Konie wielkopolskie/trakeńskie

Trochę informacji jest w "Polskie konie wierzchowe"
Jako fanka wlkp to trochę materiałów zgromadziłam, mam tez stare Konie Polskie wiec mogę Ci posprawdzac co nieco. Troche Koni Polskich jest zeskanowana i umieszczona na pcbj.
1000049524.jpg 1000049524.jpg
Odkopuję wątek. Jakie ogiery o pochodzeniu Trakeńskim kryją w 2024 roku?
Porzeczus, a jaki kierunek? Skoki, ujeżdżenie, WKKW? Trochę tego jest w PL i DE
Odnośnie trakenów - dlaczego tak niewiele jest potomstwa po ogierze Bossier? Pytanie trochę chyba natury filozoficznej, ale zawsze mnie zastanawia dlaczego ogiery praktycznie wcale albo w ogóle niesprawdzone w sporcie, o gorszej bonitacji, z osteochondrozą 3 mają więcej potomstwa. Kwestia maści?
Haru99, Bossier byl kary, wiec modnej masci. Nie bylo wysylki nasienia przez wiele lat, jak chodzil w sporcie to byla tylko mrozonka.
Gdyby ktos byl zainteresowany, Trakehner Verband robi aukcje mrozonek i sa ciekawe rzeczy dla hodowcow wkkwistow - Heops i Almox Prints J

https://bid.trakehner.auction/auctions/874e3b24-67d1-4d1b-c91e-08dc4509ef6b
Znów dostępny jest Lord Oder I 😊
Czy ktoś chciałby się podzielić opinią o potomstwie?

Ja póki co słyszałam, że jego dzieciaki są jezdne i generalnie mają dobrą głowę, część z nich chodziła też w sporcie z powodzeniem (skoki, WKKW). Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne przemyślenia na temat małych Oderów?
Haru99, ja mam dwulatka, wiec jeszcze o jezdnosci nic nie powiem, ale jest to najbardziej wyluzowany mlodziak jakiego znam. Mily dla ludzi, ladnie sie rusza. Kupilam go pare miesiecy temu z Lisek, wlasnie ze wzgledu na Lorda Odera/Odera i matki po Eloquent. Mialam tez okazje zobaczyc Lorda Odera na zywo i naprawde dobrze wyglada mimo swoich juz >20 lat
Olimpia190, o, super � Planujecie jakiś sport czy to, że miał być konkretnie po Lordzie to ze względu na charakter/wygląd? Siwieje 😉 ?
Na pewno bedziemy probowac co potrafi � znam dobrze historie Odera i troche koni po nim, wszystkie bardzo pro-ludzkie, a niektore dosc ciekawe. Lord zanim zaczal kryc w Liskach nie mial wiele potomstwa, wiec troche jest to test. Zobaczymy co z niego wyrosnie. Masc na szczescie nie siwa 😂 i nie ma na nia szans.
Olimpia190, napisałam ci wiadomość, żeby już tu nie męczyć 😁 Jeśli ktoś jeszcze ma przemyślenia o Lordzie lub małych lordach to chętnie poczytam 😊
Haru99, Lord Oder I poprawia ruch, uelastycznia grzbiet, poprawia kopyta. Konie po nim są bystre i chętne do pracy.
Jeździłam na synie - super galop, jezdny. No jazda na nim to sama przyjemność, a skoki to uwielbia. Wnuczka (Lord Oder ze strony matki) też jezdna, szybko się uczy, chętna do pracy.
patkahm, dzięki!
Olimpia190, szkoda, że tak późno trafił do Lisek. Bardzo jestem ciekawa potomstwa.

Z ciekawości, czy ktoś z Was ma jeszcze aktywne w hodowli/sporcie antyki trakeńskie? Konie po/ z matki po Oder, Agar, Cedrus, Makart, Aragonit, Arianin itp.? Bardzo dużo tych dobrych starych linii wyszło poza rasę w hodowli prywatnej, coś tam działają Liski, hodowlę zachowawcza pomine tutaj bo to inna bajka nie mająca nic wspólnego ze sportem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się