Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

Mi w agencji Pan powiedział, że reszte danych uzupełni związek. On nam wypełnił co trzeba. A o resztę powiedział, że mamy się nie martwić.
Mozii, w moim ARiMR uzyskałam informację, że dane z PZHK mają być zaciągnięte 30.06.2023r.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 kwietnia 2023 14:05
Mozii, tak, resztę danych będą ściągać z pzhk.
Byłam teraz na zebraniu MZHK i mamy sami uzupełniać dane koni.Hm...
Prestiz   Stajnia Prestiż
15 kwietnia 2023 16:00
Czy nowo urodzone zrębie muszę zgłosić do agencji w ciągu 7 dni czy najpierw do opisu pzhk?
Prestiz, Masz 3 miesiące od urodzenia, jeśli zgłosisz przez związek to będzie dodatkowa opłata, chyba 20 pln. Moim zdaniem lepiej przez agencję.
Prestiz   Stajnia Prestiż
15 kwietnia 2023 19:18
melehowicz, dziekuje pięknie za odpowiedz 🌷
A jak urodził mi się źrebak który będzie opisywany w zagranicznej księdze? 🤔 To dopiero jak mi paszport przyjdzie?
Nirv, ja już zadałam to pytanie wyżej. Czekasz na paszport i nie zgłaszasz urodzenia tylko wpis do rejestru. Nie każdy oddział agencji to ogarnia, u nas z końmi sportowymi mieli zero styczności i w ogóle nie kumają różnych związków, itd. Cały czas mi gadali o terminowości w kwestii dopłat (których do moich koni nie ma, nie są w POZG). Także mimo, że mój oddział (Chełm) jest super pomocny ogólnie i zawsze, to jednak trzeba ich porady trochę weryfikować, bo mi powiedzieli ze mam wpisać urodzenie jak związek nada UELN.
karolina_ czyli jak dostanę paszport to dodaje konia do działalności tak jak robiliśmy to teraz?
tak
Co dalej po " ujawnieniu koniowatego" ?
Czekam na jakieś info czy ktoś przyjdzie opisać konia i wydać paszport? Ile kosztuje w ogóle teraz wyrobienie paszportu? Ktoś już to przebrnął?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 kwietnia 2023 12:31
karola2500, wyrobienie paszportu dla konia, który jest dorosły, a wcześniej go nie miał to koszt 530zł w tej chwili (po podwyżkach|). Obawiam się, że z tym "ujawnieniem koniowatego" to nie jest tak, że ujawniasz z IRZ i czekasz na to, że ktoś przyjedzie opisać i wydać paszport. Musisz jechać do swojego Związku, złożyć wniosek o paszport i dopiero wtedy czekasz na opis i wydanie dokumentu.
dzisiaj próbowałam złożyć zgłoszenie urodzenia żrebięcia, wniosek przeszedł bez uwag, po 15 min dzwoni pan z agencji ze w nr ogiera ( dawcy nasienia) jest błąd i jemu baza nie przepuszcza dalej, sprawdziłam w bazie PZHK, numer prawidłowy, zadzwoniłam do Racotu ( nasienie od nich) u nich kilka zrebiat juz zgłoszonych i wszystko ok, a u mnie zonk, skończyło sie na tym ze wysłałam panu skan druczka krycia i pan ma to ,,przepchnąć,, dalej
co ciekawe oni w agencji nadal nie mogą korzystać z bazy PZHK, ciekawe za co ich informatycy biorą hajs 😐
blucha, a czy poza zgłoszeniem źrebaka w agencji zgłaszasz też w związku?
zadzwoniłam do związku ale tylko dlatego ze nie wiem w jakim terminie agencja ich powiadomi i żeby nie czekać na opis pół roku 🙂 generalnie to agencja powinna przesłać zawiadomienie do ZHK
blucha, dzięki, to może dla bezpieczeństwa też zadzwonie😉
Dzięki, dobrze wiedzieć.
blucha, a jak wpisywałaś źrebię do rejestru? jako nowego konia czy "zgłoszenie urodzenia"? bo tam w gatunku nie ma koniowatych..
anetakajper   Dolata i spółka
20 kwietnia 2023 09:38
tajnaa, zgłoszenie koniowatego do rejestru , typ zdarzenia- urodzenie
Dzięki, i co tam trzeba uzupełnic za okienka? w sensie, gdzie mam wpisać date urodzenia, bo z tego co wiem, to imienia chyba nie potrzeba.
1zrebak.jpg 1zrebak.jpg
potrzebna jest data urodzenia , maść , nr i nazwa matki , czy imie to nie pamietam 🙂 moze nie być ojca ,
pamietaj też żeby zaznaczyć w formie dostarczenai dokumentu, paszportu swój adres , chyba ze w zwiazku znaja twoją klacz, bo potem związek nie wie gdzie ma jechać na opis
Już zrobiłam, ale to chore. Matke mam zarejestrowaną w kwietniu, a tu mi wyskakuje bład, ze matki nie ma w systemie. Jest numer taki sam wpisan. Jakie to chore!
Ujawniłam konia bez paszportu, przyjechała pani z pzhk, zrobiła szybki opis, zachorowała, i musiałam uiścić opłatę. Wciąż czekam na paszport.
Hej, jestem właścicielką konia - czy bez nr siedziby stada czyli pensjonatu gdzie zamierzam konia trzymać - mogę zgłosić konia sama ?
Pensjonat nie ma wyrobionego nr i nie zamierza wyrabiać. Co w takiej sytuacji ?
dumkowa, Nie masz jak go zgłosić, ale generalnie to nie twój problem, jako właściciel nie będący posiadaczem nie masz obowiązku zgłoszenia konia.
Ja natomiast mam pytanie jak wyglądają formalności przy zmianie pensjonatu (bez zmiany właściciela). Co jeśli pensjonat opuszczany lub docelowy nie mają numeru siedziby?
Post został usunięty przez autora
No dobra ale tak przyszłościowo mocno, jeśli mam konia bez tego nr (bo stajnia w której stoi nie ma) to spotkają mnie jakieś konsekwencje typu nie wiem - nie wpuszcza mnie na zawody, czy będzie ciężej takiego konia sprzedać czy cokolwiek innego ?
Dzięki za odp �
dumkowa, O który nr pytasz? Siedziby stada, czy producenta?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 kwietnia 2023 10:14
dumkowa, jeśli Twój pensjonat nie ma numeru stada to nie sprzedaż konia (nawet do dokonania zmiany właściciela w paszporcie trzeba teraz podac nr siedziby) ani nie przeniesiesz do innego pensjonatu (chyba, że ten drugi też nie będzie miał zgłoszonej siedziby stada). Za każdym razem gdy koń będzie się przeprowadzał do innej stajni trzeba zrobić przeniesienie w IRZ a do tego potrzebne są numery siedziby stada opuszczanej stajni oraz nowego miejsca pobytu konia (pobyt chyba powyżej 30 dni). Bez numeru stada ani rusz. Nie wiem czemu ludzie się tak przed tym bronią, przecież prędzej czy później i tak wszystko wyjdzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się