to bylo popularne slowo, ale tak wlasnie tu jest podane.
Nie żebym znała lepszy, ale do tego podchodzę z rezerwą. Części sprzętu, konia nazwie, ale pokazuje i niezbyt żywy angielski. Trochę się nan zmieniła optyka przez to ćwierćwiecze.
Czy ZTM może wystawić mi zaświadczenie o spóźnieniu autobusu?
Pomijając wszystki, Kaprioleczkaaaaaaaa, jak ja się cieszę, że cię znów widzę na tym forum, kopę lat!!! Co cię tak dawno tutaj nie było?
:przytul: :przytul: :przytul: :allcoholic:
I by the way, pamiętasz zasady, nie? Na przykład taką, gdzie nie pisało się post pod postem  😀iabeł: 😂
Pomijając wszystki, Kaprioleczkaaaaaaaa, jak ja się cieszę, że cię znów widzę na tym forum, kopę lat!!! Co cię tak dawno tutaj nie było?
:przytul: :przytul: :przytul: :allcoholic:
I by the way, pamiętasz zasady, nie? Na przykład taką, gdzie nie pisało się post pod postem   😀iabeł: 😂


pamiętam... tylko zapomniałam jak się robi cytat, jeśli już przejdziesz do pisania wiadomości i sie zacięłam  😡 obiecuję poprawę.
a nie było mnie bo coś zajęta byłam, ale próbuję kupić frak i jakoś przywiało mnie z powrotem bo oczywiście na volcie ktoś sprzedaje taki jak chcę, tylko co z tego skoro mi nie odpisuje  🤬 🤬

miło Was też widzieć  🥂 🥂 🥂 :allcoholic: :grupa: :przytul:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 marca 2015 11:24
Jestem deklem, potrzebuje pomocy 😁
Wypelniam PIT w programie i wyskoczył mi punkt "Suma kosztów uzyskania przychodu ze stosunku pracy z deklaracji PIT-11".
Co ja mam tam wpisac,...?  😲
CzarownicaSa, według mnie powinnaś wpisać kwotę podaną w części E, kolumna c w PIT - 11
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 marca 2015 15:14
Dlaczego gra jest niewarta świeczki?
Jara, podejrzewam, że powiedzenie to pochodzi z czasów, gdy ludzie grali przy świetle świec. Jeśli pula do wygrania była mniejsza niż wartość świecy, wtedy gra nie była jej warta.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 marca 2015 15:43
Jak zwykle niezawodna :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2015 16:25
A ja się dziwię, że ciągle przegrywam z cervus w Quizwanie  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 marca 2015 16:39
Nie wiem czy jest ktoś kto z nią wygrał 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się