Biotyna

angelique, na pewno nikt nie rozcieńcza biotyny. Sądzę, że producent zmienił coś w produkcji i tyle. Nikt póki co nie stwierdził jednoznacznie, ze nowa biotyna jest gorsza. Skład ma identyczny... Może nawet jest lepsza (?)
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
15 marca 2017 08:59
To dobrze , bo zaczynam wymyślać teorie spiskowe;/ A wracając jeszcze do officionalisa/u , przewinął się temat nakrętki. U mnie, w tej nowej biotynie nakrętka jest biała, tak jak zawsze była, ale mam pół litrową butelkę. Może w tej litrowej jest srebrna? No wkurza mnie to, bo tracę zaufanie do producenta... ;/ I jak mam podawać to koniowi(koniu?) bez obaw, jak właściwie nie wiem co podaje;/
Ja straciłam zaufanie do Officinallisa. Nie sądzę aby nowa biotyna była gorsza (chociaż stara obłędnie pachniała) ale nigdzie nie ma żadnej oficjalnej informacji nt zmian czy opakowania czy składu czy czegokolwiek 🙁 i to dla mnie - jako klienta - jest nie fair. Kupuję produkt, niezmieniany od lat i dostaję coś z goła innego - bez sensu 🙁
Aktualnie testuję biotynę Over Horse - ma ciekawy skład i przyjazną cenę 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2660940#msg2660940 date=1489569069]
Aktualnie testuję biotynę Over Horse - ma ciekawy skład i przyjazną cenę 🙂
[/quote]

Gaga podajesz dawkę zalecaną przez producenta czy więcej?  👀 Sama jestem tej biotyny ciekawa i chyba się skuszę, ale z tego co tu liczę to w porównaniu do np. Ungulatu wypada znacznie słabiej pod względem ilości cynku i miedzi w dziennej dawce. Biorąc pod uwagę, że kiedyś mi nawet jeden wet zaproponował przy takich problemach jak ja mam podwójną dawkę ungulatu  😜 a wiadro za 3 stówy koń zjadał w półtorej miesiąca (dawałam po ok. 200g)  😵  to ilości w over horse wydają się śmiesznie małe.
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
15 marca 2017 21:51
No u mnie już też po zaufaniu:/ Szkoda :/ Jak myślicie, czy tą butelkę skończyć? Czy lepiej spisać na straty i coś innego wybrać? Tylko tutaj mam problem bo mój raczej nieufny do suplementów i z reguły odmawia spożywania🙁 Officinalisa przyjmował chętnie chyba jako jedyny środek... Chociaż nie... parę lat temu zaczynałam od biotyny i magnezu sukcesu i je jakoś jadł...  Czy ktoś mógłby polecić fajna biotyne a jednocześnie smaczna?
Alaska, podaję zalecaną, z tym że ja nie podaję biotyny na konkretny problem, tylko jako wspomagacz w okresie zmiany sierści, dlatego nie szukam preparatów super hiper bo u moich koni nie ma takiej potrzeby 🙂
A ja też wypowiem się co do Officinallisa jestem zawiedziona, kiedyś stosowałam Kerabola był rewelacyjny. Ale jak potrzebowaliśmy biotyny znowu pomyślałam że właśnie wedle opinii zakupie Officinallisa, 2 czy tam nawet 3 opakowania zjedzone zdecydowaliśmy że zrobimy pełne badania krwi (koń ma bardzo słabe kopyta) od zjedzenia Biotyny do końca może po miesiącu może 2 miesiące max. - zrobione badania (czas liczyłam od momentu skończenia biotyny do otrzymania wyników badań) mamy wyniki które omawiamy z weterynarzem i dowiaduje się że musi Mały dostawać biotyne, powiedziałam że dostawała ja bla bla bla, wyszło że nawet tego nie widać na badaniach i musiał jej wcale nie przyswajać...  I został polecony mi w takim razie Kerabol, a więc już nigdy Officinallisa nie zakupie, a Kerabola będę polecać bardzo tak jak wcześniej  👀
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
16 marca 2017 10:14
Ja podaję biotynę od NutriHorse i jestem zadowolona. Poprawiła się jakoś rogu kopytowego  🙂 Teraz po przerwie znowu zaczynam podawać
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2660940#msg2660940 date=1489569069]
Ja straciłam zaufanie do Officinallisa. Nie sądzę aby nowa biotyna była gorsza (chociaż stara obłędnie pachniała) ale nigdzie nie ma żadnej oficjalnej informacji nt zmian czy opakowania czy składu czy czegokolwiek 🙁 i to dla mnie - jako klienta - jest nie fair. Kupuję produkt, niezmieniany od lat i dostaję coś z goła innego - bez sensu 🙁
Aktualnie testuję biotynę Over Horse - ma ciekawy skład i przyjazną cenę 🙂
[/quote]
Wg. prawa w wiekszości krajów UE jeśli producent coś zmieni w składzie, gramaturze - cokolwiek to nie musi zmieniać produktowi nazwy i informować o ty ale musi... kupić nowy kod kreskowy na produkt. Jeśli więc macie stare opakowania i nowe to porównajcie kody kreskowe. Jeżeli są inne to luz, jełsi takie same a waszym zdaniem produkt jest iny - to musicie napisać do firmy GS1 - filia lokalizacja producenta z tą informacją-, że podejrzewacie, że nastąpiłą zmiana składu a kod kreskowy jest taki sam i żeby się tym zajęli.
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
16 marca 2017 10:47
Bardzo proszę o radę właścicieli koni wybrednych o polecenie biotyny(skutecznej)  którą w/w konie jadły chętnie 🙂 Mój jest mistrzem w wybrzydzaniu, wydmuchiwaniu i zostawianiu niechcianych środków;/ 
A tak swoją drogą ...po officionalisa sięgnęłam zachęcona super opiniami na re-volcie...Kerabol od zawsze weci polecali, to żadna nowość, że dobry, ale większość znanych mi koni , w tym mój, nie chce tego jeść...  Dlatego szukałam innego środka . Ale wniosek wyciągnęłam na dzień dzisiejszy jeden -  bardzo ostrożnie podchodzić do ochów i achów 😉 A i może mała sugestia aby opinie wystawiać po rzetelnym sprawdzenie danego środka a nie pod wpływem chwili czy emocji ( bo takie można odnieść wrażenie...) ;/  No i nadal nie rozumiem dlaczego offficinalis u niektórych nie działa, kiedy ja po skarmieniu 2 małych butelek i jednej dużej widziałam dobre efekty... Z resztą teraz też, po zaledwie 50 dniach - co kowal mój może potwierdzić... Nie wiem jakie czynniki mają na to wpływ... Może mój koń potrzebował akurat miedzi i cynku???...
Kiedy officinalis miał na re-volcie dobrą opinie wszyscy jak jeden mąż chwalili ten środek, teraz analogicznie - jakiś głos negatywny  i już większości przestał służyć...jakiś owczy pęd?🙁🙁🙁

edit. kotbury  dzięki!!! mam nawet 3 butelki - sprawdzę!!!
No i nadal nie rozumiem dlaczego offficinalis u niektórych nie działa, kiedy ja po skarmieniu 2 małych butelek i jednej dużej widziałam dobre efekty...


Może nie działa bo nie to co właściciel myśli jest przyczyną "słabych kopyt"..
kotbury Jeżeli to aluzja do mojej wypowiedzi, to nie zjadłam sobie parę słów i sprostuje aby każdy zrozumiał to, a nie interpretował tego inaczej - źle (pisząc posta rozmawiałam z kimś i widzę ze zjadłam ważne zdanie, co do słabych kopyt).
Koń mój ma bardzo słabe kopyta dlatego pod tym względem też (ale nie tylko oczywiście) robiłam pełne badania aby dowiedzieć się przyczyny i uzupełnić to co trzeba 😉
Biotynę o to nie oceniam źle przez to że nadal "słabe kopyta" tylko, że po zjedzeniu 3 opakowań nie było widać tego w wynikach badań - koń go nie przyswajał . Chociaż to jest akurat dość zrozumiale napisane w mojej wcześniejszej wypowiedzi, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.
Moja ocena nie jest oparta na moim zdaniu czy obserwacji bo kopyta czy coś tam innego, tylko na badaniach i konsultacji z weterynarzem.
Czy była to "nowy" czy "stary" Officinallis nie mam pojecia, tak czy tak nie sprawdził się w naszym wypadku  😉
kotbury Jeżeli to aluzja do mojej wypowiedzi, to nie zjadłam sobie parę słów i sprostuje aby każdy zrozumiał to, a nie interpretował tego inaczej - źle (pisząc posta rozmawiałam z kimś i widzę ze zjadłam ważne zdanie, co do słabych kopyt).


Nie przeczytałam twojej wypowiedzi. Pisałam pod cytatem i do treści cytatu się odnosiłam.
[quote author=Vendettka link=topic=726.msg2661578#msg2661578 date=1489669295]
kotbury Jeżeli to aluzja do mojej wypowiedzi, to nie zjadłam sobie parę słów i sprostuje aby każdy zrozumiał to, a nie interpretował tego inaczej - źle (pisząc posta rozmawiałam z kimś i widzę ze zjadłam ważne zdanie, co do słabych kopyt).


Nie przeczytałam twojej wypowiedzi - w ogóle i  nie odnosiłam się do niej, co chyba widać, bo pisałam pod cytatem i do treści cytatu się odnosiłam.
[/quote]
Ja, jako że ostatnio w temacie biotyny musiałam sporo posiedzieć, przetestowałam część polecanych tu firm z produktami w- jak się okazuje- kosmicznych cenach i szczerze polecam dostępną u większości weterynarzy biotynę z cynkiem TROUWIT. Poleciła mi go Pani kowal, która twierdziła że efekty są lepsze niż w biotynach dedykowanych specjalnie dla koni, a biorąc pod uwagę cenę głupotą byłoby nie spróbować. Po prawie dwóch miesiącach podawania efekty są naprawdę widoczne, koń z wiecznie obłupaną ścianą kopyta i zerowym przyrostem wreszcie ma na czym chodzić, a i po kondycji sierści i skóry widać dużą poprawę.
Niestety, zdjęcia kopyt w tej chwili brak, ale ostatnio zrobione zdjęcie- koń po lewej w trakcie suplementacji, po prawej półbrat- karmiony i pracujący tak samo, niesuplementowany ze względu na prawidłowy przyrost i kondycję rogu. Różnica w jakości pokrywy włosowej jest widoczna gołym okiem (oba nieczyszczone i wytarzane na pastwisku)
strasznie ubogi w składniki ten TROUWIT, jednak jak popatrzysz na skład innych firm to trochę więcej składników.  sierść konia po lewej owszem błyszczy sie ale widać również przerudzenia na sierści i grzywie a to już świadczy o niedoborach
Chciałam sie dwowiedziec czy biotyne mozna podawac z innyni preparatami? Moj kon zywiony jest peletem pavo dostaje dodatkowo czarci pazur i msm. Czy moge do tego podawac biotyne?
Ja podawałam biotynę + czarci+ glukozaminę z msm, wet nie miał nic przeciwko 😀
kotbury Aby nie było nie napisałam tego złośliwie czy coś 🙂 Po Twojej wypowiedzi zrozumiałam że moja cząstka wypowiedzi może być nie prawidłowo zrozumiana więc aby tego oszczędzić sprostowałam i dokładniej opisałam 😉
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
20 marca 2017 09:55
Wracam jeszcze do officionalisa- kody kreskowe identyczne i na tym nowym jasnożółtym i na starszym ciemnożółtym ;/  A płyny się różnią 🙁
To spokojnie możesz do nich pisać o co chodzi. Bo jeśli preparat ma zmienieony choć jedne składnik powinien mieć nadany inny (nowy) kod kreskowy.
chyba bezpośrednio do producenta 🙂 bo oficjalny dystrybutor czyli animalia.pl ( pracownik) odpowiedział że on nic nie może pomóc, odesłał do szefowej, a szefowa czyli quantanamera zbyła milczeniem mojego mejla z prośbą o wyjaśnienie u producenta.
kotbury, a skąd wniosek ,ze preparat ma zmieniony skład? Może skład ten sam, tylko inny proces produkcji na przykład.
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
23 marca 2017 09:15
Gaga ja nie wiem czy inny proces produkcji spowoduje taką zmianę koloru i zapachu... oby to tylko to, bo daje teraz siwemu tą "nową " i chciałabym żeby działała tak samo dobrze jak stara. Poinformuję po skończeniu tej butelki, czyli za około miesiąc😉 quantanamera szefową animali? No proszę, mój ulubiony sklep 😉  Ale właśnie tą zmienioną biotynę kupiłam w animali... poprzednią ,"normalną" butelkę w innym sklepie...hmmm... może mieli jeszcze zapasy tej "starej"?
angelique, jak po miesiącu stwierdzisz działanie biotyny?
Biotyne można podawać cały rok bez przerwy?
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
23 marca 2017 10:03
Jeszcze miesiąc został mi do skończenia DRUGIEJ butelki 😉 Po pierwszej butelce " starej" biotyny ( po 50 dniach) były zauważalne efekty ( nie będę się powtarzać, proszę przeczytać moje posty, tam starałam się dokładnie opisać sytuację ), więc zakładając że będzie działać tak samo jak ta pierwsza,( czyli u konia z zerowym przyrostem kopyt kowal po zaledwie 6 tyg od ostatniego werkowania , a właściwie tylko skrobania, miał co ścinać 😉 )  powinnam zauważyć po 50 dniach stosowania tej innej, takie same efekty. Tak mi się wydaje ... Zwłaszcza, że walczymy z małym już teraz pęknięciem  😉  Pożyjemy, zobaczymy🙂
cześć. jakiej firmy biotyne polecacie ?


dziękuję :kwiatek:
nuczka27, próbowałaś przejrzeć chociaż ze 3 strony tego wątku? 😵
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2680953#msg2680953 date=1494926229]
nuczka27, próbowałaś przejrzeć chociaż ze 3 strony tego wątku? 😵
[/quote]




tak i wciąż nie wiem co wybrać  🙂



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się