Sesja/Studia i t d ;)

Scottie   Cicha obserwatorka
04 września 2009 12:55
Trochę dziwnie to napisali na kartce informacyjnej i mam jeszcze pytanie do studentów UW:

czy na pierwszym roku w pierwszym semestrze muszę się zalogować na wszystko (lektoraty, przedmioty ogólnouniwersyteckie, wf, przedmioty dające uprawnienia pedagogiczne), czy obowiązkowe są tylko lektoraty i wf, na OGUNy mogę w ogóle nie chodzić (czy tam pójść sobie w kolejnych latach)?  a co z tymi przemiotami dającymi uprawniena pedagogiczne? To jest obowiązkowe dla wszystkich studentów czy konieczne jest tylko dla studentów np. polonistyki?
Hmm... nam to wyraźnie napisali na co musimy zapisywać się teraz...
W-f mamy na 2 roku 😉 Lektoraty od początku, teoretycznie od początku musimy wyrabiać sobie monografy (nie pytaj po co :P ), chociaż jak ktoś nie zrobi, to ma szansę później nadrobić...
Nie wiem jak jest na innych uczelniach - każda ma swój program i tu jest pies pogrzebany.
Averis   Czarny charakter
04 września 2009 19:36
Na polonie na UW lektoraty są dopiero od 2 roku- nie pytajcie czemu, dal mnie to niedorzeczne  🤔wirek:. My generalnie w pierwszym semestrze nie musimy się na nic rejestrować, bo przez kolejne spokojnie da się wyrobić tę obowiązkową normę (czyli 3 oguny w ciągu 3 lat i 4 semestry wf-u, nie wiem jak jest z ilością lektoratów). Aktualnie czekam na możliwość rejestracji na oguny, a tu ani widu,ani słychu o takowej. Ale plan mam świetny- wolne piątki to to ,co tygrysy lubią najbardziej  😎
Na AGH i UJ też są lektoraty od drugiego roku, nie wiem co w tym niedorzecznego.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 września 2009 20:15
Na wssm (moja uczelnia) są na 2 lub 3.
Averis   Czarny charakter
04 września 2009 20:25
Ano to, że, jak dla mnie,  jest to tak ważna rzecz w rozwoju intelektualnym młodego człowieka, że powinna być od pierwszego roku  😎 Opinia co do niedorzeczności takich ustaleń była totalnie subiektywna.
U nas lektoraty na polonistyce były od pierwszego roku, przy czym była to tylko łacina 😉 Na drugim roku dochodzi drugi język.

Co do planu... w zeszłym roku, w drugim semestrze ustawiłam sobie to tak, że mialam wolne czwartki i piątki 😉 A i poniedziałki jakieś luźne :P
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
04 września 2009 21:59
lektoraty sa od drugiego na bardzo wielu wydziałach. To chyba z tego względu, że po pierwszym roku odpadają te osoby, które mają odpaśc, więc nie ma sensu, zeby na nie marnowac jeszcze lektorty. A poza tym, jak si eprzychodzi po maturze, to człwoeik raczej się wdraża w inny tok uczenia sie, i na drugim roku juz jest łatiwej. Tak mi się wydaje.

Co do OGUNów i innych, to tez zależy chyba od wydziału. U nas na prawie trzeba w ciągu kazdego roku uzyskac okresloną wymaganą liczbę punktów. KAżdy przedmiot ma ileś tam tych punktów i trzeba cos "dorobić"ze speców albo ogunów. Musisz się dowiedziec u siebie na wydizale albo na USOSie - ale to nie jest łatwe, bo storny nie sa intuicyjne. Powodzenia tak czy inaczej życzę. 🙂
U mnie (ekonomia) lektorarty były od początku, a OGUNy od II semestru.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 września 2009 17:28
Zaliczyłam poprawkę z cywila!!!!!!!!!!!!  😅 😅 😅 😅 😅
Jestem z siebie dumna! 🏇

Listę osób które nie zaliczyły czytałam chyba z dziesięć razy, kiedy nie znalazłam swojego nazwiska tak mi się lekko na sercu zrobiło  💃

Druga bitwa - prawo konstytucyjne - w sobotę, jestem dobrej myśli 😉
Gratulacje 🙂
I czy III roku jesteś?
Seksta   brumby drover !
08 września 2009 19:46
a ja juz w sobote i ndz mam pierwszy zjazd w nowym roku ak.
😕

i na niego nie ide  😅 😅 😅
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 września 2009 20:22
szepcik  :kwiatek:
Jeśli mi się wszystko uda w sobotę to będzie III rok 😉
Jeszcze 24 mam "zaliczenie" u tego debila o którym pisałam wcześniej, ale traktuję to raczej jako formalność 😉

A jak Tobie idzie nauka??


Seksta

Oj, nieładnie 😎
Jeden egzamin napisany, nie mam jeszcze wyniku, ale na 99,9% jest zaliczony 😉
Dziś pisałam drugi, hmm... tak średnio, ale może się uda 😉 No a reszta jeszcze przede mną, ale mam baaardzo pozytywne nastawienie 😉
Seksta   brumby drover !
09 września 2009 00:34



Seksta

Oj, nieładnie 😎


Pauli teraz bede powtarzac sem, notatki mam z zeszlego roku ( a jesli bedzie czegos brakowac to w ten sam dzien mam je w necie ), obecnosc nie jest obowiazkowa a mi przepisza oceny 😉 tylko 3 egzaminy bede miala na glowie a nie 12  😅
Takze nie widze sensu siedzenia 8😲0- 20😲0 na uczelni, na sama mysl robi mi sie niedobrze. A pomyslec, ze na I-szym roku tak potrafilam.....ha ha ha.
trzynastka   In love with the ordinary
09 września 2009 11:50
UWAGA BĘDĘ KLĄĆ !!  👿 👿 👿 👿 👿

dzisiaj o 8 rano napisał do mnie koleś z ekonomii, że na jutro na 8 mam poprawę egzaminu... no co za Kur*a Ciu*...
dobrze, że nie napisał tego jutro o 7, że na 8 mam poprawę..  👿 👿 👿 👿
No a reszta jeszcze przede mną, ale mam baaardzo pozytywne nastawienie 😉

bo te quizy tak na Ciebie dzialaja 😉 hehe
Ale że które, te w których błędnie wychodzi, że jestem niegrzeczna? 😉
wrr... ja jutro mam o 9 egzamin z prawa handlowego w mi nad głową biega chyba stado słoni  👿 (nie wiem, ale dzieci to już chyba powinny spać o tej porze  :???🙂 do tego od 2 dni tłuką się Ci sądziedzi z góry do 1-2 w nocy :/ momentami mam wrażenie, że w nocy przemeblowanie robią  😵 Jak za pół godziny się nie uspokoi to się chyba do nich przespaceruje...
trzynastka   In love with the ordinary
09 września 2009 22:40
nocuje dzisiaj ktoś?  🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 września 2009 23:46
ninevet, pytasz czy ktoś zarywa nockę? Na mnie możesz liczyć.  🙄
trzynastka   In love with the ordinary
09 września 2009 23:47
to idealnie  :kwiatek:
To co? 🙂 co godzinę czy 2 robimy przerwę na po marudzenie jak to nam nie idzie?  😉
Moze co godzine? 🙂 Ja juz odpadam...... nienawidze moich studiow
trzynastka   In love with the ordinary
09 września 2009 23:56
mnie to obojętne 😉 o 6 mam autobus nie opłaca mi się kłaść wiec się pouczę
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 września 2009 00:37
A ja wręcz bardzo lubię (czy powinnam już powiedzieć, lubiłam) swoje studia, ale pisanie mgr to zupełnie inne bajka. Gdybym potrafiła się skupić przez całą godzinę na jednej rzeczy byłoby cudownie. Gdyby mnie tak zamknąć w pustym pokoju, bez dostępu do re-volty, facebook'a, i w ogóle internetu, to już dawno bym tą pracę miała skończoną.
Ale ja już tak nie umiem. Starość nie radość  🤔wirek:  👿
trzynastka   In love with the ordinary
10 września 2009 00:54
Gdyby mnie tak zamknąć w pustym pokoju, bez dostępu do re-volty, facebook'a, i w ogóle internetu, to już dawno bym tą pracę miała skończoną.
Ale ja już tak nie umiem. Starość nie radość  🤔wirek:  👿


mnie to mówisz...
Uczyłam się na razie mniej niż mało a tu nk, a tu revolta, a tu coś tam... 🤬
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 września 2009 00:58
I koniecznie muszę co chwilę maila sprawdzać bo na pewno o tej godzinie mogę tam liczyć na bardzo ważne informacje  😂
trzynastka   In love with the ordinary
10 września 2009 01:03
I koniecznie muszę co chwilę maila sprawdzać bo na pewno o tej godzinie mogę tam liczyć na bardzo ważne informacje  😂


Nie nie.. do mnie na pewno ktoś napisze na gadu.. przecież to może być sprawa życia i śmierci a mnie nie będzie przy kompie!?
Nie zagaduj, umówmy się, że do 3 nie dotykamy klawiatur i myszek ... błagam...  🙇
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 września 2009 01:20
Przeprasza, już nie zagaduję  😉
Ale jeśli bym obiecała, że nie dotknę klawiatury to by oznaczało, że musiałabym pójść spać, po piszę przecież na laptopie - stąd tyle pokus, wszystko jest dostępne na kliknięcie myszki i ciągle "błądzę" między oknami, zamiast MS Word i .doc pojawia się mozzilla i re-volta  🤔wirek:
Tak więc Ty masz ułatwione zadanie, jeśli uczysz się z książek/notatek, to po prostu wyłącz komputer i już! A sio!!! Ja się nie obrażę 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
10 września 2009 01:23
Nie, nie wyłączę ! :P
pokój mi ogrzewa  😁
(żart)
no dobra ty masz pozwolenie a ja z powodu zasiedzenia ogłaszam, że będę tu znowu najwcześniej o 3:30 !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się