zima 2009/2010 meldunki

slojma   I was born with a silver spoon!
18 grudnia 2009 08:24
wczoraj jakiś koszmar był z centrum do domu jechałam 2 godziny, a z domu do GM godzinę i 40 min. coś okropnego ciągle padał śnieg, na drogach ślisko, wycieraczki  przymarzały. Dzisiaj już na szczęście nie pada a na termometrze -11
Do stajni nie dojechałam przez poopóźniane pociągi 🙄 Wyprawa tam i spowrotem zajęłaby mi chyba cały dzień 😤
Sopot, dziś rano. Tylko -8, ale za to nie mogłam znaleźć auta na parkingu  😂 Dobre 20cm śniegu przez noc.
Na pocieszenie - zrobiło się pięknie 😀 Słońce świeci, niebo błękitne... Taką zimę to nawet ja lubię 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 grudnia 2009 09:39
Jej, żeby taka pogoda była jutro! Idealna na plener 💃
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
18 grudnia 2009 10:09
pod krakowem w wieliczcze uwaga -18st, ta pogoda chyba zwariowała, wczoraj ok 21:30 bylo - 10st i bylo super, zero wiatru lekki mrozik jak na taka temperature 🙂
O 7 rano było -16 od frontu domu, teraz na moim oknie -10.
Ide napalić w piecach bo w kuchni nie mam 15 stopni nawet 😵
my_karen   Connemara SeaHorse
18 grudnia 2009 11:02
O 8 rano jak wychodzilam karmic konie bylo -17  😵
Teraz -12, świeci słonko, śniegu cała masa... po prostu pięęęknie!!  😀
heh... to na Podlasiu cieplej! o 5.30 jak wyprowadzałem koniki na wybieg to było -14, teraz jest -12 i pada śnieżek. Na szczęście nie ma już wiatru. Wczoraj odczuwalna oscylowała w okolicach -20 😀iabeł:
u nas- milicz/k. wrocka- -13, wiatr nie wieje, słoneczko świeci, wczoraj cały dzien padał śnieg, dzisiaj co jakis czas troszeczke pruszy drobny śnieżek-tak pięknie mieni się w słońcu  😍
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
18 grudnia 2009 12:04
Szczecin: -11, snieg sypal wczoraj cala noc, dzis w sumie te pada bez przerwy. Czasmai wyjdzie na chwile slonce.
trzynastka   In love with the ordinary
18 grudnia 2009 12:53
huh.. własnie skończylam odśnieżać przed domem 🙂

W Gliwicach - 9,8 *C, piękne słońce i bezwietrznie więc temperatura odczuwalna jest wyższa  😉
pod stolica, tez slonko i sniezek i cuuuudnie 🙂 !
u nas- milicz/k. wrocka- -13, wiatr nie wieje, słoneczko świeci, wczoraj cały dzien padał śnieg, dzisiaj co jakis czas troszeczke pruszy drobny śnieżek-tak pięknie mieni się w słońcu  😍


przed 8 było -16
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 grudnia 2009 15:35
W Łodzi na chwilę obecną -15 stopni :emot4:
Dzięki temu z pleneru dupa!
wczoraj trasa pozna n wawka o 6 rano 7h...
dziekuję drogowcom z autostrady,  ze za 11 zl miałam piękny ubity lód/snieg na autostradzie - atrakcja nie lada...
powrót...
z wawki do pń 6h ;-)

komiwoja zer (czytaj ja) to ma klawe  zycie ;-)

dzi s pod Wrocek ... z Pń... jako-tako...
-12
pięknie zimowo i bajowo
Szczecin -10, odczuwalna temperatura jeszcze gorsza, przez nasze wilgotne powietrze... i okropny wiatr :/

Śnieg w nocy padał, w dzień tak co jakiś czas delikatnie..

Nic mnie tak nie wkurza jak zima  👿
W Poznaniu jest jakaś tragedia zasypało nas śniegiem i cały czas pada....Zimnoooo na moim termometrze -16. Wczoraj o godz 14-15 było -12 stałam na przystanku z dobre 30-40 min na autobus. Rozumiem wszyscy jadą wolno, bo śnieg i ślisko. Korki są niesamowite. A śnieg i minusowa temperatura na termometrze powoduje, że co raz mniej lubię zimie.  🙁 Jakie są u was temperatury? Na weekend nieźle zapowiadają -25  kto to wytrzyma jak my się łamiemy przy ledwie -10? 😲
Gillian   four letter word
18 grudnia 2009 19:45
Koszalin i okolice około - 10, -13 cały dzień, MAM DOŚC!
ale naszła mnie ochota na śnieg 😉 niech spadnie go duuuzo, bo mój koń się kocha w nim bawic 😀
Jak lubi się tarzać to bombowo! 😅 Lubię obserwować jak się tarzają.  😍Fajnie to wygląda.  Widziałam gdzieś konie, które stały i kichały, czekając aż znów przyjdzie wiosna.
Gdynia
-13 C
Zmrozony snieg. Wilgotno i wieje.
Brrr....
W Gliwicach teraz jest -16 st.C

(dobrze, że nigdzie nie muszę wychodzić...)
Gillian   four letter word
18 grudnia 2009 19:55
Sonia, tarza się to mało, on się w nim turla 😀 poza tym walczy z płatkami, robi sobie kulki nosem i skacze na nie kopytami, podrzuca do góry, wsadza nos w snieg i nurkuje biegnąc kłusem  🙂 musze to kiedyś nagrac! śmiałam się dobre pół godziny dziś 🙂
Najgorsze jest to, że temperatura odczuwalna jest inna od rzeczywistej. I nie zawsze wiem od czego to zależy ile się będa różnić.

Dzisiaj marzłam bardzo, do tego jak wracałam ze stajni autobus sie grubo spóźnił - myślałam, że już nie przyjedzie, i że zamarzne na przystanku(jeżdżą tam 2 dziennie, telefon mi sie wyładował i byłam w ciemnej dupie - musiałabym znowu wracać do stajni i prosić kogoś o podrzucenie na jakąś droge gdzie jeździ więcej autobusów, ale to wszystko by trwało, bo od przystanku mam do stajni pół h, a w domu czekał pies, który od rana nie był na spacerze. Ale na szczęście cofac się nie musiałam koniec końców, bo autobus cudownie przyjechał 🙂
Dzisiaj tez moja najlepsza przyjaciółka miała mocną stłuczkę autem:/ Trochę pechowy dzień. Za to piękny, jazda po łące pełnej śniegu i iskrzącej się jakby była wysypana diamentami to niesamowita frajda!
Koniecznie to nagraj jak tylko będziesz mieć okazje Gillian! Bardzo jestem ciekawa jak to robi. Powiem, że wiele razy widziałam co konie robią zimą z śniegiem. Natomiast z twoich opowieści nigdy nie widziałam czegoś takiego. Jak nagrasz i wstawisz to gdzieś na forum lub w necie, proszę daj mi znać na pw., że to wstawiłaś.

Co do zimy to jest moja najgorsza pora roku, a najbardziej nienawidzę mrozów bo zmarzluchem jestem!
Śnieg może i wygląda przepięknie, a jeszcze spacerek z konisiem to już dopiero musi być frajda....
Gillian   four letter word
18 grudnia 2009 20:08
będzie ciężko bo rzadko bywam za widoku ostatnio, ale jak mi sie uda to dam znac 😀
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2009 20:22
Melduję, że Olsztyn nadal biały i mroźny 😀
Najlepsze jest to, że autobusy nadal się spóźniają, chociaż taka pogoda utrzymuję się już trzecią dobę 🤔wirek:
-13 aktualnie w Szczecinie :[
IloveMosiek   Mościsław & Co
18 grudnia 2009 22:18
-16 aktualnie w moim ogródku, wiocha opodal Ptb.
-18 piekna zima!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się