Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
22 kwietnia 2009 12:46
[quote author=gracja03 link=topic=190.msg233829#msg233829 date=1240172048]
http://www.allegro.pl/item615041744_mloda_klacz_zimnokrwista_zrebica.html
szok



aż mi się płakać chce.
[/quote]


biedna klacz
http://www.allegro.pl/item619820449_klacz_sp_3letnia_6_miesiecy_zrebna.html
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=613073234 napisałam do Pani, bo mnie wkurzyło: koń "W trakcie ujeżdżania, zaprzęgana do bryczki również"
Data na zdjęciu w uprzęży 04.2008- data urodzenia podawana 03.2007.
moja wiadomość:
"Współczuję konikowi, a właścicielom sugeruję wzbogacenie swojej wiedzy o rozwój organizmu końskiego. Siadanie na 2-latka i oprzęganie roczniaka nie różni się od pracy dzieci w chińskich fabrykach! "
Odpowiedź:
"witam,tak się składa że znamy się na koniach i nikt nei siada tam na konia który ma 2 lata, przyuczanie nie równa się z siadaniem, również pozdrawiam i proszę więcej nie pisać"

Dla mnie ujeżdzanie to siadanie, a oswajanie z siodłem to co innego. Zresztą zaprzęganie 2-latki też nie do pochwalenia.

Czasem się zastanawiam, czy takich aukcji nie można traktować jako znęcania się nad zwierzakami?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 12:29
http://www.allegro.pl/item614628183_klacz_rasy_haflinger_ze_zrebakiem_klaczka.html
nie wiem jak z dojrzewaniem haflingerów ale chyba trochę za wcześnie na to wszystko
gracja03 wyszukujesz ogólszeń, krytykujesz innych ale sama robisz dokładnie to samo...  🙄
więc albo rób to co robisz i siedz cicho, albo odczep się od innych....

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 13:27
gracja03 wyszukujesz ogólszeń, krytykujesz innych ale sama robisz dokładnie to samo...  🙄
więc albo rób to co robisz i siedz cicho, albo odczep się od innych....



Przepraszam bardzo ale nie zaźrebiam kobyły w wieku 2 lat i źrebnej nie ujeżdżam, więc takie uwagi zachowaj dla siebie następnym razem zbyt malo o mnie wiesz.
Quebon dobrze pisze.

Ja tez Ci juz to pisałam. Wyszukujesz ogłoszeń o ujezdzonych 2 latkach  w których wiekszosc jest po "chamsku" osiodłana  zapewne raz do zdjecia itp a Ty na swojej 2 latce jechałas HUBERTUSA ,  ogarnij sie bo żal czytac te Twoje wyszukiwanie ogłoszeń jak niedawno sama twierdziłas ze nic złego nie robisz.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 15:29
Hmmm czyżby zanosiło się na kolejną wyczekiwaną aferę  🏇 🏇 🏇 ? Chyba nie dam wam tej satysfakcji i nie wdam się w dyskusję z wami. miłego weekendu.
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 kwietnia 2009 15:51
ciska, quebon, racja.

WAGA
rasa:      małopolska
płeć:       klacz
maść:     skarogniada
wzrost:  163cm (jeszcze rośnie)
[glow=red,2,300]data ur. 10.04.2006[/glow]
ojciec:    Elgon/Jam/Elma
matka:   Ważka/Belcanto/Wroma
wł. ja  Edyta M-S.



a fotki z siodła mamy wklejane tutaj juz z połowy 2008 roku (np. http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,114.msg114176.html#msg114176 )

Quebon, ciska, caroline, WRESZCIE! Wtrącałam już o tym wcześniej, ale bez odzewu.
Co prawda data na zdjęciach nieprawdziwa, ale nie zmienia to faktu, że kobyłce do trzech lat brakowało 4 miesiące. A tereny były też wcześniej. To kiedy była zajeżdżona?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 kwietnia 2009 16:45
Dziewczyny proszę Was o nierozpętywanie burzy...
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
30 kwietnia 2009 17:50
http://allegro.pl/item623628553_3_walachy_rasy_hucul_obustronne_pochodzenie.html

"Hucuły to rasa bezstajenna, nie wymagająca. Koń tej rasy zjada 1/3 tego co koń innej - większej rasy. "

Zastanawia mnie, co ma znaczyć pojęcie "Hucuły to rasa bezstajenna". A co do jedzenia to bym się kłóciła  😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 kwietnia 2009 17:57
bezstajenna czyli, że można je hodować (trzymać) na pastwisku, wystarczy wiata.

Mnie bardziej martwi "koń zjada 1/3 tego co koń innej rasy".  nie wiem, czy mam racje, ale to chyba nie od rasy zależy...?
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
30 kwietnia 2009 18:03
My też hodujemy bezstajennie hucuły, o ile hodowaniem to można nazwać 😉 Tylko, że wiaty nie mają a lasek a na ostrą zimę idą do stajni.  Stoją sobie i wcinają trawę i trochę chodzą pod siodełkiem. Tylko, że jak się je wpuści na fajną trawkę, to po dwóch dniach nie ma  🤔
http://allegro.pl/item623628553_3_walachy_rasy_hucul_obustronne_pochodzenie.html


"dwa dwóletnie wałachy również rasy śląskiej przygotowane pod siodlo i do bryczni:
🙄
opolanka, konie ras prymitywnych lepiej przyswajają paszę, a więc mniej jej potrzebują. Co oczywiście nie wyklucza wyjątków u hucułów i nie wyklucza faktu, że przyzwyczajony koń szlachetny też będzie lepiej przyswajał.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 kwietnia 2009 18:16
Dzięki za info 😉 Ja się na hodowli znam słabiutko, dlatego raczej ta informacja mnie zainteresowała 🙂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
30 kwietnia 2009 18:18
http://allegro.pl/item617299002_kuc_szeflandzki_klacz.html

O Boże O.O 10 miesięcy i jeszcze na nim ktoś siedzi... O.O
Zobaczcie na kopytka... 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
30 kwietnia 2009 20:02
To to już jest granda w biały dzień  🤬 Co z tego , że gówniara tylko do zdjęcia zapewne ?  🤔wirek: Nogi tylne zapewne pod ciężarem się rozjechały  👿
Jezu... kupmy voltowego kucyka....
Płakać mi się chce... te kopytka 😕

"zadbany kucyk" 😤
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 21:04
ciska, quebon, racja.


a fotki z siodła mamy wklejane tutaj juz z połowy 2008 roku (np. http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,114.msg114176.html#msg114176 )



hahahahaha gratuluję, po uszach rozpoznajesz konie, a skąd ta pewność że to akurat mój koń, mamy w sumie 3 gniade w stajni. Zgaduj dalej. 😂 😂 😂
i przepraszam za  🚫 już się nie powtórzy , rozbawiła mnie ta sytacja.
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 kwietnia 2009 21:07
tak, teraz nam wytłumacz, ze o innym koniu pisałaś, a nie o swoim. normalnie az sie pale, zeby uwierzyc.
kasowanie postów, laleczko, nie kasuje ludziom pamieci.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 21:12
tak, teraz nam wytłumacz, ze o innym koniu pisałaś, a nie o swoim. normalnie az sie pale, zeby uwierzyc.
kasowanie postów, laleczko, nie kasuje ludziom pamieci.


🚫 🚫
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 kwietnia 2009 21:25
nie, to nie jest off topic. skoro tematem tego watku sa "szokujace ogłoszenia", które tak chetnie pietnujesz, to ja bym chciała napietnowac, tak jak i ty, jeżdzenie na koniu dwuletnim, do tego zbyt chudym, jak na stan normalnosci.
tak jesteś wielce oburzona tymi ogłoszeniami, a nijak nie jesteś lepsza, od tych których krytykujesz. Żenada.
I co? starym zwyczajem teraz wykasujesz niewygodne posty?

przy okazji:
7. Nie pisz postów, które:
- nie wnoszą niczego do dyskusji (np. o treści "łał", "masz rację"😉
- składają się wyłącznie z emotikon

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,512.0.html
Zróbcie skany jej postów. 😁
A tak na poważnie... Gracja, słyszałaś kiedyś taki religijny cytat "dlaczego widzisz drzazgę w oku moim, a belki w swoim nie widzisz?" Fakt, po uszach konia poznać się nie da, ale...
[quote="gracja03 19.04.2009"]udało się dzisiaj ale zaliczyłam dwa konie i 6 godzin w terenie(...)
[/quote]
to mi się zdaje Twoja 3 latka, 3 godziny w terenie? Jak to był tylko stęp, a w porządku, ale jak było na serio tego się nie dowiemy.
W sumie, postawa "czepialskiej" Caroline też nie jest jakaś super-fajna, ale wstawianie co chwilę jakichś ogłoszeń o tak "biednych" zwierzętach, zbyt szybko zajeżdżonych podczas, gdy samemu szybko wsiadło się na swojego konia trąci mi z deka hipokryzją...
Już rzuciłyście się jak hieny na dziewczynę a tu proszę, nie ten koń.
Klacz Gracji ma odmianę na pysku.
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 kwietnia 2009 21:45
hieny, hieny 😉

klacz gracji03 ma odmiane i dwie skarpetki i zgodnie z pisaniną pańci była jezdzona wiele miesiecy wczesniej zanim skończyła 3 lata - czego ja niestety nie zacytuje, bo daaaawno temu skasowała ten post, ktory ja pamiętam. i pamietam tez jak pisała o hubertusie na ledwo dwulatku.

hieny przychodza kiedy czują padline, bez potrzeby nie przyleza 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 22:00
Sankarita gdzie napisałam ile godzin na jakim koniu?
Dorcysia dzięki , hieny w roztargnieniu i przejęciu przeoczyły pewne szczegóły.
caroline jeżdżenie a jeżdżenie to też jest różnica i zanim cokolwiek napiszesz zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami moich wypowiedzi a w szczególności zdjęć.\
To  że koń zbyt chudy , no cóż następnym razem czytaj uważnie moje posty i nie czepiaj się pierdół, nie zaśmiecaj forum swoimi wywodami i nie prowokuj takich sytuacji jak ta tutaj. Jak  masz zły humor odreaguj to w inny sposób.
A hieny zawsze były  są i będą , czerpią z "hienowania" wielką radość, wyczekują tego a nawet prowokują.
Każdy z nas ma takie samo prawo wypowiadać się na tym forum, caroline nikt nie zmusza cię do czytania wątku "Szokujące ogłoszenia"
Tyle z mojej strony na ten temat, dla mnie jest on już zamknięty.
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 kwietnia 2009 22:05
caroline jeżdżenie a jeżdżenie to też jest różnica i zanim cokolwiek napiszesz zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami moich wypowiedzi a w szczególności zdjęć.\

niestety oglądanie zdjęc zbyt młodo zajeżdżonego konia w takiej kondycji jak ta twoja klacz, nie sprawia aby chciało mi się czytać i ogladac twoje posty ze szczegółami. nie sprawia mi to radości, więc raczej staram się je omijać. tylko konia mi szkoda. 🤔
no i hipokrytów za bardzo nie lubie.
Zacytowałam powyżej zdjęcia -> dwa konie i 6 godzin terenu. Byłam pewna, że ten koń na którym siedzisz, to Waga, ale skoro to nie ona to zwracam honor i przepraszam.
Można byłoby się jeszcze przyczepić, co to były za 3 godzinne tereny, ale nikogo tam nie było, nikt tego nie widział i nikt nie wie, co tam mogło się dziać.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 22:12
[quote author=gracja03 link=topic=190.msg242545#msg242545 date=1241125200]
caroline jeżdżenie a jeżdżenie to też jest różnica i zanim cokolwiek napiszesz zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami moich wypowiedzi a w szczególności zdjęć.\

niestety oglądanie zdjęc zbyt młodo zajeżdżonego konia w takiej kondycji jak ta twoja klacz, nie sprawia aby chciało mi się czytać i ogladac twoje posty ze szczegółami. nie sprawia mi to radości, więc raczej staram się je omijać. tylko konia mi szkoda. 🤔
no i hipokrytów za bardzo nie lubie.
[/quote]

Dlatego właśnie wypisuje takie bzdury  😂
Zacytowałam powyżej zdjęcia -> dwa konie i 6 godzin terenu. Byłam pewna, że ten koń na którym siedzisz, to Waga, ale skoro to nie ona to zwracam honor i przepraszam.
Można byłoby się jeszcze przyczepić, co to były za 3 godzinne tereny, ale nikogo tam nie było, nikt tego nie widział i nikt nie wie, co tam mogło się dziać.

nic się nie stało, pomyłki się zdarzają ,a teren był bardzo lekki dla koni
Chyba nie będziemy się " czepiać szczegółów" bo nie o to chodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się