Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Gillian   four letter word
05 sierpnia 2023 13:05
Jprdl… co to jest 😑 przecież wszystkie to konie są zagłodzone 🙄 co to za patusiarska stajnia??
desire   Druhu nieoceniony...
05 sierpnia 2023 14:48
Gillian, niestety w wieeeeeluuu stajniach to "normalny" widok... 🙄 😓
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 sierpnia 2023 14:58
desire, strach gdziekolwiek konia wstawiać jak to norma ma być 🤐
Czy ktoś miał z was nieprzyjemność z małą,pulchną mądralą ze stajni wilkostów?dziewczyna wrzuca filmy skradzione z prywatnych kont(zamkniętych)lub komentuje jakimiś bzdurami pod filmami innych wymądrzając się,wytykając zmyślone błędy…
Pytam bo widziałam pod jej filmami dużo komentarzy krytykujących ją samą, wyglądało to jak ,,odgryzienie się,,
Ameena, daj sobie spokój z takimi. Ja miałam na insta PM ze zła minka, albo komentarze typu moje kondolencje pod źrebakiem (żywym i zdrowym), ignorować, jak trzeba kasowac i mieć wyjebane
karolina_,
Nie do końca, znajomej córka wrzuciła film z treningu na młodym koniu(trening kontrolowany przez jednego z najlepszych trenerów w Polsce) a ta skopiowała wrzucając fragment gdzie koń przez bardzo krótki moment się zrolował i otworzył pysk.Gówniara zrobiła cały reportaż o tym jak to koń jest maltretowany….
Takich rzeczy nie można bezkarnie zostawiać.Spraww zgłosiliśmy na policję ale widzę że nic z tym nie robią,więc napisałam chyba 5 odwołań do portalu na którym był zamieszczony film, w końcu usunęli….jednak chętnie bym dalej z jej matką pociągnęła sprawę by więcej te głupie dziewcze nie wpadało na takie fantastyczne pomysły
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za nagłówki tych internetowych artykułów, ale takie zdjęcie nie powinno w ogóle trafić na stronę, a co dopiero na nagłówek 🙄
IMG_20230806_151456.jpg IMG_20230806_151456.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2023 17:03
IskraADHD, Dzizas jaka fota 🤦🤣
Ameena, Obstawiam, że ta młoda ma średnie życie, skoro takie hejterstwo uprawia w internecie... Może uderzenie do rodziców zdałoby egzamin? Jeśli da się ich "zlokalizować". A co wam w ogóle policja powiedziała?

IskraADHD, ja bym się nie zdziwiła, gdyby to zdjęcie właśnie miało się tam znaleźć - bo "klikalne"...
Sankaritarina,
Nie wiemy nawet jak ma na imię co dopiero nazwisko.Pisałam @ do tamtejszej policji z opisem całego zajścia plus zdjecia jej strony, cisza.Dzwoniłam do właściciela stajni prosząc o interwencje zanim policję powiadomimy, facet był w ciężkim szoku ale najwyraźniej nic nie zrobił bo dalej film był przez jakiś czas.Dopiero po ostrych słowach do administracji TT usunęli film.
Dość mocno się w tp angażuje,ponieważ jako nastolatka miałam podobną sytuacje, przez co miałam spore problemy w szkole,nie chce by młoda przez to przechodziła,a jej matka nie wierzy w służby prawa i chyba ma racje….
Mogłabym jej paskudną paszcze wrzucić na stronę miasta w którym znajduje się stadnina,zrobić jej obciach opisując te wydarzenie i dodając prośbę o identyfikacje….nie wykluczam takiej opcji jeżeli podobne filmy z udziałem moich bliskich wrócą
Ameena, nie zgłosiliście sprawy oficjalnie na policję. Anonimowy mail nie jest oficjalnym zgłoszeniem czegokolwiek...
Ameena, Ale to na policję musicie pójść osobiście, zrobić screeny, przynieść i u dyżurnego zgłosić = jak pisze _Gaga, oficjalnie - i tam się zapytać jakie będą dalsze kroki - chociaż może się okazać, że jeden post to trochę za mało (ale właśnie pewnie zależy jaki). Jeszcze możecie starać się dotrzeć do innych poszkodowanych i zaproponować zbiorowe zgłoszenie, skoro widziałaś, że w mediach społecznościowych są komentarze, które wyglądają na "odgryzające się", jeśli chcecie wojować.

Jedyne co możesz robić na bieżąco to olewać. Jeśli sytuacja się powtórzy, to ewentualnie jeszcze spróbować ośmieszyć tą wredną nastolatkę, no bo wyjście na "otwartą wojnę" w komentarzach i postach nic nie da tj. będzie ją tylko nakręcało. Takie osoby tylko na to czekają - żeby ktoś im odpowiedział tak samo agresywnie jak oni.
No i nie polecam wrzucania jej twarzy gdziekolwiek, bo zaraz wy dostaniecie pismo od prawnika - natomiast do prawnika do bym się pewnie przeszła. Zapytać jakie są opcje...
Ale to nie jest tak, że hejt jest bezkarny. Sądy skazywały ludzi znieważenie, rasizm i nawoływanie do nienawiści w necie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 sierpnia 2023 08:56
Ja to tam wątpię żeby policjant zrozumiał o co chodzi, chociaż wolałabym się mylić. Nie ma tu takiego zerojedynkowego grożenia czy wyśmiewania które jest w stanie zrozumieć ktokolwiek kto nie jest koniarzem (chyba że komentarz idzie w kierunku gróźb no to co innego).

Co do podebrania wideo można chyba zawsze pociągnąć za upublicznianie waszych treści bez waszej zgody.

A co do potyczek słownych to najlepiej zablokować ja (i jej podobne) i tyle. Ewentualnie zgłosić konto i może ja odgórnie zablokują ale to więcej osób musiałoby zgłosić.
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za nagłówki tych internetowych artykułów, ale takie zdjęcie nie powinno w ogóle trafić na stronę, a co dopiero na nagłówek 🙄
IskraADHD, usunęli to już z Facebooka, pewnie ze względu na komentarze. Dość niefortunne jesli miało służyć promocji miasta.

Sankaritarina,
Nie wiemy nawet jak ma na imię co dopiero nazwisko.Pisałam @ do tamtejszej policji z opisem całego zajścia plus zdjecia jej strony, cisza.

Ludzie kochani, kiedy wy się nauczycie że anonimowy mail nie jest oficjalnym zgłoszeniem. Bądźmy poważni. Chcesz coś zgłosić, to ubierasz buty i idziesz na najbliższy komisariat, uczestniczysz w procedurach, podpisujesz się imieniem i nazwiskiem. Czasami trzeba później przyjść znowu, raz lub kilka, albo iść na rozprawę do sądu. Tak, więcej zachodu niż z napisaniem maila w dwie minuty...
patat,
Nie mieszkamy w Polsce….nie będę specjalnie leciała do kraju
Ameena, No to niestety. Można jeszcze spróbować zadzwonić, poszukać jakiejś infolinii... może coś takiego powstało... Ale na pewno nie będzie tak, że od jednego maila policja odpali specjednostki i przeprowadzi desant na stajnię Wilkostów/Wilkosty.
Ameena, serio, dzisiaj naprawdę to żaden problem znaleźć osobę: https://www.facebook.com/fabryszka
Proponuję zadzwonić do właściciela stajni pana Józefa Bobrowskiego 603 275 216 i poinformować go, jak zachowuje się Róża.
Wszystkie dane na stronie stajni Wilkostów - nie udostępniam niczego, co nie zostało już udostępnione: https://www.stajnia.wilkostow.pl/
Zobaczymy, czy teraz coś podziałasz, czy znajdziesz kolejną wymówkę.
A gdzie te publikacje można zobaczyć?
espana, robi się ciekawie.
Akurat Różę znalam kiedyś jak była nastolatką ,bo jeżdziła na koniach wyścigowych na Partynicach, no ale to było dawno. Raczej ona nie jest już dzieckiem, była wtedy, ale teraz ja mam 41 lat, więc ona mniej.
Szczerze to nie do końca rozumiem co miałaby zrobić Policja, bo z opisu wynika, że ona nie zrobiła całkiem nic innego co jest robione non stop na revolcie czy social mediach czyli wyciąganie stop klatki z filmiku cavaliady i hejt na juniorki, czasem zawodowców, w większości nie słuszny ( w mojej opinii), ale w opinii innych słuszny, także revoltowiczów.
A i gwarancja trenera z super nazwiskiem nie daje gwarancji.
Perlica, zdecydowanie nie jest już nastolatką 😉
edit:
Ameena, na podanej przeze mnie stronie jest też numer do Róży. Jak masz coś do niej to zadzwoń i sobie wyjaśnij, myślę, że jak jej pojedziesz po rajtuzach i powiesz, że następny telefon wykonasz do właściciela stajni to może się dziewczę opamięta.
espana, Pana Józefa bym w to nie mieszała, bo z jakiej racji? Co ma właściciel stajni do twórczości internetowej instruktora?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 sierpnia 2023 13:32
Ameena, po co lecieć do kraju, zgłasza się takie sprawy na miejscu gdzie jesteś (nie ma przecież policji internetowej, a co by było gdybyś nie wiedziała kto to i skąd?) i jak faktycznie jest co do ścigania to się sami tym zajmą. To nie ty musisz być szerlokiem żeby wyszukac dane tej osoby.

Większe szanse przypalenia komuś tyłka masz jak weźmiesz prawnika w Polsce na konsultacje online, wyjaśnić tam sprawę i zapłacić mu za wysłanie jakiegoś "listu od prawnika" żeby się dana osoba ogarnęła (jeśli faktycznie jest za co pociągnąć). Zwykle wystarcza, szybsze i skuteczne, sama mieszkam poza krajem i z takich usług zdarzyło mi się korzystać.

I dołączam się do pytania gdzież te reportaże można zobaczyć
espana, przepraszam bardzo a co ja z jakimś filmikami mam wspólnego
Perlica, przepraszam, bo nie rozumiem co ja niby njaalam zrobić, post to raczej nie dotyczy mnie, w tym momencie to ja powinnam zgłosić to jako pomówienie...
Fabryszka, chyba nie do mnie to piszesz
Perlica, a możesz mi wytłumaczyć dlaczego mieszaj mnie w jakieś filmiki dziecka ktre. Ie jest i Strukturen i mówią że to instruktor wstawia jakieś filmiki
Fabryszka, a ja to skąd mogę wiedzieć?
Spytaj o to Ameena, bo ona o tym pisała.
Ameena, właśnie się dowiedziałam że ktoś pomawia instruktora że stajni czyli mnie co ja mam wspólnego z filmikami, jak równiez właściciel stajni ktry nie ma dostępu do internetu, że były rekreant wrzuca coś gdzieś, bo zdążyłam już ogarnąć o co chodzi
O widzisz Ameena, uderz w stół - możesz sobie przedyskutować swój problem z Fabryszką.
anetakajper   Dolata i spółka
09 sierpnia 2023 13:53
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się